Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hogy ez a felni méretezés sosem lesz tisztába rakva... :lol:

Szal ha a gyári 5,5col széles ET49 felni helyett mondjuk egy 6,5-7colos szélességű felnit szeretnél felrakni, akkor jobb is az ET38, annál nagyobb nem is kell!

Benned bízunk, te úgyis mindíg tisztába rax minket! :lol:

Kicsit visszatérve a műanyag dobokra, én tavaly vettem a hátsó párat, de nekem 27pénzé' adták! :smt119 Most vagy palira vettek, vagy ezek téleg olyan jó cuccok (ha egyjáltalán van ilyen).

Képzeljétek, végre jutott időm rendbetenni a téli garnitúrámat! :D Szépen lecsiszoltam a felniket, lefestettem, gumik megmos, aztán legumiápol. És most ott várják a telet szépen letakarva :wink:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek, végre jutott időm rendbetenni a téli garnitúrámat! :lol: Szépen lecsiszoltam a felniket, lefestettem, gumik megmos, aztán legumiápol. És most ott várják a telet szépen letakarva :wink:

Üdv.: ujjzol

Mivel is ápoltad le őket? :D

Link to comment
Megosztás:

Na ezt leszívtam... Elmentem kicentíroztatni a gumikat, mert rázott... és a srác azt mondta, hogy az egyik szálszakadásos. :lol: :D :lol: .

Most mi legyen, mert az újgumi egyelőre nem fér bele a költségvetésbe? Azontúl, hogy ráz, mi történhet, ha megyek még kb. 2000 km.-t vele? Na persze nem tűl gyorsan. Utána valahogy lecserélem... :roll:

Link to comment
Megosztás:

max elszáll6 a guma :idea:

most nem akarok feszültséget kelteni, de nekem is most derült ki,h az 1ik szálszakadásos és shimán mentem vele a 200akat... mármint nem 201m-re gondoltam...

A futóművet nem öli? Mert a gumis azt mondta, hogy teleszkóp meg szilentcsere lesz belőle... de neki egy halom eladó gumija is volt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

nemtom :roll:

tényleg nem akarok baromságokat irni csak azt amit tudok...

igaz a 2 kísértetisen közell áll 1máshoz :lol:

Nekem nem tudom mikor szakad6ott ki, de nem rázott és nem is vettem észre, mivel belül történt mindez..

Most amikor szétkaptuk a futóművemet darabokra semmin nem látszott,h gáz lenne...

Link to comment
Megosztás:

Nálam sem látszik, csak a kiegyensúlyozáskor vette észre a szerelő.

Hááát... még próbálok járni vele... mit tehetnék egyebet?

Amíg nincs lehetőséged cserére, addig is felrakod pl. a pótkereket, vagy ezt a gumit balra, hátra.Így talán ha gubanc van, még megfogható az autó.

De nem legyen.Elfelejtettem kihangsúlyozni, hogy ez csak átmeneti megoldás, hiszen a szálszakadt gumi bármikor elszállhat.

Link to comment
Megosztás:

Azért kiváncsi lennék, hogyha mindannyian leszednénk a gumikat az autóinkról és tüzetesen megvizsgálnánk, akkor garantálom, hogy több mint 50% szálszakadt. Lehet belül, peremnél, kicsi vagy nagy dudor vagy sima, de hogy sokat találnánk az tuti. Ezek a szemét magyar utak. :evil:

Link to comment
Megosztás:

Azért kiváncsi lennék, hogyha mindannyian leszednénk a gumikat az autóinkról és tüzetesen megvizsgálnánk, akkor garantálom, hogy több mint 50% szálszakadt. Lehet belül, peremnél, kicsi vagy nagy dudor vagy sima, de hogy sokat találnánk az tuti. Ezek a szemét magyar utak. :evil:

Most azt fogod mondani, hogy beteg vagyok, de én pl. minden kocsimosásnál végigtaperolom a gumijaimat.Szokták is nézni, hogy mi a sz@rt matatok, de ha valaki megkérdezné, elmondanám. :oops: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Wolf, de hogy van-ez a vizsgálat kocsimosásnál?

előtte mikor még száraz, és csak kívül, vagy belül is?

