Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Meglepödve olvasóm a fogyasztási adatokat nekem még egyik autóm se fogyasztott 8 liter alatt még a céges dizel peugeot is 8 körül fogyaszt városban, 1.8-as motor az astrában nekem 10-11 litert fogyaszt,igaz hogy nem vezetek lassan,autópályán se igazán sikerül 8-9alá vinni.:lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem... Ez a benzingőz elvezető szelep a betöltési nyílás közelében található és a csőből nyílik?

Egyébként az érdekes hogy 52 L tankméretbe beleszámít-e a cső térfogata?

Mint írtam, ha jól tudom a szelep a tűzfalnál található valahol a jobb oldalon, de konkrétan én sem nyomoztam utánna...

szerintem a cső nem tartozik bele... :?

uhuhu gyere és okíts minket konkrétumokkal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meglepödve olvasóm a fogyasztási adatokat nekem még egyik autóm se fogyasztott 8 liter alatt még a céges dizel peugeot is 8 körül fogyaszt városban, 1.8-as motor az astrában nekem 10-11 litert fogyaszt,igaz hogy nem vezetek lassan,autópályán se igazán sikerül 8-9alá vinni.:lol:

Ha autópályán is 180-al mész akkor ne csodálkozz :wink:

Link to comment
Megosztás:

Pityut kellene kifaggatni neki is ilyen van.

Ha itt jár megírhatná.

Most látom, hogy meg lettem szólítva fogyasztás terén. (1,4 Classic II Twinport) Szóval mikor megvettem rögtön tele tankoltam. Városban elég dugós környezetben, aránylag rövid távokon használva 515 km után tankoltam 44,5 litert. Ez 8,6 literes átlag fogyinak felel meg. A következő tankolásnál hasonló feletételek mellett már csak 8,2-es átlag lett. Ezután gondoltam, hogy egy kicsit megjáratom. 584 km-t mentem, ebből 420km autópályán, a többi a szokásos városi dugós rész volt. Meg kell mondanom, hogy az autópályán olyan lazán ment kétharmad gáznál 130-140-et, hogy végül is ebben a tempóban mentem végig. Ekkor az átlagom 7,7 lett. Valószínüleg ha az autópályán 100-120 körül megyek biztos lényegesen alacsonyabb lett volna a fogyasztásom.

Link to comment
Megosztás:

Ha autópályán is 180-al mész akkor ne csodálkozz :wink:

Nem csodálkozom hogy ennyit fogyaszt csak ólvastam 6.5l fogyasztást 1.4-es motortól amit kicsit kevaslek.Amit Pityus írt az már reálisnak tünik, ehhez képest az 1,8as ,motortól nem is várok kevesebbet.
Link to comment
Megosztás:

Mint írtam, ha jól tudom a szelep a tűzfalnál található valahol a jobb oldalon, de konkrétan én sem nyomoztam utánna...

szerintem a cső nem tartozik bele... :?

uhuhu gyere és okíts minket konkrétumokkal. :lol:

ugy kb a pirossal bekeretezett részen található.

motorter.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem csodálkozom hogy ennyit fogyaszt csak ólvastam 6.5l fogyasztást 1.4-es motortól amit kicsit kevaslek.Amit Pityus írt az már reálisnak tünik, ehhez képest az 1,8as ,motortól nem is várok kevesebbet.

Pedig ki lehet hozni a nem twinportos motorokból is, csak oda kell figyelni, hogy hogyan nyomod a gázt :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem kételkedek ha többen mondjátok elhiszem.akkor viszont nagyon derék a 6.5liter.

Ja-ja, de Budapesten reggel 7-től este 7-ig meg se próbálj kocsiba ülni, ha ilyen fogyasztást szeretnél :twisted:

Egyébként nekem általában 7 körül eszik, és néha megpörgetem a kicsikét, amikor kedvem tartja. Múltkor mentem Miskolcra pályán 130-140 körül, akkor is 7-et evett. Szerintem ez egész jó egy 1,4-es motortól. Mondjuk szüleim Focus-a is ennyit evett, de az csak 75 pacis volt.

