Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ez biztos? Eddig 13'' -ról tudtam és ennek megfelelően 175/70R13T gumikat vettem.

nekem a 98-as 1.6 16V-n 175/65-14-es gumi volt fent eredetileg.5.5J14' 4X100 ET49-cel.

Most gyári GSI könnyűfémfelni van rajta, 6X15 195/50-15-ös gumival.Ez a nyári szett.A télinél ragaszkodtam a gyári mérethez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy kretén a kérdésem de mit takar az ET ?

http://totalcar.hu/magazin/szotar/nyomtavsz/

"ET szám komoly támpontot adhat. Ez a szám minden rendes felnin megtalálható, és a felni közepe és a felfekvő rész távolságát jelöli. Gyakorlatban: minél kisebb az ET, annál kijjebb jön a kerék. Pogácsával lehet kifelé hozni, de befelé nem, ezért inkább nagyobb ET számú felnit kell venni, azt lehet csökkenteni."

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a Semperit, Nokian ajánlatokat, némelyiket néha néhol olcsón adják, bár így is drágább mint a fent említettek, de ég és föld a minőségük. Ajánlom figyelmedbe még a középkategóriából a Toyo és a Marshal gumikat, téliben nagyon jók. Aztán a jobbak közül a Good Year UltraGrip tetszett nekem a legjobban eddig. :(

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata / melyiket vennétek az alábbiak közül:

- Kléber Krisalp 3

- Barum Polaris 2

Esetleg más javaslat télire 155/80R13T méretben?

Szia Traptor!

Javasolnék neked 1 oldalt ahol sok értékes infót találsz a gumikról,és itt elsősorban a tesztjükre gondolok.

www.gumiteszt.com

Egyébként a fent említett típusokról nincsenek túl jó véleménnyel a használóik,de ezt majd te is láthatod.

Érdekesség képpen majd nézd meg a Matador MP58-ról hogy vélekednek a tulajok.

Jó nézelődést ill.vásárlást!

Link to comment
Megosztás:

Szia Traptor!

Javasolnék neked 1 oldalt ahol sok értékes infót találsz a gumikról,és itt elsősorban a tesztjükre gondolok.

www.gumiteszt.com

Egyébként a fent említett típusokról nincsenek túl jó véleménnyel a használóik,de ezt majd te is láthatod.

Érdekesség képpen majd nézd meg a Matador MP58-ról hogy vélekednek a tulajok.

Jó nézelődést ill.vásárlást!

Köszi az eddigi tippeket. Jelenleg a Nokian és a Matador között vacilálok bár a Matador MP58 igen kellemes áron kapható. Ahol én nézem ott 8700Ft.

Link to comment
Megosztás:

Fpepe: PÜ ment a linkkel.

leslie: tudomásom szerint a 175/70R13 váltómérete a 155/80R13. Eddigi infóim szerint a téliből jobb a keskenyebb gumi, ezért nézegettem azt. De ha elmagyarázzátok nekem, hogy miért nem jó akkor átgondolom.

Nem is olyan regen volt errol mar szo ebben a topicban. Roviden: nem kell a lo tuloldalara esni. Az fastrara siman felmennek 185 es 195 szelessegu gumuik is (sot meg szelesebbek is). Tehat a 175-os mar keskenyebbnek szamit. Igaz, hogy a 155/80R13 valtomerete a 175/70R13-nak, de szerintem itt a forumun mindenki a 175-os mellett szavaz.

Link to comment
Megosztás:

Fpepe: PÜ ment a linkkel.

leslie: tudomásom szerint a 175/70R13 váltómérete a 155/80R13. Eddigi infóim szerint a téliből jobb a keskenyebb gumi, ezért nézegettem azt. De ha elmagyarázzátok nekem, hogy miért nem jó akkor átgondolom.

Masszív, mély hóban jobb a keskeny, aláírom. Viszont abba is belegondolnék, hogy BP-en télen hányszor mész ilyen körülmények között? Ugye, havazás után BP-en 1-2 nap, és le van tolva az összes hó, tehát száraz, de hideg úton mész. Esetleg nedvesen. Erre pedig jobb a szélesebb, jobban tapad, nem hátrány, ha satunál hamar megállsz.

Nekem 175-ös jelenleg a télim, de ha ez elkopik, akkor lecserélem a 13-mas felniket 14-esre, és 185-ös téli papucsok lesznek a gépen. :(

Már előre parázok a 175-ös gumiktól, hozzászoktam a 195/50r15-höz. El fogok szállni kanyarban a géppel. :D

Link to comment
Megosztás:

Oké, vettem az adást: 155/80R13 túl keskeny, mondhatni virsli :(

Akkor viszont még egy kérdés azokhoz akik már mindkettővel találkoztak:

Matador MP58 vagy NOKIAN HK-NRW-H az árkülönbség 5000/db a Matador javára.

(Bocs, hogy ennyit kérdezek de ez az első verdám..... :oops: )

Link to comment
Megosztás:

Találtam még egy nem túl rossznak ítélt gumit és akkor még elég enyhén fogalmaztam.

Pneumant PN 150 Wintec

5 megkérdezettből 5 "minden esetre" ismét megvenné,ha vásárlás előtt állna,és árban sem vészes.

Itt a tesztje:

www.gumiteszt.com/pkw_winterreifen/pneumant/pn_150_wintec/index.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.