Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Közbe nekem lenne egy kérdésem is. Sajna nekem kevés a töltésem terhelve 13,5 V de van ha több minden megy akkor alatta. Ez nem változik akkor sem ha 3000rpm de alapjáraton sem. Ma kiszedtem a generátort kefék éppek 11mm hosszúak csúszógyűrűk is kielégítőek. Diódahíd jó fázistekercsek ellenállásai is. Ezért tehát marad a fesszab. Azt nem tudom próbálni otthoni körülmények között, de mivel 10000 ft körül van habokra nem akarok venni. Plussz infó hidegen tökéletesen jó a töltés 13,8-14,1 között van még full terheléssel is. Ezért gondoltam hogy kefék a ludasak de nem az ezért gondoltam hogy feszszab. Szerintetek mi lehet a gond? Másik ha fesszab akkor hol tok venni olcsón 124 es kezdetű a száma tehát sajna egybe kefés változat <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen összefügg! Ugyanazon a körön van a műszerfal világítás mint a középkonzol világítás. A KM órád azért ég mert mihelyst kap gyújtást elkezd világítani teljes fénnyel aztán ha bekapcsolod a villt. akkor meg áttér olyan fényerőre amit beállítottál, mivel nem ad át ezért úgy érzi hogy nincsen bekapcsolva a vill. Elképzelhető hogy a fényerő szabályzó megadta magát és nem ad át. Az is lehet hogy a világítás kapcsoló környékén van gond. Vedd ki a világítás kapcsolót nézd meg hogy a poti épp-e esetleg ha van másik világítás kapcsoló próbára akkor cseréld ki. Lehet a forrasztás engedett el de lehet hogy szétkopott a poti.[/quote

Uram, köszönet az infóért.

Üdv.: petipali

Link to comment
Megosztás:

Közbe nekem lenne egy kérdésem is. Sajna nekem kevés a töltésem terhelve 13,5 V de van ha több minden megy akkor alatta. Ez nem változik akkor sem ha 3000rpm de alapjáraton sem. Ma kiszedtem a generátort kefék éppek 11mm hosszúak csúszógyűrűk is kielégítőek. Diódahíd jó fázistekercsek ellenállásai is. Ezért tehát marad a fesszab. Azt nem tudom próbálni otthoni körülmények között, de mivel 10000 ft körül van habokra nem akarok venni. Plussz infó hidegen tökéletesen jó a töltés 13,8-14,1 között van még full terheléssel is. Ezért gondoltam hogy kefék a ludasak de nem az ezért gondoltam hogy feszszab. Szerintetek mi lehet a gond? Másik ha fesszab akkor hol tok venni olcsón 124 es kezdetű a száma tehát sajna egybe kefés változat <_<

Erre vki vmit???? Égető a problem!!!!!!!! Pénzem szokás szerint kevés és nincsen próbálkozni való!!!

Link to comment
Megosztás:

Erre vki vmit???? Égető a problem!!!!!!!! Pénzem szokás szerint kevés és nincsen próbálkozni való!!!

Üdv.

Sajna nem tudok segíteni, még friss astrás vagyok. Talán próbáld meg a http://www.cromax.hu/index.php?actions=szaktanacsadas . Vannak alkatrész árak is, nekem előzőleg Fordom volt akkor jó hasznát vettem. De vannak Opel cuccok is. Próba cseresznye.

De azt tudom,hogy amikor a sebességmérő, fordulatszámmérő elsötétedik akkor már a szivargyújtóm sem világít. A világítás kapcsolót kivettem,de nem látni rajta semmi rendelleneset. Még olyan sem volt, hogy nem örülök annak ha valami jól működik, hát ez ma reggel bekövetkezett. mert minden világított a műszerfalon. Legalább adná meg magát az a bizonyos valami, akkor legalább megoldódna. Beszéltem szerelővel is, azt mondta, hogy az ilyen időszakos hibák a legoroszabbak. Amíg nem adja ki magát addig cumi van.

MI TÉVŐ LEGYEK?

MINDEN HASZNÁLHATÓ ÖTLETET SZÍVESEN FOGADOK!!!

Üdv.: petipali

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Sajna nem tudok segíteni, még friss astrás vagyok. Talán próbáld meg a http://www.cromax.hu/index.php?actions=szaktanacsadas . Vannak alkatrész árak is, nekem előzőleg Fordom volt akkor jó hasznát vettem. De vannak Opel cuccok is. Próba cseresznye.

De azt tudom,hogy amikor a sebességmérő, fordulatszámmérő elsötétedik akkor már a szivargyújtóm sem világít. A világítás kapcsolót kivettem,de nem látni rajta semmi rendelleneset. Még olyan sem volt, hogy nem örülök annak ha valami jól működik, hát ez ma reggel bekövetkezett. mert minden világított a műszerfalon. Legalább adná meg magát az a bizonyos valami, akkor legalább megoldódna. Beszéltem szerelővel is, azt mondta, hogy az ilyen időszakos hibák a legoroszabbak. Amíg nem adja ki magát addig cumi van.

