Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Vagy ennyire vannak visszapörgetve. ;)

Magánszemélynél ez az évi 25-30ezer teljesen átlagos futásteljesítmény (ne feledjük, ezeket nem városi autónak vették, általában hosszú távon használták őket), de céges autóban nem ennyi van 5 éves korára, még ha az óra ennyit mutat, akkor sem. Én azt mondanám hogy ha lehet akkor magánszemélytől vedd, ne kereskedőtől, úgy kisebb az esély az óratekergetésre. És hogy honnan derül ki hogy magánszemély-e? Fel kel, hívni és megmondani neki hogy "az eladó autóról szeretnék érdeklődni". Ha visszakérdez hogy melyikről, akkor tuti hogy nepper, magánszemély a legritkább esetben szokott egyszerre több autót is hirdetni. ;)

Meg kell nézni az Insigniákat. 2-3 éves vasak, és 150-190e km van bennük. Akkor nemigen hihető egy 8 éves Vectrában a 75-120e km :D Persze tudom, hogy mindenkinek tuti annyi van az autójában, mint amennyit mutat, mert fáj bevallani, hogy legalább kétszer annyi van ;)

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni az Insigniákat. 2-3 éves vasak, és 150-190e km van bennük. Akkor nemigen hihető egy 8 éves Vectrában a 75-120e km :D Persze tudom, hogy mindenkinek tuti annyi van az autójában, mint amennyit mutat, mert fáj bevallani, hogy legalább kétszer annyi van ;)

ha a valós km-ert írnák, akkor legalább tudná az embre, hogy mire számítson és mit és mikor kell cseréltetnie, de így tekert órákkal?!?!

Link to comment
Megosztás:

Persze tudom, hogy mindenkinek tuti annyi van az autójában, mint amennyit mutat, mert fáj bevallani, hogy legalább kétszer annyi van ;)

Én óra szerint 98e km-rel vettem az enyémet 6 évesen egy áprilisi napon, a szervizkönyv szerint előtte augusztusban volt utoljára szervizben 93e km-nél, tehát akár reális is lehetne, mégsem hiszem hogy ez valódi óraállás.

Link to comment
Megosztás:

ha a valós km-ert írnák, akkor legalább tudná az embre, hogy mire számítson és mit és mikor kell cseréltetnie, de így tekert órákkal?!?!

Ezért kell vétel után azonnal az összes szíjat/láncot, folyadékot lecserélni, és onnantól tarthatod magad a gyári szervizintervallumhoz. Tudom hogy ez drága, de ha összeakad a motorod azért mert ezt elmulasztottad, az még drágább lesz. Én tartom magam ahhoz hogy az eladónak nem hiszek el semmit, bármennyire ártatlan képe legyen is. Talán ha mindent számlákkal tudna igazolni akkor esetleg, de ilyennel még nem találkoztam.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!

Opel vectra C 2006 os évjárat és vettem előre can bus ledes helyzetjeltőt és hiába csak belerakoma foglalatba és villog állandóan ha ráadom a helyzetet akkor világít szépen de ha leveszem kiveszem a kulcsot lezárom stb akkor is villog magától segítsetek nekem!!!!!!!!

és még érdekelne jelnélküli hűtőrács mert sehol nem tudok vásárolni az új lápás vectra!!

köszi elöre is mindent!!

itt elértek : ricsi1014@freemail.hu

A helyzetjelző az ilyen sajna, a can-bus-os izzód annyit ér, hogy nem dob hibaüzenetet a BC a villogás ha lezárod a kocsit 15-20 másodperc múlva megszűnik amúgy...Nekem is ilyen van a hjelzőben és a rsz világításban is, de engem nem zavar,sőt!!

A jel nélküli rács nem lesz egyszerű kör, mert itthon még nem igen láttam, kintről meg ha van nem lesz olcsó.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv.

Valaki tudna segíteni abban,hogy az ajtókárpitokon a díszcsíkok, (ami nálam fabetét) az leszedhető esetleg valamilyen emberi módon. Illetve le kell venni a kárpitokat is hozzá, vagy anélkül is le lehet varázsolni!?

Továbbá ugyanez lenne a kérdés a kormány villákon lévő 4db kis műanyag betétekkel kapcsolatban is.

Ha nem muszáj nem nem ugrom neki csak így. Hátha valaki tud segíteni közületek!

