Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Kedves 1 anonim felhasználó! :lol:

Valóban, én nem vettem számításba alternatívaként a dízelt..., csak más benzinesben gondolkodtam. Így valóban lehetne fogni, csak ahogy a többiek is írják, az extrém rövid menetek a dízelből is rosszabb értéket hoznak ki (bár kétségtelen, hogy jobbat, mint benzinesből), viszont nagyobb az egyszeri befektetés egy dízelbe (esetleg - bocsánat - egy kis Saxo). A gázzal is az lehet a gond, hogy ugyan előbb-utóbb behozza a befektetést, de egyszerre viszonylag sokba kerül. Nem ismerem a mai modern gázos megoldásokat, de régebben ugye benzinnel történt az indítás, és a bemelegedés közben lehetett átváltani gázra. Nyilván ez ma automatikusan megy, de ha a hidegindítás ugyanúgy benzinnel történik, akkor pont akkor nem spórol a cartárs, amikor akarna...

Szóval, szerintem moped vs. több emberes túra, vagy tényleg marad a drótszamár...

Ha érdekel!

Link to comment
Megosztás:

Mint korábban irtam én nem 2-2,5et megyek hanem 7,5et oda meg ugyanennyit vissza! A legnagyobb probléma hogy külváros! Tehát jóformán én a város egyik feléből a másikba megyek át a reggeli csúcsban. Tömegközlekedéssel 2szer kéne átszállni de úgy hogy az elsőre másik irányba kéne indulnom tehát a 7,5 km-s út kb 11-12 lenne ami időbe az átszállásokkal elkerülné a 1,5 esetleg 1és 3/4 órát. Ennyit még egy vidéki sem utazik naponta. Ami még ráadás hogy ha túlórázni kell akkor már csak 40-50 percenként jár a busz akkor simán lehet hogy 2,5 órát utazok haza. Ezt nem tudom és nem is akarom vállalni!!!!!! Kis szütyörgőre én is gondoltam vmi robogó személyében. Ezzel csak az a baj hogy amikor tudnám használni akkor a kocsim sem fogyaszt exrtém sokat. Tehát amikor spórolni szeretnék (tél) akkor nem tudok. Váltást mindenképpen dieselre gondoltam méghozzá C corsára. Azzal meg több gondom is van, félek hogy belenyúlok vmi pénzverembe ami szét van hajtva, a másik meg hogy, valaki már itt írta hogy ezek a rövid menetek a dieselnek nem használ és idő előtt tönkre menne ettől a fajta használattól.

Link to comment
Megosztás:

Mint korábban irtam én nem 2-2,5et megyek hanem 7,5et oda meg ugyanennyit vissza! A legnagyobb probléma hogy külváros! Tehát jóformán én a város egyik feléből a másikba megyek át a reggeli csúcsban. Tömegközlekedéssel 2szer kéne átszállni de úgy hogy az elsőre másik irányba kéne indulnom tehát a 7,5 km-s út kb 11-12 lenne ami időbe az átszállásokkal elkerülné a 1,5 esetleg 1és 3/4 órát. Ennyit még egy vidéki sem utazik naponta. Ami még ráadás hogy ha túlórázni kell akkor már csak 40-50 percenként jár a busz akkor simán lehet hogy 2,5 órát utazok haza. Ezt nem tudom és nem is akarom vállalni!!!!!! Kis szütyörgőre én is gondoltam vmi robogó személyében. Ezzel csak az a baj hogy amikor tudnám használni akkor a kocsim sem fogyaszt exrtém sokat. Tehát amikor spórolni szeretnék (tél) akkor nem tudok. Váltást mindenképpen dieselre gondoltam méghozzá C corsára. Azzal meg több gondom is van, félek hogy belenyúlok vmi pénzverembe ami szét van hajtva, a másik meg hogy, valaki már itt írta hogy ezek a rövid menetek a dieselnek nem használ és idő előtt tönkre menne ettől a fajta használattól.

a diesel sokkal jobban kifekszik ettől a használattól mint a benzines.

viszont a robogóval annyi pénzt meg tudsz spórolni tavasztól-őszig, hogy simán ehet 12 litert is, , az se fáj...

én másfél évig jártam robogóval, volt hogy 1 hónapig be se inditottam a vasat.

király volt 100 km ként 1200 forintért tANkolni....

Link to comment
Megosztás:

a diesel sokkal jobban kifekszik ettől a használattól mint a benzines.

viszont a robogóval annyi pénzt meg tudsz spórolni tavasztól-őszig, hogy simán ehet 12 litert is, , az se fáj...

én másfél évig jártam robogóval, volt hogy 1 hónapig be se inditottam a vasat.

király volt 100 km ként 1200 forintért tANkolni....

Én is motorral járok melóba, ha a reggeli hőmérséklet eléri a 4-5 fokot. Igaz nem robogó, de 3,5-4 liter között eszeget, ez még vállalható. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Járnék én is robogóval, de:

  • túlságosan sokan semmibe veszik, mintha ott sem volna
  • nem mehetünk vele se ketten, se négyen
  • ha az autóval összevetem, akkor a 2.5-3 l/100km/fő fogyasztás már két személlyel számolva gazdaságtalan lehet
  • a rendszeresen nem használt, de bármikor bevetésre kész autónak még mindig jelentős költségei vannak. Így lesz igazán drága, már-már luxus az autó.
  • elég nyűgöm van már az izületeimmel, minek tetézzem

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megsaccoltam már én is a fogyasztást, mert itt néha akkora számok szerepelnek, kiváncsi lettem.

Szóval, melózni járok 30km-ről, ebből kb 20-22 országút 3 falun keresztül, a többi város (nem csúcsidőben, sokszor zöldhullám vagy sárga villogás), 2000 és 3000 közt tartva a fordulatot 6.57 l/100km.

Teccik, nem veszek robogót! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megsaccoltam már én is a fogyasztást, mert itt néha akkora számok szerepelnek, kiváncsi lettem.

Szóval, melózni járok 30km-ről, ebből kb 20-22 országút 3 falun keresztül, a többi város (nem csúcsidőben, sokszor zöldhullám vagy sárga villogás), 2000 és 3000 közt tartva a fordulatot 6.57 l/100km.

Teccik, nem veszek robogót! :lol:

Vegyél motort inkább,gyorsabb! :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 250-es és majdnem 4 lityit eszik. De városi használatra nem is érdemes nagyobbat venni. Utas nélkül megy azért szépen.

Talán még a tied is nagy városba. Egy robogó bőven elég, úgyse mehetsz többet 50-nél, és az azért kevesebbet kajál.

De nekem se robogóm, se motorom, de még csak városba sem lakom, úgyhogy marad az autó, meg a 16.000 Ft-os tankolás szinte kéthetente! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Talán még a tied is nagy városba. Egy robogó bőven elég, úgyse mehetsz többet 50-nél, és az azért kevesebbet kajál.

De nekem se robogóm, se motorom, de még csak városba sem lakom, úgyhogy marad az autó, meg a 16.000 Ft-os tankolás szinte kéthetente! :lol:

Rakass bele gázt!

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem valaki mondja meg hogy ha a világítás fel van kapcsolva pl(ködlámpa stb) miért jelent többletfogyasztást a benzinből én úgy tudttam hogy az aksiból fogyaszt azt meg az autó használatával eggyűtt termeli az áramot? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.