Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Hali

Ma volt egy jó kis teszt az 1.2-esemnek.

Érd-Göd-Zágráb-Göd-Érd. Össz 870km /abból kb. 200 város 4X BP.+Zágráb/. Autóp. 130-150 között, egyébb helyen ahogy kell.

Az eredmény,56L.=6,4L/100Km. Vélemény?

Ngyon szép fogyi. Gratulálok :D Majd, ha az enyémben is lesz 10000 körül, akkor kíváncsi leszek mennyit fog fogyasztani. Jelenleg Budapesten 7,2 és 6000 van benne. :(

Link to comment
Megosztás:

Hali

Ma volt egy jó kis teszt az 1.2-esemnek.

Érd-Göd-Zágráb-Göd-Érd. Össz 870km /abból kb. 200 város 4X BP.+Zágráb/. Autóp. 130-150 között, egyébb helyen ahogy kell.

Az eredmény,56L.=6,4L/100Km. Vélemény?

Hali

Tényleg jó fogyasztás!

Én is ráléptem egy kicsit jobban a gázpedálra a második tankolásom után, (no nem mint az őrült pörgettem a kis masinát, csak úgy finoman) egyszer-kétszer 150-ig felmentem, tartósabban utaztam 130-al. Az eredmény 5.8 l/100km lett.

Pénteken felmentem Pestre (diplomaosztóra :( ) Győrből. Akkor tankoltam mikor elindultunk (plusz még 2 autó). Felfele elég lazán 100-110 körül mentünk, de végig klímával. Visszafelé volt a hadd el hadd. Szinte versenyeztünk! Hozzáteszem a másik két autó is opel (egy G és egy F Astra) 130-nál lejjebb nemigen mentünk! Most tart az autó napi számlálója 500 km-nél, és még másfél osztásnyira van a pirostól a mutató! Szerintem azzal még egy 150-180 km-t tudok menni. Hozzáteszem enm szoktam megvárni míg kigyullad a "benzin kút"! Szóval ebből csak azt akarom kihozni, ha még a várt km-t teljesítem az kb 650 km. Ha akkor tankolok kb 40 liter az eredmény 6.1l/100 km! Ami fantasztikus!!!!!!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali

Tényleg jó fogyasztás!

Én is ráléptem egy kicsit jobban a gázpedálra a második tankolásom után, (no nem mint az őrült pörgettem a kis masinát, csak úgy finoman) egyszer-kétszer 150-ig felmentem, tartósabban utaztam 130-al. Az eredmény 5.8 l/100km lett.

Pénteken felmentem Pestre (diplomaosztóra :( ) Győrből. Akkor tankoltam mikor elindultunk (plusz még 2 autó). Felfele elég lazán 100-110 körül mentünk, de végig klímával. Visszafelé volt a hadd el hadd. Szinte versenyeztünk! Hozzáteszem a másik két autó is opel (egy G és egy F Astra) 130-nál lejjebb nemigen mentünk! Most tart az autó napi számlálója 500 km-nél, és még másfél osztásnyira van a pirostól a mutató! Szerintem azzal még egy 150-180 km-t tudok menni. Hozzáteszem enm szoktam megvárni míg kigyullad a "benzin kút"! Szóval ebből csak azt akarom kihozni, ha még a várt km-t teljesítem az kb 650 km. Ha akkor tankolok kb 40 liter az eredmény 6.1l/100 km! Ami fantasztikus!!!!!!

üdv

Hali!

Srácok igazam lett :D

Az előző hozzászólásokmban említettekre reagálva a fogyazstásom ponosan 6 literre jött ki! No persze azt nem mondtam, hogy miután Pestről hazajöttem, utána már nem nyomtam ennyire nkei!

Remek,remek!!!!

sziasztok

Link to comment
Megosztás:

1,6 16v kombi, 40ekm. Városban benyeli a tíz litert, vegyes országúti használatban, amiben autópálya is van (140-150-nel) 6,5-re jön ki.

Reális ez a városi fogyasztás és a nagy különbség?

Hozzá kell tenni, hogy igen könnyű lábam van, feleslegesen nem szoktam zavarni a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

1,6 16v kombi, 40ekm. Városban benyeli a tíz litert, vegyes országúti használatban, amiben autópálya is van (140-150-nel) 6,5-re jön ki.

Reális ez a városi fogyasztás és a nagy különbség?

Hozzá kell tenni, hogy igen könnyű lábam van, feleslegesen nem szoktam zavarni a kocsit.

Hali!

Ugyanaz a kocsi, 130e km van benne. Városban 9.5, országúton 170-190-es tempóval 8.3 a fogyasztás. Direktszűrőn kívül gyári a gép.

