Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ehez a szállszakadásos témához annyit szólnék (ha lehet), h amikor tavaly aug.ban megvettem a verdát volt szomszédtól, azt mondta, h mindkét garnitúra gumi zsír mintállat, mindezek ellenére a két hátsó nyárim szállszakadt volt! :shock: Nah ennyit a jószomszédi iszonyról, vagymiről. Vagy átb@szott, vagy ő sem tudta, monnyuk ez azért nem hihető, mert a kormányt 110nél már igencsak rázta. Hyapersze a téli garnitúra volt raja, mondván, h nem használta a vasat és nem volt kedve/ideje átszereltetni :roll: Mindez nem elég, mert most visszeszereléskor kiderült, h az a két felni is kalap/kabát amin a 2 ominózus gumi volt.

Ugyhogy idejekorán át is szereltem rá a téli garnitúrát (nov. elején, monnyuk akkor már elég hűvösek voltak).

Nameg ősszel vehetek két felnit is.

A lényeg, h használni semmiképp nem használ semminek a szállszakadt gumi! :lol:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Thx, ezeket most jól feljegyeztem. Tescóban van egy rakat Prevent cucc, nekem is bejöttek eddig, de ilyet mindha nem láttam volna...

Egyébként elég kiadósnak tűnik a cucc, mert ahoz képest, h milyen kicsi tubusban van (kisebb mint a cipőápolós), miután lekentem mind a 4 gummát (a futófelületet is) kb. félig van még.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Milyen gumid van? Bontóban használt fél pénzé? Valami megoldás csak van , sajnos csak kopott gumim van ithon 2 még használható, ha nem lennél ilyen átkozottul messze oda adnám. :wink:

Valahogy ugy jártam mint Szabyka ... a gumikkal vettem az autót, persze a srác azt mondta, hogy a gumik szuperek... . Nem is látszik semmi rajtuk... . De mivel most vettem az autót, már egy csomó mindet cseréltem rövid idő alatt (vezérműszij, olaj, első-hátsó fékbetétek, hátsó fékhengerek, levegőszűrő, vizsgáztatás, pechemre meg is ütöttem 100 ezer forintra, stb.), gondolhatjátok mennyi pénzben áll - mindezt 90 ezres fizuból. Köszi a felajánlásodat, rendes vagy, de sebaj, hamarosan kigürizem valahogy a négy gumi árát is.

Ja, az autót én is folyamatosan átnézem, de értsétek meg (Leslie), kivülről nem látszik semmi a gumikon.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata Sava gumival kapcsolatban?

Újakat kellene vennem(175/70-13) és ezt találtam legolcsóbbnak!

Érdemes megvenni?

Attól függ mire használod. Azon kívül, hogy felrakod az autóra.

Mantán nem vált be, mert eltekeredett rakta a minta néhány gumifüstöléstől :lol:

1.4-es Astrán, jó. Ezért a pénzért pláne.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata Sava gumival kapcsolatban?

Újakat kellene vennem(175/70-13) és ezt találtam legolcsóbbnak!

Érdemes megvenni?

Nekünk Kadett Combó 1,7D-n van ilyen, kb egy éve. Nem csúszik, nem kopik nagyon, egyszóval normál használatot figyelmbe véve nagyon jó az ár érték aránya.

Link to comment
Megosztás:

Falken vagy Dayton sem sokkal drágább... azok szerintem jobbak...

Corsaruleznek, Speednek, és nekem is Dayton D200 van a gépen, normális használatra azt kell mondanom megfelelő, az ára alapján meg pláne. Bridgestone gyártmány (forma 3000-ben is használják) tehát annyira szar nem lehet, és a Sava guminál szerintem lényegesen jobb.

Link to comment
Megosztás:

Corsaruleznek, Speednek, és nekem is Dayton D200 van a gépen, normális használatra azt kell mondanom megfelelő, az ára alapján meg pláne. Bridgestone gyártmány (forma 3000-ben is használják) tehát annyira szar nem lehet, és a Sava guminál szerintem lényegesen jobb.

Micsoa elfogultságot érzek! 8)

Amúgy én is inkább a D200-at venném meg hamarabb. :wink: (szintegondolkodásnélkül)

Link to comment
Megosztás:

Dayton 13 collosban csak D100 mintázat van, a Sava viszont

1200 pézzel olcsóbb darabonként,ha hétköznapi autózásra

megfelelőnek mondjátok,akkor annál maradok.De majd csak

hétfőn tudom megszemlézni.

