Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok,

Aminap vettem egy alufelnit (még nem raktam fel). Ezzel kapcsolatban a segítségetekre volna szükségem.

Megjegyezném, hogy idáig csak lemezfelnim volt.

A kérdések:

- azt hallotam, hogy amit a lemezfelnihez használok csavarok, nem jók az alufelnihez. Ez igaz?

- Van az a tehermentesítő ami az agyfurathoz kell, ha nem azonos a méret (van is hozzá müanyag, de nem jó a méret). Lehet ezt kapni? Hol? Vagy csináltatnom kell esztergályossal?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

...

- azt hallotam, hogy amit a lemezfelnihez használok csavarok, nem jók az alufelnihez. Ez igaz?

- Van az a tehermentesítő ami az agyfurathoz kell, ha nem azonos a méret (van is hozzá müanyag, de nem jó a méret). Lehet ezt kapni? Hol? Vagy csináltatnom kell esztergályossal?

1. Valóban van benne igazság. más a kúpkiképzése a csavar fejének.

2. központosító(mert többnyire műanyagból van), lehet kapni, olyan helyen, ahol felnit is árulnak. Esztergályos is csinálhat, ha tud.

:blink:

Link to comment
Megosztás:

1. Valóban van benne igazság. más a kúpkiképzése a csavar fejének.

2. központosító(mert többnyire műanyagból van), lehet kapni, olyan helyen, ahol felnit is árulnak. Esztergályos is csinálhat, ha tud.

:blink:

______________________________

Nagyon szépen köszi az infót !!!!!!!!

______________________________

Link to comment
Megosztás:

Hi cartársak!

Ma reggel (tegnap) megvettem a Firestone F590 FS-eket, nagyon zsír újak! :D

Most egy darabig talán nem kell vennem nyári gummákat.

Valaki tudja esetleg h az FS (Fuel Saver) jelzés itt hogy értendő? :blink: (vagy ez már a fogyasztás topic? B) )

Üdv. ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Hi cartársak!

Ma reggel (tegnap) megvettem a Firestone F590 FS-eket, nagyon zsír újak! :D

Most egy darabig talán nem kell vennem nyári gummákat.

Valaki tudja esetleg h az FS (Fuel Saver) jelzés itt hogy értendő? :blink: (vagy ez már a fogyasztás topic? B) )

Üdv. ujjzol

Gratula!

Fuel Saver- Üzemanyag takarékos

Szerintem ez azt jelenti,hogy a gördülési ellenállása alacsony,így megtakaríthatsz némi üa-t!

Link to comment
Megosztás:

De akkor ez viszont a tapadás rovására megy, ha jól okoskodok.

Hát igen. Nem kopik, nem tapad de a fogyiból levesz egy decit. B)

Biztos meg lehet takarítani vele éves szinten 10-20 ezer forintot benyán, reméljük nem kell majd 100at költeni cserébe lámpa és hűtő és lökős cserére. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a véleményeket a felniről, 50-50 % ezt is vártam :blink:

Egyébként az alábbi dolgot tudtam meg (hasznos infó az olyan tudatlanoknak mint én!)

(Idáig lemezfelnit használtam)

Alufelnit akartam felrakni de, nem kókány módra hanem rendesen.

Bementem egy alufelni szaküzletbe és meginfóztam a dolgokat.

Az eladó nagyon korrekt és normális volt. A lényeg:

Nem biztos, hogy 100%-os dolog ha a lemezfelnis csavarokat rakod fel az alufelnihez, mert nem biztos,

hogy elég hosszan tartja a menet. A megfelelő 6-8. ha enél kevesebb az nem a legbiztonságosabb.

Egyébként a csavarhely kikébzése ugyan olyan mint a lemezfelnié. Ha csak nem valami speckó alufelniről van szó.

Ha nem egyezik az anyfurat, a tehermentesítő sem elhanyagolható!

A vérbeli Opelesek véleményére azért kiváncsi volnék, mit mondanak mi az igaz ebből ....

