Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Arról, hogy ha van egy csavarmeneted és egy anyameneted és terhelést adsz rá, akkor a 6. menet után már elenyésző erőt vesz fel. Ennyi. :D

Jaaaa, csavarmenet.... :D Csak mert hogy írtad, hoyg a 6.menet után már nincs erő, azon gondolkodtam hogy ki a rosseb bírja a 6.-menetig. :lol: De ezek szerint félreértés volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

6 menetnél több már felesleges, mert a hetedikben már alig ébred erő. :lol:

A 6 fordulat az már jónak tűnik. Ha nem így lenne, az anyacsavaroknak is magasabbnak kellene lenniük. 6 teljes fordulat az a mi esetünkben 9 mm. Kb. a kerékagy menetes része is ilyen vastag. Egyszer megszámolom hány fordulattal lehet kitekerni a kerékcsavart.

Link to comment
Megosztás:

A 6 fordulat az már jónak tűnik. Ha nem így lenne, az anyacsavaroknak is magasabbnak kellene lenniük. 6 teljes fordulat az a mi esetünkben 9 mm. Kb. a kerékagy menetes része is ilyen vastag. Egyszer megszámolom hány fordulattal lehet kitekerni a kerékcsavart.

Jah, a metrikus anyában sem nagyon lehet 6 menetnél több. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom e,de van egy garnitúra alufelnim -nyári gumival eladó!13"-os apró sérülések vannak a lakkozáson,de nem üt a felni és ki centíroztattam mind a 4-et!A gumik jó állapotban vannak 175/70!Az ára 20.ezer csak menjen a garázsból el!Ha valakit érdekel írjon ide vagy a 70/567-52-52-es számon elér!Ja opelre jó 4x100-as nekem is fenn volt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom e,de van egy garnitúra alufelnim -nyári gumival eladó!13"-os apró sérülések vannak a lakkozáson,de nem üt a felni és ki centíroztattam mind a 4-et!A gumik jó állapotban vannak 175/70!Az ára 20.ezer csak menjen a garázsból el!Ha valakit érdekel írjon ide vagy a 70/567-52-52-es számon elér!Ja opelre jó 4x100-as nekem is fenn volt!

ITT lenne az igazi <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom e,de van egy garnitúra alufelnim -nyári gumival eladó!13"-os apró sérülések vannak a lakkozáson,de nem üt a felni és ki centíroztattam mind a 4-et!A gumik jó állapotban vannak 175/70!Az ára 20.ezer csak menjen a garázsból el!Ha valakit érdekel írjon ide vagy a 70/567-52-52-es számon elér!Ja opelre jó 4x100-as nekem is fenn volt!

Nem rossz ár, tuti ezren ugranak rá. Főleg hogy olcsó gumiméret, és olcsó áron !! Merre lax?

Link to comment
Megosztás:

hali!

Meg tudja valaki mondani mi a különbség a két felnitípus között?

ET49 - ET 46?

most lettem rá figyelmes, hogy az egyik felnim ET46, a másik 3 ET49!

Ez valami bajt jelent?

Ez azt jelenti, hogy nem teljesen egyforma geometriájú az összes felnid. Az ET szám nem más, mint szemből nézve a kerékagy felfekvő síkja és a felni középvonala közti távolság mm-ben. A 46-os kijjebb áll a kaszniból 3 mm-t. Nézd meg milyen a pótkerék felnije, hátha 49-es és cseréld át.

Link to comment
Megosztás:

hali!

Meg tudja valaki mondani mi a különbség a két felnitípus között?

ET49 - ET 46?

most lettem rá figyelmes, hogy az egyik felnim ET46, a másik 3 ET49!

Ez valami bajt jelent?

Az "ET" szám elméletileg a felni függőleges tengelyének és a felfogatás tengelyének a távolságát jelenti milliméterben. Nálad 3mm a különbség. Szerintem nem nagy a baj, de azért megnézném a helyedben a pótkereket és átcserélném.

Feltéve, hogy jól tudom...

Oopsz, megelőztél <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy nem teljesen egyforma geometriájú az összes felnid. Az ET szám nem más, mint szemből nézve a kerékagy felfekvő síkja és a felni középvonala közti távolság mm-ben. A 46-os kijjebb áll a kaszniból 3 mm-t. Nézd meg milyen a pótkerék felnije, hátha 49-es és cseréld át.

Értem! köszike a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Az "ET" szám elméletileg a felni függőleges tengelyének és a felfogatás tengelyének a távolságát jelenti milliméterben. Nálad 3mm a különbség. Szerintem nem nagy a baj, de azért megnézném a helyedben a pótkereket és átcserélném.

Feltéve, hogy jól tudom...

Oopsz, megelőztél :lol:

A pótkerekem szerencsére 14-es volt, totál használhatatlan.... <_<

De megoldódott a problémám! :lol:

Ma vettem 4db ET49 - GM LQ - 5 1/2 Jx13-as felnit KORMORAN 175/70 R 13 82T gumikkal összesen 8000ért!!

DSCF6962__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF6962_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

mondjuk esedékes volt már cserélni, mert az enyém kicsit elkopott elől ( xar dőlésszögek, és kerékösszetartás):

DSCF6963_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ja és egy potkeréknek valóra is szert tettem kemény 400 Ft-ért ( hogy milyen hülye emberek vannak a földön....., csak keresni kell őket :) :lol: :

(5 1/2 J 13H2 ET46 GM KD)

p_t1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

p_t2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt felfordulás az udvaron :) ^_^

sok_ker_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Meg van húzatva az első lökösöd? :lol:

És az még csak a kezdet! Ez van ha asszony hajtja a verdát <_< :) látnád a többit..... :)

Nem a kinézetre, hanem a megbízhatóságra mentünk mikor vettük, végül is bejött.... :lol:

Csúnya is, nem is egy veszedelmes vadállat az úton, de MEGBÍZHATÓ, és KEVESET ESZIK !!! :lol: ^_^

ÉN SZERETEM! :P

Link to comment
Megosztás:

És az még csak a kezdet! Ez van ha asszony hajtja a verdát :) :P látnád a többit..... :(

Nem a kinézetre, hanem a megbízhatóságra mentünk mikor vettük, végül is bejött.... :hiya:

Csúnya is, nem is egy veszedelmes vadállat az úton, de MEGBÍZHATÓ, és KEVESET ESZIK !!! :D :D

ÉN SZERETEM! :P

Látod mondtam, hogy kapd le a hátsó szárnyat. :lol: Asszonypajtit megvicceli a leszorító erô és látod mit csinál szegény autóval. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.