Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Én építettem be G astrába hátra tárcsát dob helyére. Az egész hidat vettük 25 ért azt hiszem majdnem új tárcsával és betéttel együtt ( vagy 3 éve) és kell hozzá egy tárcsás kézifék bowden. az olyan 6 körül van. De ha időben kapcsolsz akkor a hídhoz lehet kunyerálni a bontóban.

Igazából a hidat nem cseréltem ki, csak az agyakar 4 -4 csavar fogja.A fémfékcsövön kicsit hajlitgatni kell , és kész is.

Azóta hibátlanul megy.

Amúgy főleg a kintről behozott autókban van tárcsa. Nekem a G x17dl -ben is az volt már gyárilag '99 ben.

Bontókban tuti hogy van. Akinek kell adok egy számot ahol általában lehet kapni. S jó áron!

Én ugy tudom hogy a kerékagyat nem is kell cserélni, mert abban van az ABS jeladó.

Lehet érdekelne az a telefon szám, bár még itt Győr környékén megnézek pár bontót és ha nincs lehet kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy ha szerelek fel vonóhorgot az autóra, akkor hogyan tudom megoldani, hogy az utánfutó irányjelző visszajelző a gyári helyen jelezzen vissza????

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!!!!!

Előző, F ASTRÁmban az index relét kellett kicserélni eggyel több lábúra és működött. A jelenlegi G-ben is a műszerfaloban villog vissza, de így vettem át, tehát erről nem konkrét az info. Egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Előző, F ASTRÁmban az index relét kellett kicserélni eggyel több lábúra és működött. A jelenlegi G-ben is a műszerfaloban villog vissza, de így vettem át, tehát erről nem konkrét az info. Egy próbát megér.

Én is utólag tettem be, csak az izzót kellett betennem. és ment.

Bár ha a tied classic akkor lehet hogy az indexrelé is az ócsó...:) akkor az is csere.. d emegéri. mert utána sosem lesz gondod a visszajelzővel. csak majd vizsgán értetlenkednek! keresik, majd nagyot néznek, hogy jééé tényleg benne van!

Link to comment
Megosztás:

Ha van központi zárad, és elektromos ablakod, akkor benne van az ezeket vezérlő két csatis fekete vez egység, ami az anyos üllés lábterében van. Ehez van a két varáció, vagy átkötéses módszer, vagy az utólag épített,vagy vásárolt modul.

Az átkötéses módszer a legegyszerűbb, és legolcsóbb, de erről nincs tapasztalatom, mert amikor ehez a leíráshoz hozzájutottam, már be volt építve a "házi" modul, és mivel tökéletesen teszi a dolgát, már nem foglalkoztam vele tovább.

Szerintem ha nem tudsz vele foglalkozni, gyűjtsd össze az összes infót, és menj el vele egy autóvillamoságishoz, vagy valami ismerőshöz aki tud segíteni.

Az átkötéses a relé két lábát helyettesítené behúzott állapotban?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!!

Úgy néz ki normalizálódott a fogyasztás és a kocsim mégjobban a szivemhez nőtt úgyhogy marad. Viszont mióta megvettem régi vágyam hogy hátra is szeretnék el ablakokat. Elől full gyári van komfort elektronikával, nah ezt szeretném hátra is. Mi kell nekem a két oldali mechnanikán és a hátsó kapcsolókon és a vezetőoldali könyöktámaszba beépitett kapcsolókon kivűl? Ki kell cseréljem az első ablakok elektronikáját 4 es re vagy ez már tudja azt is netán azoknak külön van?? Vezetékelés hogy néz ki? A kocsim egy 1,4es G astra sedan 2003as diamond szereltséggel. Jah és kb mekkora összegre számithatok ha bontottba veszem ill hol tudok venni cuccokat hozzá.

Link to comment
Megosztás:

szia hozzávalók bal első ajtó könyöklőbe való kapcsoló

ajtóba való kábel

beltéri kábelek amik a hátsó ajtóba mennek nagy szívás ha nincsen benne a kábel kötegben . nézd meg hátsó ajtónál ahol bemegy a gumi húzd ki, visszadugható hány kábel megy bele az ajtóba ha 11db mákod van ha már 3 mal kevesebb akkor rá (asztál)

két hátsó ajtóba kábel + gombok + 2db emelő + kárpit

kis kézügyesség 2- 3 nap az átkábelezés bontani kell a kocsit ( kifordítani magából) ülések ki küszöbök ki kézinél a kardán műanyag ki kárpit fel és így jutsz

a kábelkorbácshoz . én már túl vagyok rajta

ez gyári megoldásokat jelent. ha nem gyárit akarsz fordulj olyan értékesítőhöz aki beszereli

jobb tanácsot nem tudok nyújtani. gyári motyókat bontóból vagy magánszemélytől aki bont .vatera kérdezősködj ahol egész autókat látsz

nekem 40. ropi volt a két emelő +kapcsoló+ kárpit

ajtókábelek 3db be bh jh ajtóba 7000 hátsó ajtók csipogósak

főkábel egész utastér 5000

2db kapcsoló 5000 ugyan az mint az anyósoldali

hibás emelőt is vehetsz hátra tudom hogyan lehet őket javítani ha minden alkatrésze megvan 7000 ftm bánja tanulópénz

64 ből összeállt te jó ég ez fáj.+ bontásból származó károk tanulópénz ez is napellenzők kuplung kapcsoló, műszerfal oldalán lévő csavartakaró a kutya megette.

