Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Elvileg csütörtök-pénteken meglesznek a 17''-es felnik a 205/40 Toyo Proxes T1S gumikkal, majd beszámolok a tapasztalatról. Remélem csendesebb lesz mint az Avonok voltak ...

Jah meg remélem nem kell peremeztetni ... :?

Ha 7 J, akkor nem kell peremezni... elvileg :wink:

Link to comment
Megosztás:

A GSi Astrákat szerelték gyárilag 195-ös gumival. Ugyanaz a futóműve,

kivétel a kerékcsapágy mérete. Ha ez megnyugtat... :D

De ha nem, akkor elmondom, elég gáz lenne, ha kicsivel nagyobb gumitól

hajolna a futómú... Nem választottam volna az Astrát versenyautónak. :lol:

Az más kérdés, ha nem tartod be a kerékközéppont helyzetét, akkor

jobban meg lesznek terhelve a futómű alkatrészek, főleg a csapágyak.

De a megfelelő ET számmal be lehet lőni a jó helyzetet. :D

Köszönöm a választ!

Azért kérdeztelek téged mer' gondoltam, h te jártas vagy ebben a témában :( Persze nem arra gondoltam, h kicsivel nagyobb gumi behajtja a futóművet a sárvédődobba, de gondolom te is csak a szemléletesség kedvéért írtad így :(

Egyébként megnyugtató volt a válaszod, ha lesz nehány pénzem be is ruházom a 195/50 R15 cuccot, v.mi frankó alufelnivel. :D De lehet, h ha aktualizálódik ez nálam ismét megkérdezlek az ET számmal kapcsiban, mert addig biztos Lfelejtem! :oops:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Könnyüfém felnit hogyan lehet egyengetni? Hogyan szokták azt csinálni? Egy ismerősöm vett autót és ilyen felnije van. De kettő közülük valamikor élete folyamán ütést kapott :(

El kell vinni görgőztetni!

3500-4000 Ft/db áron, elég sok helyen foglalkoznak ilyesmivel.

Üdv.:

Mező

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha 15"-os felnit akarok venni a kocsira, akkor annak milyen kell hogy legyen az ET száma? Egy ajánlatot kaptam, 15" ET25. Ez a kocsi alá-, vagy kifelé teszi a kereket? :?:

Elég kifele. Nekem a yard felnik ET49-esek. A Tied 2.5 centivel kijjebb lesz, ha ültetve van a kocsi, akkor lehet, h peremezni kellene...

(Ugye, az ET szám kb azt jelenti, h a csavarok belső síkjátol a felni középpontja mennyi mm-re vagyon.)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Én úgy tudom, hogy az ET szám a felni eltérést jelenti. Csak azt nem tudom milyen irányban, de a számok szerintem mm-t takarnak. Ha a közepétől jelenti az eltérést, akkor a 49-nek kiljebb kell esni, mint a 25-nek. Ha a szélétől jelenti, akkor valóban a 25-ös áll kiljebb. Végülis azért tettem fel a kérdést, mert azt hallottam, hogy az eredeti 49-től el lehet térni egy kis mértékben, ellenkező esetben a futóművet szétverheti. Azt is hallottam, hogy különböző méretű felniknél más ET szám kell. Ezért vagyok tanácstalan. :smt102

Link to comment
Megosztás:

Akkor összefoglalóan: :(

Tehát az ET szám tényleg mm-t jelöl, méghozzá a kerékagy (tehát ahol a felfogatási síkja van) távolságát a felni középponti síkjától.

Minél kisebb az ET egy ugyanolyan széles felni esetében, annyival lesz kijjebb a felni.

Köszi Gabi!

Most már világos lesz. :(

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek melyik néz ki jobban ?

NEKEM a Maratea jobban bejön. A Savona túl feltűnő a sok küllőjével :( Ánem... de a második jobban tetszik. De nem raknék fel ilyet, annyira azért nemtetszik :( Ahogyan látom az előttem szólónak se kifejezetten :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.