Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Thor, Alex75, Tgabika!

Egyet áruljatok el nekem hogy mi a szakmátok, mivel foglalkoztok? A leírtak alapján kenitek vágjátok a témát. Hobbiból áltatok neki vagy szakmabeliek vagytok a témában? :icon1:

Én zokni voltam (vagyok) a témában :)

Alex volt az úttörő mind a téma felfedezésében, mind a fórumok, adatlapok, érvek-ellenérvek és a tényleges tapasztalatok felkutatásában. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tgabi te próbáltad vpowerrel is keverve? Azzal milyen?

Thor! Volt valami változás,hogy petróleumot kiváltottad farmerfénnyel?

Nekem igazán a fogyasztásomat csökkentette VPower-rel, erőben nem éreztem tőle többnek az autót (talán nem meglepő), a könnyű indulással meg amúgysem volt gond. Viszont míg korábban 7.7-7.8-at fogyasztott az autó a VPower Nitro-ból kímélő üzemmódban 30-70% város/városon kívül megoszlással, most ez lement 7 literre úgy hogy ebben már pályázás is volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem igazán a fogyasztásomat csökkentette VPower-rel, erőben nem éreztem tőle többnek az autót (talán nem meglepő), a könnyű indulással meg amúgysem volt gond. Viszont míg korábban 7.7-7.8-at fogyasztott az autó a VPower Nitro-ból kímélő üzemmódban 30-70% város/városon kívül megoszlással, most ez lement 7 literre úgy hogy ebben már pályázás is volt.

Az baj,hogy nem érezted erősebbnek,mert engem csak a póver érdekelne...

Nekem úgyis attól függ a fogyasztás,hogy mennyire rúgom. általában nagyon

Link to comment
Megosztás:

Thor, Alex75, Tgabika!

Egyet áruljatok el nekem hogy mi a szakmátok, mivel foglalkoztok? A leírtak alapján kenitek vágjátok a témát. Hobbiból áltatok neki vagy szakmabeliek vagytok a témában? :icon1:

Én is abszolút hobbista vagyok, igazából nem is ide akartam eljutni, engem inkább az oktánszám növelés házilag low budget érdekelt. Ami tulajdonképp meg is valósítható, csak nem low budget. A benzol 113, a toluol 115, a xylol 117 oktán körüli. Simán verik az etanolt a maga 105 oktánjával. Ez kb azt jelenti, h 5L toluolt v xilolt kell 10L 95-höz keverni, hogy 100-as oktánszámú üzemanyagot kapjunk. Ez hozzávetőlegesen 800Ft/L, innentől kezdve ez már nem játszott, nekem nem éri meg. Viszont belebotlottam a linkelt oldalakba, aztán jópár adatlap átböngészése, rengeteg olvasás, latolgatás (Thor a megmondhatója :D) eljutottunk idáig... Nem mi találtuk ki, ézt már megtették elöttünk mások, csupán annyit tettünk, hogy a fellelhető infókat összegyűjtöttük, kitaláltuk, hogy mi tartalmazza a szükséges anyagokat, kicsit számolgattunk, és ennyi. Lehetne még cifrázni naftalinnal (a kék spuri is tartalmazza 7%-ban), vagy alkoholban oldott bórsavval, de én ehhez nem tudok hozzájutni. De a tisztításhoz, és egy kis fogyasztáscsökkentéshez ez is elég... :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Az baj,hogy nem érezted erősebbnek,mert engem csak a póver érdekelne...

Nekem úgyis attól függ a fogyasztás,hogy mennyire rúgom. általában nagyon

Erre csak akkor lehetne korrekt választ adni, ha minden egyes keveréknél le lehetne ellenőrizni az élő adatokat, AFR-t, teljesítményt. Bődületes különbségre ne számíts, ez nem nitrometán... ;) Egyébként ami téged érdekel, ahhoz nem kell petróleum, elég egy kevés aceton (ezzel nem érdemes egy bizonyos szint fölé menni, állítólag 16ml/10L a felső határ, ezt érdemes csökkenteni akár nulláig, próbálgatni...), illetve a xilol, amit legnagyobb arányban a Katepox higító tartalmaz. Ezzel már érdemes próbálkozni, csak el ne oldja a gumi alkatrészeket... :) Mi a legdurvább keverékbe sem tettünk többet 45ml/10L-nél. A Cataclean 150-200ml/10L aránnyal dolgozik, de csak rövid ideig javasolják ezt a töménységet, gondolom, nem véletlenül...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Honnan tudjátok, hogy a spuri miből áll?

