Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Ez meg az automban van és nem véletlenül fizettem 40 ezer forintot.

Te tudod :lol:

Én pl nem szoktam kidobni ennyi pénzt, van hova tenni értelmes helyre :huh:

(amúgy a leírásában nem kicsi ellentmondás van, aki konyít a kémiához, fizikához, az jót nevet rajta)

Link to comment
Megosztás:

Te tudod :lol:

Én pl nem szoktam kidobni ennyi pénzt, van hova tenni értelmes helyre :huh:

(amúgy a leírásában nem kicsi ellentmondás van, aki konyít a kémiához, fizikához, az jót nevet rajta)

Kémiából vizsgáztam....versenyek szakdoli stb. nem kell mondani tovább.Benzin krakkolás mond valamit?

Lepárlás...?

Nem minden dolog rossz amit az emberek ugy állitanak be.

Link to comment
Megosztás:

Te tudod :lol:

Én pl nem szoktam kidobni ennyi pénzt, van hova tenni értelmes helyre :huh:

(amúgy a leírásában nem kicsi ellentmondás van, aki konyít a kémiához, fizikához, az jót nevet rajta)

Még egy dolog eszembe jutott.

Emberek milliói hisznek és el is hiszik a globális felmelegedésröl szoló cikkeket

Megnyugtatok mindenkit : nem igaz.

kis általános iskola meg mi egymás.A cikket befogom illeszteni ide.Persze nem ide tartozik csak eszembe jutott erröl fizikárol meg ellen mondásrol.

Link to comment
Megosztás:

(amúgy a leírásában nem kicsi ellentmondás van, aki konyít a kémiához, fizikához, az jót nevet rajta)

vagy legalább fordítottak volna helyesen, vagy elővettek volna egy Fizikai-Kémia vagy vegyiparis kémia könyvet, és abból másolták volna... még az erőkről szóló lapon is hibás a britannica linkje.

Kémiából vizsgáztam....versenyek szakdoli stb. nem kell mondani tovább.Benzin krakkolás mond valamit?

Lepárlás...?

Nem minden dolog rossz amit az emberek ugy állitanak be.

Nem a benzint krakkolják, hanem benzin állítanak elő vagy termikus, vagy katalitikus krakkolás útján. :lol:

Lepárlás. :huh: bepárlás, vákuum desztilláció... ebben élek naponta

Még egy dolog eszembe jutott.

Emberek milliói hisznek és el is hiszik a globális felmelegedésröl szoló cikkeket

Megnyugtatok mindenkit : nem igaz.

kis általános iskola meg mi egymás.A cikket befogom illeszteni ide.Persze nem ide tartozik csak eszembe jutott erröl fizikárol meg ellen mondásrol.

Na ezt várom, mert akkor nem fogok hinni annak több 100 vagy 1000 embernek, akik naponta elemzik a helyzetet.

Link to comment
Megosztás:

Kémiából vizsgáztam....versenyek szakdoli stb. nem kell mondani tovább.Benzin krakkolás mond valamit?

Lepárlás...?

Nem minden dolog rossz amit az emberek ugy állitanak be.

Én tényleg nem megsérteni akarlak, messze álljon tőlem, de szerintem ezt az okfejtést most ne folytassuk.

Valószínűleg az autószereléshez jobban értesz, az meg mindenkinek szíve joga, mire költi a pénzét, így

bocs ha sértőnek érzed a megnyilvánulásom, miszerint én semmi értelmét nem látom ennek a kütyünek,

amiben te annyira hiszel :huh:

Lényeg, hogy aki valóban ismeri az említett elméleti tárgyakat, jól látja hogy mekkora vakítás ez a

leírás, és ez a kütyü. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kémiából vizsgáztam....versenyek szakdoli stb. nem kell mondani tovább.Benzin krakkolás mond valamit?

Lepárlás...?

Nem minden dolog rossz amit az emberek ugy állitanak be.

Hahó! Királyfi! Ébresztő!

Már gyerekkoromban (jellemzően az első nagy olajár-robbanás óta) is kábítottak mindenféle kütyükkel és ígéretekkel. Túlnyomó részük mágnest használt v.milyen úton-módon. Óriásplakátokon lehetett látni egy óvatosabb vezetésre intő felhívást, ami gyakorlatilag kivitelezhetetlen volt: a talpad és a gázpadál közé tégy egy tyúktojást. Namármost ha így az alapjáratinál nagyobb ford.számot érsz el, és a tojás sem törik el, akkor Te tudsz valamit. Jó szórakozást! :huh: :lol:

Másrészt - egy kicsit komolyabban - ezeknek a kütyüknek inkább pszichikai mint gyakorlatilag mérhető hatása van. Ez már több tudományos értekezés témájául szolgált, sőt kereskedelmi iskolákban marketing tananyaggá vált.