Link to comment
Megosztás:

Volt pár köröm az elmúlt 2 hétben tehermentesítő miatt. Tapasztalatok:

- OZ gyári alugyűrű 1500/db

- Az egyik helyen (szentmihályi nonstop gumis) a srác aki rakta fel azt mondta, hogy szerinte jobb a műanyag, mert a az alu rá tud rohadni/gyógyulni elég erősen és akkor csak erőböl jön le. Én ennek ellenére valamiért mégis jobban bizok az aluban mint a műanyagban.

- Ezeken az utakon semmiképpen ne legyen tehermentesítő nélkül szerintem, mert a NASA-nak sincs olyan számítógépes gépparkja amivel a magyar utakon keletkező erőhatásokat lehetne szimulálni, szegény futómű olyanokat kap hogy nekem fáj :blink: B)

Egyébként mindenhol ijen drága a tehermentesítő?

hááát szélsőséges esetben az életedet bízod rá......rosszabb esetben csak a csavarjaidat nyírja szét és a felnidet futóművedet teszi tönkre

műanyag és máanyag között azért van különbség

Link to comment
Megosztás:

Volt pár köröm az elmúlt 2 hétben tehermentesítő miatt. Tapasztalatok:

- OZ gyári alugyűrű 1500/db

- Az egyik helyen (szentmihályi nonstop gumis) a srác aki rakta fel azt mondta, hogy szerinte jobb a műanyag, mert a az alu rá tud rohadni/gyógyulni elég erősen és akkor csak erőböl jön le. Én ennek ellenére valamiért mégis jobban bizok az aluban mint a műanyagban.

- Ezeken az utakon semmiképpen ne legyen tehermentesítő nélkül szerintem, mert a NASA-nak sincs olyan számítógépes gépparkja amivel a magyar utakon keletkező erőhatásokat lehetne szimulálni, szegény futómű olyanokat kap hogy nekem fáj :blink: B)

hááát szélsőséges esetben az életedet bízod rá......rosszabb esetben csak a csavarjaidat nyírja szét és a felnidet futóművedet teszi tönkre

műanyag és máanyag között azért van különbség

Oké, köszönöm válaszod............. tehát mindehol drága. Ez szerintem műanyag (legalább is a csákó a boltban azt mutogatta) de mindenképp megveszem.

Link to comment
Megosztás:

Akkor had oszlassak el mégeccer egy tévhitet (mint azt kicsit korábban is megtettem): annak a gyűrűnek

nem tehermentesítés, hanem központosítás a szerepe. Addig jut szerephez, amíg a felnit felhúzzák a

csavarok a kerékagyra (ill féktárcsára közvetlenül). Ha a csavarok meg vannak húzva, onnantól kezdve

az égegyadta világon semmi szerepe nincs, ezért tök mindegy hogy fémből vagy műanyagból van (a kerék

súlyát mindegyik elbírja).

A felnicsavar hosszához: szakik akkor ítélik jónak a csavar hosszát, ha a keresztkulccsal háromszor,

de legalább két és félszer körbe lehet forgatni, mielőtt rászorul.

Link to comment
Megosztás:

ok értem.

___________________________________________________

A csavaroknak bizti elég amit mondtál?:

szakik akkor ítélik jónak a csavar hosszát, ha a keresztkulccsal háromszor, de legalább két és félszer körbe lehet forgatni, mielőtt rászorul.

Bocs, hogy hitetlen vagyok, de nekem kevésnek tünik.... legalábis így hallásra.

_____________________________________________________

Tudod a trotyi az emberben van mikor a családdal mozog az utakon és nem biztos a dolgában....

Link to comment
Megosztás:

Akkor had oszlassak el mégeccer egy tévhitet (mint azt kicsit korábban is megtettem): annak a gyűrűnek

nem tehermentesítés, hanem központosítás a szerepe. Addig jut szerephez, amíg a felnit felhúzzák a

csavarok a kerékagyra (ill féktárcsára közvetlenül). Ha a csavarok meg vannak húzva, onnantól kezdve

az égegyadta világon semmi szerepe nincs, ezért tök mindegy hogy fémből vagy műanyagból van (a kerék

súlyát mindegyik elbírja).

Azért nekem inkább az agy rész legyen teherviselő mint :blink: a 4 db csavar.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.