Még egy kérdés kell a 175/70-13 vagy elég a 165/70-13 ?? :?:

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés kell a 175/70-13 vagy elég a 165/70-13 ?? :?:

Mér' nem teszel rá egyből 155/85-öst? Az mégolcsóbb.

Nem tudom, én vagyok-e hülye, de az életemen nem spórolnék. A másokén sem. Márpedig a fék az egy ilyen dolog. Csak 1x ne tudj megállni, jobb esetben összetöröd a kocsit, magad, rosszabb esetben megölsz vkit. Nekem már régóta van egy olyan tapasztalatom, hogy hosszabb távon az olcsó cucc általában drágább, mintha kapásból vennék egy normálisat.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Leslie!

Ne idegesitsd fel magad,mert leizzadsz! :D

Az opel gyári leírása szerint a caravant szerelték gyárilag

155/80-13 gumival,165 R13 gumival,175/70-13 gumival

most csak a 13-asokat említve....

Szal ezért próbálkoztam megtudni,kinek mi a véleménye

amellett,hogy spórolni is akarok(de nem a két méret közötti

500 ft/db áron fogok meggazdagodni) :lol: ,hanem útfekvés szempontjából érdeklődtem.

Link to comment
Megosztás:

Bocs pszihó, de lezlinek igaza van.....

azért venni gagyigumit, mert 1200 forinttal olcsóbb?? :shock: :?

biztos megsértődnél ha véleménytmondanék. :?

nekem vadi uj debica gumijaim voltak, mikor megvettem az autót, mint megtudtam, egy hasonló emberé volt az autóm....

Én Michlein gumikat vettem rá..... Pedig nem vagyok gazdag gyerek....

De a tapadás, a biztonság asszem fontosabb, mint az ár. Spóroltam rá, de nem vettem ZÉRT MEG EGY trágyagumit, MERT AZ 1200 FORINTTAL OLCSOBB A MÁSIK GAGYIGUMINÁL.

Megkerestem a legolcsóbb lehetőséget, de a legjobbat vettem. A debicát meg majd felteszem a Corsámra, amivel nem megyek 10 km nél messzebbre az otthonomtól . Bár most azon is Michlein gumi van 8)

Link to comment
Megosztás:

én alapvetően téli gumi ellenes csávó vagyok, és egy barátom mondta:

téli gumi nélkül ha nem tudsz megállni, de téli gumival megállna, , az pont egy gépháztető 2 lámpa 1 zárhid, és egy lökháritó sérülés. ami 100 e Ft minimum. szóval vettem téli gummát 8)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Leslie!

Ne idegesitsd fel magad,mert leizzadsz! :D

Az opel gyári leírása szerint a caravant szerelték gyárilag

155/80-13 gumival,165 R13 gumival,175/70-13 gumival

most csak a 13-asokat említve....

Szal ezért próbálkoztam megtudni,kinek mi a véleménye

amellett,hogy spórolni is akarok(de nem a két méret közötti

500 ft/db áron fogok meggazdagodni) :lol: ,hanem útfekvés szempontjából érdeklődtem.

Útfekvés szempontjából már meg lett állapítva, hogy a 195/50r15-ös a legjobb Astrára.

Ég, és föld a különbség a 175/75r13, és a normális pacsker között, bár egyszerre elég nagy kiadás, elismerem. Viszont az én vezetési stílusom olyan, hogy előbb elöregszik a gumi, minthogy elkopik, szal résezmről Dunlop Sport SP01 rulez, és 14 körül már meg is lehet kapni.

Ha a spórolt 10-20 rugót leosztod mondjuk 5 évre, akkor rájösz, hogy értelmetlen a gumin spórolni egy bizonyos szintig...

Link to comment
Megosztás:

Bármilyen olcsó gumi és mondjuk egy Michelin között kb. 4-5 méter különbség van féktávban (az utóbbi javára). Az pont egy első lökös, ami meg 30e forint. Szerintem...

Rosszabb esetben pedig 2 lámpa + hütő, meg 4 elem. Azaz 200-250eFt.

De biztos érdemes ezen spórolni 20-at. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.