Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Végre volt egy kis időm és kimentem ide a közelbe egy kihaltabb útszakaszra, hogy kipróbáljam, mennyire más az új, szélesebb Falken gumi.

Nos, el kell mondjam, valóban a méretváltás miatt mintha picit gyengébbnek érződne az autó, viszont kanyarban érezhetően stabilabb, és ami nagyon meglepett, az a fékezéskor mutatott teljesítménye. Eddig is gondoltam, hogy a szélesebb kerék miatt már szerencsére nem fog gyakran blokkolni, de nem gondoltam volna, hogy ennyit számít. Nagy fékezés esetén amit tapasztaltam, szerintem joggal nevezhetem drasztikus változásnak. Tetszik. :D

Link to comment
Megosztás:

...ami nagyon meglepett, az a fékezéskor mutatott teljesítménye. Eddig is gondoltam, hogy a szélesebb kerék miatt már szerencsére nem fog gyakran blokkolni, de nem gondoltam volna, hogy ennyit számít. Nagy fékezés esetén amit tapasztaltam, szerintem joggal nevezhetem drasztikus változásnak. Tetszik. :D

Ugye hogy ugye? :D

Link to comment
Megosztás:

Végre volt egy kis időm és kimentem ide a közelbe egy kihaltabb útszakaszra, hogy kipróbáljam, mennyire más az új, szélesebb Falken gumi.

Nos, el kell mondjam, valóban a méretváltás miatt mintha picit gyengébbnek érződne az autó, viszont kanyarban érezhetően stabilabb, és ami nagyon meglepett, az a fékezéskor mutatott teljesítménye. Eddig is gondoltam, hogy a szélesebb kerék miatt már szerencsére nem fog gyakran blokkolni, de nem gondoltam volna, hogy ennyit számít. Nagy fékezés esetén amit tapasztaltam, szerintem joggal nevezhetem drasztikus változásnak. Tetszik. :D

vizen azért óvatosan. :D

Falken a vizes úton nem annyira top, szárazon viszont nagyon jó! :P

Link to comment
Megosztás:

A gumi nyomást hogy lehet megtudni, hogy mennyi az optimális? Lehet számolni valahogy?

Mert ugye nekem a kerékem nem szabványos, szélesebb (215), abba nem kell annyi. DE, az első sokkal laposabbnak látszik mint a hátsó. Most az elsőben 2.3 van a hátsókban 2.2, eddig 2.2 volt mindenhol. Jó ez így, vagy kell még az elsőbe, mert még mindig laposabbnak látszik.

Az Astra könyv alapján 2.4-2.5-öt tennék előre, 2.1-2.2-t hátra (terhelve hátul 2.7). Mert 205-ös 15 colos kerékre ezt írja.

De nekem a kerék 16 colos, nem 15!

Link to comment
Megosztás:

Csak egy gyors kérdés: Műszaki vizsgánál még követelmény a dísztárcsa, alufelninél a középső kupak levétele? Csak azért kérdem, mert haverom kölcsönkérte műszakira alukerekeimet és inkább magam vennén ki a kupakokat, ha muszáj.

Dehogy lényeg.Csal legyen normális kerék rajta,a többi nem izgatja őket.

Link to comment
Megosztás:

A gumi nyomást hogy lehet megtudni, hogy mennyi az optimális? Lehet számolni valahogy?

Mert ugye nekem a kerékem nem szabványos, szélesebb (215), abba nem kell annyi. DE, az első sokkal laposabbnak látszik mint a hátsó. Most az elsőben 2.3 van a hátsókban 2.2, eddig 2.2 volt mindenhol. Jó ez így, vagy kell még az elsőbe, mert még mindig laposabbnak látszik.

Az Astra könyv alapján 2.4-2.5-öt tennék előre, 2.1-2.2-t hátra (terhelve hátul 2.7). Mert 205-ös 15 colos kerékre ezt írja.

De nekem a kerék 16 colos, nem 15!

