Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok.

Olyan problémám van, hogy van egy közepes autó hifim és a nagyobb mélyeknél úgy leszedi az áramot, hogy elhalványodik, "villog" a műszerfalam. Utána olvastam és nem a kondi lenne a megoldás, hanem egy nagyobb Ah-s akksi. Most 55 Ah-s van benne, de van nekem itthon egy jó 80 Ah-s. Bár úgy tudom, hogy ez nem csinál semmi bajt, ha nagyobb, de inkább megkérdezem itt, hogy ez jó lenne bele, nem tesz kárt?

Tudom, hogy méretre nagyobb, vagyis hosszra, de azt néztem, hogy ha levágom a tartó elejét akkor befér és a csavarral le is tudom rögzíteni. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Beteheted, kárt nem csinál. Bár szerintem inkább a kondenzátor lenne a megoldás, de ha már kéznél van, akkor akár rögzítés nélkül beteszed, és álló helyzetben mindjárt kipróbálhatod.

igen én is azt hittem, hogy kondi, de egy autóhifis azt mondta, hogy a kondi a hangzàson javít, de ezen nem. Most töltök bele, mert majdnem egy éve áll és utána kipróbálom :)

Link to comment
Megosztás:

igen én is azt hittem, hogy kondi, de egy autóhifis azt mondta, hogy a kondi a hangzàson javít, de ezen nem. Most töltök bele, mert majdnem egy éve áll és utána kipróbálom :)

Hát, ha egy éve töltés nélkül áll, akkor ne várj sokat tőle. Az valószínűleg el is szulfátosodott ennyi idő alatt töltés nélkül...

Link to comment
Megosztás:

igen én is azt hittem, hogy kondi, de egy autóhifis azt mondta, hogy a kondi a hangzàson javít, de ezen nem. Most töltök bele, mert majdnem egy éve áll és utána kipróbálom :)

Nem tudom milyen autóhifisnél voltál, de hülyeséget mondott, a kondi pont erre van. A hirtelen nagy áramfelvételt elégíti ki. Természetesen ezzel a tulajdonságával javítja a dinamikát is. De ha úgymond közepes autóhifid van, akkor nem biztos hogy ez a gond, én inkább a gyenge akksira tippelek. Kondenzátor csak akkor szokott kelleni a rendszerbe, ha van két komolyabb erősítő beépítve. Ha rám hallgatsz, méresd ki az akksit szakival, és ha gyenge, vegyél egy újat, akkorát ami befér. Szerintem a 70Ah-ás belemegy még. Nekem 60-as van, és röhögve hifizek álló helyben 1,5-2 órát, utána is könnyedén megtekeri a 2.2-es motort.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen autóhifisnél voltál, de hülyeséget mondott, a kondi pont erre van. A hirtelen nagy áramfelvételt elégíti ki. Természetesen ezzel a tulajdonságával javítja a dinamikát is. De ha úgymond közepes autóhifid van, akkor nem biztos hogy ez a gond, én inkább a gyenge akksira tippelek. Kondenzátor csak akkor szokott kelleni a rendszerbe, ha van két komolyabb erősítő beépítve. Ha rám hallgatsz, méresd ki az akksit szakival, és ha gyenge, vegyél egy újat, akkorát ami befér. Szerintem a 70Ah-ás belemegy még. Nekem 60-as van, és röhögve hifizek álló helyben 1,5-2 órát, utána is könnyedén megtekeri a 2.2-es motort.

A mostani akksi még egy éves sincs, persze tudom, hogy ez nem jelent semmit :D Megpróbálom ezt a 80 Ah akksit, aztán majd kiderül mi lesz :) Amúgy egy 350-es erősítőm van egy 500as ládával, de csak 200 watt van rátéve :)

Link to comment
Megosztás:

A mostani akksi még egy éves sincs, persze tudom, hogy ez nem jelent semmit :D Megpróbálom ezt a 80 Ah akksit, aztán majd kiderül mi lesz :) Amúgy egy 350-es erősítőm van egy 500as ládával, de csak 200 watt van rátéve :)

Ha csak a ládához van erősítőd, azt röhögve bírnia kéne az 55Ah-ás akksinak is. Ha nemrég vetted, akkor nézesd meg a töltést.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám van, hogy van egy közepes autó hifim és a nagyobb mélyeknél úgy leszedi az áramot, hogy elhalványodik, "villog" a műszerfalam. Utána olvastam és nem a kondi lenne a megoldás, hanem egy nagyobb Ah-s akksi. Most 55 Ah-s van benne, de van nekem itthon egy jó 80 Ah-s. Bár úgy tudom, hogy ez nem csinál semmi bajt, ha nagyobb, de inkább megkérdezem itt, hogy ez jó lenne bele, nem tesz kárt?

Tudom, hogy méretre nagyobb, vagyis hosszra, de azt néztem, hogy ha levágom a tartó elejét akkor befér és a csavarral le is tudom rögzíteni. Szerintetek?

