Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok. Nem tudom jó topikba írom e ha nem akkor bocs. Mostanában paranojás vagyok. Meg szeretném védeni a kocsit lopás ellen. Szerintetek a rejtett kapcsoló a jó megoldás vagy két meglévő kapcsoló a műszerfalon együttes elkapcsolása után indítható az autó. Immo és risazstó is van benne de abban nem bízok . Szerintem ha valami trükk is van benne akkor lelassítja a tolvajt. És hátha odébb áll.

Vagy ha van jobb ötletetek szívesen veszem.

Illetve van még egy problémám. Már vásárlás után észre vettem de akkor nem is foglalkoztam vele de mostanában már dühít: A középső konzolon a fűtés kapcsolók lámpái akkor világítanak mikor kedvük van. A teljes középső rész sötét. Csak a rádió gombjai világítanak. Próbáltam kiszedni azt a kis dobozt középről és benyulva a kábeleket mozgatni hátha rájövök melyik rosz de nem találtam. Néha ha felpofozom akkor vissza jön de ha leállítom és ujra indítom megint nem világít. Tudom nagyobb baja soha se legyen csak hátha találkoztatok már ilyennel.

Szia!

Itt olvasshatsz: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004268

Ő szerel: http://kovialarm.hu/

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G-be milyen izzók kellenek az első lámpába?

Azt tudom,hogy 60/55-ös H7-es kell a tompitott-ba,a távolságiba milyen fajta/fényerősségü kell?

Egy ábra is sokat segítene.

Köszönöm!

helyzetjelző 12V 5W

H7 12V 55W

HB3 12V 60W

xenon esetén:

D2S 12V 35W 4150K

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki?

Olyan problémám van,hogy nem működik a centrálzáram. Ha benyomom a kulcson a gombot,akkor villan de nem történik semmi. Kipróbáltam a tartalék kulccsal úgy sem.Kulccsal is csak a vezető felől tud nyitni,zárni. Máskor ha kulccsal nyitottam egyszerre nyitott-zárt mindent. Megnéztem a biztosítékot jó,levettem a sarut az aksiról és vissza úgy se működik. Gondoltam az elemcserére,de akkor ha rossz akkor nem villogna,vagy rosszul gondolom? Az autóm 99-es 1.4-es. Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem tudom jó topikba írom e ha nem akkor bocs. Mostanában paranojás vagyok. Meg szeretném védeni a kocsit lopás ellen. Szerintetek a rejtett kapcsoló a jó megoldás vagy két meglévő kapcsoló a műszerfalon együttes elkapcsolása után indítható az autó. Immo és risazstó is van benne de abban nem bízok . Szerintem ha valami trükk is van benne akkor lelassítja a tolvajt. És hátha odébb áll.

Szia!

Nekem is van benne okosság: egy reed-relé és egy mágnes a lelke. Igazából egy gyújtás után öntartó relét vezérelve elég is.

Az én megoldásomnál a mágnes a gyújtáskulcsban van, azt húzom el a gy.kapcsolóba berakás előtt a műszerfal mögé rejtett reed-relé előtt. Ez a relé testtel elindít egy 5mp-s időzítőt (az időzítő akkortól kapcsol, amikortól a jelet kapja, de akkortól időzít, amikortól a jel megszűnik; ez a később leírtak miatt fontos), ami ilyenkor testet ad egy többáramkörös váltórelé egyik vezérlőszálára. A másik vezérlőszál a gyújtáskapcs INT (rádió) szálára van kötve, amin ha benne a kulcs, folyamatosan van áram.

Ha a mágnest nem húzom el a reed előtt (vagy az időzítés lejár), a relé nem húz meg berakott kulcs esetén (mert az csak a + vezérlést kapja meg), és az egyik reléáramkör bontó ágát felhasználva önindítózáskor a kürtre is áramot ad.

Ha elhúzom a másnest, az időzítés elindul, ami alatt el kell fordítani a kulcsot. A relé meghúz, és a 2. reléáramkör negatív jelet ad az időzítőnek; tulajdonképpen helyettesíti a reed relét. Az időzítő így folyamatosan adja a testet a relének, ami így meghúzva marad, amíg a kulcsot ki nem veszem.

A relé 3. áramköre pedig nálam az AC pumpa megszakított vezetékét zárja össze.

