Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Oggy!

A komfort modul még egy ilyen fekete doboz lenne. A tied ha jól látom csak 4 el ablak és kpzár retesszel meg távirányítóval. Eltaláltam? De ami a komfort miodul bekötéséhez kell vezeték az mind ott van a képen.

Elől-hátul ugyan olyan stekkerek vannak, csak ha különböző az ajtók felszereltsége akkor a benne lévő pinek száma változik.

Apropó stekkerek!

Nincs valakinek eladó hátsó ajtóba való csatija illetve fullos hátsó kábelkorbácsa? Nekem eddig csak KP zár van, meg egy fél hangszóró előkészítés. Ez eddig dugó oldalon 3, hüvely oldalon 5 csati. Mennyi pont kell az el. ablakoknak (3-ra emlékszem de nem biztos), és miért van 6+5+2 csatihely? Mit lehet még berakni ebbe az ajtóba? Mit tud a fullos hátsó ajtó?

Köszönöm a megfejtést!

Pontosan így van, csak két el. ablakom van+reteszelős táv. kp. zár, és nincs külön fekete dobozkám, tehát nix k. modulom, de nem is nagyon érdekel, mert az utólagos riasztóm tudta ezt a komfortságot csak egy bizt. csere óta "elfelejtette".

Lehet újra kéne programozni a riasztót, de ezt a témát nem vágom egyáltalán. :D

Link to comment
Megosztás:

Elől-hátul ugyan olyan stekkerek vannak, csak ha különböző az ajtók felszereltsége akkor a benne lévő pinek száma változik.

Apropó stekkerek!

Nincs valakinek eladó hátsó ajtóba való csatija illetve fullos hátsó kábelkorbácsa? Nekem eddig csak KP zár van, meg egy fél hangszóró előkészítés. Ez eddig dugó oldalon 3, hüvely oldalon 5 csati. Mennyi pont kell az el. ablakoknak (3-ra emlékszem de nem biztos), és miért van 6+5+2 csatihely? Mit lehet még berakni ebbe az ajtóba? Mit tud a fullos hátsó ajtó?

Nekem van két alap hátsó ajtó kábelkorbácsom. Csak a központi zár van benne.

Szerintem a fullos:

- kp zár

- hangszóró

- csipogó (bár ennek lehet nincs külön, mert elöl sincs külön)

- el ablak

- el ablak gomb

Gondolom nem csak a GAstrába tették ezeket a dugókat, vectrába lehet kihasználják mindent. Mondjuk tis-ben biztosan benne van :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

haverom elsőgenerációs crx ébe volt ilyen abba pont elég volt de egy nagyobb kocsiba nem tudom hogy jó lessz e

írd meg hogy milyen hogy szól

az én karavánomba betettünk egy 1000wos jbl gyári ládát alpine 700w os erősítővel és kevésnek tűnt a hatás

haverom audijába a6 szivar kombi 2 láda van és nem a legjobb

kombikba mindig elvész a lényeg a bizsergő fejbőr és minőség

Belerakattam! Bizsergető fejbőr, minőség kiváló! Nekem tökéletes az ember hátát gyönyörűen masszírozza! Nagyon jó!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eladtam a hűtőrácsom mert nem tetszett és most szeretnék újat! Esetleg Irmschert vagy OPC-t tud valaki? :D

Esetleg tapasztalatok egyéb jelnélküli rácsokkal? FK ról vélemény?

Ilyen modullal kapcsolatban tapasztalatok? Vélemény róla?

Üdv!

SZ

Ilyen hazavezető fény az Opel Corsa C-ben alapból van ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni..

Megvettem az elektromos ablak szettet a kocsiba (98-as G Astra), de egyik haverom a fülembe ültette a bogarat, hogy nem biztos, hogy egyszerű lesz berakni, mert lehet kell hozzá relé, bizti meg nem tudom hogy a benne lévő kábelköteg tudja-e vezérelni mindkettő oldali ablakot..

