Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Úgy látom, hogy csak nem lehet megúszni a fűrészt :icon1:

Attól függ. Nekünk Philips 4 led-es menetfény van. Ott a felfogató keret és a menetfény pont elfért a rács előtt, úgyhogy csak fel kellett fúrni, a vezérlőhöz futó kábeleket pedig simán belehetett vezetni a rácson keresztül. Az ég világon sehol nem kellett fűrészelni/vágni.

Annyi szépséghibája van ennek a menetfénynek, hogy a vezérlője valami miatt nem szabályozta a bemenő feszültséget, így volt, hogy magától lekapcsolt mert 13V feletti feszültség ment be. Apum kénytelen volt egy stabilizátor IC-t az egész vezérlő elé bekötni, hogy ne kapjon többet mint 12V, azóta teljesen jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári navigációs középkonzol az valóban két darabból áll, vagy csak úgy néz ki, és egyben van mint a navigáció nélküliben?

Sokat kerestem neten, de fogalmam sincs hol lehetne ilyet beszerezni....

YouTube-on találtam több olyan videót akinek olyan van/beszerelt/átalakított, de én jobban örülnék ha tudnék venni.

A gyári navigáció 5"-os átmérőjű?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári navigációs középkonzol az valóban két darabból áll, vagy csak úgy néz ki, és egyben van mint a navigáció nélküliben?

Sokat kerestem neten, de fogalmam sincs hol lehetne ilyet beszerezni....

YouTube-on találtam több olyan videót akinek olyan van/beszerelt/átalakított, de én jobban örülnék ha tudnék venni.

A gyári navigáció 5"-os átmérőjű?

Egy darabból áll a konzol, attól függetlenül, hogy van, amelyik felső- és alsó része másmilyen színű. 5", de más képarányú, mint az önálló gps-ek (pna-k)

Én az angol ebay-ről szereztem szállítással együtt 14 ezer Ft-ért új középkonzolt.

Link to comment
Megosztás:

Az ebay-es eladó neve: xtreme_auto_products ( ebay.co.uk )

Amikor vettem, akkor többet is árult, és nem olyan rég is láttam. Úgy látom most nincs a termékei között navis konzol, de meg kell kérdezni

Köszönöm a gyors választ! Akkor folytatom tovább a keresést.
Link to comment
Megosztás:

Szia!

DarthVödör márkatárs oldalát nézted már?: https://sites.google.com/site/opelccled/tempomat

Részletesen boncolgatja a témát, rajz is van ott, de azon egyben van ábrázolva az X-es és Z-s motorok tempomat bekötése, ezért neked ahelyett ezt ajánlom figyelmedbe: http://kepfeltoltes.hu/view/130120/tempomat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg mert ez direkt az X-esek bovdenes vezérlőjéhez van, nincs belekeverve a Z-sek ECU-ja, könnyebben átlátható.

borzd505: neked meg örülök, hogy összejött!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét.....

Ha az idő engedi nekiesek,és összerakom....

K Ö S Z Ö N E T !!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tgabika76 fórumtárs által a gumis topikban linkelt oldalon találtam egy gyönyörű G Astráról képet. És az azon lévő légterelő után érdeklődnék, ami a motorháztető és szélvédő közt van. Takarja az ablaktörlő lapátokat. Olyat hol lehet, lehet e és hogy ha lehet, akkor mennyibe kerül? Nagyon királyul néz ki.

A segítséget és válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Irmscher cucc, itt megtalálod:

http://www.irmscher.de/int_shop/int_shop.php?todo=detail&artnr=i2001020&carid=22&root=1&detail=exterieur

De jó drága (bár Irmscherből mi nem az), a neve alapján inkább eBay-on lenne érdemes rákeresni. Illetve ha sikerülne egy mintát szerezni akkor egy üvegszálas tudna csinálni sablont róla és töredékáron meg lehetne venni utána.

