Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Megint egy majdnem egész centin van az akadás... :lol:

nincs szervóm (tom neked se), de én izomtalan is vagyok

Nekem 185 a téli ,nincs vele gondom

nem azt mondtam, hogy nemjó

hanem hogy elmenni Veszprémbe érte ráadásul nekem vas nem is kellene, mert van 13asom, akkor a benzinből(140km 2szer=8800)+50ből veszek vmi 13asra való új gumedlit(Toyo Snowprox,Semperit Master-Grip 2)

Engem vhogy nem vonz, hogy 14-15 kerék legyen rajta, biztos jobb (mondjuk nemtom mé), az meg hogy hogyan néz ki le van tojva

Eredeti kérdésem igazán márkára irányult, vhogy Debica nekem az alja, nekem...

Tényleg miért jobb ha nagyobb?

Link to comment
Megosztás:

nincs szervóm (tom neked se), de én izomtalan is vagyok

nem azt mondtam, hogy nemjó

hanem hogy elmenni Veszprémbe érte ráadásul nekem vas nem is kellene, mert van 13asom, akkor a benzinből(140km 2szer=8800)+50ből veszek vmi 13asra való új gumedlit(Toyo Snowprox,Semperit Master-Grip 2)

Engem vhogy nem vonz, hogy 14-15 kerék legyen rajta, biztos jobb (mondjuk nemtom mé), az meg hogy hogyan néz ki le van tojva

Eredeti kérdésem igazán márkára irányult, vhogy Debica nekem az alja, nekem...

Tényleg miért jobb ha nagyobb?

Októberben megyek pestre, lurdyba. Ha kell, elhozom neked veszprémből. :) Úgyis rég találkoztam Tivvel. :D

Link to comment
Megosztás:

1. elég butus kinézetű a 13"

2. Nekem spec stabilabb lett a 185/60 R14-gyel a gépjármű, mint a virsli 175/70 R13-mal.

1. nálam nem jáccik, nem szépségversenyre hordom

2. értem, végül is szélesebb, meg az oldal sem olyan magas

Nagyobb kerékhez nem, nagyobb (fajlagosan) erő forgatni? már a motornak

Link to comment
Megosztás:

1. nálam nem jáccik, nem szépségversenyre hordom

2. értem, végül is szélesebb, meg az oldal sem olyan magas

Nagyobb kerékhez nem, nagyobb (fajlagosan) erő forgatni? már a motornak

A kerék kerülete ugyanakkora nagyjából. Alig van eltérés a col és a metrikus megadások miatt (felnit colban adják meg, míg a gumiszélesség metrikus mértékegység). Viszont a szélesebb guminak nagyobb a súrlódási ellenállása, ezt az 1.4-ek pl már megérzik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1.6 is megérezre a 195öt.

Egyébként érzi a motor az átmérőt, mert a felninél (kb) ugyanaz a súly nagyobb kerületen van, nagyobb lesz az inerciája, tehát nehezebb forgatni. Pl mikor felraktam a nagy féket, érezhetően tekerte ki a kezemből a kormànyt. (A 280as meriva tárcsa 7 kiló, míg a tömör 236os nyereggel együtt annyi)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Tippeket kérnék nyári gumikra. Tudom, hogy tél van már lassan, de mivel jövőhéten átveszem az Irmscher alukat, így tervezem, hogy veszek rá gumikat is 195/45 R16 méretben. Ötlet? Nekem a Dunlop bluResponse jön be, mert az ADAC 2014-es tesztjén a másik helyezett volt a Goodyear után, viszont annak gyenge a zajminősítése, míg a dunlop mindenben jót kapott és a zaj kielégítő értékelést. Kollégám is a Dunlop-ot ajánlja, ő is olyat fog venni. Vélemény, ellen vélemény? :) Mondjuk nem is olcsó gumi, mert prémium kategóriás. Az is igaz, hogy 195/65 R15-ös méretben tesztelték a gumit, de az már majdnem ugyanaz. :D Continentalt is néztem, de a ContiSportContact 3-re van panasz azt hiszem. A 2-est dícsérték, de azt már alig kapni. Vagy még Falken márka...

Link to comment
Megosztás:

Tippeket kérnék nyári gumikra. Tudom, hogy tél van már lassan, de mivel jövőhéten átveszem az Irmscher alukat, így tervezem, hogy veszek rá gumikat is 195/45 R16 méretben. Ötlet? Nekem a Dunlop bluResponse jön be, mert az ADAC 2014-es tesztjén a másik helyezett volt a Goodyear után, viszont annak gyenge a zajminősítése, míg a dunlop mindenben jót kapott és a zaj kielégítő értékelést. Kollégám is a Dunlop-ot ajánlja, ő is olyat fog venni. Vélemény, ellen vélemény? :) Mondjuk nem is olcsó gumi, mert prémium kategóriás. Az is igaz, hogy 195/65 R15-ös méretben tesztelték a gumit, de az már majdnem ugyanaz. :D Continentalt is néztem, de a ContiSportContact 3-re van panasz azt hiszem. A 2-est dícsérték, de azt már alig kapni. Vagy még Falken márka...