Vagy le is veszed a felnit, hogy belül is szép csillogó legyen? (nem hülyeség!)

-----------------------

Egy ilyen látványosan dudoros gumi érdekel vkit a műszakin?

vagy csak a profilmélység hiánya számít?

Link to comment
Megosztás:

Most mi legyen, mert az újgumi egyelőre nem fér bele a költségvetésbe? Azontúl, hogy ráz, mi történhet, ha megyek még kb. 2000 km.-t vele? Na persze nem tűl gyorsan. Utána valahogy lecserélem... :roll:

Úgyszolván semmi. Maximum meghalsz, ez a jobbik, rosszabb esetben miattad hal meg más.

De az is lehet, hogy simán kibirja a gumi. Lutri. Én nem használnám, maximum a gumisig...

Link to comment
Megosztás:

Most azt fogod mondani, hogy beteg vagyok, de én pl. minden kocsimosásnál végigtaperolom a gumijaimat.Szokták is nézni, hogy mi a sz@rt matatok, de ha valaki megkérdezné, elmondanám. :oops: :lol:

Azt hittem, h csak én vagyok idióta, de ezek szerint nem. Megnyugodtam. Nekem hétvégente kb 3 óra a kocsipucolás, ekkor a pince garázs lejtőjén mindkét oldalt alá is tudok nézni/tapizni. :D

Ezért mondtam, hogy nálam a gumiharang-szakadás nekem maximum 1 hétig lenne meg, Bár, azt felülről is megnézem mindíg.

Tudom, beteg vok, de szeretem a kocsim. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ezt leszívtam... Elmentem kicentíroztatni a gumikat, mert rázott... és a srác azt mondta, hogy az egyik szálszakadásos. :lol: :D :lol: .

Most mi legyen, mert az újgumi egyelőre nem fér bele a költségvetésbe? Azontúl, hogy ráz, mi történhet, ha megyek még kb. 2000 km.-t vele? Na persze nem tűl gyorsan. Utána valahogy lecserélem... :roll:

Milyen gumid van? Bontóban használt fél pénzé? Valami megoldás csak van , sajnos csak kopott gumim van ithon 2 még használható, ha nem lennél ilyen átkozottul messze oda adnám. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Aha. Ez olyan, mintha megkérded, h mivel festettem le az ablakom itthon, és erre azt válaszolom, hogy há' vazz' zománc festékkel.

Márka, gyártó, termék neve, hol vette? :lol:

Nah, bocsi, h csak most válaszolok, nincs mindíg netem (kib. Matáv! :x )

Szóval az ócsenyben vettem Prevent gumiápolót, olyan tubusban van mint a cipőápoló (cirka 500HUF aszem), még olyan szivacs mittoménmi is van rajta. Sz'al ezzel kenegettem be, nemtom mennyire jó, nekem általában pozitív élményem van a Prevent termékekkel, majd kiderül (vagy nem), de szép feketék lettek tőlük, mintha újak lennének :D (FireStone 175/70R13)

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Szóval az ócsenyben vettem Prevent gumiápolót, olyan tubusban van mint a cipőápoló (cirka 500HUF aszem), még olyan szivacs mittoménmi is van rajta. Sz'al ezzel kenegettem be, nemtom mennyire jó, nekem általában pozitív élményem van a Prevent termékekkel, majd kiderül (vagy nem), de szép feketék lettek tőlük, mintha újak lennének :lol: (FireStone 175/70R13)

Thx, ezeket most jól feljegyeztem. Tescóban van egy rakat Prevent cucc, nekem is bejöttek eddig, de ilyet mindha nem láttam volna...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.