Egyébként nagyon szép az autód, gratulálok hozzá. Csorgattam is a nyálam rendesen :wink: (bocs az OFF-ért, de nem volt kedvem másik topicba új hozzászólást írni :wink: )

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A következő körülmények között mértem a Twinport motoros Astra Classic G (XEP) 1,4-es fogyasztását. A motorban 1500 km volt, miután a Mátrában, a Bükkben, és Pesti araszolós utakon használtam 2 személlyel. Összesen tehát 667 km-t mentem, ennek 2/3-t országúton a többit városi forgalomban. Úgy tankoltam 43 litert, hogy az első kattanás után még kb 1 litert nyomtam bele. Így az átlag fogyasztás 6,45 literre jött ki, amit én meglepően jónak tartok. A motor dinamikájárol a következőt tudom elmondani: a gyorsítása elfogadható, de igazán 3000-es fordulat felet lódul meg igazán. Ilyenkor az emelkedőkön is meglepően jól gyorsul. Összeségében száguldásmentesen és kíméletesen autóztam, de azért nem babusgattam a gázpedált. Kifejezetten élvezgettem a hegyi emelkedőket, mert mint említettem jól húzott felfelé, és stabil volt az útfekvése. Eddig a városi fogyasztásom 8,5 liter körül volt,- kiváncsi leszek, hogy egy pár ezer km után mire áll be ez a típus. Örülnék, ha más is leírná a tapasztalatait ilyen típusú autó fogyasztásárol.

Link to comment
Megosztás:

Elég sokan panaszkodnak a fogyasztásra. Élek a gyanúperrel ,hogy a rossz minőségű (koszos) magyar benzin, és a becsapós kútfők a hunyók. Rendszeresen járok (havonta) külföldre, Horvát- ill. Németországba. Főleg a horvátoknál szembetűnő, hogy a második tankolás környékén a kocsi megtáltosodik. Simábban is jár a motor, és egy másfél literrel csökken a fogyasztás. Mindez a hegyi utakon (Gorski Kotar környéke, a boszniai határvidék) szembetűnő, mert ott sokat kell visszaváltanom, kaptatók vannak, és mégis. Két hete voltam Splitben utoljára, a tankolástól Zágrábig 296 Km, fogyasztása összesen 16,8 liter. Azt hittem elromlott a benzinóra, csak a tankoláskor hittem el. GY.K: 5,7 liter százon.

A távot 3 óra és fél óra alatt tettem meg ebéddel (kb 20 perc) együtt.

Ultrabrutál.

Link to comment
Megosztás:

Én meg 620 km-t mentem már és még mindig nem gyulladt ki a sárga lámpa. Ez egész jó szerintem. Mondjuk szerintem 10-20 km és világítani fog.

Az alacsony üzemanyagszint figyelmeztetésre gondoltam, mielőtt valaki tréfálkozna :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg összevissza mutogat a mérőkém...a mutató nem mindíg oda áll be gyujtás rákapcsolásra mint előtte... Egyazon üzamennyiségre kétféle mutatóállást tud produkálni, függően attól, hogy éppen melyikhez van kedve! :shock: :shock: :shock:

Ezér én inkább mindíg a kevesebbikhez igazodok...

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

A fogyasztást nagyon sok minden befolyásolja szerintem ugyan azon autó és vezető esetében is.Nem védem a"magyar benzint/benzinkutakat"

/dehogy nem!/de én is jártam,járok külföldön,tankolok ismerem a hazai viszonyokat de akkora különbség nincs/1,1,5l/100km/.Biztos van tekergő mint minden szakmában de a többség becsületes/remélem!/Alap dolgok:

'magyar benzin'=minden paramétere az Eu-s szabvány szerinti

'kutak'=minden évben egyszer kötelező+alkalmanként ell.hitelesítés van!Minden plombálva,és kemény bünti ha valami nem jó,ami helyes is!!

Ezek természetesen a neves hálózatok kutjaira érvényes.

A különbség: mivel a benya egy helyről van az adalék ami javítja,saját van mindenkinek.

Ki tankolta teljesen tele a gépét már!Senki mivel nem is szabad csordultig tenni mint a régi gépeket/pl. Lada legalábbis én igy tudom/.Na most,nem mindegy mikor kattan le a pisztoly!Ha a kút gyorsabb,ha meleg van/több gáz a tankban/,mind befolyásolja a mennyiséget.Rövid távon 200-300km-nél 1-2liter +- érdekes számokat hoz.Egyébként én is mértem 6,2 a 4-esen 4fő,kb 90km/h átlag klimával /1,6 16v/.

Bocsi a sok betüért de kicsit harapok a témára!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

A fogyasztást nagyon sok minden befolyásolja szerintem ugyan azon autó és vezető esetében is.Nem védem a"magyar benzint/benzinkutakat"

/dehogy nem!/de én is jártam,járok külföldön,tankolok ismerem a hazai viszonyokat de akkora különbség nincs/1,1,5l/100km/.Biztos van tekergő mint minden szakmában de a többség becsületes/remélem!/Alap dolgok:

'magyar benzin'=minden paramétere az Eu-s szabvány szerinti

'kutak'=minden évben egyszer kötelező+alkalmanként ell.hitelesítés van!Minden plombálva,és kemény bünti ha valami nem jó,ami helyes is!!

