Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok,

segítséget kérnék tempomat ügyben. Elkezdtem beépíteni, de a nehezénél elakadtam. Most már azt sem tudom jól csinálnám e.

Mondtam már, hogy olvasd el a leírásomat rendesen!!!

Szerintem ott leírtam mindent egyértelműen! Ha az alapján nem tudod megcsinálni, akkor szerintem fordulj egy szakemberhez, mielőtt valami galibát csinálsz! Drága egy új ECU!

Link to comment
Megosztás:

Mondtam már, hogy olvasd el a leírásomat rendesen!!!

Szerintem ott leírtam mindent egyértelműen! Ha az alapján nem tudod megcsinálni, akkor szerintem fordulj egy szakemberhez, mielőtt valami galibát csinálsz! Drága egy új ECU!

Ha tunád már hogy hányszor elolvastam. Viszont azt sose találtam meg hogy hol van pontosan ez az ECU. De akkor az előző hozzászólás szerint már sejtem. Illetve tegnap kerestem képeket róla. Addig bekötni úgysem fogom míg nem vagyok biztos benne hogy az lesz az.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem tudom jó topikba írom e ha nem akkor bocs. Mostanában paranojás vagyok. Meg szeretném védeni a kocsit lopás ellen. Szerintetek a rejtett kapcsoló a jó megoldás vagy két meglévő kapcsoló a műszerfalon együttes elkapcsolása után indítható az autó. Immo és risazstó is van benne de abban nem bízok . Szerintem ha valami trükk is van benne akkor lelassítja a tolvajt. És hátha odébb áll.

Vagy ha van jobb ötletetek szívesen veszem.

Illetve van még egy problémám. Már vásárlás után észre vettem de akkor nem is foglalkoztam vele de mostanában már dühít: A középső konzolon a fűtés kapcsolók lámpái akkor világítanak mikor kedvük van. A teljes középső rész sötét. Csak a rádió gombjai világítanak. Próbáltam kiszedni azt a kis dobozt középről és benyulva a kábeleket mozgatni hátha rájövök melyik rosz de nem találtam. Néha ha felpofozom akkor vissza jön de ha leállítom és ujra indítom megint nem világít. Tudom nagyobb baja soha se legyen csak hátha találkoztatok már ilyennel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem tudom jó topikba írom e ha nem akkor bocs. Mostanában paranojás vagyok. Meg szeretném védeni a kocsit lopás ellen. Szerintetek a rejtett kapcsoló a jó megoldás vagy két meglévő kapcsoló a műszerfalon együttes elkapcsolása után indítható az autó. Immo és risazstó is van benne de abban nem bízok . Szerintem ha valami trükk is van benne akkor lelassítja a tolvajt. És hátha odébb áll.

Szia, nekem egy ötletes mikrokapcsoló van benn: úgy van megoldva, hogyha kiveszem a mikrokapcsolóhoz tartozó biztosítékot, akkor meg kell nyomni a gyújtás előtt a gombot, ha meg beteszem a biztosítékot, akkor úgy működik, mint mindenki más kocsija (mondjuk, ha szerelőhöz viszem a kocsit, jól jön). Egy elektromos szaki rakta be nagyon rég, nem gyári cucc, saját fejlesztése. Én szeretem, bár igazából kb. 2 napig kell megfigyelnie a tolvaj úrnak, hova nyúlok minden indítás előtt, és már viheti is a gépet. Alkalmi tetű ellen talán működik :)

Link to comment
Megosztás:

Szia, nekem egy ötletes mikrokapcsoló van benn: úgy van megoldva, hogyha kiveszem a mikrokapcsolóhoz tartozó biztosítékot, akkor meg kell nyomni a gyújtás előtt a gombot, ha meg beteszem a biztosítékot, akkor úgy működik, mint mindenki más kocsija (mondjuk, ha szerelőhöz viszem a kocsit, jól jön). Egy elektromos szaki rakta be nagyon rég, nem gyári cucc, saját fejlesztése. Én szeretem, bár igazából kb. 2 napig kell megfigyelnie a tolvaj úrnak, hova nyúlok minden indítás előtt, és már viheti is a gépet. Alkalmi tetű ellen talán működik :)

Ez is nagyon jó módszer. Mivel barátom szervizeli nem nagyon van szükség kijátszani de nagyon jó. Én olyanra gondoltam hogy mondjuk indítás előtt be kelljen kapcsolni pl hátsó ablakfűtés plusz nyomni hozzá még egy másik kapcsolót ami a műszerfalon van és úgy indítani. Nem hiszem hogy kifigyeléses modszerrel vinnék el az én autóm :). Szerintem azt a nagyobb kategoriáknál csinálják (remélem)

Link to comment
Megosztás:

Amit elakarnak vinni azt el is viszik.Szerintem egy G astra nem az a kategória amit bármi áron elvisznek.Annyi van,hogy keresnek egy nem macerás példányt.Szerencsére én garázsban állok itthon is meg a melóhelyen is,ahol még kamera is lesi az autót.

