Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Enyémet még nem szedtem szét, de a haverén semmilyen luk nem volt.

Nem kell fénykép, csak annyi, h elöl fogja-e csavar, vagy hátul, és hogy mennyi. Ha már ott vagyok, akkor ki is pucolnám fékmosó akármivel. :lol:

Nálam a dobot egy kis csavarocska fogta, meg is indult szépen lefele, csak a végén kellett egy kis "rábeszélés"

Link to comment
Megosztás:

Nálam a dobot egy kis csavarocska fogta, meg is indult szépen lefele, csak a végén kellett egy kis "rábeszélés"

Na akkor Te egy szerencsés ember vagy! :lol: Én is nemrég kényszerültem szétkapni, a kézifékem nem volt az igazi, de nem ez a lényeg. Opel16v cartárs tapasztalatát erősíteném! Ha rég volt mozgatva igencsak rá lesz gyógyulva! :evil: Cseppet trükközni kell vele. Az enyémen az volt a nyerő, h kapott jó sok csavarlazítót, nehánysok percig abban hagytam pácolódni, közben-közben kalapáccsal ütögettem, miközben forgattam. Az ütögetés mértékével vigyázni, nehogy csapágycsere is kialakuljon :!:

Mégegy kis csavarlazító neki, kézifék behúz, méretes csőkulcsal kerékagy tengelye megfog és forgat! Mer, az enyémnél legalább is, nem akarta a tengelynél elengedni. feszegetni túlságosan kifelé azért nem célszerű, mert a dob kifelé néző része (nem ahova a fékbetétek fékezéskor felfexenek) igen vékony lemezből van! Sz'al óvatosan, de annál inkább kitartóan! :lol:

Persze itt azért az óvatosság, meg a kis mértékesség nem olyan fokú mint pl. egy műszerfal szétszedésnél :twisted:

Egyébként bekukucskálót én sem találtam rajta. Jó munkát!

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Van gumikalapácsom. :lol:

Szedtem már le kocsiról dobot, nem béna vok, csak elöbb tanácsot kérek. Így nehezebb elkefélni vmit. :lol:

Mondjuk a vacak szelepfedél is 1 hét alatt jött le, annyira rá volt gyógyulva. :lol:

Asszem jövő hétvégén lesz a műtét, holnap vakolnom kell a falat picit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor Te egy szerencsés ember vagy! :lol: Én is nemrég kényszerültem szétkapni, a kézifékem nem volt az igazi, de nem ez a lényeg. Opel16v cartárs tapasztalatát erősíteném! Ha rég volt mozgatva igencsak rá lesz gyógyulva! :evil: Cseppet trükközni kell vele. Az enyémen az volt a nyerő, h kapott jó sok csavarlazítót, nehánysok percig abban hagytam pácolódni, közben-közben kalapáccsal ütögettem, miközben forgattam. Az ütögetés mértékével vigyázni, nehogy csapágycsere is kialakuljon :!:

Mégegy kis csavarlazító neki, kézifék behúz, méretes csőkulcsal kerékagy tengelye megfog és forgat! Mer, az enyémnél legalább is, nem akarta a tengelynél elengedni. feszegetni túlságosan kifelé azért nem célszerű, mert a dob kifelé néző része (nem ahova a fékbetétek fékezéskor felfexenek) igen vékony lemezből van! Sz'al óvatosan, de annál inkább kitartóan! :lol:

Persze itt azért az óvatosság, meg a kis mértékesség nem olyan fokú mint pl. egy műszerfal szétszedésnél :twisted:

Egyébként bekukucskálót én sem találtam rajta. Jó munkát!

Üdv.: ujjzol

ja, azt elfelejtettem mondani, hogy előte két hónappal volt fékhenger cserélve mindkét oldalon :oops:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gumit szeretnék cserélni az autómon. Jelenleg 175/65-ös R14-es Continental van rajt. Csak sajnos elkoptak. Continentalba, vagy Michelin-be gondolkodok. Szerintetek? Melyik jobb ebbe a méretbe? Vagy egyik se? A másik kérdésem az lenne, hogy enyémen 14-es felnik vannak gyárilag, fater F-sedánján meg csak 13-asok. Ez lehetséges? Vagy valamelyiken már nem az eredeti van? (Mindkettő 14i 16V)

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gumit szeretnék cserélni az autómon. Jelenleg 175/65-ös R14-es Continental van rajt. Csak sajnos elkoptak. Continentalba, vagy Michelin-be gondolkodok. Szerintetek? Melyik jobb ebbe a méretbe? Vagy egyik se? A másik kérdésem az lenne, hogy enyémen 14-es felnik vannak gyárilag, fater F-sedánján meg csak 13-asok. Ez lehetséges? Vagy valamelyiken már nem az eredeti van? (Mindkettő 14i 16V)

üdv.