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már több mint 3 éve vagyok egy 1.9 cdti veci boldog tulaja. Eddig nagy baj nem volt az autómmal, megkapta az éves szervizeket, és azzal elvolt. Viszont karácsony előtt kinyiffant a kettős tömegű. Mindez 77ezer km-nél. Ahogy itt visszaolvastam, ez nem olyan nagy szenzáció, meg a szervizben is azt mondták, ennyi km-rel a top 10-be sem férek be...Amin elgondolkodtam, és érdekelne a véleményetek, hogy lehet-e valami vezetésechnikai oka, hogy ezek ilyen gyorsan tönkremennek? A szervizben azt mondták, hogy a túl sportos indulásokat nem szereti.

Link to comment
Megosztás:

A túl hirtelen fordulatszám változásokat (pl.: kupplungról leugrás), az indítózást, és a sportos vezetést nem szereti. Céges autókban, amiket többnyire így használnak, nem kímélik, cserélik elég sűrűn. Enyémbe 173.000 van, finoman használom viszonylag, odafigyelek a kihúzatásoknál is a váltásokra, amikor sportosabban használom, és még gyári.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezt nevezhetjük egy öngyilkos alkatrésznek, vagy időzített bombának :angry: Egy 150 lovas gépnél nagy figyelem kell, hogy elkerüld a káros hatásokat. Nem beszélve arról, hogy ha esetleg tovább csúsztatod, akkor melegszik, stb.

Na mindegy, próbálok ezután jobban odafigyelni!

Link to comment
Megosztás:

Nem annyira vészes szerintem odafigyelni rá. Normális használat mellett azért sokáig nem lesz veleprobléma. És a havi 1-2 sportosabb kiugrások még simán beleférnek. :) 1500-as fordulat, rövid finom kuplungozás,és mint a vaj, úgy indul el, mert van benne nyomaték. Még alapjáraton is lazán el lehet vele indulni, akkora benne az erő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, nem tudtok-e nekem bontott alkatrészekben segíteni.

Kitörött a vezető (bal) oldalni visszapillantó tükrömből a fényre sötétedős üveglap, csak ezt kellene vennem, amúgy minden működik, de mivel ez csak gyári eredeti alkatrészben van ezért iszonyat drága.

Ha valaki tud ilyet eladót akkor az kérem írjon nekem privátban és megbeszéljük.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szép napot opelosok!

Szeretnék véleményeket,tanácsokat kérni..Signum vásárlás előtt állok,2006.07-gyártású az autó 1.9-150 paripa,automata(6.fokozatú) 214e km van az autóban,ami hihetőbb mint a 85e mert ilyen is van :-)) Mentem az autóval,belül minden működik,hibátlan,újszerű és full extrás..szóval gyönyörű...amit én észleltem,kicsit rángat a kormány(elég peres nyári gumik vannak rajta) ,a telet egy helyben állta végig,volt egy momentum,amikor kivittük próbára,egy elágazásnál megálltunk és aztán nem akart megindulni...mint mikor éppen kifogy a benya...aztán üresben lepadlóztuk,1-2 másodpercet hezitált aztán mintha semmi nem történt volna tette a dolgát,szépen vált,csendes,erős.....mi lehetett ez a jelenség és mit mondanátok a kormány rángásra?

nagyon nagy köszönet minden értelmes hozzászólónak.

Várok véleményeket,javaslatot..köszönettel

Ezszabad

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! segítséget szeretnék tőlletek kérni! 26.án lejár a műszaki vizsgám,és addig szereznem kéne egy CIM MODULT ,hogy átengedjék az autót,mivel kiderült,hogy az a hibás! Eddig még nem igen találtam jó áron használtan,pedig már rengeteg bontót felhívtam!

a kocsi : 2007-es C VECTRA 1.9es diesel!!!!

ha valaki esetleg tudna ebben segíteni,nagyon megköszönném!! FONTOS!!!

előre is nagyon szépen köszönöm!

D.Dávid

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! segítséget szeretnék tőlletek kérni! 26.án lejár a műszaki vizsgám,és addig szereznem kéne egy CIM MODULT ,hogy átengedjék az autót,mivel kiderült,hogy az a hibás! Eddig még nem igen találtam jó áron használtan,pedig már rengeteg bontót felhívtam!

a kocsi : 2007-es C VECTRA 1.9es diesel!!!!

ha valaki esetleg tudna ebben segíteni,nagyon megköszönném!! FONTOS!!!

előre is nagyon szépen köszönöm!