Egy ismerősöm forgalmazza. Minden veszélyes anyagnak van biztonsági adatlapja, amin kötelező feltüntetni, hogy melyik veszélyes anyagból mennyit tartalmaz. Egyébként az elmúlt évek alatt sokat változott az összetétele, de a xylol és az aceton mindegyikben megtalálható. Ezek könnyen beszerezhetőek, petróleumot egy korábbi verzió tartalmazott, úgyhogy... :) Ami még érdekes lenne, a naftalin, kámfor, vagy a bórsav... Ha valaki hozzá tud jutni, szóljon... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az első 2-3 tankhoz érdemesebb nagyobb dózisban adni a Katepoxot (pl.: az én mostani arányaimmal számolva 75ml / 45l), az acetontól nem érdemes eltérni.

A 2T-nél a legutóbbi keverékem amit tesztelek az ez volt:

6 literhez 20ml petróleum (10ml farmerfény, 10ml másik petróleum) és 14ml aceton. (otthon leellenőrzöm azért az értékeket :) )

Durván látszik és hallatszik a különbség ha nincs benne adalék. Sajnos van már egy kis hangja az alsó tűgörgőknek néha (már a teszt előtt is volt), de keverékkel csak extrém esetekben hallom csak, a kipufogóvég pedig tiszta olajpárás, ha nincs benne.

Lelépek egy évre és lőn mik vannak. Beszarás. :)

Link to comment
Megosztás:

Közzé tehetnédaz eredményeid... :)

Ez még csak részeredmény,de bíztató és nem is fogyasztás.

Szóval racechronoval is mérem minden tuning után a matchboxomat (3ajtós corsa B ) 80-120között harmadikban ugyanazon az úton. Ez kb. 3700-5700 ford.tartomány,ha itt javulás van,akkor plusz póver is van,nincs váltás,tehát reprezantatív ha szélcsendben és ugyanazon az úton nézem,nagyjából azonos léghőmérséklettel.

Meg néha fékpadon is le van mérve,hogy ne érjen a szájlóerő vádja. Szóval legutóbb egy hete mérettem le,akkor 72.6kw mértek. Előtte is volt mérve,akkor 71.6kw volt még előtte pedig 67kw. Az utóbbi 4.6kw c20xe leömlőtől jött,az előbbi 1kw pedig egy nyitott hátsó dobtól.

Most tettem bele xilol-t és acetont megfelelő arányban,ettől -0.3mp lett a 80-120,71.6-72.6kw között 0.15mp és 67-71.6kw erősödésnél 0.5mp-et javult. Innen nem nehéz megsaccolni pados mérés nélkül a 0.3mp-es javulásból az plusz kw-ok mértékét. De még így sem pontos a kép,mivel most 30fok volt,ezeket az időket meg 15-20fokban méregettem és +10fok az pár% teljesítmény csökkenést is magával hordoz..

Tehát ez egy kis vegyi-áru kitérőtől és tankba löttyintéstől több,mint remek,eddig úgy tűnik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ajánlanám figyelmetekbe a Benzines folttisztítót, ami spec. benzin és aceton keveréke. Az arányokat nemtudom, de alapnak elképzelhető, hogy jó lenne a lötyihez!

95-ös híjján volt, hogy ilyet kevertem a Babsziba, rengeteg szutykot kihozott a tankból!

Ebből is van több féle, utánanézek...

horvath-gipsz/Benzines folttisztító

Nogradi_Erdokemia/Benzines folttisztító

Teljesen mást tartalmaz a kettő... Este mejd jobban beleásom magam.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Kikotyvasztottunk az átlag, kereskedelmi forgalomban beszerezhető tisztító, fogyasztáscsökkentő adalékokhoz erősen hasonlító (mind összetételben, mind hatásban) folyadékot, páran már használjuk, jó tapasztalatokkal... Megbeszéltük a srácokkal (Tgabika, Thor), hogy közzé tesszük, és mindenki úgy használja fel az infókat, ahogy akarja. Összesen eddig 7-8000km tapasztalatunk van, negatív dolog nem jelenkezett, viszont pár pozitív annál inkább, pl. tisztább égéstér, gyertya, kipufogócső, kicsit erősebb motor, csökkenő fogyasztás. Nálam 5-10% körül jelenkezik. Bár dízelben nem próbáltuk, de valószínűleg abban is ugyanúgy használható...