Link to comment
Megosztás:

Irmscher cucc, itt megtalálod:

http://www.irmscher.de/int_shop/int_shop.php?todo=detail&artnr=i2001020&carid=22&root=1&detail=exterieur

De jó drága (bár Irmscherből mi nem az), a neve alapján inkább eBay-on lenne érdemes rákeresni. Illetve ha sikerülne egy mintát szerezni akkor egy üvegszálas tudna csinálni sablont róla és töredékáron meg lehetne venni utána.

Köszönöm a gyors választ! A német neve alapján próbálnám keresni. Tényleg nem olcsó. Az általad adott újabb linken a pdf-ben van egy kis instrukció a felfogatáshoz. Az alapján a bátyámmal aluból lehet megpróbáljuk a nyáron megcsinálni. De nem biztos még, mert elég bonyolultnak néz ki ahhoz, hogy kézzel meg lehessen csinálni.

De azért még 1X kösz!

Link to comment
Megosztás:

Irmscher cucc, itt megtalálod:

http://www.irmscher.de/int_shop/int_shop.php?todo=detail&artnr=i2001020&carid=22&root=1&detail=exterieur

De jó drága (bár Irmscherből mi nem az), a neve alapján inkább eBay-on lenne érdemes rákeresni. Illetve ha sikerülne egy mintát szerezni akkor egy üvegszálas tudna csinálni sablont róla és töredékáron meg lehetne venni utána.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=astra+g+bonnet+spoiler&_sacat=0&_odkw=astra+mk4+bonnet+spoiler&_osacat=0&_from=R40
Link to comment
Megosztás:

Ma már van fenn navigációs középkonzol: LINK Most épp 6 db.

Szállítással együtt 43 Angol Font

Azt írja a felső kivágás mérete 75x110mm, ami éppen egy 5.2"-os 16:9 képarányú tablet képernyőméretének felel meg... ;)

A módszert sgery leírta a Corsa C topikban, ha nem lenne Veramonom meg bőrös középkonzolom, akkor szvsz belevágnék...

Link to comment
Megosztás:

Azt írja a felső kivágás mérete 75x110mm, ami éppen egy 5.2"-os 16:9 képarányú tablet képernyőméretének felel meg... ;)

A módszert sgery leírta a Corsa C topikban, ha nem lenne Veramonom meg bőrös középkonzolom, akkor szvsz belevágnék...

A gyári 5"-os 4:3 arányú, úgyhogy amit írtál ahhoz egy kicsit alakítani kell rajta szerintem, mert ha 5.2"-os, akkor alacsonyabb lesz és szélesebb, mint a gyári.

Én 5"-os 16:9-es GPS-t tettem bele és így is szélesíteni kellett a kivágáson, alul-felül pedig van egy kis fekete csík, akárcsak nála (ez is 5"):

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=335884

Link to comment
Megosztás:

Igen, éppen azt az alul-felül jelentkező fekete csíkot akartam volna eltüntetni az 5.2"-al (találtam is ilyen képméretű tabletet), de nem figyeltem a képarányra. :blush: Sgery cartárs ha jól emlékszem 7"-os tabletet faragott bele: ott többet kell szobrászkodni, viszont egészen biztos hogy nincs zavaró csík alul és felül.

Link to comment
Megosztás:

Igen, éppen azt az alul-felül jelentkező fekete csíkot akartam volna eltüntetni az 5.2"-al (találtam is ilyen képméretű tabletet), de nem figyeltem a képarányra. :blush: Sgery cartárs ha jól emlékszem 7"-os tabletet faragott bele: ott többet kell szobrászkodni, viszont egészen biztos hogy nincs zavaró csík alul és felül.

Az lesz az, a 7"-os :) Annak a látható kijelző mérete kb akkora, hogy függőlegesen épp elférhet, vízszintesen még annyira ki lehet vágni. Szépen beépítve még komolyabban néz ki, mint a gyári:

SatNav2.JPG

7" vs gyári 5":

03102007072.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült a világítás kapcsolómat megjavítani, szóval köszönöm a segítségeteket!
El volt kormolódva a tompított pontjánál.