Nekünk váltózárral lezárt autót vittek el trélerrel. Nyilvános parkolóban tolatva falnál álltunk vele és trélerrel simán felhúzták. még látszott is a kerék nyoma. Mondjuk ez 5 évvel ezelőtt volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk váltózárral lezárt autót vittek el trélerrel. Nyilvános parkolóban tolatva falnál álltunk vele és trélerrel simán felhúzták. még látszott is a kerék nyoma. Mondjuk ez 5 évvel ezelőtt volt.

Én csak abban reménykedek ha kicsit megnehezítem a dolgát hátha otthagyja , vagy megzavarják. A gyári immora és risztora szerintem számol mikor nekilát elvégre villog a led de ha azt kiiktatja és még mindig nem indul hátha odébb áll. Én így gondolkozom bár ezek fejébe nem látok bele.

Lehet itt felleni valamelyik topicban ilyen megoldásokra kapcsolási rajzokat?

Link to comment
Megosztás:

Nekünk váltózárral lezárt autót vittek el trélerrel. Nyilvános parkolóban tolatva falnál álltunk vele és trélerrel simán felhúzták. még látszott is a kerék nyoma. Mondjuk ez 5 évvel ezelőtt volt.

Gondolom nem G astra volt amit eltréleztek.Errefelé most a katalizátorokat lopják.A céges kocsiról levágták csővágóval éjjel az utcán.A kipufogós mondta ahova vittük csináltatni,hogy 1 hét alatt 5 Berlingo/Partnert vittek hozzájuk amiről levágták.Főleg 15.16.17.kerületben történtek ezek.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nem G astra volt amit eltréleztek.Errefelé most a katalizátorokat lopják.A céges kocsiról levágták csővágóval éjjel az utcán.A kipufogós mondta ahova vittük csináltatni,hogy 1 hét alatt 5 Berlingo/Partnert vittek hozzájuk amiről levágták.Főleg 15.16.17.kerületben történtek ezek.

És mit csinálnak a katalizátorokkal?

Link to comment
Megosztás:

És mit csinálnak a katalizátorokkal?

Eladják a színesfémfelvásárlóknak,vagy a bontóknak.Tele van nemesfémmel.Valami palladium vagy mifene van benne.Mikor vettem egy A vectrát alkatrésznek,és feladtam hirdetést 1 nap vagy 3-an hívtak,hogy mennyiért adom a katalizátort.Mind felvásárló volt.14 ezret adtak érte 2 éve.Most inkább ellopják az utcán úgy néz ki.Mesélte a kipufogós,hogy egy Ducatoról a részecskeszűrőt is levágták a katalizátorral együtt.A nagy hasmagasságúakat vágják le,ami alá könnyű bemászni.

Link to comment
Megosztás:

Eladják a színesfémfelvásárlóknak,vagy a bontóknak.Tele van nemesfémmel.Valami palladium vagy mifene van benne.Mikor vettem egy A vectrát alkatrésznek,és feladtam hirdetést 1 nap vagy 3-an hívtak,hogy mennyiért adom a katalizátort.Mind felvásárló volt.14 ezret adtak érte 2 éve.Most inkább ellopják az utcán úgy néz ki.Mesélte a kipufogós,hogy egy Ducatoról a részecskeszűrőt is levágták a katalizátorral együtt.A nagy hasmagasságúakat vágják le,ami alá könnyű bemászni.

1-4gr platinát tartalmaz, az nem sok, de itt a cikk... http://feol.hu/cimlapon/ezert-lopjak-a-katalizatorokat-a-bennuk-levo-platina-szazezreket-er-1122261

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nem G astra volt amit eltréleztek.Errefelé most a katalizátorokat lopják.A céges kocsiról levágták csővágóval éjjel az utcán.A kipufogós mondta ahova vittük csináltatni,hogy 1 hét alatt 5 Berlingo/Partnert vittek hozzájuk amiről levágták.Főleg 15.16.17.kerületben történtek ezek.

De G Astra volt. :) Azon az éjszakán 22 Astrát vittek el a város különböző pontjairól. De mondom ez mind 5 évvel ezelőtt volt.

Link to comment
Megosztás:

Nahát, mindenki hozzá jár ülésfűtés ügyben? Te vagy a harmadik akiről tudok innen a fórumról. ;)

jó az ülőlap meg a hozzá való elektronika. :)

csütörtökön meg beszereltük itthon a kocsiba. pont jókor mert másnap már hideg volt, hétvégén meg havazott ahogy ma is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.