Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

jah most látom olyan a motor van a tiedben is mint az enyémben :rolleyes:

Lacika! Te vagy az első akinek hasonlóan fogyaszt a kocsia mint az enyém. Bár igaz nem tudom hogy a tiedbe mekkora a motor. De ha Z14XE vagy XEP akkor megnyugodtam. Nekem is vegyesbe azt a 7,5-8 at fogyasztja.

Link to comment
Megosztás:

Én minden egyes tankolásnál így csinálom. Mivel nem az autóban lévő nafta határozza meg, mennyit autózom (valaki azért nem tankol teli, mert fél, h akkor többet megy), ezért mindig teli tankolok, előkapom a mobilt, egy osztás az egész és indulás előtt megnyomom a nullázót. Szerintem ez abszolút nem nagy macera, és, ha megugrik a fogyi, abból sok minden kiderülhet.

DETTO!!!Pontosan így csinálom én is, ennek van a legtöbb értelme szerintem és így elég pontosan lehet számolni is!!!

nekem Z14XEP, hajtottam mint állat, mert most vettem 1 hónapja és élvezkedtem vele, és teli tank után 560km-nél még úgy tankoltam újból teli, hogy még csak nem is világított :lol:

43Liter ment bele az ugyebár 7,6L hozzáteszem full város (Bp.)

Pár (költői) kérdés felmerült bennem:

1.Mennyi lenne ha finom gázzal közlekednék? ;)

2.Mennyi lenne ha országúton közlekednék? :D

3.Mennyi lesz nyáron? ;)

4.Mennyi lesz nyáron ha országúton és finom gázzal közlekedek? :blink: :D :D :rolleyes:

No persze a lényeg a városon van, mert az esetek 90%-ban itt pesten használom, de ha ilyen 7-8L marad ezzel a tempóval (nyáron meg a klímával, szemben a téli hosszabb dúsítás), akkor az faja!

Szóval én meg vagyok elégedve a fogyasztással, nem panaszkodom!!!

Link to comment
Megosztás:

Lacika! Te vagy az első akinek hasonlóan fogyaszt a kocsia mint az enyém. Bár igaz nem tudom hogy a tiedbe mekkora a motor. De ha Z14XE vagy XEP akkor megnyugodtam. Nekem is vegyesbe azt a 7,5-8 at fogyasztja.

Robi! az enyémben Z14XE van! és valóban ennyit fogyaszt. Nem tudom mennyit tankolsz de nekem úhy jön ki hogy majdnem üres tankra amikor világít pirosban de nem villog,

tudok rá tankolni kb 40-43L majd pirosig világításig megyk olyan 550 - 600 Km ez átlag: 7,5 -8 közt van télen. Nyáron néha klímával 7,5-el megelégszik. Én úgy gondolom ez normál nem tötymörgős nagypapás vezetés, hanem kellő lendulettel dinamizmussal történő haladás, ugyanakkor nem is az a nagyon tolom neki stílus :rolleyes:

egyszóval nem eszik sokat a kocsid! nem ehet egy benzines autó 5-6 litert amikor hasonló kategóriás dízelek esznek annyit :blink: ha a fogyasztás ugyan annyi lenne akkor senki sem adna több pénzt diesel-ért aminek dárgább is a szervizelése.

ameddig nem 9-10 lityit kajol addig nincs baj a szekérrel! :lol:

Link to comment
Megosztás:

DETTO!!!Pontosan így csinálom én is, ennek van a legtöbb értelme szerintem és így elég pontosan lehet számolni is!!!

nekem Z14XEP, hajtottam mint állat, mert most vettem 1 hónapja és élvezkedtem vele, és teli tank után 560km-nél még úgy tankoltam újból teli, hogy még csak nem is világított :D

43Liter ment bele az ugyebár 7,6L hozzáteszem full város (Bp.)

Pár (költői) kérdés felmerült bennem:

1.Mennyi lenne ha finom gázzal közlekednék? :D

2.Mennyi lenne ha országúton közlekednék? :lol:

3.Mennyi lesz nyáron? :lol:

4.Mennyi lesz nyáron ha országúton és finom gázzal közlekedek? :blink: :) ;) :rolleyes:

No persze a lényeg a városon van, mert az esetek 90%-ban itt pesten használom, de ha ilyen 7-8L marad ezzel a tempóval (nyáron meg a klímával, szemben a téli hosszabb dúsítás), akkor az faja!