Ha a kulcsot kiveszem, a relé nem kapja meg a + vezérlést, csak az időzítőn keresztüli testet, ezért elenged. Az időzítő vezérlőszálára így nem jut már test, így elkezd időzíteni, és ha 5 mp-n belül nem kerül vissza a kulcs, elveszi a testet a reléről is, és így újraélesedik a rendszer, amit már csak a mágnessel lehet hatástalanítani.

Plusz funkció nálam, hogy egy leddel jelzi a védelmet: ha nem húz be a relé, a 2. reléáramkör nem az időzítőnek kapcsolja a testet, hanem a lednek, aminek a másik lába gyújtásra van kötve.

Valamint van egy kétpólusú csatlakozó a fűtésszabályzó alatti kivehető box mögött, reed-relével párhuzamosan bekötve, aminek az ellendarabján kb fél méteres, köteghez rögzített vezetékpáron egy dióda van. Alapesetben úgy, hogya dióda nem enged át, tehát nem szól bele a működésbe, de megfordítva a csatit a dióda áthidalja a reed-relét, és így el lehet vinni pl. szervizbe a kocsit. Azért ilyen megoldás, mert egy üres csati gyanús lehet a jobban belemélyedőnek, és így el sem tud veszni az áthidalás.

Remélem valamit tudsz hasznosítani az ötletből.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is van benne okosság: egy reed-relé és egy mágnes a lelke. Igazából egy gyújtás után öntartó relét vezérelve elég is.....................Remélem valamit tudsz hasznosítani az ötletből.

Amit leírtál már csak egy kapcsolási rajzba kellene önteni. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata evvel az izzóval kapcsolatban?

http://www.argep.hu/...nr=10001&foto=1

Fényerőbe megközelíti a + 90 %-os fényerejű izzókat,vagy nagyon gagyi ?

Az F Astra-mat vettem ilyennel igaz az H4-es volt. Első dolgom volt hogy kidobjam belőle, mert éjszaka semmit nem látni vele.

Inkább ilyet vegyél:

http://www.argep.hu/trend/MEGA/Megalight-ultra-90-h7.html

Link to comment
Megosztás:

Az F Astra-mat vettem ilyennel igaz az H4-es volt. Első dolgom volt hogy kidobjam belőle, mert éjszaka semmit nem látni vele.

Inkább ilyet vegyél:

http://www.argep.hu/...ltra-90-h7.html

Szia!

Köszönöm az infót,megpróbálom.

Az OSRAM Nightbreker +90%-ost nézegettem,és akkor akadtam rá erre a xenon hatásura.

Melyik lehet a tartósabb,a Tungsram vagy az Osram?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm az infót,megpróbálom.

Az OSRAM Nightbreker +90%-ost nézegettem,és akkor akadtam rá erre a xenon hatásura.

Melyik lehet a tartósabb,a Tungsram vagy az Osram?

Nekem ez az Osram van a tompítottba és a ködlámpába is. Sajnos HB3-ban nem gyártják egyébként már vettem volna!

Nagyon szép jégfehér fénye van. Kb 1 éve használom.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm az infót,megpróbálom.

Az OSRAM Nightbreker +90%-ost nézegettem,és akkor akadtam rá erre a xenon hatásura.

Melyik lehet a tartósabb,a Tungsram vagy az Osram?

Az autóban már több mint 2 éve megvolt, gond nélkül üzemelt. Motorban pedig már vagy 4 éve megvan, igaz nem is megy annyit a motor mint a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez az Osram van a tompítottba és a ködlámpába is. Sajnos HB3-ban nem gyártják egyébként már vettem volna!

Nagyon szép jégfehér fénye van. Kb 1 éve használom.

Létezik HB3-as is, de irreálisan drága. Viszont nagyon jó. A ködlámpában hogy szolgál? Nekem azt mondták, hogy ködben jobb a hagyományos sárgásabb fény.
Link to comment
Megosztás:

Létezik HB3-as is, de irreálisan drága. Viszont nagyon jó. A ködlámpában hogy szolgál? Nekem azt mondták, hogy ködben jobb a hagyományos sárgásabb fény.

Nightbreaker +90%-os HB3-as szerintem nincs, legalábbis a gyártó honlapján! Egyébként már vettem volna!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez az Osram van a tompítottba és a ködlámpába is. Sajnos HB3-ban nem gyártják egyébként már vettem volna!

Nagyon szép jégfehér fénye van. Kb 1 éve használom.

Az autóban már több mint 2 éve megvolt, gond nélkül üzemelt. Motorban pedig már vagy 4 éve megvan, igaz nem is megy annyit a motor mint a kocsi.