Ezek természetesen a neves hálózatok kutjaira érvényes.

A különbség: mivel a benya egy helyről van az adalék ami javítja,saját van mindenkinek.

Ki tankolta teljesen tele a gépét már!Senki mivel nem is szabad csordultig tenni mint a régi gépeket/pl. Lada legalábbis én igy tudom/.Na most,nem mindegy mikor kattan le a pisztoly!Ha a kút gyorsabb,ha meleg van/több gáz a tankban/,mind befolyásolja a mennyiséget.Rövid távon 200-300km-nél 1-2liter +- érdekes számokat hoz.Egyébként én is mértem 6,2 a 4-esen 4fő,kb 90km/h átlag klimával /1,6 16v/.

Bocsi a sok betüért de kicsit harapok a témára!!! :lol:

bocsi, de a liter/100 km - ben nem szerepel akattintás, meg a gáz a tankban se.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

A fogyasztást nagyon sok minden befolyásolja szerintem ugyan azon autó és vezető esetében is.Nem védem a"magyar benzint/benzinkutakat"

/dehogy nem!/de én is jártam,járok külföldön,tankolok ismerem a hazai viszonyokat de akkora különbség nincs/1,1,5l/100km/.Biztos van tekergő mint minden szakmában de a többség becsületes/remélem!/Alap dolgok:

'magyar benzin'=minden paramétere az Eu-s szabvány szerinti

'kutak'=minden évben egyszer kötelező+alkalmanként ell.hitelesítés van!Minden plombálva,és kemény bünti ha valami nem jó,ami helyes is!!

Ezek természetesen a neves hálózatok kutjaira érvényes.

A különbség: mivel a benya egy helyről van az adalék ami javítja,saját van mindenkinek.

Ki tankolta teljesen tele a gépét már!Senki mivel nem is szabad csordultig tenni mint a régi gépeket/pl. Lada legalábbis én igy tudom/.Na most,nem mindegy mikor kattan le a pisztoly!Ha a kút gyorsabb,ha meleg van/több gáz a tankban/,mind befolyásolja a mennyiséget.Rövid távon 200-300km-nél 1-2liter +- érdekes számokat hoz.Egyébként én is mértem 6,2 a 4-esen 4fő,kb 90km/h átlag klimával /1,6 16v/.

Bocsi a sok betüért de kicsit harapok a témára!!! :lol:

Hali!

Egyetértek Veled nagyjából. Jártam Németbe tavaly elég sokat. Nemhogy 1- 1,5, de még fél liter különbség sem volt. Mondjuk akkoriban csak OMV-nél takoltam itthon is, meg kint is. De asszem pont ők máshonna kapják az üzát, mint pl a MOL. Mostanában néha ráfanyalodom a Mogyorodi úti JET-re is, mert néha majdnem egy 10-essel olcsóbb, mint az OMV és még nem volt gondom vele. De mjad mindjárt valaki jól lefikáz :twisted: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Mostanában néha ráfanyalodom a Mogyorodi úti JET-re is, mert néha majdnem egy 10-essel olcsóbb, mint az OMV és még nem volt gondom vele. De mjad mindjárt valaki jól lefikáz :twisted: :wink:

A Jet az egyik legjobb minőségű benzint forgalmazza itthon (egy A2 teszt szerint, ahol oktánszámot mértek). Az EU szabványról meg csak annyit hogy TUDTOMMAL tól ig értéktartományt ad meg, és ráadásul elég tágat. Szóval a 92 oktános benzin is ugyan úgy 95ös, mint a 95,8. A MOL-t meg asszem mindenki ismeri...

Link to comment
Megosztás:

Tuzer=a fogyasztás mérés alapja szerintem a tele tank-tele tank.Erre céloztam a tankolás mikéntjével.Ha lassura álítod a pisztolyt akár 2l-rel több megy bele kattanásig ami 15-16l-nél nem mindegy,mint amikor tövig huzod.

Jim74=A nagy társaságok beszerzéséről lehetne mesélni de nem itt.

Szerintem egy neves társaság sem árul rosz anyagot csak egyes kutak rontják le a renomét, sajnos!

Tom= A szabvány +-1% eltérést enged,de tapasztalatból tudom,hogy inkább több az a kevesebb/95=96/.Az ujságok tesztjével fenntartásaim vannak,nem védem a Molt/ismerem!!/de a valóság kicsit más.Ha az oktánszám kevesebb ill. több nem érzékeled kivéve a karburátoros motorok./+-2oktán/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.