Szóval ebben szeretnék segítséget kérni hogy kell-e hozzá külön valamilyen relé, bizti illetve a benne lévő kábelköteg(ami az ajtóba megy) honnan tudom kideríteni hogy jó-e hozzá? :D

Ja és gyáriról van szó.. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni..

Megvettem az elektromos ablak szettet a kocsiba (98-as G Astra), de egyik haverom a fülembe ültette a bogarat, hogy nem biztos, hogy egyszerű lesz berakni, mert lehet kell hozzá relé, bizti meg nem tudom hogy a benne lévő kábelköteg tudja-e vezérelni mindkettő oldali ablakot..

Szóval ebben szeretnék segítséget kérni hogy kell-e hozzá külön valamilyen relé, bizti illetve a benne lévő kábelköteg(ami az ajtóba megy) honnan tudom kideríteni hogy jó-e hozzá? :D

Ja és gyáriról van szó.. ^_^

csáó

kezd úgy hogy kinyitod a sofőr ajtót látsz egy gumi csövet ami megy a hátsó ajtóba

húzd ki a küszöbből ha látsz a kábelek között vastag barnát és pirosat mákod van

ha nincs obi van kenobi

de ha mákod van akkor vedd le a hátsó ajtó kárpitot ott meg van e az elektromos motor csatija ha igen simán beszerelhető. semmi bizti semmi relé nem kell az elsőkről kap áramot a vezérlő simán kezelni fogja

Link to comment
Megosztás:

csáó

kezd úgy hogy kinyitod a sofőr ajtót látsz egy gumi csövet ami megy a hátsó ajtóba

húzd ki a küszöbből ha látsz a kábelek között vastag barnát és pirosat mákod van

ha nincs obi van kenobi

de ha mákod van akkor vedd le a hátsó ajtó kárpitot ott meg van e az elektromos motor csatija ha igen simán beszerelhető. semmi bizti semmi relé nem kell az elsőkről kap áramot a vezérlő simán kezelni fogja

Aha..na akkor azt megnézem..szóval barna és piros a lényeg..

Hát olyanom nekem nincs..mármint hátsó ajtóm..mert 3 ajtós.. ^_^

Köszi a tippet! :D :P

Link to comment
Megosztás:

akkor 3 vagy 5 ajtóshoz vetted? mert tudtommal nem azonos a technika a kettőben... :D

ja bocs én értettem félre. ja hogy nincs elől e ablak , akkor szedd szét az ajtó csatlakozót ha látsz benne két nagyobb pin-t akkor nyertél sok kicsi pontot fogsz látni

annál nagyobbnak kell lennie azt hiszem a csatlakozó tetején van az alján a légzsákérzékelő van vagy lenne.

3 ajtósba valóban más emelőszerkezet való mint a 4-5 ajtósokba

Link to comment
Megosztás:

Aha..na akkor azt megnézem..szóval barna és piros a lényeg..

Hát olyanom nekem nincs..mármint hátsó ajtóm..mert 3 ajtós.. ^_^

Köszi a tippet! :D :P

vegyél ajtókábelköteget is.

Vegyél két biztosítékot kell egy piros meg egy barna. Keresd ki kézikönyvből melyik az el ablak biztije, tedd be. A barna nélkül nem fog működni, mert a gomboknak külön vezérlő áramköre van, amit külön védenek. Relé nem kell. Átvezetés még a classic-okban is benne van, gondolom a tiedben is benne lesz.

Mielőtt mechanikailag beszereled, ajtókról szedd le a csatit dugj mindent össze, úgy kint az udvaron, ha müxik, akkor szereld be, ha nem keress opeles villamosságist. Nem egy ördöngősség egyébként, csak a barna biztit szokták elfelejteni aztán van nagy meglepi, hogy nem működik. Ja egyébként gyújtás is kell a működtetéshez.

Link to comment
Megosztás:

ja bocs én értettem félre. ja hogy nincs elől e ablak , akkor szedd szét az ajtó csatlakozót ha látsz benne két nagyobb pin-t akkor nyertél sok kicsi pontot fogsz látni

annál nagyobbnak kell lennie azt hiszem a csatlakozó tetején van az alján a légzsákérzékelő van vagy lenne.