A fogyasztáscsökkenés, erősödés -úgy gondolom- összefügg a kokszosodás eltávolításával, így a folytások csökkenésével, egy sokat futott, ilyen-olyan olajjal használt autónál jobb eredmény várható, mint egy újnál. Bár sokan (lásd lentebb, a linkek között) esküsznek az aceton jótékony hatására, amit a benzin apróbb cseppekre való porlasztásával, így jobb levegő-üzemanyag keveredésével magyaráznak... Hááát... Nekem ez már varázslás kategória, de ki tudja. Az biztos, hogy minden általam ismert, és átbogarászott adalék tartalmazza, közel hasonló mennyiségben. Állítólag benzinesnél 23,5ml/10L, dízelnél 15mL/10L fölé felesleges menni, inkább már csökken a hatása.

Az összeállításához jópár tisztító v. fogyasztáscsökkentő adalékként forgalomba kerülő anyag biztonságtechnikai adatlapját átbogarásztunk, akit érdekel, szívesen megosztom vele, de gondolom a többség nem akarja ilyesmivel fárasztani magát... :)

Ez a "lötty" eléggé hasonlít a szerintem mindenki által ismert S.p.u.r.i.hoz, összetételében, hatásában a rózsaszín és a kék között van.

Árban lényegesen alatta van, ebből kb. 180Ft-ra jön ki egy tankhoz szükséges keverék, szemben az 1200-1800Ft-tal... Az összetevői kereskedelmi forgalomban (értsd: festékboltok :)) beszerezhetőek.

Használni mindenki a saját felelőségére használja, de az összetételéből ítélve nem károsabb a motorra, üzemanyag-rendszerre, mint a Wynn's, STP, Spuri adalékai, mivel lényegében ugyanazt, vagy hozzá nagyon hasonló anyagokat tartalmaz.

Pár indító oldal, amelynek segítségével eljutottunk idáig:

-peswiki.com/Acetone_as_a_Fuel_Additive

-pesn.com/Aceton

-Water4gas/onlinebooks/gassavings/

-poloclubhungary.hu

Az összetevők:

-Xylol

-Aceton

-Farmerfény

Egy tankoláshoz (45L) szükséges mennyiség 150mL, ami így áll össze:

-28mL Katepox_higító (kb.2000Ft/0,9L)

-47mL Aceton (kb.1000Ft/1L)

-75mL Farmerfény (kb.900Ft/1L)

A keverék tartalma:

-48,5mL aceton (cas 67-64-1)

-33,75mL petróleum (cas 64742-81-0)

-33,75mL nafta (cas 64742-48-9)

-22,4mL xilol (cas 1331-20-7)

-7,5mL izopropil alkohol (cas 67-63-0)

-4,2mL izobutil alkohol (cas 78-83-1)

Ettől az arányoktól nem igazán érdemes eltérni, a szükséges tisztítást ez is megoldja, 2-3 tankolás alatt érezhető a hatása.

Ha valakinek drasztikus tisztításra (AGR, katalizátor) lenne szüksége, akkor a xylol arányt (Katepox higító) meg lehet növelni, a 28ml helyett 375mL-t adunk a keverékhez, így a Catacleanhez hasonló "löttyöt" kapunk... Ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de mivel a Cataclean kereskedelmi forgalomban kapható, és eddig még nem tudok fogyasztóvédelmi eljárásról, így valószínűleg egy egyszeri alkalom nem okoz károsodást... a legnagyobb különbség az ára, kb 700Ft a 10.000.-Ft-tal szemben... Használni a Catacleanhez hasonlóan, 15-20L üzemanyaghoz hozzáönteni, 30-50km "fagyizás", majd teletankolni, mert ez azért már elég agresszív keverék...

A Cataclean adatlapja, összetétele...

Autó-Motor cikk

Lényeg az, hogy nincs új a nap alatt... :)

Mennyiben kérdésetek van, tegyétek fel, megpróbálunk rá válaszolni...

Ha kipróbáltátok, nagyon örülnénk, ha megosztanátok velünk a tapasztalatotokat!

Van egy lehetséges másik verzió is, talán könnyebb beszerezni, és valamennyivel olcsóbbra jön ki egy adag, kb 120Ft, viszont kiegyensúlyozatlanabbak az arányok...

Az összetevők: (45L üzemanyagra számolva)

-100ml horváth-gipsz/Nitrohigító Extra

-75ml Celli_Festek_Kft/Farmerfény

Az egy adag (175ml) tartalmaz: (átlagolva!)

-36ml toluol (cas 108-88-3)

-35ml aceton (cas 67-64-1)

-33,75mL petróleum (cas 64742-81-0)

-33,75mL nafta (cas 64742-48-9)

-29ml butil-acetát (cas 123-86-4)

-7,5mL izopropil alkohol (cas 67-63-0)

A xilol helyett ebben toluol (metilbenzol) van (mindkettő a benzol homológja, rokon vegyületek).