MI TÉVŐ LEGYEK?

MINDEN HASZNÁLHATÓ ÖTLETET SZÍVESEN FOGADOK!!!

Üdv.: petipali

A kapcsi rajz szerint a helyzetjelző körére van rákötve a műszerfal világítás, azt nézd meg mikor a világítás bekapcsolt állapota mellet mégsem megy a műszerfal világítás akkor a helyzet jelzőid világítanak-e. Mert ha nem akkor lehet a világítás kapcsoló kontaktos ha megy akkor elképzelhető a már említett fényerő szabályzó poti hibája. Ha holnap lesz időm kikeresem a műszerfal világítás kapcsolását a tis ben.

Link to comment
Megosztás:

Abban kérem a segítségeteket, hogy ha a hátsó ajtóban cserélem a csatlakozót (olyat veszek, amelyben megvan a hangszóró csatlakozó és az elektromos ablakemelő tüske is) azt ugyanúgy csak ( az ajtókárpit leszedése és a jelenlegi csatlakozó kihúzása után) betolom az ajtóban lévő kialakított nyílásba, mint a B oszlop felől érkező csatlakozót? Természetesen a szükséges vezetékek rádugdosása után.

Ja és, ha a csatlakozó régebbi G astrából (nem XEP-ből) van ugya az attól még kompatibilis?

Link to comment
Megosztás:

üdv Urak!

van valakinek az astrában pioneer deh 2820mp típusú rádiója? amennyiben igen a kérdés az, hogy össze lehet e hozni a multikormánnyal?

kösz

üdv

Amennyiben van remote control csati a hátulján (3,5" jack), akkor igen, nagyon is egyszerűen. Én is megcsináltam a deh 4700-asomhoz és a következő funkciókat tudja: hangerő fel, hangerő le, kikapcs/bekapcs - váltás rádió és cd között, ugrás a következő track-re, ugrás az előző track-re, némítás. Tulajdonképpen te döntöd el, hogy milyen funkciókat akarsz. Annyi, hogy két új panelt kell csinálni a kormányba. Fillérekből megoldható, csak 6 db smd ellenállás kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben van remote control csati a hátulján (3,5" jack), akkor igen, nagyon is egyszerűen. Én is megcsináltam a deh 4700-asomhoz és a következő funkciókat tudja: hangerő fel, hangerő le, kikapcs/bekapcs - váltás rádió és cd között, ugrás a következő track-re, ugrás az előző track-re, némítás. Tulajdonképpen te döntöd el, hogy milyen funkciókat akarsz. Annyi, hogy két új panelt kell csinálni a kormányba. Fillérekből megoldható, csak 6 db smd ellenállás kell hozzá.

értem azért ez nem olyan egyszerű... :D

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben van remote control csati a hátulján (3,5" jack), akkor igen, nagyon is egyszerűen. Én is megcsináltam a deh 4700-asomhoz és a következő funkciókat tudja: hangerő fel, hangerő le, kikapcs/bekapcs - váltás rádió és cd között, ugrás a következő track-re, ugrás az előző track-re, némítás. Tulajdonképpen te döntöd el, hogy milyen funkciókat akarsz. Annyi, hogy két új panelt kell csinálni a kormányba. Fillérekből megoldható, csak 6 db smd ellenállás kell hozzá.

megnéztem van rajta.. valami leírás róla mit hogyan kell csinálni?

kösz

Link to comment
Megosztás:

megnéztem van rajta.. valami leírás róla mit hogyan kell csinálni?

kösz

Ez csak akkor fog menni, ha kicsit jártas vagy az elektronikában, mert mint írtam kell új paneleket csinálni a kormányba. Ehhez persze szét kell szedni a kormányt is, légzsák ki stb. Nem nagy téma, mondom én aki már szétszedte már a fél autót :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy minap láttam egy G Astrát,elöttem ment és minden fékezésnék a potféklámpája hármat villogott (mint a forma 1es autoknál) és azután maradt meggyuladva. Nekem nagyon megtetszett és én is átalakitanám,ha tudnám pontosan mi kell hozzá és hova kell beszerelni. Azt is szeretném tudni,hogy ez legállis dolog-e,illetve nem-e kötnek bele a müszaki vizsgán. Bár multhéten vizsgáztattam az Astrámat és abba kötöttek bele,hogy mattok a fényszorok. Szerencsémre egy polir segitett és igy átment.

Elöre is nagyon köszönöm!

Üdv: Lehel

Link to comment
Megosztás:

Ez csak akkor fog menni, ha kicsit jártas vagy az elektronikában, mert mint írtam kell új paneleket csinálni a kormányba. Ehhez persze szét kell szedni a kormányt is, légzsák ki stb. Nem nagy téma, mondom én aki már szétszedte már a fél autót :D

Hol lehet fellelni a leírást?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy minap láttam egy G Astrát,elöttem ment és minden fékezésnék a potféklámpája hármat villogott (mint a forma 1es autoknál) és azután maradt meggyuladva. Nekem nagyon megtetszett és én is átalakitanám,ha tudnám pontosan mi kell hozzá és hova kell beszerelni. Azt is szeretném tudni,hogy ez legállis dolog-e,illetve nem-e kötnek bele a müszaki vizsgán. Bár multhéten vizsgáztattam az Astrámat és abba kötöttek bele,hogy mattok a fényszorok. Szerencsémre egy polir segitett és igy átment.

