Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Vannak ellentmondások.....

uhuhu azt írta,ha visszaolvastok,h 90fok fölé nem megy a hőfok..(csak ritkán)

Tavaly augusztus óta eszik 10L-t és nem a hideg miatt az tuti...aug,szept,okt átlag napi max 30fok volt.Azelőtt is ugyanott dolgoztam és ugyanilyen körülmények között 7L-t fogyasztott!Tehát nem természetes,h ennyit kell ennie rövid távon kevés motormelegítéssel.Termosztátcserét meg fogom próbálni,de előtte letesztelem most,h kitakarítottam a folytószepelházat a dzsuvától és minedn reggeli elinduláskor 6-7 percet melegítem majd.

olvastál privát üzenetet?

Link to comment
Megosztás:

Nem-e? 6.8l/100km. 650km-t mentem 44l benzinnel. Ez még 6.8 sincs! :lol:

Szerintem hosszú távra ez is sok, bár nem ismerem a stílust és tempót.

Én legalábbis jóval ez alatt vagyok ;)

De én finomkodok az tuti, átlag 100-110 (ebben van városon áthaladó 60, meg gyorsforkalmi 140 is)

Link to comment
Megosztás:

Ha teljesen pontos akarok lenni, akkor 26,4 lityit tudtam rátankolni 435km után (felmentem Hajdúszoboszlóról Pestre (IX és XIX ker. kis kóválygással, meg vissza, végig 2 személy de egyébként üresen, oda vissza a 4-es úton)).

Ez olyan 6 lityi körül mozog.

Erre azért emléxem, mert a múlt héten történt.

Link to comment
Megosztás:

Holnap megtankolok, kíváncsi vagyok mennyi lesz a fogyasztás. Most 350km-ből volt 70 M0, 2x20 lightos BP-i dugó, 6x10 hétvégi belváros, a maradék max 5km-es távok a kerületben. Ha így is 10,7 lesz, akkor kezdhetek kétsége esni Z16XE esetén vagy nyugodjak bele, hogy a gyári városi érték is 10,5?

Megtankoltam 360-on a fenti paraméterekkel 9,7 volt a fogyim. Ma toltam egy M0-n és falvakon keresztül megközelített Piliscsabát majd a városba szépen vissza, ez volt olyan 110km és itt fogyasztott a kocsi 7 körül szóval szerintetek Okésnak minősíthető ez a fogyi?

Link to comment
Megosztás:

Ha teljesen pontos akarok lenni, akkor 26,4 lityit tudtam rátankolni 435km után (felmentem Hajdúszoboszlóról Pestre (IX és XIX ker. kis kóválygással, meg vissza, végig 2 személy de egyébként üresen, oda vissza a 4-es úton)).

Ez olyan 6 lityi körül mozog.

Erre azért emléxem, mert a múlt héten történt.

ennyit evett???????? azért én is tudok spórolósan vezetni, de ilyet azért a coupéval sem sikerült csinálni soha...

nem volt ez rossz vétel... ;)

Link to comment
Megosztás:

ennyit evett???????? azért én is tudok spórolósan vezetni, de ilyet azért a coupéval sem sikerült csinálni soha...

nem volt ez rossz vétel... :lol:

És tavaj kora ősszel egyszer sikerült még ez alá is menni 2-3 decivel pedig az 4 személy volt. Gondolom a melegebb idő miatt volt akkor jobb.

Mondjuk tényleg nem lépkedem, kényelmesen előzök, utazóban 100-100, meg néha itt ott 140, de becsúszík a kicsit több is, de az csak másodpercekre, szóval átlagban nyugis tempó.

Tényleg nem volt rossz vétel, használt autó meg nincs hiba nélkül, de ne legyen sose több, mint ami eddig volt neki :lol: ;)

Kíváncsi leszek, holnap megint megyek pestre 3 személy + tele csomagtartó, vissza 2 személy üresen. Majd meglátjuk, most több lesz a pest belváros.

Link to comment
Megosztás:

én meg komolyan válaszoltam.

a fütés hőt von el a motortól.

azaz nehezebben melegszik.

de ha 1 vagy 2 en fütesz az jó. azt még a motor utántudja termelni.

ha akkor 80 fölé nem megy akkor termosztát gond.

15perc kell neki míg felmegy 80fok fölé...de felmegy.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hosszú távra ez is sok, bár nem ismerem a stílust és tempót.

Én legalábbis jóval ez alatt vagyok ;)

De én finomkodok az tuti, átlag 100-110 (ebben van városon áthaladó 60, meg gyorsforkalmi 140 is)

Én sem tekerek veszettül. Nekem is az a 100-110-es tempó a megszokott. Én meg vagyok vele elégedve, bár ha belegondolok én is tudnék lefaragni belőle. De így van megszokva ez a stílus. Néha kicsit meghajtom, a miheztartás végett, ez a 650km-ből kb 30km-t jelent.

Link to comment
Megosztás:

Én sem tekerek veszettül. Nekem is az a 100-110-es tempó a megszokott. Én meg vagyok vele elégedve, bár ha belegondolok én is tudnék lefaragni belőle. De így van megszokva ez a stílus. Néha kicsit meghajtom, a miheztartás végett, ez a 650km-ből kb 30km-t jelent.

Hát tény, hogy soknak nem mondható, csak magamból ill az én fogyimból indúltam ki, de kezdem azt hinni, hogy az enyém nem szik normálisan ... szerencsére ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.