Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Én is csak 2 nyarat robogoztam le (5-6 ekm-el)

Szerintem autóval ugyan úgy meg lehet ismerni az útviszonyokat. Igaz sokkal körültekintöbben! Illetve ahhoz egy adott autón le kell vezetni legalább 5-7 ekm-t, hogy kezdje érezni az autó határait és képességeinek a felsö teljesítö képességeinek a mivoltát.

Azt követöen a fokozatos egyre dúrvább kormánymozdulatok, agresszív fékezés stb...

Ezt csak megfelelö helyeken és forgalom mellett természetesen.

Tudom sok idö, de ezt szerintem másként nem lehet átlag esetben.

Jövöhéten érkezik a conti premiumcontact5 gumim ;)

Valakinek ilyennel tapasztalat?!

Link to comment
Megosztás:

Én is csak 2 nyarat robogoztam le (5-6 ekm-el)

Szerintem autóval ugyan úgy meg lehet ismerni az útviszonyokat. Igaz sokkal körültekintöbben! Illetve ahhoz egy adott autón le kell vezetni legalább 5-7 ekm-t, hogy kezdje érezni az autó határait és képességeinek a felsö teljesítö képességeinek a mivoltát.

Azt követöen a fokozatos egyre dúrvább kormánymozdulatok, agresszív fékezés stb...

Ezt csak megfelelö helyeken és forgalom mellett természetesen.

Tudom sok idö, de ezt szerintem másként nem lehet átlag esetben.

Jövöhéten érkezik a conti premiumcontact5 gumim ;)

Valakinek ilyennel tapasztalat?!

Ebben sokat segít a szervótlan kormánymű is, mikor érzem, hogy olyan puhává válik a kormányzás, mintha szervós lenne, akkor tudom, hogy észnél kell lenni, mert jégen vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Ebben sokat segít a szervótlan kormánymű is, mikor érzem, hogy olyan puhává válik a kormányzás, mintha szervós lenne, akkor tudom, hogy észnél kell lenni, mert jégen vagyok.

Hopp és itt elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amiért nekem soha nem lesz szervó a sasokban! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 15ös felnim 7j széles és az et száma 30

Szerintetek mibe érhet bele hátul bal oldalt? a jobb oldalsónál nem ér bele csak bal oldalt :S ez mitöl lehet? az auto ültetve van elöl 60mm hátul 40mm

Hát igazából meg kell nézni , mert így látatlanban....aláhasalsz, tükör, zseblámpa miegymás....

Link to comment
Megosztás:

Hopp és itt elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amiért nekem soha nem lesz szervó a sasokban! :)

Én aputól tanult módszert alkalmazom....ha bizonytalan vagyok akkor kis sebességnél ráfékezek.

Most lehet hülyeség amire gondolok de a tank beöntőbe nem érhet bele? De még ami vicces,h csak bal oldalt ér bele a jobb oldalt nem :D

Ugye az pont a másik oldalon van. Lehet gyengébb a rugó és jobban ül ez a fele.

Link to comment
Megosztás:

Én aputól tanult módszert alkalmazom....ha bizonytalan vagyok akkor kis sebességnél ráfékezek.

Ugye az pont a másik oldalon van. Lehet gyengébb a rugó és jobban ül ez a fele.

nem hiszem,h gyengébb a rugó, mert fél éves csak... nem okoskodni akarok csak találgatok... esteleg a műanyag doblemezbe érhet bele? a gumik 195/50... vagy esélytelen,h jó legyen? :S

ja bocsi a jobb oldalt ér bele... elirtam magam XD

Link to comment
Megosztás:

nem hiszem,h gyengébb a rugó, mert fél éves csak... nem okoskodni akarok csak találgatok... esteleg a műanyag doblemezbe érhet bele? a gumik 195/50... vagy esélytelen,h jó legyen? :S

ja bocsi a jobb oldalt ér bele... elirtam magam XD

neten keresztül nehéz ám ezt kitalálni.

egyszerűbb volna meglesni, ha valahol beleér, akkor annak nyoma is van már

Link to comment
Megosztás:

Majd először próbáld ki azt is,milyen amikor a szervó beszarik. :D

Az valami kegyetlen. :D Jöttem haza egyik fórumtárstól Balatonlelléről, autópályán elszakadt a hosszbordás. Addig nem is volt gond, míg haladtam, de mikor erősebben kanyarodni kellett és lassú sebességgel, na akkor lépett életbe az izomszervó. :D

Link to comment
Megosztás:

holnap ha hazaértem meg fogom lesni... szerdán nem volt rá időm sajnos... most jelen esteben csak az érdeklne,hogy valaki használt-e már astrával ilyen felnit vagy esélytelen,hogy jó lesz? :/

Műanyag betéttel ez már nem szokott jó lenni, de meg kell nézni hol ér bele és esetleg hőlégfúvóval lehet alakítani kicsit. ;)

Az ET30 felni nekem 185/60R14-gyel éppen elfér, a 195/50 már bajos.

Azt is írták itt valamikor, hogy nem egészen egyforma a két oldal, ezért csak az egyik fele ér bele. Másik ami elő szokott fordulni, hogy a hátsó szilent kikopik és enged kicsit oldalra.

Szoktak még sárvédőt peremezni is, akkor elférhet ez is. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

köszi az infòt! Ma alálesek,h mibe érhet bele... nem hiszem,h a hátso szilent mert a kocsi futoműve nemrég lett csinálva :) ha kiveszem a műanyag dobbetétet akkormeg rohadni fog hátu ugye?:/ a peremet már kijjeb hajlitottam sztem nem abba ér bele... inkáb a dobbetét lehet a hunyo mert csak nagy bukkanonál ér bele máskor sose... na majd lesz vimi, ha megvan az eredmény jelentkezem :-)

Link to comment
Megosztás:

Az lehet de a szervós kormánymű 1-el kevesebbet fordul, nem arra készült hogy szervó nélkül tekergesség, ezért nehezebb mint egy szervótlannal birkózni.

Igen a szervósoknak kisebb a kormánymű áttétele,így kevesebbet kell tekerni,ezért lesz izmos szervó nélkül,hogy mennyire azt szerencsére még nem tudom,de a Lada se volt egy "city Szervo" :D

Link to comment
Megosztás:

Igen a szervósoknak kisebb a kormánymű áttétele,így kevesebbet kell tekerni,ezért lesz izmos szervó nélkül,hogy mennyire azt szerencsére még nem tudom,de a Lada se volt egy "city Szervo" :D

Van a cégnék egy rönyó kisteher műszaki nélkül csak úgy a telephelyre rohangálni, leszakadt róla szíj, nincs töltés és szervó, na hát kegyetlen vele kanyarodni.... :D

Link to comment
Megosztás:

nekem ez a 6.autóm de az 1.amelyikbe van szervó,és többet szervó nélküli autót nem is veszek(de lehet másmilyent se :D )

Tény és való, hogy baromi kényelmes, de valahogy nem ért fülig a szám, amikor menet közben a céges punto kivettea ekezemből a kormányt, mert megszünt a city szervó és egyensebe vágta magát...

Link to comment
Megosztás:

Tény és való, hogy baromi kényelmes, de valahogy nem ért fülig a szám, amikor menet közben a céges punto kivettea ekezemből a kormányt, mert megszünt a city szervó és egyensebe vágta magát...

Na jó, de bármi elromolhat akár a fékrásegítés is, mert lecsúszik egy vákumcső....én utálom a sok 3 betűs dolgot pont mert félek hogy elromlik, de a kormányszervó azért jöhet.

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de bármi elromolhat akár a fékrásegítés is, mert lecsúszik egy vákumcső....én utálom a sok 3 betűs dolgot pont mert félek hogy elromlik, de a kormányszervó azért jöhet.

Nekem is elfosta magát a szervó-szivattyúm 3 éve, de nem volt ijesztő, és "nem vágta magát egyenesbe". Amint éreztem a hibát megálltam, megnéztem, hogy mi az ábra, aztán nagypapisan "hazabotorkáltam". Nagy ügy... A nagyobb ügy a javítás ára volt, de megérte mert óriási könnyebbség a parkolásnál. Az meg, hogy "nem érezni az utat" egyszerűen nem igaz. Ha necces az ügy, úgysem a kormány rángatásával próbálgatja az ember a csúszáshatárt, hanem a gázpedállal, esetleg a fékkel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.