Link to comment
Megosztás:

nem multikormányos autóba ha a kapcsoló megvan, akkor mire lehet még szükség a rádió vezérléséhez? kell új kormány is? vagy kis kókányolással a kapcsoló felszerelhető az eredeti helyre?

átvezetőszallag, vezetékköteg, és elvileg kell új kormány is, de láttam már megmókoltat is, ami mondjuk nem sikerült valami jól.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hatalmas problémám akadt a mai nap. Reggel elindultam, minden jó volt, semmi nem volt furcsa. Azonban az egyik indítás után a töltésjelzőm nem aludt el, valamint nem volt szervóm sem. A biztonság kedvéért inkább húzattam az autót, mint hogy menjek vele. (Bár elindult, meg ment is, csak minekután valószínű nincs töltés, ezért nem mertem vele menni.)

Kérlek Benneteket, adjatok valami tanácsot!!! :huh:

Szerk:

Egy X14XE Astráról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hatalmas problémám akadt a mai nap. Reggel elindultam, minden jó volt, semmi nem volt furcsa. Azonban az egyik indítás után a töltésjelzőm nem aludt el, valamint nem volt szervóm sem. A biztonság kedvéért inkább húzattam az autót, mint hogy menjek vele. (Bár elindult, meg ment is, csak minekután valószínű nincs töltés, ezért nem mertem vele menni.)

Kérlek Benneteket, adjatok valami tanácsot!!! :huh:

Szerk:

Egy X14XE Astráról van szó.

diódahíd..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hatalmas problémám akadt a mai nap. Reggel elindultam, minden jó volt, semmi nem volt furcsa. Azonban az egyik indítás után a töltésjelzőm nem aludt el, valamint nem volt szervóm sem. A biztonság kedvéért inkább húzattam az autót, mint hogy menjek vele. (Bár elindult, meg ment is, csak minekután valószínű nincs töltés, ezért nem mertem vele menni.)

Kérlek Benneteket, adjatok valami tanácsot!!! :huh:

Szerk:

Egy X14XE Astráról van szó.

Én első lépéseb én rámérnék a generátorra járó motornál. Ha ott van rendes feszely, akkor kábelezésben keresném a hibát.

Ha ott nincs, akkor generátorban(diódahíd).

Ezek csak ilyen józan paraszti meglátások, nem vagyok szerelő.

De a generátorra rámérésben nincs kockázat.

Link to comment
Megosztás:

Én első lépéseb én rámérnék a generátorra járó motornál. Ha ott van rendes feszely, akkor kábelezésben keresném a hibát.

Ha ott nincs, akkor generátorban(diódahíd).

Ezek csak ilyen józan parastzi meglátások, nem vagyok szerelő.

De a generátorra rámérésben nincs kockázat.

Rámértünk az akksinál, ott nincs sajnos semmi töltés.. 11.8 V-ot mértünk, és járó motornál ez mit sem változik, sőt, ha egy nagyobb gázfröccsöt adok, akkor ez az érték lejjebb megy.

Diódasor... Sajnos nem értek hozzá, ez drága alkatrész??

Link to comment
Megosztás:

Ja értem.... Hát én még ennyire sem értek hozzá sajnos. Lehet, nagyobb kárt csinálnék, mint hasznot. Azt meg nem akarom...

Azt még meg szeretném kérdezni, hogy ez a diódahíd csak így egyik pillanantról a másikra el tud romlani? Semmi előjele nincs a dolognak??

Link to comment
Megosztás:

Azt még meg szeretném kérdezni, hogy ez a diódahíd csak így egyik pillanantról a másikra el tud romlani? Semmi előjele nincs a dolognak??

Semmi az égvilágon, este leállítottam az autót és a reggeli indulásnál már se szervó se töltés.

Link to comment
Megosztás:

Semmi az égvilágon, este leállítottam az autót és a reggeli indulásnál már se szervó se töltés.

Az igen... Mert nem volt akksi gondom, nem villant ki soha sem a töltés lámpa... Szóval akkor ez így csak jön.. Ennyit bírt.... Már csak abban bízom, hogy nem lesz drága.

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült megcsináltatni a hibát. A generátor fesz szabályzóját kellett kicserélni. Az alkatrész 5.200 Ft, a munkadíj 10E.... Szerintetek ez így reális?? :huh:

Az anyagár reális.

A munkadíj is lehet az, tekintve, hogy minden megkezdett órát szoktak számlázni a szakszervizek.

Amennyiben túllógtak az egy órányi munkán (elképzelehető) akkor az 5000 Ft/óra nem irreális.

Mondjuk az én maszek szerelőm nem kért volna ennyit szerintem.

Kb 1 órás munkáról van szó szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.