Általában mindenféle autóra mindenféle kerékkel 2.0-2.5 között van a gyárilag meghatározott nyomás. (hátra talán 1-2 tizeddel kevesebb) Tehát valahol itt lesz a jó érték, akkor is ha nem gyári méretű a gumid. Egyébként sokmindentől függ, számolni kétlem hogy lehetne. Tegyél bele valamennyit, használd, teszteld. Utána tegyél bele többet vagy kevesebbet és megint, egészen addig amíg azt nem érzed most jó.

Link to comment
Megosztás:

Általában mindenféle autóra mindenféle kerékkel 2.0-2.5 között van a gyárilag meghatározott nyomás. (hátra talán 1-2 tizeddel kevesebb) Tehát valahol itt lesz a jó érték, akkor is ha nem gyári méretű a gumid. Egyébként sokmindentől függ, számolni kétlem hogy lehetne. Tegyél bele valamennyit, használd, teszteld. Utána tegyél bele többet vagy kevesebbet és megint, egészen addig amíg azt nem érzed most jó.

"Drasztikusan lehetne csökkenteni a közúti balesetek halálos áldozatainak számát, ha a megengedett sebességeket lecsökkentenék lakott területen belül 20 km/h-ra, lakott területen kívül 30 km/h-ra, autópályán pedig 40 km/h-ra.

Sohc14 / SE / 110 / Váltó r.á. "

Az aláírásodat ne terjeszd hívatalos helyen vagy a minisztériumban mert még megfogadják a tanácsodat! :D

Link to comment
Megosztás:

"Drasztikusan lehetne csökkenteni a közúti balesetek halálos áldozatainak számát, ha a megengedett sebességeket lecsökkentenék lakott területen belül 20 km/h-ra, lakott területen kívül 30 km/h-ra, autópályán pedig 40 km/h-ra.

Sohc14 / SE / 110 / Váltó r.á. "

Az aláírásodat ne terjeszd hívatalos helyen vagy a minisztériumban mert még megfogadják a tanácsodat! :D

Félsz, mi? :P Pedig a cél ez, nem? A többi meg úgysem érdekel senkit. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Köszi!

Akkor még mindig ehhez a gumi nyomásos kérdéshez....

Azt mondta 1 gumis nekem, hogy ha túl sokat rakok bele, túl fújom, akkor hasa lesz a guminak és az nagyon rossz. De szerintem ez csak akkor lenne ha a gumira írt max. nyomást túllépném. Ugye?? Tehát míg az alatt maradok, ilyen gond nem lesz?

Azon filózok még, hogy olyan értelemben nincs e túlfújva 2 a elsőm (2,5 van most benne), hogy nem kopik e jobban e miatt? Mert valahol azt olvastam, hogy 10%-os eltéréstől is már sokkal jobban kopik.

Link to comment
Megosztás:

Azt is olvastam a gumidoki válaszai közt, hogy ha a felni 1 collal nagyobb, akkor 0,2 barral több kell a kerekekbe.

E szerint és a kocsi kézikönyvében lévő táblázat szerint (176. oldal) elől 2,6 lesz és hátul meg marad a 2,2.

Mert 205/50-15-höz (587mm) 2,4/2,1-et ír. Nekem kicsit kisebb a kerekem, de jóval peresebb. Tehát a felni váltás, peresedés miatt kell a +0,2bar. Ennek a válómérete a 205/45-16 (590mm) lenne, de szerintem 215/40-16-ba (578mm) (ami most van nekem) is elég ugyan ekkora nyomás.

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Érzetre jó, semmi extra. Kinézetre meg mostmár olyan mint a hátsó, nincs hasa ott sem ahol a földdel érintkezik a gumi. (talán egy nagyon pici van, meg akkor van ha ferdén állok, pl valami patkára 2 kerékkel)

De azért nem aggódok mert a gumi mx. nyomása 3,5 vagy 6 vagy mennyi. De jóval több mint ami most benne van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.