Szóval én meg vagyok elégedve a fogyasztással, nem panaszkodom!!!

Szerintem is tökéletes az 7-8 vegyesben! a négy kérdésedre válaszolnék saját tapasztalatból :lol:

1. finom gázzal gyors (2000-2200) elváltásnál nyersz fél litert, viszont ellustul az autó és télen majd villog a sárga lányka mert megakadtak a szelepek :D

2. ha csak országúton, vagy autópályán köélekedsz mondjuk mész vidékre egyfolytában 130-140-el akkor 6-6,5 liternél nem fog többet enni!

3. nyáron klímával elég lesz neki a 7 liter.

4. szintén 6-6,5 liter :D

Nekem közel 35.000 km megtétele után a Z14XE vel ezek a tapasztalataim ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is tökéletes az 7-8 vegyesben! a négy kérdésedre válaszolnék saját tapasztalatból :rolleyes:

1. finom gázzal gyors (2000-2200) elváltásnál nyersz fél litert, viszont ellustul az autó és télen majd villog a sárga lányka mert megakadtak a szelepek ;)

2. ha csak országúton, vagy autópályán köélekedsz mondjuk mész vidékre egyfolytában 130-140-el akkor 6-6,5 liternél nem fog többet enni!

3. nyáron klímával elég lesz neki a 7 liter.

4. szintén 6-6,5 liter :blink:

Nekem közel 35.000 km megtétele után a Z14XE vel ezek a tapasztalataim :lol:

Nekem nem vegyesben 7-8l, hanem városban volt ennyi.

Arra azért vigyázok, hogy ne lustuljon el nagyon, szal pörgetem én azzal nincsen baj, viszont ésszel használom pl: a már sokszor kitárgyalt motorfékezést is, azzal is lehet fogni sok benyát+fékek kevésbé kopnak :D

Link to comment
Megosztás:

szerintetek érdemes lenne lpg rakni bele,gondolok itt a szekvenciális gáz injektoros megoldásra,ahol olajzó rendszer van hogy ne száradjon ki a motor.

Szóval ez már nem az rendszer amit a ladákba szereltek.

Kb.250e a rendszer és 30e km alatt térül meg

Mert akárhogy nézem a benyó a legolcsóbb kutaknál is 300 lesz a 160 ft-os lpg-vel szembe

És még egy fontos dolog hogy nincs többlet fogyasztás mert a gáz folyékonyan kerül be az égéstérbe,és teljesítmény csökkenés sincs.

Kinek mi a véleménye?

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem vegyesben 7-8l, hanem városban volt ennyi.

Arra azért vigyázok, hogy ne lustuljon el nagyon, szal pörgetem én azzal nincsen baj, viszont ésszel használom pl: a már sokszor kitárgyalt motorfékezést is, azzal is lehet fogni sok benyát+fékek kevésbé kopnak :rolleyes:

városban akkor meg főleg jó! nincs azzal semmi baj szerintem :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem vegyesben 7-8l, hanem városban volt ennyi.

Arra azért vigyázok, hogy ne lustuljon el nagyon, szal pörgetem én azzal nincsen baj, viszont ésszel használom pl: a már sokszor kitárgyalt motorfékezést is, azzal is lehet fogni sok benyát+fékek kevésbé kopnak :rolleyes:

A gondom az hogy most télen nekem városi üzemben 8,5-9 L de volt már hogy 10 körülire jött ki. Igaz itt nem igazán tud üzem meleg lenni. Átlag távolság amit inditástól leállitásig megteszek 5-6 km. Igazából el tudnám fogadni ezt a fogyasztást, de sajna akkor sem akar javulni mikor kiviszem vidékre. Akkor is keményen 8-8,5et kajálja, pedig ott azért pörög 3000-3200 at és a váltások sem a 2000 es tartományba történnek. Annak örülnék ha vidéken 7 max 7,5 be megállna nekem.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is tökéletes az 7-8 vegyesben! a négy kérdésedre válaszolnék saját tapasztalatból :rolleyes:

1. finom gázzal gyors (2000-2200) elváltásnál nyersz fél litert, viszont ellustul az autó és télen majd villog a sárga lányka mert megakadtak a szelepek ;)

2. ha csak országúton, vagy autópályán köélekedsz mondjuk mész vidékre egyfolytában 130-140-el akkor 6-6,5 liternél nem fog többet enni!