D.Dávid

Szia, esetleg itt érdeklődhetsz még.

http://www.autoalkatresz.hu/auto-elektromos_alkatreszek/computerek/opel_signum_vectra_c_cim_modul-536353

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy fekvőrendőrnél és úthibánál úgy recseg ropog a felfüggesztésem, hogy rossz hallgatni! Múltkor az Opel szervízben kormányösszekötő rudat akartak cserélni, aztán átvittem a kocsit egy másik helyre, de ott azt mondták nincs baja... sajnos ez a recsegés időlegesen elmúlt és ott pont nem tudtam megmutatni :S Azóta kerestem neten is és valahol azt olvastam, hogy toronycsapágy csere megoldja....

Valakinek van ilyen jellegű tapasztalat?

Köszi! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy fekvőrendőrnél és úthibánál úgy recseg ropog a felfüggesztésem, hogy rossz hallgatni! Múltkor az Opel szervízben kormányösszekötő rudat akartak cserélni, aztán átvittem a kocsit egy másik helyre, de ott azt mondták nincs baja... sajnos ez a recsegés időlegesen elmúlt és ott pont nem tudtam megmutatni :S Azóta kerestem neten is és valahol azt olvastam, hogy toronycsapágy csere megoldja....

Valakinek van ilyen jellegű tapasztalat?

Köszi! :icon1:

Üdv!
Nem toronycsapágy, és nem is kormányösszekötő. Sok Vectra tulajdonosé ilyen. A recsegő hangot - ha jól tudom - a lengőkar fel-le mozgása okozza. Gondot nem okoz, csak ronda hangja van. Javítható, ha kiszerelik, és bezsírozzák a csapokat, amin mozog, de nagy meló, és csak ezért lehet nem éri meg szétszedetni.
Azért nem tudtad megmutatni a szervizbe, mert ha már párszor járt fel-le, és "bejáródik", akkor nem csinálja addig, amíg újra nem áll hosszabb ideig.
A másik, hogy csak hideg időben csinálja, nekem pl 15 fok felett még soha nem csinálta.
Link to comment
Megosztás:

Üdv!
Nem toronycsapágy, és nem is kormányösszekötő. Sok Vectra tulajdonosé ilyen. A recsegő hangot - ha jól tudom - a lengőkar fel-le mozgása okozza. Gondot nem okoz, csak ronda hangja van. Javítható, ha kiszerelik, és bezsírozzák a csapokat, amin mozog, de nagy meló, és csak ezért lehet nem éri meg szétszedetni.
Azért nem tudtad megmutatni a szervizbe, mert ha már párszor járt fel-le, és "bejáródik", akkor nem csinálja addig, amíg újra nem áll hosszabb ideig.
A másik, hogy csak hideg időben csinálja, nekem pl 15 fok felett még soha nem csinálta.

köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem toronycsapágy, és nem is kormányösszekötő. Sok Vectra tulajdonosé ilyen. A recsegő hangot - ha jól tudom - a lengőkar fel-le mozgása okozza. Gondot nem okoz, csak ronda hangja van. Javítható, ha kiszerelik, és bezsírozzák a csapokat, amin mozog, de nagy meló, és csak ezért lehet nem éri meg szétszedetni.

Azért nem tudtad megmutatni a szervizbe, mert ha már párszor járt fel-le, és "bejáródik", akkor nem csinálja addig, amíg újra nem áll hosszabb ideig.

A másik, hogy csak hideg időben csinálja, nekem pl 15 fok felett még soha nem csinálta.

A Vectra futóművében van "kutyacsont"? (Asszem talán stabilizátorkarnak hívják hivatalosan) Mert Astránál meg Corsánál annak a szilentje szokott nyikorgó-recsegő hangot adni ha ki van száradva.

Link to comment
Megosztás:

A Vectra futóművében van "kutyacsont"? (Asszem talán stabilizátorkarnak hívják hivatalosan) Mert Astránál meg Corsánál annak a szilentje szokott nyikorgó-recsegő hangot adni ha ki van száradva.

Igen, van benne kutyacsont. Akkor lehet, annak a hangját halljuk? Ahogy átmész egy bukkanón, és nagyobbat mozdul a kerék, akkor recseg, ropog. Lehet azt zsírozni, vagy csere?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,egy Vectra C vásárláson töröm a fejem,szerintetek EZ megéri az árát? Előre is köszönöm!

szerintem :

ennyiért ez sok

másrészt 150lóvas lehet max (gyárilag)

arra fel kell készülni ennél a motornál hogy szívósort ,turbót ,kettőstömegű lendkereket kell cserélni (egyik sem aprópénz)

ezek tipikus hibák ennél a motornál .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.