Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

figyelni kell a tágulási tartályt fogy e a víz, vagy nem e lesz olajos

ha ez a kettő nem jelentkezik no para

vízfogyás ellen utántöltés

ha olajos akkor se félj elketyeg még attól is

minimális olajra gondoltam nem tocsogásra.

jó olajat neki és -20 fokban pöcröf

páran mondták hogy elektronika is betojhat de erre van nekünk egy tuti szerelőnk a fórumon(WESSZ)

hidegen ne told a fordulatot 2000fölé vagy melegítsd a motort 2-3 percig

szerintem elég sokáig fogja bírni.

leállítás előtt hagy ketyegni alapjáraton 1percet ha előtte toltad neki

nekem idén kellett a kopó alkatrészek javát cserélnem.javítani

generátor

önindító

toronycsapágy+gumi

teleszkópok hátul szintezős

stabpálcák évente csere legalábbis nálam

aksi

kuplung

tavaly fékek elöl betét tárcsa hátul teljes felújítás bowdennel

ami még gyári. csapágyak szilentek rugók lengőkar ezek túl vannak 190000km en

és semmi bajuk.

jó kocsi csak 10éves és kezd fáradni

de szerelés után üzembiztos

sok szerencsét és örömöt a kocsihoz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ide még nem írtam, de amit a héten tapasztaltam, azt mindenképp úgy gondoltam megosztom a műértő közösséggel.

Egy tank benzinnel 46,95 liter (kagylós benya) elmentem 729,9km -t!!! Ami 6,43L/100km átlagfogyasztást jelent!!

Amit még SOHA nem produkált!!

viva la Z14XE :lol:

"Sajna" ez annak köszönhető, hogy napi 100km megy a kocsiba munkahelyváltás miatt..

olcsó a benzin... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ide még nem írtam, de amit a héten tapasztaltam, azt mindenképp úgy gondoltam megosztom a műértő közösséggel.

Egy tank benzinnel 46,95 liter (kagylós benya) elmentem 729,9km -t!!! Ami 6,43L/100km átlagfogyasztást jelent!!

Amit még SOHA nem produkált!!

viva la Z14XE :lol:

"Sajna" ez annak köszönhető, hogy napi 100km megy a kocsiba munkahelyváltás miatt..

olcsó a benzin... :lol:

ótópályán 130-cal?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok csak város 9l/100km,mivel rövid távokat megyek,le se állítom a motort,ha bemegyek 5 percre valahova, meg reggel is melegítem a motort,és az utasteret.

Nekem 8,5l/100km és 80% város! Akkor ez teljesen elfogadható! Amúgy sem szoktam figyelni mostanában, hogy spórolósan menjek! Ha figyelnék 8alatt lenne....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudja valaki, hogy ha a benzinkút jelzőlámpa világít majd villog akkor mennyi üzemanyag van még a tankban? A Könyvben nem találtam.

Ha világít,akkor olyan 50-60km,ha villog akkor gyorsan tankolás(max 10-15km),persze motorja válogatja,meg lábméret,meg....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.