3 ajtósba valóban más emelőszerkezet való mint a 4-5 ajtósokba

Ezt nem írtam? ^_^

Bocsánat nincs benne most akarom belerakni..

Direkt 3 ajtóshoz vettem.. :P

Azt nem tudtam hogy a szerkezet is más csak az ablak méretéből indultam ki.. :D

Ma már nem de holnap tényleg megnézem...idegesít..

Köszi a tippet! ;)

Link to comment
Megosztás:

vegyél ajtókábelköteget is.

Vegyél két biztosítékot kell egy piros meg egy barna. Keresd ki kézikönyvből melyik az el ablak biztije, tedd be. A barna nélkül nem fog működni, mert a gomboknak külön vezérlő áramköre van, amit külön védenek. Relé nem kell. Átvezetés még a classic-okban is benne van, gondolom a tiedben is benne lesz.

Mielőtt mechanikailag beszereled, ajtókról szedd le a csatit dugj mindent össze, úgy kint az udvaron, ha müxik, akkor szereld be, ha nem keress opeles villamosságist. Nem egy ördöngősség egyébként, csak a barna biztit szokták elfelejteni aztán van nagy meglepi, hogy nem működik. Ja egyébként gyújtás is kell a működtetéshez.

Az ajtó kábelköteg is megvan.

Ahogy nézegettem tegnap este a piros bizti megvan asszem az a 17-es a másik nincs bennt az meg a 20-as ha jól láttam.

Igazad van..jobban bele gondolva maga a kapcsoló játssza a relé szerepét..

Legyen igazad nem örülnék ha cserélni kéne a kábelköteget vagy kábelt kéne behúzni azt nem vállalnám be..

Megfogadom a tanácsot ez tűnik a legegyszerűbbnek..beszerelés után gázos lenne rájönni hogy valami nem ok.. :D

Meg azért megnézem mr. bb tanácsai alapján is..

Köszi a segítséget.. ^_^ :P

Link to comment
Megosztás:

Meg még egy kérdés:

Hogy az ajtó kárpitba hogy lehet bele rakni a kapcsolót.. A helye gyárilag ki van alakítva?

Elvileg ha jól tudom a belső ajtónyitó mögött van a gyári hely, de a vezető oldali dupla kapcsoló helye nagyon keskenynek tűnik..vagy csak az én szemem csal? :D

Link to comment
Megosztás:

Meg még egy kérdés:

Hogy az ajtó kárpitba hogy lehet bele rakni a kapcsolót.. A helye gyárilag ki van alakítva?

Elvileg ha jól tudom a belső ajtónyitó mögött van a gyári hely, de a vezető oldali dupla kapcsoló helye nagyon keskenynek tűnik..vagy csak az én szemem csal? :D

Belefér, de nem az ajtónyitó mögött, hanem alatta, a kapaszkodó 45°-ban álló részében.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eladtam a hűtőrácsom mert nem tetszett és most szeretnék újat! Esetleg Irmschert vagy OPC-t tud valaki? :D

Esetleg tapasztalatok egyéb jelnélküli rácsokkal? FK ról vélemény?

Ilyen modullal kapcsolatban tapasztalatok? Vélemény róla?

Üdv!

SZ

Szia, eladtad, de még nincs új? akkor most csupasz az eleje? ^_^

Én most vettem egy ilyet itt ennyiért:

http://www.rs-shop.hu/virtuemart/H%C5%B0T%...l?keyword=astra

nincs rajta jel, sztem jól néz ki, semmi különös, csak egy egyszerű valami...

Link to comment
Megosztás:

Szia, eladtad, de még nincs új? akkor most csupasz az eleje? :P

Én most vettem egy ilyet itt ennyiért:

nincs rajta jel, sztem jól néz ki, semmi különös, csak egy egyszerű valami...

Nem csupasz, mert megvan az eredeti! :D 7végén vateráról rendeltem egyet, új és 5000 postával! ^_^ Ha jól tudom JOM márkájú!