Ill. nagyobb mennyiségű butil, acetát, ami szintén nagyon jó oldószer.

Ha kevertek akár ebből, akár az előző verzióból, érdemes próbát végezni a tároló edénnyel, nehogy meglepetés legyen... :) Nekem a Wynn's Octane Booster-es flakont elkocsonyásította. Érdemes üvegbe, v higítós flakonba bekeverni, tárolni. A pontos kimérésre én 10ml-es orvosi fecskendőt használok, gyógyszertárban pár forintért beszerezhető.

Tankolás előtt érdemes a tankba önteni, hogy alaposan el tudjon keveredni, ill. ne maradhasson tömény anyag a betöltő csőben. Fényezett felületre nem kerülhet, tönkre teszi!

A keverék összeállításánál az aceton arányára nagyon oda kell figyelni, túladagolásnál elveszíti állítólag a fogyasztáscsökkentő hatását.

Dízelesek a Farmerfényből többet is tehetnek bele (kenőképesség, télen dermedésgátló hatás).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az első 2-3 tankhoz érdemesebb nagyobb dózisban adni a Katepoxot (pl.: az én mostani arányaimmal számolva 75ml / 45l), az acetontól nem érdemes eltérni.

A 2T-nél a legutóbbi keverékem amit tesztelek az ez volt:

6 literhez 20ml petróleum (10ml farmerfény, 10ml másik petróleum) és 14ml aceton. (otthon leellenőrzöm azért az értékeket :) )

Durván látszik és hallatszik a különbség ha nincs benne adalék. Sajnos van már egy kis hangja az alsó tűgörgőknek néha (már a teszt előtt is volt), de keverékkel csak extrém esetekben hallom csak, a kipufogóvég pedig tiszta olajpárás, ha nincs benne.

Szia!

Sikerült megnézni a 2T arányokat? Ezek voltak?

Amúgy a kipufogóvég azért olajos mert nem jó olajat használsz. mikor vettem a mocit folyt belőle az olaj. 100 km nyélgáz és a mol dynamic sprint 2T megoldott a problémát, én csak ezt használom a motorba, bár ezt a plusz adalékot még biztosan kipróbálom :icon1: használtam ólompótló folyadékot is valami rózsaszín lötty volt, már attól is halkabb lett a járása, fogyasztást nem vetem észre hogy csökkent volna.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sikerült megnézni a 2T arányokat? Ezek voltak?

Amúgy a kipufogóvég azért olajos mert nem jó olajat használsz. mikor vettem a mocit folyt belőle az olaj. 100 km nyélgáz és a mol dynamic sprint 2T megoldott a problémát, én csak ezt használom a motorba, bár ezt a plusz adalékot még biztosan kipróbálom :icon1: használtam ólompótló folyadékot is valami rózsaszín lötty volt, már attól is halkabb lett a járása, fogyasztást nem vetem észre hogy csökkent volna.

Igen ezek voltak.

Szerintem a Stihl olajjal nem nagyon lehet probléma. Itt 2 dolog az ami bekavarhat:

Az egy bizonyos fordulaton kihagyó gyújtásom és a dinamikus városi közlekedés :)

Nah de ez itt már csontra OFF.

ON

A fentebb írt 35%os etanolos keverékkel sajnos nőtt a fogyi egy picit (később lesz info), de legalább nem csörög már. Most elkezdek kísérletezni, hogy mennyivel jöhetek lejjebb az etanollal, hogy még ne csörögjön.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6.7literre jött ki a fogyasztás 40ml katepox-10ml aceton /10liter aránynál. 305km-t mentem 260km országút 110-el,többi város,sok lámpásmostmutasdmeggel. Kb. két hete nagyjából ugyanez 7.2re jött ki,lehet a 20fok-35fok hőmérséklet is,nem tudom....

Meg van egy péntek óta tömény katepoxban ázó benzincsövem,semmi baja.

Kevertem x14xe korzába is ugyanilyen arányban,gazdája szerint is jobban megy.Ez az első tapasztalata.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6.7literre jött ki a fogyasztás 40ml katepox-10ml aceton /10liter aránynál. 305km-t mentem 260km országút 110-el,többi város,sok lámpásmostmutasdmeggel. Kb. két hete nagyjából ugyanez 7.2re jött ki,lehet a 20fok-35fok hőmérséklet is,nem tudom....

Meg van egy péntek óta tömény katepoxban ázó benzincsövem,semmi baja.