Köszönöm szépen mind kettőtöknek az infókat,erre szoktam azt mondani,hogy "ha egy cég gyártaná,nem pedig több,könnyebb lenne választani" :)

Majd még árban utána nézek,bár gyanítom,hogy sok különbség nincsen a kettő között.

Köszönöm még egyszer!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mind kettőtöknek az infókat,erre szoktam azt mondani,hogy "ha egy cég gyártaná,nem pedig több,könnyebb lenne választani" :)

Majd még árban utána nézek,bár gyanítom,hogy sok különbség nincsen a kettő között.

Köszönöm még egyszer!

Én még ezt ajánlanám figyelmedbe:

http://www.homasita.hu/product/3299

A fentebb említetteket még nem próbáltam, de a hagyományosnál látványosan erősebb és fehérebb fénye van, és éppen két éve raktam bele az enyébe azt a párt ami most benne van. Szóval nekem eddig beváltak, és elég "kötséghatékony" is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is van benne okosság: egy reed-relé és egy mágnes a lelke. Igazából egy gyújtás után öntartó relét vezérelve elég is.

Az én megoldásomnál a mágnes a gyújtáskulcsban van, azt húzom el a gy.kapcsolóba berakás előtt a műszerfal mögé rejtett reed-relé előtt. Ez a relé testtel elindít egy 5mp-s időzítőt (az időzítő akkortól kapcsol, amikortól a jelet kapja, de akkortól időzít, amikortól a jel megszűnik; ez a később leírtak miatt fontos), ami ilyenkor testet ad egy többáramkörös váltórelé egyik vezérlőszálára. A másik vezérlőszál a gyújtáskapcs INT (rádió) szálára van kötve, amin ha benne a kulcs, folyamatosan van áram.

Ha a mágnest nem húzom el a reed előtt (vagy az időzítés lejár), a relé nem húz meg berakott kulcs esetén (mert az csak a + vezérlést kapja meg), és az egyik reléáramkör bontó ágát felhasználva önindítózáskor a kürtre is áramot ad.

Ha elhúzom a másnest, az időzítés elindul, ami alatt el kell fordítani a kulcsot. A relé meghúz, és a 2. reléáramkör negatív jelet ad az időzítőnek; tulajdonképpen helyettesíti a reed relét. Az időzítő így folyamatosan adja a testet a relének, ami így meghúzva marad, amíg a kulcsot ki nem veszem.

A relé 3. áramköre pedig nálam az AC pumpa megszakított vezetékét zárja össze.

Ha a kulcsot kiveszem, a relé nem kapja meg a + vezérlést, csak az időzítőn keresztüli testet, ezért elenged. Az időzítő vezérlőszálára így nem jut már test, így elkezd időzíteni, és ha 5 mp-n belül nem kerül vissza a kulcs, elveszi a testet a reléről is, és így újraélesedik a rendszer, amit már csak a mágnessel lehet hatástalanítani.

Plusz funkció nálam, hogy egy leddel jelzi a védelmet: ha nem húz be a relé, a 2. reléáramkör nem az időzítőnek kapcsolja a testet, hanem a lednek, aminek a másik lába gyújtásra van kötve.

Valamint van egy kétpólusú csatlakozó a fűtésszabályzó alatti kivehető box mögött, reed-relével párhuzamosan bekötve, aminek az ellendarabján kb fél méteres, köteghez rögzített vezetékpáron egy dióda van. Alapesetben úgy, hogya dióda nem enged át, tehát nem szól bele a működésbe, de megfordítva a csatit a dióda áthidalja a reed-relét, és így el lehet vinni pl. szervizbe a kocsit. Azért ilyen megoldás, mert egy üres csati gyanús lehet a jobban belemélyedőnek, és így el sem tud veszni az áthidalás.

Remélem valamit tudsz hasznosítani az ötletből.

Szia! Köszönöm kimerítő válaszod! Van a családban műszerész és villamos mérnök is ők biztosan tudják majd értelmezni a leírtakat :)

Link to comment
Megosztás:

Én még ezt ajánlanám figyelmedbe:

http://www.homasita.hu/product/3299

A fentebb említetteket még nem próbáltam, de a hagyományosnál látványosan erősebb és fehérebb fénye van, és éppen két éve raktam bele az enyébe azt a párt ami most benne van. Szóval nekem eddig beváltak, és elég "kötséghatékony" is.

Szerintem az Osram sokkal jobban világít.

Nekem ilyen volt, kb 2 évet bírt, utánna vettem az Osramot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.