Amúgy, nekem is nagyon tetszik ez a navigációs középkonzol! :D
Digit. klímás kivitelben nem láttatok valahol? :) Vagy a felső részét külön is rálehet pászítani?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Az lesz az, a 7"-os :) Annak a látható kijelző mérete kb akkora, hogy függőlegesen épp elférhet, vízszintesen még annyira ki lehet vágni. Szépen beépítve még komolyabban néz ki, mint a gyári:

Sziasztok!

Szerintetek ha egy telefont építenék be 5", aminek a tetején van a ki-be kapcsoló gombja, ami ugye fektetett beépítésnél oldalra kerülne, hogyan oldhatnám meg a ki-be kapcsolást?

Valaki tud forrasztani smd mikrokapcsolót?

Ami még foglalkoztat, hogy a gyári rádióm kijelzője és a hőmérő az elveszne. Vagy a tárolórekeszbe átraknám a kétsorost, vagy a hamutartó helyére.

Nézegettem képeket, de még nem tudom mi a jó megoldás.

Link to comment
Megosztás:

A gyári 5"-os 4:3 arányú, úgyhogy amit írtál ahhoz egy kicsit alakítani kell rajta szerintem, mert ha 5.2"-os, akkor alacsonyabb lesz és szélesebb, mint a gyári.

Én 5"-os 16:9-es GPS-t tettem bele és így is szélesíteni kellett a kivágáson, alul-felül pedig van egy kis fekete csík, akárcsak nála (ez is 5"):

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=335884

Milyen GPS-t használtál?

Ezek nagyon szépek, én is erősen elgondolkodtam ezeken. :)

Amúgy feketében nem lehet? Vagy az én régi feketémet hozzátoldani?

Link to comment
Megosztás:

Én nem venném ki a gyári SMD mikrokapcsolót, hanem párhuzamosan ráforrasztanék egy REED érintkezőt.

Ezt, egy mágnessel lehetne működtetni. Nem kell kivágni semmit, csak a mágnest kell az érintkező közelébe (3...10 mm) tenni.

Ha csak a GPS-t használnád, az iGO8-at be lehet állítani, hogy töltés, (gyújtás) levételekor hibernálja a készüléket...

A TID-et, már láttam én is a tárolóba áthelyezve. Így megmarad a kijelzésed.

Akkor, szét kellene vágni a tiedet. Aztán összetoldani az új felsőrészt, hogy a merevítése megmaradjon.

Szerintem, nem ér annyit.

Ez a reed relé nagyon jó ötlet! Köszi!
Link to comment
Megosztás:

Akkor lefesteném.

Tudtok egy jó 5'- os tabletet linkelni, ami jó bele? Android + bluetooth kellene, akkor menne az obd-s kütyü is.

Szia!

Én ezt néztem ki:

http://digistreet.hu/telefonok/mobil/atab5-phone-5-mtk6577-dual-1ghz-cpu4gbdual-sim3ga-gpswifiandroid-4-0hu-m-tech-kartyafuggetlen-mobiltelefon

5"-osban tablet nem nagyon van. Ezt a telefont találtam. Jónak tűnik. Egyik ismerősömnek is van, meg van vele elégedve.

A kameráját találja csak gyengének, de az ugye úgy sem lenne használva.

Link to comment
Megosztás:

Milyen GPS-t használtál?

Ezek nagyon szépek, én is erősen elgondolkodtam ezeken. :)

Amúgy feketében nem lehet? Vagy az én régi feketémet hozzátoldani?

Ebay-ről, kínából szereztem 12 ezer Ft-ért 5"-os gps-t :) Mediatek, de ugyanúgy fut rajta az IGO, mint egy drágább pna-n. Idén viszont 7"-osra átalakítom, ami Androidos Tablet lesz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.