Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Úgyszolván semmi. Maximum meghalsz, ez a jobbik, rosszabb esetben miattad hal meg más.

De az is lehet, hogy simán kibirja a gumi. Lutri. Én nem használnám, maximum a gumisig...

HálIstennek nem haltam meg, legyúrtam hosszuba 600 km/t (5.2 l/100 km :lol: ) de a mire hazaértem már úgy rázott, hogy tényleg le kellett cserélnem. Eleinte mind a Debicat szemelgettem, de ma reggel jó árban kaptam Nokian NRT2 -t (kb. 11 ezer Ft/db) és még Finnországba volt gyártva. A többi modelt ők is valahol Kelet Európában gyártatják. Hurrá...nagyon boldog vagyok. Olyan más, sokkal jobban megy, nem szitál a kormány sem. Eddig 40-ig ugy mozgott néha mind egy részeg ló. És még egy érdekes dolog... nem húz félre többé az autóm. Ez komoly... nem is gondoltam volna, hogy a gumi miatt ment folyamatosan jobbra.

Link to comment
Megosztás:

Ja, van egy gond. 175/70 R14 volt csak és ilyet vettem. Azontúl, hogy kb. 4 km/h - t csal az órám, egyéb gond lehet? Amugy az előző is ilyen méretű volt és nem zavart.

Sőt, jobb is, mert komfortosabb és nem fog az első kátyúnál tönkremenni (lehet hogy a másodikat is kibírja :? )

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit off, úgyhogy előre is bocs!

Eladnám a 17"-es felniket, amiket a vevő egy Fiat Stilora tenne föl.

Én úgy emlékeztem, hogy jó rá, de most néztem a fiat-klub.hu-n, hogy a fiat lyuktávolság 4x98.

Hiába csak 2mm, de szerintem nem menne föl á a kerék!

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit off, úgyhogy előre is bocs!

Eladnám a 17"-es felniket, amiket a vevő egy Fiat Stilora tenne föl.

Én úgy emlékeztem, hogy jó rá, de most néztem a fiat-klub.hu-n, hogy a fiat lyuktávolság 4x98.

Hiába csak 2mm, de szerintem nem menne föl á a kerék!

Szerintetek?

Sztem is felejtős.Esetleg osztókör módosító.Esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit off, úgyhogy előre is bocs!

Eladnám a 17"-es felniket, amiket a vevő egy Fiat Stilora tenne föl.

Én úgy emlékeztem, hogy jó rá, de most néztem a fiat-klub.hu-n, hogy a fiat lyuktávolság 4x98.

Hiába csak 2mm, de szerintem nem menne föl á a kerék!

Szerintetek?

Kúpos csavarral szokták felrakni és akkor elvileg felmegy. De ki kell próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Ja, és mi az a "tehermentesítő"?

+1 kérdés: Az alu felni tényleg könnyebb, mint az acél? Mert bár ugyan maga az anyag az könnyebb, de az alu az nagyobb kiszerelésű és vaskosabb is. Ha könnyebb, akkor jelent ez valamit a menettulajdonságokban? Mondjuk összehasonlításként a 14" acél és a 15"-os alu felnire lennék kiváncsi!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A könnyűfém kifelyezés helytállóbb, ergó az anyag könnyebb, de a felni maga lehet nehezebb.

A tehetmentesítő gyűrű felel egyrészt a csavarokon túlmenően a felni központosításáért, valamint a neve alapján mentesíti valamelyest a csavarokat a nyíró igénybevételtől, magyarúl a kocsi önsúja ezen átt a tengelyen lesz, nem a csavarokon, így megszűnik a veszélyes keresztmetszet, többet és bátrabban lehet forgatni, blablabla... ez már nem érdekes... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek a sport Ignis felnije 5*15" elbírja a 195/50 -es gumit? Ezen gondolkozok, mert az egyik helyen láttam eladót, és nekem nagyon tetszik. Amúgy milyen márkájú lehet a felni? A felniközepet ki lehet cserélni, mondjuk Opelre? :twisted:

Asszem nem!!! 5.5-re még rámegy, de már az is szenvedés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.