Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Az azért jó, mert ha egyszer elkezd gyengülni a hátsó szilent, akkor elkezdi zabálni a hátsó gumit. :lol:

te! a kerék befelé rugózik ám ;-)

ha kopik a szilent, akkor is

kollégám carismáján egy paírlap alig fér be a kerék és a sárvédőív közé, de nagyon durván rugózik az autó :arrow: nyaraláskor, megpakolva, 4 emberrel a sárvédőív elnyelt jó 15 centit a felniből (7,5x16, 205/45R16) és nem ért semmi semmihez

Link to comment
Megosztás:

Te má megen miről beszélsz? :)

Astrán torziós híd van, aminek jellemzője, hogy megtartja az eredeti

kerékdőlési szöget. :( Ez a japcsi autókon teljesen máshogy műxik,

ott általában független felfüggesztés van. :lol:

Szal ha öregszik a szilent, a hátsó kerekek akár 1-1cm-t is képesek

mozogni oldalirányban az F Astrákon. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nagy dilemmám vagyon nekem tisztelt cartársak!

Lehet, h csak én túlzom L a dolgot, de a szitu a köv.:

Haver felajánlott nekem 4 db, szinte új, 5Jx13 ET49-es lemezfelnit megvételre. Meg is örültem, mert úgyis a téli gar.-ból 2 db. felni oda lett csapva, by előző tulaj, gondoltam minnyá' pótolni is to'm a hiányt így tél előtt :lol: mondtam neki, h lejáccuk a meccset, mert nekem pont ilyenek kellenének, de ET számban nem vok biztos. Nézem otthon a sureszokat, elől 5,5Jx13 ET46, hátul 5Jx13 ET 49 :( Ezt eddig észre sem vettem! Iziben futottam a sufnyiba csekkolni a téli felniket: 5Jx13 ET49.

Mint utólag kiderítettem (gumibolt.hu :) ) az 5Jx13 ET49 az az E Kadett gyári felnimérete, a zAstra-é + ugye 5,5Jx13 ET 46.

Mi legyen...? :oops: Mennyire gáz ha ET 49-et rakok a verda alá az ET46 helyett (hátul, ill a télieimen most is ez van)? Ill. mennyire gáz a 175/70R13-as gummáknak az 5"-os felni? Mer' ha nem olyan számottevő az eltérés és nyugodtan felrak6tom az 5Jx13 ET 49 felniket, akkor lehet megvenném mind 4et, az össz. 2 db gyári 5,5Jx13 ET 46-omat + tovább adnám v.kinek! :D

Véleményeteket kérném ügyemben!

Kösz.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Tehát az ET 49 3 mm-el jön kijjebb mint a 46.

Az 5.5 széles felni pedig nagyjából egy centivel szélesebb a másiknál. De nálad ez most nem bír különösebb jelentősséggel.

A 46-os van kintebb. :wink:

Amúgy ezek a méretbeli különbségek nem túl jelentősek. Szerintem nyugodtan felmehet. Bár az 5-ös felnin elég ballonos lesz a gumi.

Link to comment
Megosztás:

A 46-os van kintebb. :wink:

Amúgy ezek a méretbeli különbségek nem túl jelentősek. Szerintem nyugodtan felmehet. Bár az 5-ös felnin elég ballonos lesz a gumi.

Sejtettem én is, h ezek nem jelentős méretbeli különbségek, de azé' érdekelt a véleményetek ;)

Akko' megveszem a 4 db 5Jx13 ET49-et, max. arra teszem a téli gar.-mat, azzal úgyis kevesebbet járok ugye.

Egyébként most a 2 hátsó nyári van az 5"-os felniken és nem látni szemre különbséget a ballonosságot illetve.

Köszönöm nektek a hozzászólást!

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Jaja, már az 5.5-re is elég határeset.

Pedig az 5.5-re az ajánlás középtáján van még a 185.

Ajánlás szerint még a 195-is rámegy (mármint az 5.5-re) de az már tényleg határeset.

Szóval szerinted én se rakjak 5.5-re 185-öst nyárit?

Ha már itt vagyok akkor kérdeznék téli gumival kapcsolatban 175/65R14 méretben ki mit ajánl? Elég költségérzékeny vagyok így az ár/érték arány fontos.

Lassan már itt lesz az ideje. felnit már most túrok a bontóban.

Link to comment
Megosztás:

Pedig az 5.5-re az ajánlás középtáján van még a 185.

Ajánlás szerint még a 195-is rámegy (mármint az 5.5-re) de az már tényleg határeset.

Szóval szerinted én se rakjak 5.5-re 185-öst nyárit?

Ha már itt vagyok akkor kérdeznék téli gumival kapcsolatban 175/65R14 méretben ki mit ajánl? Elég költségérzékeny vagyok így az ár/érték arány fontos.

Lassan már itt lesz az ideje. felnit már most túrok a bontóban.

Nekem is az 5.5-ön van fenta 185, tehát rá lehet tei, de 5J már nem javaslom.

Télire nekem Falken hs435 van, meg vagyok vele elégedve, és az ára is jó volt 13-13 körül vettem újonnan.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

A kérdésem az lenne hogy peremezés nélkül kizárt hogy elférjen hátul a 9x16 et 30?

Gyanítom hogy igen, de hátha széthúzza annyira a 215/40-es gumit hogy nem ér bele a perembe.

Mi a véleményetek?

Itt 1 kép a felniről és a gumiról igaz 1 Nissanon

Köszi előre is!Fontos lenne!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.