Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szét lehet szedni, és kitisztítani. Az érintkezőket kicsit megcsiszolni, újra bekenni szilikonzsírral és jó lesz.

Nekem is ezt produkálta, és megjavult.

Szilikonzsír nemtudom, mennyire lényeges, de a csiszolás - önmagában - biztos, hogy nem ér semmit sem. Ahogy mi néztük, az a gondja, hogy eléggé alul van ez méretezve ehhez a terheléshez, és mechanikailag se vitték túlzásba a dolgot, és az érintkező ha nem érintkezik tökéletesen, akkor előbb-utóbb a felülete a hibás érintkezés miatti ív miatt annyira elfogy, hogy már egyáltalán nem érintkezik. Hiába van ott rugó, ami nyomná, ahová be van akasztva a mozgó érintkező, az megfogja egy adott helyzetben és nem tudja a rugó odanyomni az érintkezőt akkora erővel, ahová és amennyivel kellene. Mi azt csináltuk, hogy azon a kis érintkezőn, ami ott mozog, azon görbítettünk, hogy a rugó rá tudja rendesen nyomni az álló csúszkára, azóta jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok....

Elhatároztam magam,és be szeretném szereltetni a tempomatot.

A irányjelzőkapcsolóm már megvan,és lassan megérkezik a tempomat motor is.

Az lenne a kérdésem,hogy ki foglalkozik ilyesmivel,mert nekem nincs gépem hozzá?

Ja.....és mennyi lenne az ára???? :-)

Budapest mellett lakom Tápiószecsőn.

Az autó Astra G 1999 X18E1 Automata

Köszönet előre is.

Szia!

Milyen gépre gondolsz? A tempomat felprogramozásához? Az az X-es motorokhoz való bovdenes tempomatmotor beüzemeléséhez nem kell, az teljesen önállóan működik, semmit nem kell programozni. Csak az elektromos gázpedálosoknál kell ez, mert ott az ECU intézi a tempomat funkciót, bovdenesnél semmi köze hozzá az ECU-nak. Csak beszereled a részegységeket és működik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem asszem 11 nap volt, már én is készültem reklamáló mailt írni mire megjött. Szerintem hét végéig de legkésőbb jövő hét elején itt kell lennie, Talán ez az ára a viszonylag olcsó postaköltségnek, bár sztem inkább az Orczy téri posta központban ülnek rajta ilyen sokáig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tunik soknak.Mit ertesz a mindent alatt? nehez beszerelni?

Arra én is kíváncsi eszek, hogy milyen nehéz beszerelni.

Ezeket rendeltem meg.(hamár lúd....)

Module on-board computer 880,- CZK
Cable with connector: 120,- CZK
Connector for control lever handle 40,- CZK
Internal temperature sensor with wiring: 150,- CZK
Relay with wiring for air conditioning: 150,- CZK
Mounting Kit: 150,- CZK
Optocoupler with wiring: 80,- CZK
Link to comment
Megosztás:

Arra én is kíváncsi eszek, hogy milyen nehéz beszerelni.

Elvileg ha van egy kis affinitásod az elektromossághoz akkor nem nehéz, elég jó leírás van hozzá. Nekem DarthVödör csinálta a beszerelést aki azért korántsem elveszett ember a témában, de még így is ráment majd' egy egész nap, bár ebben benne volt az is hogy ha már kint van akkor ledezzük is be a TID-et ;) Jaigen: nekem is a fullextrás verzió van bent, klímával, immo- és daylight vezérléssel.
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Lenne egy kérdésem lehet hogy nem anyira ide ilő,egy vivaro-ba be lehet utolag rakni a tempomatot.

Mik kelenek hozá,a kuplung és a fék kapcsoló gyárilag bene van csak a tempomatos kar kell hozá vagy esetleg kell még valami más is hozzá.

A válaszokat elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ha van egy kis affinitásod az elektromossághoz akkor nem nehéz, elég jó leírás van hozzá. Nekem DarthVödör csinálta a beszerelést aki azért korántsem elveszett ember a témában, de még így is ráment majd' egy egész nap, bár ebben benne volt az is hogy ha már kint van akkor ledezzük is be a TID-et ;) Jaigen: nekem is a fullextrás verzió van bent, klímával, immo- és daylight vezérléssel.

Ez a nappali fény vezérlés mit takar?

Link to comment
Megosztás:

Arra én is kíváncsi eszek, hogy milyen nehéz beszerelni.

Ezeket rendeltem meg.(hamár lúd....)

Module on-board computer 880,- CZK
Cable with connector: 120,- CZK
Connector for control lever handle 40,- CZK
Internal temperature sensor with wiring: 150,- CZK
Relay with wiring for air conditioning: 150,- CZK
Mounting Kit: 150,- CZK
Optocoupler with wiring: 80,- CZK

Szia.

Látom a tied is 1.4 Twinport.

Saját kezűleg akarod beszerelni?

Ha nem nagy ügy, dokumentálnád?

Én is gondolkodom rajta, de eddig nem mertem belevágni.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Látom a tied is 1.4 Twinport.