Elöre is nagyon köszönöm!

Üdv: Lehel

Hagyd azt a féklámpát úgy, ahogy van. Inkább költs új fényszórókra, mert mire itt az ősz besárgulnak a polírozott lámpáid.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ilyen találd ki csináld meg móka!

PIO hoz van multikormány adapter. Tök felesleges széjjelberhelni a fél autót. Szerintem ha összeadjuk a panelgyártás és az esetleges tönkrement alkatrészek pótolására elköltött pénzt, akkor ugyanott ha nem olcsóbban jár ha vesz egy komplett gyári multikormány adaptert. Persze ez csak akkor játszik ha van multis bemenete a pionak. ITT Megnézheted mik vannak piohoz állítsd át az összeget HUF ra és akkor látod hogy postával 13000 ért hozzájutsz.

Link to comment
Megosztás:

értem azért ez nem olyan egyszerű... :D

Tulajdonképpen a legfontosabb (és egyetlen) követelmény az az hogy az autórádiód alkalmas legyen a távirányításra, azaz lehessen hozzá távirányítót csatlakoztatni.

Meg lehet csinálni házilag is kevés pénzből és kicsit alaposabb elektronikai tudással, illetve a másik út ahogy előttem írták, ha többet fizetsz érte (lásd pl. itt), viszont ez egyszerű összedugdosós módszer, nem kell hozzá több tudás mint hogy egyedül ki tudd szedni a rádiót a helyéről.

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen a legfontosabb (és egyetlen) követelmény az az hogy az autórádiód alkalmas legyen a távirányításra, azaz lehessen hozzá távirányítót csatlakoztatni.

Meg lehet csinálni házilag is kevés pénzből és kicsit alaposabb elektronikai tudással, illetve a másik út ahogy előttem írták, ha többet fizetsz érte (lásd pl. itt), viszont ez egyszerű összedugdosós módszer, nem kell hozzá több tudás mint hogy egyedül ki tudd szedni a rádiót a helyéről.

Huuh ez nagyon húzós 17000 ért + posta. Amit én linkeltem ott csak alig 13k huf.

Link to comment
Megosztás:

PIO hoz van multikormány adapter. Tök felesleges széjjelberhelni a fél autót. Szerintem ha összeadjuk a panelgyártás és az esetleges tönkrement alkatrészek pótolására elköltött pénzt, akkor ugyanott ha nem olcsóbban jár ha vesz egy komplett gyári multikormány adaptert. Persze ez csak akkor játszik ha van multis bemenete a pionak. ITT Megnézheted mik vannak piohoz állítsd át az összeget HUF ra és akkor látod hogy postával 13000 ért hozzájutsz.
Link to comment
Megosztás:

PIO hoz van multikormány adapter. Tök felesleges széjjelberhelni a fél autót. Szerintem ha összeadjuk a panelgyártás és az esetleges tönkrement alkatrészek pótolására elköltött pénzt, akkor ugyanott ha nem olcsóbban jár ha vesz egy komplett gyári multikormány adaptert. Persze ez csak akkor játszik ha van multis bemenete a pionak. ITT Megnézheted mik vannak piohoz állítsd át az összeget HUF ra és akkor látod hogy postával 13000 ért hozzájutsz.

Na nézzük csak. A kormány szétszedés lehet vagy kb. 5 perc. Ehhez miért kéne széjjelberhelni az autót? Mivel én műszerész vagyok (illetve olyasféle), a 2 új panel gyártása sem vett el sokat az életemből. Anyagköltégem kb. 300 Ft volt mindennel együtt, ebből 200 Ft a jack dugó :D Hülye lettem volna 13 ezret adni egy adapterért. Tönkrement alkatrészek? Nem értem mire gondolsz. Mi menne tönkre???

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen a legfontosabb (és egyetlen) követelmény az az hogy az autórádiód alkalmas legyen a távirányításra, azaz lehessen hozzá távirányítót csatlakoztatni.

Meg lehet csinálni házilag is kevés pénzből és kicsit alaposabb elektronikai tudással, illetve a másik út ahogy előttem írták, ha többet fizetsz érte (lásd pl. itt), viszont ez egyszerű összedugdosós módszer, nem kell hozzá több tudás mint hogy egyedül ki tudd szedni a rádiót a helyéről.

hát az biztos, hogy ha nem lenne bent gyárilag a kormányról vezérelhetőség, akkor nem is foglalkoznék vele. nekem ennyit nem ér meg. inkább egy szabályozható sebességű ablaktörlő. az is kb ennyibe áll meg, ha újjat veszel mindenből.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.