Link to comment
Megosztás:

Hahó! Királyfi! Ébresztő!

Már gyerekkoromban (jellemzően az első nagy olajár-robbanás óta) is kábítottak mindenféle kütyükkel és ígéretekkel. Túlnyomó részük mágnest használt v.milyen úton-módon. Óriásplakátokon lehetett látni egy óvatosabb vezetésre intő felhívást, ami gyakorlatilag kivitelezhetetlen volt: a talpad és a gázpadál közé tégy egy tyúktojást. Namármost ha így az alapjáratinál nagyobb ford.számot érsz el, és a tojás sem törik el, akkor Te tudsz valamit. Jó szórakozást! :huh: :lol:

Másrészt - egy kicsit komolyabban - ezeknek a kütyüknek inkább pszichikai mint gyakorlatilag mérhető hatása van. Ez már több tudományos értekezés témájául szolgált, sőt kereskedelmi iskolákban marketing tananyaggá vált.

kicsit késön reagálsz ezen a témán tul jutottunk már rég

én használom te nem ergo nem tudod mit csinálna a te Opeleddel

Link to comment
Megosztás:

Ezt szerintem úgy lehetne már végre egyszer, s mindenkorra rövidrezárni, hogy csinálnánk pl. egy fékpados mérést.

Ha jól emlékszem régebben is volt róla szó, hogy itt szinte akármelyikünk hajlandó lenne azért az 5-10%-os teljesítménynövekedésért kiadni ekkora összeget, ha tényleg működne és garantálnák. Ha jól emlékszem továbbá, az is felmerült, hogy ha mégsem működne, akkor visszafizetné az árát. Nem tudom már melyik hozzászólás volt (had ne keressem vissza), de azóta nem hallottunk a házaló emberkéről, és tudtommal semmi sem realizálódott. Na vajon miért? Talán mégsem hisz annyira ebben?

Link to comment
Megosztás:

kicsit késön reagálsz ezen a témán tul jutottunk már rég

én használom te nem ergo nem tudod mit csinálna a te Opeleddel

Azzal semmit! De én eltörném a kezét aki az enyémbe megpróbálná berakni. Illetve egy kivételt tennék: ha bebizonyítja, hogy az autóm üzemanyagot termelni fog, nem fogyasztani! :huh:

És hol van az "A CIKK"? Epedve várjuk egypáran!

U.i.: Remélem ennyi zrikálás még belefér. Bennem semmi bántó vagy sértő szándék nem volt, van, lesz.

Link to comment
Megosztás:

kicsit késön reagálsz ezen a témán tul jutottunk már rég

én használom te nem ergo nem tudod mit csinálna a te Opeleddel

Az átlag autós nem ért a fizikához és a kémiához....Őket nem is lehet meggyőzni semmiről csak arról amit TV-ben látnak és a Tescoban kapható... :lol:

Utánna néztem az általad említett "kütyünek"... :)

Majd 30 országban áll szabadalmi védelem alatt... :huh:

Szóval működik!!!! Átlag autósnak valóban nem ajánlott évi 7-8eKm ..főleg városban ahol lámpától lámpáig 47-es lábbal tök mindegy...

De akinek flottája van és évi 100-150eKm-t is fut egy járgány ott megéri...

Ja és úgy tudom az olaszoknál elég elterjedt...

Link to comment
Megosztás:

Azzal semmit! De én eltörném a kezét aki az enyémbe megpróbálná berakni. Illetve egy kivételt tennék: ha bebizonyítja, hogy az autóm üzemanyagot termelni fog, nem fogyasztani! :lol:

És hol van az "A CIKK"? Epedve várjuk egypáran!

U.i.: Remélem ennyi zrikálás még belefér. Bennem semmi bántó vagy sértő szándék nem volt, van, lesz.

Gondolom a kocsidban a legjobb gyertya és olaj van...és mindegyiknél a nagy multik, ráírják hogy fogyasztás csökkenést tapasztalhatsz.....Tapasztaltál????

Igen??? Mennyit???

Nem??? Akkor meg miért írják oda.... :)

Bocsi a komolytalanságért, de egy ilyen berendezés szabadalmi jogának bejegyzéséhez nagyon sok tesztet el kell végezni....és hidd el a szakembereket meggyőzték az eredmények.... :huh:

Műszaki emberek nem hit alapján döntenek...kőkemény eredményt kell felmutatni....

A vevők meggyőzése az már MARKETING....sajnos ehhez sok pénz kell...

