Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Nekem egyik méret sem szerepel a könyvben, de a kerékátmérő megfelelő. Télire magasabbat vettem, ne én toljam már a havat mindenkinek... :)

Az én verdám "németbőjött" még 2001-ben, benne van a sváb szervízkönyv meg gépkönyv, úgyhogy a krautoktól szedtem az okosságot a méreteket illetően :D

Link to comment
Megosztás:

De hogy nem F astrára az hót tuti. A télin monnyuk lehet hogy télleg csak a lyukakból van túl sok. :)

De a nyáriddal ellensújozod :D

A nyárim kisebb, mint a télim :D

Az én verdám "németbőjött" még 2001-ben, benne van a sváb szervízkönyv meg gépkönyv, úgyhogy a krautoktól szedtem az okosságot a méreteket illetően :D

17 nyárira és 16 télire mik a fricc előírások? :D

Link to comment
Megosztás:

A nyárim kisebb, mint a télim :)

17 nyárira és 16 télire mik a fricc előírások? :D

A németek szerint ilyen állat márpedig nincs, kész slussz :D

Egyébként meg ha lenne benne board computer gyárilag, akkor "total system breakdown" jelzéssel kialudna az összes lámpa, amikor leengedik az emelőről az ilyen papucsokra :D

Link to comment
Megosztás:

A németek szerint ilyen állat márpedig nincs, kész slussz :)

Egyébként meg ha lenne benne board computer gyárilag, akkor "total system breakdown" jelzéssel kialudna az összes lámpa, amikor leengedik az emelőről az ilyen papucsokra :D

Van bc... :D Működne, ha... de most megint nem működik.

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Nekem is 15"-ost javasoltak 195/50/15-öst de másik srác akinek még van astrája inkább a 185/55-ös gumival ajánlotta mondta hogy annyira nem veszi el a komfort érzetet és jobb kanyarba. Szerelő haverom mondta hogy elég oda a 14"-os mert öccsének amikor a gyári volt fent simán vette a kanyarokat 90-100-al most meg ugyan azon az úton a 195/50-es gumikkal meg muszáj lelassítania 60-70-re mert nagyon ütnek a gumik ill rosszabb bevennie a kanyarokat. Aztán majd látod csak írtam amit hallottam. :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Nekem is 15"-ost javasoltak 195/50/15-öst de másik srác akinek még van astrája inkább a 185/55-ös gumival ajánlotta mondta hogy annyira nem veszi el a komfort érzetet és jobb kanyarba. Szerelő haverom mondta hogy elég oda a 14"-os mert öccsének amikor a gyári volt fent simán vette a kanyarokat 90-100-al most meg ugyan azon az úton a 195/50-es gumikkal meg muszáj lelassítania 60-70-re mert nagyon ütnek a gumik ill rosszabb bevennie a kanyarokat. Aztán majd látod csak írtam amit hallottam. :D

Sőt még szólnak is a gumik, hogy fááááj. :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Nekem is 15"-ost javasoltak 195/50/15-öst de másik srác akinek még van astrája inkább a 185/55-ös gumival ajánlotta mondta hogy annyira nem veszi el a komfort érzetet és jobb kanyarba. Szerelő haverom mondta hogy elég oda a 14"-os mert öccsének amikor a gyári volt fent simán vette a kanyarokat 90-100-al most meg ugyan azon az úton a 195/50-es gumikkal meg muszáj lelassítania 60-70-re mert nagyon ütnek a gumik ill rosszabb bevennie a kanyarokat. Aztán majd látod csak írtam amit hallottam. :D

Te..nekem 185/60 R14-el néha még 30ig is le kell lassítanom :) :D ... városban :D :D Na jó nem vicceskedek inkább :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

most akkor melyik jobb 1.4 16Vhez? 185/60/14 vagy 195/50/15? ez itt a nagy kérdés... :) :D :D

Tökmind1. Amilyen felnit veszel hozzá. Nem csak ezek a méretek vannak ám, léteznek váltóméretek. Ha nagyon sírtok hogy széles a 195, akkor vesztek 175/55r15öt és kész.

Link to comment
Megosztás:

Tökmind1. Amilyen felnit veszel hozzá. Nem csak ezek a méretek vannak ám, léteznek váltóméretek. Ha nagyon sírtok hogy széles a 195, akkor vesztek 175/55r15öt és kész.

195/55 15-ös kerékkel fogyaszt az autó városon kívül 6 alatt. Szerény véleményem szerint ez az adat nem elrettentő.

Link to comment
Megosztás:

Lomiztam egy garnitúra 175/70/R13 téli gumit korrekt profilmélységgel- a nejem vén japán verdájára, 0737 es DOT-tal tehát egyáltalán nem régi.

Idén télen már többszöri is -vittem - a saját téli gumissal munkába, vagy kiesett az Opel és kénytelen voltam nyári gumival .....csúszkálni.

Ő is megjegyezte hogy hát félt vezetni picit, ráadásul ő nem olyan panaszkodós, ha pici volt a gond ...akkor nem mondja, ha veszélyes, akkor nem volt olyan vészes.