Link to comment
Megosztás:

Meg még egy kérdés:

Hogy az ajtó kárpitba hogy lehet bele rakni a kapcsolót.. A helye gyárilag ki van alakítva?

Elvileg ha jól tudom a belső ajtónyitó mögött van a gyári hely, de a vezető oldali dupla kapcsoló helye nagyon keskenynek tűnik..vagy csak az én szemem csal? :D

Olyan kapaszkodot vegyél, amiben benne van a helye. Normálisabb bontókban ez a kárpit tartozéka és a szettbe is beleértik.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok kedves fórumozó opelosok:)

Kérdésem lenne,van-e tapasztalatotok a következővel kapcsolatban?

Asztra Classic II.A központi zár távirányitójában elemcsere volt,azóta elég gyakran előfordul,hogy elvaszti a szinkronizációját.A kezelési könyvben le van írva hogyan kell visszacsinálni.Meg is teszi de néhány kapcsolás után ujra megszünik működni normálisan.

Ha kiveszem és ujra visszateszem az elemet egy ideig hibátlanul működik,mignem minden kezdődik elölről.

Lenne e valamilyen ötletetek rá,esetleg programozással lehet e segíteni rajta,a Tech-2 tudja-e

stb.

Üdv.mindenkinek

nafe47.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok kedves fórumozó opelosok:)

Kérdésem lenne,van-e tapasztalatotok a következővel kapcsolatban?

Asztra Classic II.A központi zár távirányitójában elemcsere volt,azóta elég gyakran előfordul,hogy elvaszti a szinkronizációját.A kezelési könyvben le van írva hogyan kell visszacsinálni.Meg is teszi de néhány kapcsolás után ujra megszünik működni normálisan.

Ha kiveszem és ujra visszateszem az elemet egy ideig hibátlanul működik,mignem minden kezdődik elölről.

Lenne e valamilyen ötletetek rá,esetleg programozással lehet e segíteni rajta,a Tech-2 tudja-e

stb.

Üdv.mindenkinek

nafe47.

Szerintem megsérülhetett az elemtartó és időnként nem érintkezik, akkor felejt. Meg kéne nézni a forrasztásokat, hátha csak ennyi. Vagy esetleg kilazult a foglalt. Szerintem vmi ilyesmi lehet.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok kedves fórumozó opelosok:)

Kérdésem lenne,van-e tapasztalatotok a következővel kapcsolatban?

Asztra Classic II.A központi zár távirányitójában elemcsere volt,azóta elég gyakran előfordul,hogy elvaszti a szinkronizációját.A kezelési könyvben le van írva hogyan kell visszacsinálni.Meg is teszi de néhány kapcsolás után ujra megszünik működni normálisan.

Ha kiveszem és ujra visszateszem az elemet egy ideig hibátlanul működik,mignem minden kezdődik elölről.

Lenne e valamilyen ötletetek rá,esetleg programozással lehet e segíteni rajta,a Tech-2 tudja-e

stb.

Üdv.mindenkinek

nafe47.

szia valószinűsitheő hogy a kulcs a hibás ha valamelyik kis rögzítő fűl le van törve

ezt produkálja nállam is előfordult pakolj az elem tetejére annyi ujságpapír fecnit hogy nehezen tudd összerekni a két felet és szerintem meg fog javulni .

ez a leg ocsóbb módszer nállam, kulcsbelső lett cserélve de csak azért mert tönkrement a központi zár vezérlőm

az előző módszer nállam bevált ne sajnáld a papírdarabokat kell neki egy pár miliméter

Link to comment
Megosztás:

Belefér, de nem az ajtónyitó mögött, hanem alatta, a kapaszkodó 45°-ban álló részében.

Igen arra részre gondoltam én is csak nehéz volt elmagyarázni.. ^_^

Nem tudom..de majd meglátjuk..

Olyan kapaszkodot vegyél, amiben benne van a helye. Normálisabb bontókban ez a kárpit tartozéka és a szettbe is beleértik.

Ahol én vettem ott nem értették bele..

Lehet hogy lesz még egy köröm..

Erre akkor én sem gondoltam csak a napokban nézegettem.. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.