3. nyáron klímával elég lesz neki a 7 liter.

4. szintén 6-6,5 liter :blink:

Nekem közel 35.000 km megtétele után a Z14XE vel ezek a tapasztalataim :lol:

Igen akkor majd jön a téli sárga lámpa villogás. :D

Egyébként nekem is full ezek a fogyasztások jönnek ki. Vegyes sok város ~7.5, országút meg 6,5, bár volt, hogy egy huzamban 850-et mentem és 5,5 körül kijött. Mondjuk országút 100-zal.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!!!

Ma nagyon meglepődtem fogyasztásomon mentem vele egy jó hosszút (Győr - Szolnok) és hát a fogyasztás 6,48 Literre jött ki ugyanannál a kútnál rátankolásos módszerrel mérve. Örömömben mentem vele még egy 100ast próbaképpen majd telitank akkor meg 6,7 re jött ki. Váltások 3000 körül ha kell akkor toltam neki pályán tempomattal kicsit 120 felett kb 3500 as ford. Szóval akkor az enyém is tud jól fogyasztani tehát lement a bűvös 7 alá. Ezek szerint utálja a várost de nagyon, ez jó hir is meg rossz is. Mert ez az üzemmód lesz a legritkább hogy én ennyit menjek hosszút. Dolgozni sajna városon belül megyek. Tehát akkor továbbra is 9 L lesz az átlagom. Egyben segitsetek hogy szerintetek városban hogy tudnám lenyomni 7,5-8ra a fogyit??? Mert ezek szerint nem hibás a motor ha hosszútávon hozza a formáját.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!!!

Ma nagyon meglepődtem fogyasztásomon mentem vele egy jó hosszút (Győr - Szolnok) és hát a fogyasztás 6,48 Literre jött ki ugyanannál a kútnál rátankolásos módszerrel mérve. Örömömben mentem vele még egy 100ast próbaképpen majd telitank akkor meg 6,7 re jött ki. Váltások 3000 körül ha kell akkor toltam neki pályán tempomattal kicsit 120 felett kb 3500 as ford. Szóval akkor az enyém is tud jól fogyasztani tehát lement a bűvös 7 alá. Ezek szerint utálja a várost de nagyon, ez jó hir is meg rossz is. Mert ez az üzemmód lesz a legritkább hogy én ennyit menjek hosszút. Dolgozni sajna városon belül megyek. Tehát akkor továbbra is 9 L lesz az átlagom. Egyben segitsetek hogy szerintetek városban hogy tudnám lenyomni 7,5-8ra a fogyit??? Mert ezek szerint nem hibás a motor ha hosszútávon hozza a formáját.

2200-2800 körüli váltásokkal, motorfékkel tudod lejjebb nyomni (persze még alacsonyabb fordulaton történő váltással is lehet javítani fogyasztáson, de akkor meg előjöhet a rettegett EGR hiba, kokszosodás stb...

DE ha városban használod sok dugóval, rövid távokkal, hidegindítással akkor ne csodálkozz ha nem megy alább, ez van

Link to comment
Megosztás:

szerintetek érdemes lenne lpg rakni bele,gondolok itt a szekvenciális gáz injektoros megoldásra,ahol olajzó rendszer van hogy ne száradjon ki a motor.

Szóval ez már nem az rendszer amit a ladákba szereltek.

Kb.250e a rendszer és 30e km alatt térül meg

Mert akárhogy nézem a benyó a legolcsóbb kutaknál is 300 lesz a 160 ft-os lpg-vel szembe

És még egy fontos dolog hogy nincs többlet fogyasztás mert a gáz folyékonyan kerül be az égéstérbe,és teljesítmény csökkenés sincs.

Kinek mi a véleménye?

nekem az előző autó gázüzemű volt, elmesélném a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban.