Link to comment
Megosztás:

Bocsi a komolytalanságért, de egy ilyen berendezés szabadalmi jogának bejegyzéséhez nagyon sok tesztet el kell végezni....és hidd el a szakembereket meggyőzték az eredmények.... :huh:

Tévedsz. Semmilyen eredményt nem kell felmutatni. Leírod mi ez a kütyü, milyen elven működik, melyik

részét akarod szabadalom alá venni, ehhez beadod a részletes műszaki leírást, befizeted a pénzt, és megvan

a szabadalom. Egyes országokban még csak a fogyasztóvédelmi szabályokkal sem egyeztetik össze :)

Tehát visszatérve: mondj egy ténylegesen hozzáértő szakembert, aki alá tudja támasztani ezeket a

dolgokat. Mert nekem elég sok tanulmányi hátterem van hozzá, hogy lássam, a marketingje mögött nincs

igazi műszaki lényeg, csak egy olyan meggyőzésre hajazó leírás, ami minden tudományos alapot nélkülöz. :)

Műszaki emberek nem hit alapján döntenek...kőkemény eredményt kell felmutatni....

A vevők meggyőzése az már MARKETING....sajnos ehhez sok pénz kell...

Hol ez az eredmény? Erre lennék kíváncsi. :D

Ugyanis én is műszaki ember vónék :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazán nem akarok kötekedni, de ez "oltári szentség" 6-20%- os üzemanyagmegtakarítást ígér. Tehát fogyasztásom az ígért 20%-nál 1.7 CDTI Caravannal így jönne ki: 5.36 L/100km télen, 4.4 L/100km nyáron. Na neee! Akkor a Wolksvagen Lupo 3L valahol 2.4 L/100km ? És értelmes ember ezt még megeszi? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem lehetetlen a fogyasztás amit írsz: nekem nyáron 80-90es tempónál 17es kerekekkel stb: 4.8at eszik a gép. Ha tolom neki: max 6.5 liter, de ahhoz kb fele Pest - fele 140-150km/h-s autópálya kell(+klíma). Ha nincs Pest, csak vidék, haladósan: 5.5 liter max.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehetetlen a fogyasztás amit írsz: nekem nyáron 80-90es tempónál 17es kerekekkel stb: 4.8at eszik a gép. Ha tolom neki: max 6.5 liter, de ahhoz kb fele Pest - fele 140-150km/h-s autópálya kell(+klíma). Ha nincs Pest, csak vidék, haladósan: 5.5 liter max.

Igen, csakhogy ebben semmi szerepe nincs a tárgyalt kütyünek :lol:

Te is meglepőnél, ha 4.8 helyett csak 3.9-et enne a gép :huh:

Link to comment
Megosztás:

Erre inkább nem mondok semmit :huh:

Ott még az egyháznak is elég nagy befolyása van az emberek nagy részére :lol:

mennyire tudtok lovagolni ezen a témán :)

én már rég lezártam.

Tudjátok okos ember hülyéskedik.

Hülye ember okoskodik. :)

inkább dobjatok fel egy újabb témát :D

Link to comment
Megosztás:

Erre inkább nem mondok semmit :lol:

Ott még az egyháznak is elég nagy befolyása van az emberek nagy részére :)

A hívőkkel semmi bajom addig, míg meg nem akarnak győzni arról, hogy csak ők tudják a tutit.

És van az a pénz, amiért korpásodik a fejbőröm! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tévedsz. Semmilyen eredményt nem kell felmutatni. Leírod mi ez a kütyü, milyen elven működik, melyik

részét akarod szabadalom alá venni, ehhez beadod a részletes műszaki leírást, befizeted a pénzt, és megvan

a szabadalom. Egyes országokban még csak a fogyasztóvédelmi szabályokkal sem egyeztetik össze ;)

Tehát visszatérve: mondj egy ténylegesen hozzáértő szakembert, aki alá tudja támasztani ezeket a

dolgokat. Mert nekem elég sok tanulmányi hátterem van hozzá, hogy lássam, a marketingje mögött nincs

igazi műszaki lényeg, csak egy olyan meggyőzésre hajazó leírás, ami minden tudományos alapot nélkülöz. :D

Hol ez az eredmény? Erre lennék kíváncsi. ;)

Ugyanis én is műszaki ember vónék :huh:

Ez tök jó!!! :lol:

Ugye csak viccelsz??? Nagyon remélem...

Nem akarlak meggyőzni.....SŐT!!!

Azért reagálnék egy-két gondolat erejéig....

Állítólag otthon vagy a kémiában...akkor nem értem, hogy miért hihetetlen..