Kevertem x14xe korzába is ugyanilyen arányban,gazdája szerint is jobban megy.Ez az első tapasztalata.

Klassz... :)
Link to comment
Megosztás:

Pár fogyasztási adat...

1.8, benzin, 4 gang automata váltóval:

  • 80% budapesti város, kevés klíma, átlagos vezetési stílus - 8 liter/100 km (vagy 8 alatt valamivel)
  • 90% budapesti (horror dugók) város, versengős stílus (amikor kijutottam a dugóból), 40-50% klíma - 9,9 liter/100 km
  • 80% budapesti (horror dugók) város, átlagos vezetési stílus, 50% klíma - 8,6 liter/100 km
  • ...
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sikerült megnézni a 2T arányokat? Ezek voltak?

Amúgy a kipufogóvég azért olajos mert nem jó olajat használsz. mikor vettem a mocit folyt belőle az olaj. 100 km nyélgáz és a mol dynamic sprint 2T megoldott a problémát, én csak ezt használom a motorba, bár ezt a plusz adalékot még biztosan kipróbálom :icon1: használtam ólompótló folyadékot is valami rózsaszín lötty volt, már attól is halkabb lett a járása, fogyasztást nem vetem észre hogy csökkent volna.

Idáig ez a legnagyobb teljesítménnyel bíró keverék:

10 literhez keverve:

250ml Stihl olaj

15ml Aceton

32ml Farmerfény

16ml Epamin

Érezhetően jobban és "simábban" megy magasabb (>5000) fordulaton.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

40ml katepox és 10ml aceton/10liter arányú keverék lett beleöntve 2001-es A6 C5 2.4 V6 (benzin)-be.

Tulaj idősebb ember,nem hajtja,teljesítmény növekedésről nem tud beszámolni. Viszont a check lámpája három éve világít,a diag szondák gyenge katalizátorokra panaszkodtak,ami egyébként gyakran előforduló hiba ezeknél az autóknál.

Kb. 50km megtétele után elaludt a lámpa,tehát helyrehozta a két előkatalizátort.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

40ml katepox és 10ml aceton/10liter arányú keverék lett beleöntve 2001-es A6 C5 2.4 V6 (benzin)-be.

Tulaj idősebb ember,nem hajtja,teljesítmény növekedésről nem tud beszámolni. Viszont a check lámpája három éve világít,a diag szondák gyenge katalizátorokra panaszkodtak,ami egyébként gyakran előforduló hiba ezeknél az autóknál.

Kb. 50km megtétele után elaludt a lámpa,tehát helyrehozta a két előkatalizátort.

Elvileg ugyanígy helyre tudja tenni az AGR-t is, ha kokszolódás miatt rendetlenkedik...
Link to comment
Megosztás:

40ml katepox és 10ml aceton/10liter arányú keverék lett beleöntve 2001-es A6 C5 2.4 V6 (benzin)-be.

Tulaj idősebb ember,nem hajtja,teljesítmény növekedésről nem tud beszámolni. Viszont a check lámpája három éve világít,a diag szondák gyenge katalizátorokra panaszkodtak,ami egyébként gyakran előforduló hiba ezeknél az autóknál.

Kb. 50km megtétele után elaludt a lámpa,tehát helyrehozta a két előkatalizátort.

Ezt a katepox cuccot holl lehet beszerezni? Festekes boltban? Ez marka vagy csak egy osszetevo? Remelem Romaniaba is meglehet talalni

Link to comment
Megosztás:

Ezt a katepox cuccot holl lehet beszerezni? Festekes boltban? Ez marka vagy csak egy osszetevo? Remelem Romaniaba is meglehet talalni

katepox higító... Festékboltban. Az Epamin is jó. Ha visszaolvasol pár oldalt, bőven olvashatsz ezekről infót... ;)
Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam még xilol témában,USA fórumokon is divat, van aki turbós suprájába három gallon v-powerhez rak 1gallon xilolt drag racing előtt (3dollár/gall a tömény xilol kint) van aki azt mondja 10% aránynál többnek nincs értelme.

Nos ezen felbuzdulva kipróbáltam 1% arány után 5% xilol arányt,mindösszesen 0.15mp-et javult racechrono szerint a 80-120 harmadikban. 0 és 1% arány között mértem kb. 0.3-0.4mp javulást. Tehát úgy tűnik 1% felett nem igazán érdemes keverni,már nem javul annyira a gyorsulás. Az áráról nem is beszélve,fél flakon katepoxot ki lehet azért még bírni 1tankhoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.