1.6-os (106 lóerős) motor volt benne és beleszereltettem az lpg-t. Az átlag 8,5 liter benzines fogyasztást sikerült megtoldani, 9-10 liter lpg-t evett. Célszerű azt tenni - tapasztalat - hogy benzinnel járatod a gépet, amíg el nem kezd melegedni a motor, különben lenne 10-12 liter fogyasztás is.

Másik két probléma van még az lpg-vel: nem mehetsz mélygarázsba, ill. gyengébb lesz a motor. Szerintem 1.4-es motorral szerelt vagy annál gyengébb motorral szerelt autóba nem érdemes, mert csak szenvedés lenne.

Én igen sokat, havi 3-4 000 km-t mentem, így fél év alatt visszajött az ára.

Bizony nagyon csábító a 160 Ft, de vannak dolgok, amiket meg kell gondolni hozzá. Ha van még kérdésed az lpg-vel, csak szólj; van tapasztalatom, kb. 150 000 km-t mentem gázüzemmel.

+ tipp: én elkezdtem használni az e85 etanolt. az 215 Ft, hozzáadagolhatod a benzinhez. Hasonló dolgokat érsz el. "Tisztább lesz az autód", és spórolsz egy keveset. Javaslom télen a 15 l e85, 30 l 95 megoldást. Én most ezt tesztem és meg vagyok elégedve. (így is nyersz pár ft-ot kilométerenként.)

nyáron majd alkalmazom az 50-50 arányt is, ezzel próbálom meg kiküszöbölni az áremelés negatív hatását. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!!!

Ma nagyon meglepődtem fogyasztásomon mentem vele egy jó hosszút (Győr - Szolnok) és hát a fogyasztás 6,48 Literre jött ki ugyanannál a kútnál rátankolásos módszerrel mérve. Örömömben mentem vele még egy 100ast próbaképpen majd telitank akkor meg 6,7 re jött ki. Váltások 3000 körül ha kell akkor toltam neki pályán tempomattal kicsit 120 felett kb 3500 as ford. Szóval akkor az enyém is tud jól fogyasztani tehát lement a bűvös 7 alá. Ezek szerint utálja a várost de nagyon, ez jó hir is meg rossz is. Mert ez az üzemmód lesz a legritkább hogy én ennyit menjek hosszút. Dolgozni sajna városon belül megyek. Tehát akkor továbbra is 9 L lesz az átlagom. Egyben segitsetek hogy szerintetek városban hogy tudnám lenyomni 7,5-8ra a fogyit??? Mert ezek szerint nem hibás a motor ha hosszútávon hozza a formáját.

Nekem bevált, hogy ahol lehet városban is használom az 5.-et. Nem tudom milyen motorod van, de az én Z14XEP-m nem tiltakozik ellene, ha nincs leterhelve(1-2 személy).

Nekem így alakul a fogyasztás: - télen 6.8-7.5 között

- nyáron 6.2-6.8 között

A napi átlag futásom 40-50km, ebből kb 10km város,országuton nem szoktam erősen túrni.Ebből adódnak a fenti átlagok.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!!!

Ma nagyon meglepődtem fogyasztásomon mentem vele egy jó hosszút (Győr - Szolnok) és hát a fogyasztás 6,48 Literre jött ki ugyanannál a kútnál rátankolásos módszerrel mérve. Örömömben mentem vele még egy 100ast próbaképpen majd telitank akkor meg 6,7 re jött ki. Váltások 3000 körül ha kell akkor toltam neki pályán tempomattal kicsit 120 felett kb 3500 as ford. Szóval akkor az enyém is tud jól fogyasztani tehát lement a bűvös 7 alá. Ezek szerint utálja a várost de nagyon, ez jó hir is meg rossz is. Mert ez az üzemmód lesz a legritkább hogy én ennyit menjek hosszút. Dolgozni sajna városon belül megyek. Tehát akkor továbbra is 9 L lesz az átlagom. Egyben segitsetek hogy szerintetek városban hogy tudnám lenyomni 7,5-8ra a fogyit??? Mert ezek szerint nem hibás a motor ha hosszútávon hozza a formáját.