Legjobb választás. Zoli jól mondja nekem ilyen van, és iszonyat jó. Az asszimetrikus minta ellenére is remekül fogja a vizet.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tippeket kérnék nyári gumikra. Tudom, hogy tél van már lassan, de mivel jövőhéten átveszem az Irmscher alukat, így tervezem, hogy veszek rá gumikat is 195/45 R16 méretben. Ötlet? Nekem a Dunlop bluResponse jön be, mert az ADAC 2014-es tesztjén a másik helyezett volt a Goodyear után, viszont annak gyenge a zajminősítése, míg a dunlop mindenben jót kapott és a zaj kielégítő értékelést. Kollégám is a Dunlop-ot ajánlja, ő is olyat fog venni. Vélemény, ellen vélemény? :) Mondjuk nem is olcsó gumi, mert prémium kategóriás. Az is igaz, hogy 195/65 R15-ös méretben tesztelték a gumit, de az már majdnem ugyanaz. :D Continentalt is néztem, de a ContiSportContact 3-re van panasz azt hiszem. A 2-est dícsérték, de azt már alig kapni. Vagy még Falken márka...

Én tegnap cseréltem le a nyári Falken ZIEX 912 185/60/R14-es nyári kerekeimet a téli Continentalra, és ilyenkor mindig jegyzetelem a levett adatait.

Döbbenettel konstatáltam, hogy milyen keveset futottam vele idén. Összesen csak 6605 km-t 8 hónap alatt!

Aztán végignéztem, hogy a téli kerekeimmel mindig többet futok a rövid 4 hónapos szezon alatt.

Éles eszemmel a magyarázatra is rájöttem gyorsan: nyáron az 51 éves pedálos Simsonommal 5500, az enduró Hondámmal több mint 4000 kilométert motoroztam. Így együtt már nem olyan kevés.

Hogy a lényegre térjek, a Falkennel nagyon elégedett vagyok. 6 éves a gumi, az új induló mintamérete 7,5 - 7,6 mm volt.

Eddig 33800 km-t futott és a mintamélysége most kerekenként (mindig a szelepnél mérem) 5,4 - 5,5 - 5,4 - 5,7 mm.

Szárazon kiválóan tapad, vizesen az ADAC teszten kissé gyengébben szerepelt, de bőven az elfogadható kategóriában volt. Az ára a teszkósok fölött van 20 - 30%-al, de bőven megéri.

Sajnos mivel 6 éves, kiöregedett már, de még megadom neki a jövő szezont ha még élek. (Én már hosszú távra nem tervezhetek!) :D

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap cseréltem le a nyári Falken ZIEX 912 185/60/R14-es nyári kerekeimet a téli Continentalra, és ilyenkor mindig jegyzetelem a levett adatait.

Döbbenettel konstatáltam, hogy milyen keveset futottam vele idén. Összesen csak 6605 km-t 8 hónap alatt!

Aztán végignéztem, hogy a téli kerekeimmel mindig többet futok a rövid 4 hónapos szezon alatt.

Éles eszemmel a magyarázatra is rájöttem gyorsan: nyáron az 51 éves pedálos Simsonommal 5500, az enduró Hondámmal több mint 4000 kilométert motoroztam. Így együtt már nem olyan kevés.

Hogy a lényegre térjek, a Falkennel nagyon elégedett vagyok. 6 éves a gumi, az új induló mintamérete 7,5 - 7,6 mm volt.

Eddig 33800 km-t futott és a mintamélysége most kerekenként (mindig a szelepnél mérem) 5,4 - 5,5 - 5,4 - 5,7 mm.

Szárazon kiválóan tapad, vizesen az ADAC teszten kissé gyengébben szerepelt, de bőven az elfogadható kategóriában volt. Az ára a teszkósok fölött van 20 - 30%-al, de bőven megéri.

Sajnos mivel 6 éves, kiöregedett már, de még megadom neki a jövő szezont ha még élek. (Én már hosszú távra nem tervezhetek!) :D

Én is használtam ezt a Falken tipust,de olyan hangos volt,hogy gyorsan túladtam rajta :smartass:

Amúgy 4 éves volt 6mm mintamélységgel

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap cseréltem le a nyári Falken ZIEX 912 185/60/R14-es nyári kerekeimet a téli Continentalra, és ilyenkor mindig jegyzetelem a levett adatait.

Döbbenettel konstatáltam, hogy milyen keveset futottam vele idén. Összesen csak 6605 km-t 8 hónap alatt!

Aztán végignéztem, hogy a téli kerekeimmel mindig többet futok a rövid 4 hónapos szezon alatt.

Éles eszemmel a magyarázatra is rájöttem gyorsan: nyáron az 51 éves pedálos Simsonommal 5500, az enduró Hondámmal több mint 4000 kilométert motoroztam. Így együtt már nem olyan kevés.

Hogy a lényegre térjek, a Falkennel nagyon elégedett vagyok. 6 éves a gumi, az új induló mintamérete 7,5 - 7,6 mm volt.

Eddig 33800 km-t futott és a mintamélysége most kerekenként (mindig a szelepnél mérem) 5,4 - 5,5 - 5,4 - 5,7 mm.

Szárazon kiválóan tapad, vizesen az ADAC teszten kissé gyengébben szerepelt, de bőven az elfogadható kategóriában volt. Az ára a teszkósok fölött van 20 - 30%-al, de bőven megéri.

Sajnos mivel 6 éves, kiöregedett már, de még megadom neki a jövő szezont ha még élek. (Én már hosszú távra nem tervezhetek!) :D

Na már miért ne élnél!? Rég láttam ilyen fitt öreg urat. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.