Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

így van, csak lassan elkopik az enyim, aztán occóér még nem találtam jó állapotút

Még nem vásároltam használt gumit, de itt a hálón újakat jó áron lehetett szerezni. Persze használtat szemlézni kell mindenképp, de én rejtett hibáktól félnék... Volt már jó állapotú, szálszakadt gumim.

Link to comment
Megosztás:

Dísztárcsák

Egy szimpatikus

Egy másik

Én itt vettem magamnak tárcsát a családi autóra ( igaz akkor még ott dolgoztam ) ... van pár ritka darabjuk, igaz nem olcsó de ha oda gyorsszorítózod akkor nem lopják el ...

Használt gumit meg innen klubból érdemes venni, itt megbízhatóak vagyunk egymás közt legaklább.

Jahaaaaj! Ugyan még jó idő van, de lassan fel kell pakolni a téli kerekeket. Gyönyörűek lesznek télen a kerekeim a gyári dísztárcsával :lol: Ma is láttam egy cartárs kocsiján krómszínű, propelleres dísztárcsát. Azaz ultragagyi kategóriásból. Hú, totál ízlésficam...

Pár autón láttam már szuper megoldást dísztárcsára. Recept a következő: régebbi autó (példa kedvéért én Golf II-n láttam legutóbb), gyárinál 2"-lal nagyobb lemez felni és rárakva gyári (biztos Passaté lehetett) dísztárcsa. Állat jól néz ki, és márkahű.

Mondjuk pont télre venni nagyobb felnit peresebb gumival... áhh... na hagyjuk. Szép az az eredeti F Astra 13" dísztárcsa ugye?! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én itt vettem magamnak tárcsát a családi autóra ( igaz akkor még ott dolgoztam ) ... van pár ritka darabjuk, igaz nem olcsó de ha oda gyorsszorítózod akkor nem lopják el ...

Soha nem értettem ezt a dísztárcsa dolgot. Megpróbálom elfogadni, hogy emberek szépnek tartják, de amikor már össze vissza van gyorskötözőzve, akkor minden csak nem szép. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fehér kötözővel nem látszik csak közelről ... le kell vágni a maradékot és beforgatni a csatlakozóját és akkor nem látszik csúnyán.

Miután ellopják a gyári tárcsáidat ami került mondjuk 20.000 Ft-ba aztán ellopják a másik szettet is ami került 5.000 Ft-ba akkor oda fogod kötözőzni ... hogy elvedd a kedvét a lopkodónak ( tudom tudom le lehet vágni is csak kerekenként 3 kötözőt lassabban ... ) és így mondjuk azt is elkerülöd hogy a macskaköves utakon itt pl. pesten , lerázódjon a tárcsa a felniről ...

Soha nem értettem ezt a dísztárcsa dolgot. Megpróbálom elfogadni, hogy emberek szépnek tartják, de amikor már össze vissza van gyorskötözőzve, akkor minden csak nem szép. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Lustaság félegészség :lol:

Azért nem olyan nagy műtét ez ...

És a fekete lemez felni meg nem túl vonzó látvány ...

Kizárt, hogy magamat szivassam ilynekkel, hogy minden évben kétszer nekem kelljen levágni és visszaszenvedni. Inkább nem raknék rá többet.
Link to comment
Megosztás:

Igen, olyan 'elhagyottnak' tűnik a dísztárcsa nélküli fekete felnis autó, mint aminek már nincs gazdája, és pusztul lefelé. A gyári dísztárcsák nem esnek le nekem, és vannak már olyan karcoltak (előző tulaj...) hogy már nem kívánja a lopkodó sem :lol: Én sem kötegelem soha ahhoz a mocskos ferodolos felnihez.

Link to comment
Megosztás:

Fekete felni? Smirgli+hőálló ezüst. Nem szép, de mutatósabb a feketénél és nem lopják le. :lol:

Namost ezt autója válogatja... Nekem általánosságban nagyon nemtetszik az ezüst színű lemezfelni, bár tény és való hogy (ha már lemezfelni) egy Mantán ilyen színben mutat a legjobban, de képzelj el egy H Astrát ezüst színű lemezfelnivel... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fehér kötözővel nem látszik csak közelről ... le kell vágni a maradékot és beforgatni a csatlakozóját és akkor nem látszik csúnyán.