Nekem bevált, hogy ahol lehet városban is használom az 5.-et. Nem tudom milyen motorod van, de az én Z14XEP-m nem tiltakozik ellene, ha nincs leterhelve(1-2 személy).

Nekem így alakul a fogyasztás: - télen 6.8-7.5 között

- nyáron 6.2-6.8 között

A napi átlag futásom 40-50km, ebből kb 10km város,országuton nem szoktam erősen túrni.Ebből adódnak a fenti átlagok.

Eddigi Max:8.6 télen

Min:5.8 nyár 300km országút 4 szem., nyugisan

Link to comment
Megosztás:

Nekem bevált, hogy ahol lehet városban is használom az 5.-et. Nem tudom milyen motorod van, de az én Z14XEP-m nem tiltakozik ellene, ha nincs leterhelve(1-2 személy).

Nekem így alakul a fogyasztás: - télen 6.8-7.5 között

- nyáron 6.2-6.8 között

A napi átlag futásom 40-50km, ebből kb 10km város,országuton nem szoktam erősen túrni.Ebből adódnak a fenti átlagok.

Eddigi Max:8.6 télen

Min:5.8 nyár 300km országút 4 szem., nyugisan

én nem szoktam városban 5.-et használni

Link to comment
Megosztás:

Na, megvolt az eddigi legnagyobb fogyim a dízellel. 6,3 liter full város, ebben benne volt a -10 fok körüli hőmérséklet, a rengeteg dugó, meg a 3-4 km körüli menések... Soha rosszabbat. Bezzeg az asszony B Corsája, 16 éves, 12SZR bekajálja majdnem a 10et is ugyanilyen használat mellett.

Link to comment
Megosztás:

Nekem bevált, hogy ahol lehet városban is használom az 5.-et. Nem tudom milyen motorod van, de az én Z14XEP-m nem tiltakozik ellene, ha nincs leterhelve(1-2 személy).

Nekem így alakul a fogyasztás: - télen 6.8-7.5 között

- nyáron 6.2-6.8 között

A napi átlag futásom 40-50km, ebből kb 10km város,országuton nem szoktam erősen túrni.Ebből adódnak a fenti átlagok.

Eddigi Max:8.6 télen

Min:5.8 nyár 300km országút 4 szem., nyugisan

Azért az megeröltető.

60, de inkább 70 alatt nem egészséges (ha 60-as tábla ki van rakva, akkor 4-ben kihuzatom, és akkor rakom neki az 5-iket).

2500-2700-as elváltásokkal, motorfék kihasználással, előrelátó vezetéssel többet lehet elérni, az eröltetés meg sztem nem tesz jót a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Nekem bevált, hogy ahol lehet városban is használom az 5.-et. Nem tudom milyen motorod van, de az én Z14XEP-m nem tiltakozik ellene, ha nincs leterhelve(1-2 személy).

Nekem így alakul a fogyasztás: - télen 6.8-7.5 között

- nyáron 6.2-6.8 között

A napi átlag futásom 40-50km, ebből kb 10km város,országuton nem szoktam erősen túrni.Ebből adódnak a fenti átlagok.

Eddigi Max:8.6 télen

Min:5.8 nyár 300km országút 4 szem., nyugisan

Én ugyan ezt tudnám leirni nagyjából szóról szóra. kb. ilyen távokat megyek kb városban is ennyit. 70%-ban 2 személlyel.

Bár városban csak 4.ig kapcsolok max. igen ritka az 5. csak X14XE vel megyek és 1-2 deciliterre ezek a fogyasztási adataim is!

Link to comment
Megosztás:

Én ugyan ezt tudnám leirni nagyjából szóról szóra. kb. ilyen távokat megyek kb városban is ennyit. 70%-ban 2 személlyel.

Bár városban csak 4.ig kapcsolok max. igen ritka az 5. csak X14XE vel megyek és 1-2 deciliterre ezek a fogyasztási adataim is!

Szintén zenész! Városban nuku 5. max akkor ha este söprök végig rajta. Peszre akkor forgalom szinte semmi meghát mondanom sem kell hogy nem éppen szabályosan. Bár mostanában már vigyázni fog kelleni mert ezek az új éjjellátó trafik este is működnek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.