Dolington

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tegnap volt egy Bp-Fehérvár utam, igen sietősre fogva , 150-180 végig a pályán :( Kiváncsi vagyok milyen fogyi jön ki ebből majd a végén. Sztem hétvégén már tankolnom kell, utánna majd felírom a tapasztalatokat, meg hogy ez kb. mennyivel dobta meg az átlagfogyit. Ja, télleg, 170-180 környékénl egy Honda Civic -es úgy letolt a pályáról, sztem adta neki a 190-200 -at legalább. Úgylátszik neki még nálam is sietősebb volt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én egy 1999-es Atsra Caravan 1.4 16V-vel járok.

Egy hetet országúton, napi 120km 4 személlyel, egy hetet városban, télen nyáron.

Egy éve vettem a gépet, azóta írom a fogyasztást.

Íme: December:6,66l Január: 7,23l Február: 7,14l Március: 6,95l Április: 6,41l Május: 7,13l Június: 6,44l

Július: 6,47l Augusztus: 6,55l Szeptember: 6,49l Össz:752l/11140km Átlag:6,75l

Az enyém így fogyaszt....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nővéremnek egy 1,6-os twinport G Astrája van. Eddig átlagosan 6,5litert fogyasztott, de az elmúlt 2 hétben felment neki kereken egy litert (7,5).

Ugyan azon körülmények között, ugyan azt a benzint használja.

Valami tipp, hogy mitől lehet? Ennyivel hidegebb lenne reggelenként? akkor mi lesz itt télen?

Előe is köszi az ötleteket, esetleg a szakszerű magyarázatokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nővéremnek egy 1,6-os twinport G Astrája van. Eddig átlagosan 6,5litert fogyasztott, de az elmúlt 2 hétben felment neki kereken egy litert (7,5).

Ugyan azon körülmények között, ugyan azt a benzint használja.

Valami tipp, hogy mitől lehet? Ennyivel hidegebb lenne reggelenként? akkor mi lesz itt télen?

Előe is köszi az ötleteket, esetleg a szakszerű magyarázatokat.

Nehéz ezt így látatlanban... Hosszabb távon vagy rövidebb utakra használja? Ha hosszabb távokra, városon kívül, akkor valóban érdekes ez az 1 literes növekedés... Rövidebb távokon hidegben viszont sztem simán elképzelhető, hogy a hideg dob rajta ennyit.

Link to comment
Megosztás:

Én ma voltam tankolni! A lámpa épphogy felgyulladt mikor beálltam a kúthoz! Kereken 42L folyt a kicsikébe! Ezek szerint még 10 liter van a tankban mikor kigyullad a tankolást jelző lámpa!

A 42L-el 625km-t tettem meg: ez 6,7L-es fogyasztást jelent, ha jól számolok! :P Ezt 80% városi használatal értem el nyugodt , de nem "nagypapás" vezetési stílussal!

Szóval kijelenthetem, hogy az 1.2-es moci "lomha, de legalább keveset fogyaszt!" :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval kijelenthetem, hogy az 1.2-es moci "lomha, de legalább keveset fogyaszt!" :P

ez csak félig igaz szerintem....

nekem az 1.8 as városi forgalomban 1 L rel fogyaszt többet mint a tied.

a GSI is pont 1 literrel fogyaszt többet mint a tied.

viszont nem városii forgalomban, 160 as sebességgel meg 2 decivel fogyaszt többet....

szóval a tied fogyaszthatna kevesebbet is szerintem, akkor lehetne alacsony fogyasztásról beszélni....

vagy nincsigazam? :roll:

Link to comment
Megosztás:

ez csak félig igaz szerintem....

nekem az 1.8 as városi forgalomban 1 L rel fogyaszt többet mint a tied.

a GSI is pont 1 literrel fogyaszt többet mint a tied.

viszont nem városii forgalomban, 160 as sebességgel meg 2 decivel fogyaszt többet....

szóval a tied fogyaszthatna kevesebbet is szerintem, akkor lehetne alacsony fogyasztásról beszélni....

vagy nincsigazam? :roll:

Igen azért meglátszik, hogy "nagy" a kasztni, és "kicsi" a motor!

Mondjuk volt már ennél sokkal jobb is a fogyi! Ebben van elég sok rövid távú használat, illetve sok Pest, na és persze a 10-es úti kilóméteres dugók! :?

Nyáron M7-es + végig a Balaton északi part (Hévízig), 5 személlyel ~6 literes volt a fogyi, igaz 140-nél gyorsabban nem mentem! :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem városban 8 felett eszeget, igaz ez a város, dugóban ülést jelent napi majdnem 2 órában :-( 18-12-14 kerületek oda, majd este vissza. Most voltunk Bp-Sopron-Bécs-Sopron-Kőszeg-Bp úton és a 850 kilónéter alatt megevett ~55 litert, ez ~6,5 l/100km durván. Ez elfogadható, bár lehetne kevesebb is, most van 65eKm a gépben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.