Miután ellopják a gyári tárcsáidat ami került mondjuk 20.000 Ft-ba aztán ellopják a másik szettet is ami került 5.000 Ft-ba akkor oda fogod kötözőzni ... hogy elvedd a kedvét a lopkodónak ( tudom tudom le lehet vágni is csak kerekenként 3 kötözőt lassabban ... ) és így mondjuk azt is elkerülöd hogy a macskaköves utakon itt pl. pesten , lerázódjon a tárcsa a felniről ...

Nem kell ahoz gyári dísztárcsa, hogy lelopja. Nekem az ócsó tecsós volt, van rajta, mégis ellopott belőle kettőt, :lol: inkább vitte volna mind, lehet vettem volna opelest. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az időjárás előrejelzéseket figyelve, illetve készülve a hét végi ausztriai útra ma felrakattam a téli gumikat. Sajnos a pincében nem voltak megfelelően tárolva, mert meglehetősen csekély mértékben ugyan, de valamennyit mégis eldeformálódtak. A gumiszervizes azt mondta, hogy ne állítsam, hanem fektessem a nyári gumikat, és rámutatott a náluk tömegével így tárolt leszerelt abroncsokra.

A Gumidoki viszont azt írja, hogy fektetni nem szabad, hanem állítva kell tárolni a felni nélküli gumikat, és rendszeresen forgatni őket.

http://totalcar.hu/tanacsok/gumidoktor/061113d/

Utóbbi álláspontot erősíti meg az origo egyik cikke is:

http://origoauto.hu/hasznaltauto.php?mode=...d=212&rid=8

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ahoz gyári dísztárcsa, hogy lelopja. Nekem az ócsó tecsós volt, van rajta, mégis ellopott belőle kettőt, :lol: inkább vitte volna mind, lehet vettem volna opelest. :lol:

Nekem is elloptak 2-őt anno a 14"-os 3000Ft-os tárcsákból (opel jel volt benne)

Azóta én is gyorskötözöm, messziről nem látszik, és szebb mint a fekete lemezfelni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyik sem jó a guminak hosszú ideig, de ha már muszáj felni nélkül tárolni, akkor fektetve inkább.

Felnivel tárolva van olyan megoldás ami jólesik a guminak hosszú távon? Mert nekem felnire szerelve vannak és fektetve tárolva, de már lassan három éve rájuk se néztem, lehet azoknak bajuk? Garázsban vannak, gumiápolóval lekezelve és egyenként fóliázva.

Link to comment
Megosztás:

azt hamar lehet.. Pénteken sztem kicsit szögletesre koptattam a jobbos elsőmet.. egyik gyorsulás után erős fék.. rámentem egy porfoltra. befogott a fék kapásból... ABS-biztije meg pont ki van szedve..mire feleszméltem húztam vagy egy szük 10méteres csíkot.. azota kicsit,allig észrevehetően mintha zakatolna a kocsi eleje.. majd valamelyik nap megnézem szemmel is.. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

azt hamar lehet.. Pénteken sztem kicsit szögletesre koptattam a jobbos elsőmet.. egyik gyorsulás után erős fék.. rámentem egy porfoltra. befogott a fék kapásból... ABS-biztije meg pont ki van szedve..mire feleszméltem húztam vagy egy szük 10méteres csíkot.. azota kicsit,allig észrevehetően mintha zakatolna a kocsi eleje.. majd valamelyik nap megnézem szemmel is.. :lol: :lol:

Mén volt kivéve a bizti ?

Te.

Ha szemmel láthatóan kockás a gumi, akkor már nem mindegy ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mén volt kivéve a bizti ?

Te.

Ha szemmel láthatóan kockás a gumi, akkor már nem mindegy ? :lol:

Még nem tom milyen a gumi szemre, mert setét van,meg majd bepislantottam mire hazaértem, igy nem volt kedvem most nézegetni.

Aztért volt kivéve,mert el van törve az abs jeladó koszorúja vagy minek hivják.. GSI topikban volt szó róla..és ha be van kapcsolva, akkor mondjuk 50-60ról elkezdek fékezni és már akkor be-bekapcsol a hülye ABS, igy meg-meglendűl a kocsi.. ergó nő a fékút.. :lol:

Most meg kicsit szivtam emiatt.. majd megnézem valamelyik nap.. lehet nem is azt érzem, hanem csak a fránya utat.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.