Több hónapja terveztem hogy kap tőlem a verdájára téli gumit, lehet hogy használtat de ne reszkírozzon már.

Szóval ma elkértem tőle a forgalmit,elvittem a kocsiját, megvizslattam a gumikat,alkudtam, kifizettem, felrakattam +centír, hazavittem. Kicsit búgnak a gumik, de nem érdekel, télen legyenek akkor jók, amikor kell. Ne menjen bele az árokba, a gyerekemnek ne legyen baja, mert nyári gumival ment.

(+a nyárik csókolom, egyik szálszakadásos, 2 félrekopva, nyáron száraz aszfalton elmegy, de vizes úton már érezni hogy nem 100% biztonságos)

Tudjátok mi volt a reakciója?

Kár hogy nem lehet a savanyú arckifejezést iderajzolni. (Kb. minek)

(Idén ősztől valsz 30 km -t utazhat munkába, és csapadékos hideg telet várunk, tehát biztos vezethet a hóban.)

Az ő életét, kocsiját óvom.

Link to comment
Megosztás:

Lomiztam egy garnitúra 175/70/R13 téli gumit korrekt profilmélységgel- a nejem vén japán verdájára, 0737 es DOT-tal tehát egyáltalán nem régi.

Idén télen már többszöri is -vittem - a saját téli gumissal munkába, vagy kiesett az Opel és kénytelen voltam nyári gumival .....csúszkálni.

Ő is megjegyezte hogy hát félt vezetni picit, ráadásul ő nem olyan panaszkodós, ha pici volt a gond ...akkor nem mondja, ha veszélyes, akkor nem volt olyan vészes.

Több hónapja terveztem hogy kap tőlem a verdájára téli gumit, lehet hogy használtat de ne reszkírozzon már.

Szóval ma elkértem tőle a forgalmit,elvittem a kocsiját, megvizslattam a gumikat,alkudtam, kifizettem, felrakattam +centír, hazavittem. Kicsit búgnak a gumik, de nem érdekel, télen legyenek akkor jók, amikor kell. Ne menjen bele az árokba, a gyerekemnek ne legyen baja, mert nyári gumival ment.

(+a nyárik csókolom, egyik szálszakadásos, 2 félrekopva, nyáron száraz aszfalton elmegy, de vizes úton már érezni hogy nem 100% biztonságos)

Tudjátok mi volt a reakciója?

Kár hogy nem lehet a savanyú arckifejezést iderajzolni. (Kb. minek)

(Idén ősztől valsz 30 km -t utazhat munkába, és csapadékos hideg telet várunk, tehát biztos vezethet a hóban.)

Az ő életét, kocsiját óvom.

Volt egy angol igazgatóm 7 éven át itt a kis hazánkban. Az ő véleménye is az volt: Minek?

Ha nagy hó volt, hívott taxit! :)

Link to comment
Megosztás:

Lomiztam egy garnitúra 175/70/R13 téli gumit korrekt profilmélységgel- a nejem vén japán verdájára, 0737 es DOT-tal tehát egyáltalán nem régi.

Idén télen már többszöri is -vittem - a saját téli gumissal munkába, vagy kiesett az Opel és kénytelen voltam nyári gumival .....csúszkálni.

Ő is megjegyezte hogy hát félt vezetni picit, ráadásul ő nem olyan panaszkodós, ha pici volt a gond ...akkor nem mondja, ha veszélyes, akkor nem volt olyan vészes.

Több hónapja terveztem hogy kap tőlem a verdájára téli gumit, lehet hogy használtat de ne reszkírozzon már.

Szóval ma elkértem tőle a forgalmit,elvittem a kocsiját, megvizslattam a gumikat,alkudtam, kifizettem, felrakattam +centír, hazavittem. Kicsit búgnak a gumik, de nem érdekel, télen legyenek akkor jók, amikor kell. Ne menjen bele az árokba, a gyerekemnek ne legyen baja, mert nyári gumival ment.

(+a nyárik csókolom, egyik szálszakadásos, 2 félrekopva, nyáron száraz aszfalton elmegy, de vizes úton már érezni hogy nem 100% biztonságos)

Tudjátok mi volt a reakciója?

Kár hogy nem lehet a savanyú arckifejezést iderajzolni. (Kb. minek)

(Idén ősztől valsz 30 km -t utazhat munkába, és csapadékos hideg telet várunk, tehát biztos vezethet a hóban.)

Az ő életét, kocsiját óvom.

_rok_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Téli gumi, nem akadály. :)

Link to comment
Megosztás:

(+a nyárik csókolom, egyik szálszakadásos, 2 félrekopva, nyáron száraz aszfalton elmegy, de vizes úton már érezni hogy nem 100% biztonságos)

Nem hogy megköszönte volna... Majd az első hó után hálálkodni fog ne aggódj. Amikor rájön, hogy jé el tud indulni, meg megállni :)

Amugy ha a nyáriak félrekoptak akkor érdemes lenne egy futómű állítás, mert a puhább télit hamarabb megeszi ha rosszul van beállítva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.