Ajánlom a Metabond-ot.... :lol: jaj nem,bocs! :oops: :lol:

Szerintem Michelin,de vannak még jó gumák ebben a méretben,pénztárcádtól függ a választás!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyilván már ezerszer elhangzott a kérdés, de nem szívesen olvasnék vissza ennyit. :-)

Szóval megtudnátok mondani, hogy mi a gyári gumi méret 14"-os felnire? Télinek majd ilyet szeretnék feldobni. Nyárinak az eredetivel átmérőben nagyjából megegyező 14"-os milyen gumival megy fel?

Link to comment
Megosztás:

Bár én nem igazán vagyok autentikus forrás, de mintha a 185/60 R14 rémlene. És jó is, hogy kérded, mert én is ilyet szándékoztam venni a Caravanra, de bejött egy nagyon jó ajánlat 4 db szalonautóról származó Conti EcoContact-ra. Igaz, nem a szívem csücske az Eco, különösen a vízen nyújtott (?) teljesítményéért, de ha ezt félreteszem, akkor is ott a dilemma: a mérete 175/65 R14. Téliben pedig 175/70 R13 van fent, úgyhogy a nyári ez esetben maradna ugyanolyan virsli, mint a téli. Jó, hogy asszonyverda...de akkor is :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyilván már ezerszer elhangzott a kérdés, de nem szívesen olvasnék vissza ennyit. :-)

Szóval megtudnátok mondani, hogy mi a gyári gumi méret 14"-os felnire? Télinek majd ilyet szeretnék feldobni. Nyárinak az eredetivel átmérőben nagyjából megegyező 14"-os milyen gumival megy fel?

Tudtommal 175/65 R14...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! Akkor téli majd ősszel ez lesz vásárolva.

Még akkor arra lennék kiváncsi, hogy ezzel a 175/65 R14-gyel milyen szélesebb gumiméret egyezik meg ha R14-es alura szeretnék nyárit? Pl 205/50 vagy 195/55? Vagy? Bár ez még csak egy év múlva lesz esedékes...

Felmenne gondolom más méret is. De azért jobb lenne a gyárival átmérőben megegyező a km/h mérés pontosságához és esetleg a fogyi miatt. Nem? Ezt le lehet majd méricskélni, de hátha pont tudja valaki.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! Akkor téli majd ősszel ez lesz vásárolva.

Még akkor arra lennék kiváncsi, hogy ezzel a 175/65 R14-gyel milyen szélesebb gumiméret egyezik meg ha R14-es alura szeretnék nyárit? Pl 205/50 vagy 195/55? Vagy? Bár ez még csak egy év múlva lesz esedékes...

Felmenne gondolom más méret is. De azért jobb lenne a gyárival átmérőben megegyező a km/h mérés pontosságához és esetleg a fogyi miatt. Nem? Ezt le lehet majd méricskélni, de hátha pont tudja valaki.

Itt egy kerék kalkulátor: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Annyit azért tudnod kell, hogy nem árt, ha ugyanakkora a kerék, azaz vannak váltómméretek.

Valamint a 205, de még a 195 is sztem túl széles a felnidnek, talán a 185 széles rámegy. A 195-nél a minimum felni szélesség az 5,5", de jobb a 6" neki.

Bár, nem tudom, milyen széles a felnid, ezt le tudod mérni.

Link to comment
Megosztás:

Itt egy kerék kalkulátor: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Annyit azért tudnod kell, hogy nem árt, ha ugyanakkora a kerék, azaz vannak váltómméretek.

Valamint a 205, de még a 195 is sztem túl széles a felnidnek, talán a 185 széles rámegy. A 195-nél a minimum felni szélesség az 5,5", de jobb a 6" neki.

Bár, nem tudom, milyen széles a felnid, ezt le tudod mérni.

Köszi!

A jelenlegi felnin volt már 195-ös gumi. Azt hiszem 5,5-es, de erre nem esküszöm meg. Viszont nem biztos, hogy ez kerül fel. De legalább tudom, hogy eleve szélesebb felnit kell venni, ha oda jutunk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.