Saját kezűleg akarod beszerelni?

Ha nem nagy ügy, dokumentálnád?

Én is gondolkodom rajta, de eddig nem mertem belevágni.

Megpróbálom majd dokumentálni, de nem mostanában fogom beszerelni, mert sajna panelban lakom és se garázs se egy fedett akármi ....

Megvárom a jó időt.

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálom megcsinálni az enyémet, de ha nem megy akkor megbugázzuk mindenképpen! Köszönöm azért! :)

Mikor az enyém csinálta ezt és nem volt időm szétszedni felkapcsoltam a refit (annak ugye van visszajelzője) majd addig piszkáltam a kapcsolót míg úgy nem maradt utánna kikapcsoltam a refit. Csak hát a szemből jövők nem értették mit villogok :D
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors választ, remélem behúzták a kábelt az enyémbe is.

köszi!

Szia!

A műszeregység csatlakozója és érintkezőinek számozása így néz ki:

ins_conn_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A 20-as helyre kellene beérkezzen a fordulatszámjel, egy zöld vezeték. Ha ez megvan, akkor nagy valószínűséggel működni fog a fordulatszámmérő.

Link to comment
Megosztás:

Mikor az enyém csinálta ezt és nem volt időm szétszedni felkapcsoltam a refit (annak ugye van visszajelzője) majd addig piszkáltam a kapcsolót míg úgy nem maradt utánna kikapcsoltam a refit. Csak hát a szemből jövők nem értették mit villogok :D

Igen rám is elég furán néznek este mikor villogok mint valami szefós :D De hétvégén nekiesek :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy beakarok kötni egy relét az ecu-nak, meg a benzinpumpának külön-külön és ezt a relét (ami benzinpumpa relé lesz) kapcsolóval szeretném megszakítani. Melyik oldalába érdemes a kapcsolót rakni? A 12V-ba, vagy a testkábelbe? És elég ide egy sima, kis egyszerű kapcsoló, mint pl egy 0.5 A-es kulcsos kapcsoló?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy beakarok kötni egy relét az ecu-nak, meg a benzinpumpának külön-külön és ezt a relét (ami benzinpumpa relé lesz) kapcsolóval szeretném megszakítani. Melyik oldalába érdemes a kapcsolót rakni? A 12V-ba, vagy a testkábelbe? És elég ide egy sima, kis egyszerű kapcsoló, mint pl egy 0.5 A-es kulcsos kapcsoló?

Szia!

én ilyet vettem mert még jobbat nem találtam: http://hobbyrendeles.hu/termek.407.kulcsos_kapcsolo

Egy jó tanács alapján amit meg is fogadok, testre kötöm.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszod. Akkor könnyebb dolgom lesz.

Viszont olyan gondom is van,hogy a motortérbe nem találom a tempomatmotor csatiját....

Lehet,hogy nincs kiépítve.... A kormányburkolat alatt viszont ott van a 4 pólusú csati.

Ebben tudnál segíteni?


Szia!

Milyen gépre gondolsz? A tempomat felprogramozásához? Az az X-es motorokhoz való bovdenes tempomatmotor beüzemeléséhez nem kell, az teljesen önállóan működik, semmit nem kell programozni. Csak az elektromos gázpedálosoknál kell ez, mert ott az ECU intézi a tempomat funkciót, bovdenesnél semmi köze hozzá az ECU-nak. Csak beszereled a részegységeket és működik.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszod. Akkor könnyebb dolgom lesz.

Viszont olyan gondom is van,hogy a motortérbe nem találom a tempomatmotor csatiját....

Lehet,hogy nincs kiépítve.... A kormányburkolat alatt viszont ott van a 4 pólusú csati.

Ebben tudnál segíteni?

Sajnos az könnyen előfordulhat, hogy nincs teljesen bekábelezve. A csatlakozónak ott kellene lennie a kiegyenlítőtartály és a bal fényszóró között leágaztatva a kábelkötegből. Ez az enyém, már beépítve: https://picasaweb.google.com/lh/photo/lv7DJehQ-sdF_o0Pu_2KrlW3GZtmIOipF6_Xw8Ae8as?feat=directlink Talán látszik, hogy a képen a szélvédőmosó tartályának sárga sapkája mellett balról ágazik ki a tempomatvezérlőre csatlakozó köteg, a végén egy 10 érintkezős csatlakozóval. Ha ez neked nincs ott, akkor azt is pótolnod kell, nem nagy ördöngősség bekötni, csak szerezned kell egy csatlakozót is hozzá, ami nem tudom mennyire lesz egyszerű.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám a központi kijelző által mutatott hőmérséklettel. Tegnap este -33.5°C volt rajta. :blink: Ennyire azért nem volt hideg. Ma reggel -18.5°C -t mutatott, de ez sem reális. :icon9:

Tegnap este úgy kezdte, hogy szép lassan "lekúszott" erre a szibériai értékre.

Szerintem valami kontakthiba lehet, de nem vagyok benne biztos.

Nektek volt már hasonló hibajelenségetek?

Hol találom a hőmérő szenzorát? :confused:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.