A hengerekben az üzemanyag és levegő ( oxigén+stb) keveréke ég el....ez az égés messze van...nagyon messze van a tökéletes égéstől....

(ha Debrecenben jársz szólj és beviszlek a kémia-tanszékre :) egy profnak talán elhiszed...az elméletet..)

"A kémia az egy nagyon szép és izgalmas tárgy... főleg annak aki meg is érti"

Ez a "kütyü" a molekulaszerkezetet változtatja meg...ezáltal az égés tökéletesebb lesz....Nem tökéletes!!! Csak jobb, mint nélküle...

Nem csodaszer...!!!!!!!!! Nem kamu!!! Az elv már őrült régi!!!

Az meg gondolom már szintén hihetetlen, hogy a kutatás célja elsősorban károsanyag-kibocsátás jelentős csökkentése volt....ugyanis a tőlünk civilizáltabb nemzetek már régen rájöttek mennyire fontos a környezetvédelem és iszonyat nbagy pénzeket ölnek ebbe...Nálunk inkább lezárják az EGR-t... :)

A szétnézel a neten akkor találsz referenciát bőven...még magyart is...és lehet, hogy egy autó-verseny sportban szereplő emberkének jobban hinnél...talán...

ha most lenne rá keret kipróbálnám én is...neked is ezt ajánlom...( nem vagyok érdekelt az eladásban!...sajnos :D )

Link to comment
Megosztás:

mennyire tudtok lovagolni ezen a témán :huh:

én már rég lezártam.

Tudjátok okos ember hülyéskedik.

Hülye ember okoskodik. :lol:

inkább dobjatok fel egy újabb témát :)

Bocsi...még egy gondolatot azért megosztanék... :)

Egy kérdés: hogyan hatnak az üzemanyag adalékok????

A hengerbe érve az ott lezajló égést tökéletesebbé teszik.. magasabb hőfokot eredményeznek (főleg általában a kerozin miatt)...így tisztulnak a szelepek és az égéstér...

Ezt miért hiszik el az emberek????

Link to comment
Megosztás:

....ugyanis a tőlünk civilizáltabb nemzetek már régen rájöttek mennyire fontos a környezetvédelem és iszonyat nbagy pénzeket ölnek ebbe...Nálunk inkább lezárják az EGR-t... :huh:

Üdv.!

Érdekes dolog ez a környezetvédelem...

Azért én abban nem lennék biztos, hogy – elvi síkon – mi, magyarok kevésbé lennénk civilizáltabbak a „fejlett” nyugatnál. Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy „ők” rendelkeznek annyi anyagi forrással, hogy tudjanak invesztálni új, környezetbarát technológiákba, és az „ő” felhasználóik képesek rá (anyagilag is), hogy üzemeltessék azokat. Az átlagember alapvetően „ott” sem környezettudatosabb, csak jobban él, van kedve / lehetősége, hogy „zöld” legyen.

Az sem elfelejtendő, hogy a környezetvédelmet még mindig – sajnos – elsősorban az ÜZLET mozgatja (ide sorolnám még a ma divatos „bio”-témakört is, ami szintén „mézes-maszlagba” bújtatott, kőkemény ÜZLET). Szóval, a döntéshozók elsősorban nem józan belátásból, humánus hozzáállásból indítanak környezetvédelmi-projekteket...

Igazából elsősorban az energialobbi (olaj, stb...) tartja a kezében a szálakat. Érdekes módon az USA például nem írta alá a Kiotói-egyezményt, holott, ha jól tudom, ő a Földön a legnagyobb károsanyag-kibocsátó, de biztosan a legnagyobb pazarló...

Egyre több mai műszaki (de majdnem bármilyen) termék „egyszerhasználatossá” kezd válni. Ha baja lesz – dobd ki, vegyél másikat..., majd újabbakat... – ÜZLET!

Ez a folyamat egyrészt kezelhetetlen tömegű hulladékot (veszélyes hulladékot!) termel, másrészt a feleslegesen felpörgetett termelés túlzottan szennyezi a környezetet és pazarolja az energiát is.

...És mindez akár a szóban forgó AGR-szelepre is igaz lehet: vajon hány tonna szén-dioxid kerül feleslegesen a levegőbe a direkt egyszerhasználatosra tervezett alkatrész gyártása során (a vasérc kibányászásától a késztermék polcra kerüléséig); és mennyi akkor, ha a felhasználók anélkül használnák a járművüket?

Ha egy átlag magyar autós valahol tud spórolni – akár a környezetvédelem rovására is –, az bizony valószínűleg megteszi, és erről sajnos nem csak ő tehet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.