A hifis ember szerintem sincs a helyzet magaslatán. A nagyobb aksi megoldás lehet, nekem 74Ah simán befért. Viszont van egy másik dolog is amit a jelenlegi akksi bemérése után érdemes lehet kipróbálni. A negatív oldalra egy plusz kábel beszerelése. A pozitív oldalról megy egy kábel az erősítődhöz, a negatívat pedig a karosszéria valamelyik pontjához kötötted. Ezt elöl az akksinál is tedd meg. Ha jól emlékszem a hűtő felett van egy csavar ahová megy a gyárilag is egy fonott szigetelés nélküli kábel én amellé tettem. Így korrekt az erősítő bekötése szerintem. Mivel a pozitív oldalon megnöveled a kábel keresztmetszetet az erősítődnek, ezt a negatívon is illik és ezzel a plusz kb 50cm kábellel. Nekem így kevésbé jelentkezik az általad említett jelenség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám van, hogy van egy közepes autó hifim és a nagyobb mélyeknél úgy leszedi az áramot, hogy elhalványodik, "villog" a műszerfalam. Utána olvastam és nem a kondi lenne a megoldás, hanem egy nagyobb Ah-s akksi. Most 55 Ah-s van benne, de van nekem itthon egy jó 80 Ah-s. Bár úgy tudom, hogy ez nem csinál semmi bajt, ha nagyobb, de inkább megkérdezem itt, hogy ez jó lenne bele, nem tesz kárt?

Tudom, hogy méretre nagyobb, vagyis hosszra, de azt néztem, hogy ha levágom a tartó elejét akkor befér és a csavarral le is tudom rögzíteni. Szerintetek?

Azt elfelejtettem, hogy ugyan olyan átmérőjűt tegyél be mint a pozitív oldalon!

Link to comment
Megosztás:

Tengermély tiszteletem!

Lecserélném a tompított mezei Hellákat valami emelt fényerejű csodára. Nem kínai, nem tacskós, valami értelmes márka (Hella, Osram stb.). Van valakinek tapasztalata? Nem akarok 200% javulást, csak látni szeretnék normálisan sötétben. Lámpák már 2x be lettek állítatva, de ezekkel az égőkkel nem tud többet, ez meg nekem nem elég.

Link to comment
Megosztás:

Tengermély tiszteletem!

Lecserélném a tompított mezei Hellákat valami emelt fényerejű csodára. Nem kínai, nem tacskós, valami értelmes márka (Hella, Osram stb.). Van valakinek tapasztalata? Nem akarok 200% javulást, csak látni szeretnék normálisan sötétben. Lámpák már 2x be lettek állítatva, de ezekkel az égőkkel nem tud többet, ez meg nekem nem elég.

Nekem "mezei Hella" van bennt megvagyok vele elégedve,előtte Tungsram Megalite +90% volt 1 évet bírt,de jó fehér fényt adott :icon13: a sima Hella kicsit gyengébb,de biztos nem 1 évet fog bírni

Volt Osram Nighbreker plusz ami száraz úton nagyon jó volt,de vizes aszfalton szinte nulla :smartass:

Arra számithatsz,hogy ezeknek az emelt fényerejű izzóknak elég rövid az élettattamuk,és nedves úton még annyit sem látsz velük mint a normál izzókkal <_<

A búra mennyire matt?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ez nem a napfénytetőé. Ez a hátó világítós kapaszkodók csatlakozója. Biztosan tudom, mert egy hónapja építettem be őket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Honnan szerezted be a hátsó világitós kapaszkodókat? mennyibe került?

Bontóba vettem, emellett megkértem egy ismerősömet is, hogy szerezzen. A végén lett négy kapaszkodóm, mert nem szóltam időbe az ismerősnek, hogy már van. A lényeg, hogy nekem is van egy felesleges pár. (tűzősarus verzió). Egyébként 2500 pénz volt darabja.

Link to comment
Megosztás:

Én erre a csatira mondtam, hogy a hátsó világítási. Bocs, rossz hozzászólásra reagáltam az előbb.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Ez azonban biztos. Három vezeték van benn, kettő ami az első-belső világításra is kimegy, a harmadik meg egy direkt villany.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Segítségeteket szeretném kérni. A g asrtám központi zárja hibás már mióta 2 éve megvettem. 2 db távirányítós kulcsot adtak hozzá. Eddig csak az volt a hiba hogy mindkét távirányító nyitotta az ajtókat, viszont le nem lehetett zárni távirányítóval új elemeket tettem bele akkor sem működött. Csak kulccsal lehetett lezárni az autót.

Kb. 2 hete kezdődött az, hogy ki akartam nyitni a kocsit de távirányítóval már nem is nyitotta próbáltam kulccsal nyitni és az utasoldalit kinyitotta de a többit nem.

Aznap a küszöbnél a központi zár vezérlőt megmozgattam és közben lezárta az autót, egy darabig nyitotta az autót távirányítóval is, de most megint kezdődik minden elölről. Elvittem egy szakemberhez ő azt mondta hogy a központi zár vezérlő a ludas. Nem szedte szét, csak próbálgatta az ajtót zárni.

A kérdésem az lenne, hogy a neten találtam gyári központi zár vezérlőt 2 db kulccsal, ha ezt megveszem kicserélem a vezérlőt és átteszem a kulcsomba azt a chipet(elektronikát) amit adnak hozzá akkor elvileg működni fog minden? vagy még valamit hangolni kell?

Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Segítségeteket szeretném kérni. A g asrtám központi zárja hibás már mióta 2 éve megvettem. 2 db távirányítós kulcsot adtak hozzá. Eddig csak az volt a hiba hogy mindkét távirányító nyitotta az ajtókat, viszont le nem lehetett zárni távirányítóval új elemeket tettem bele akkor sem működött. Csak kulccsal lehetett lezárni az autót.

Kb. 2 hete kezdődött az, hogy ki akartam nyitni a kocsit de távirányítóval már nem is nyitotta próbáltam kulccsal nyitni és az utasoldalit kinyitotta de a többit nem.

Aznap a küszöbnél a központi zár vezérlőt megmozgattam és közben lezárta az autót, egy darabig nyitotta az autót távirányítóval is, de most megint kezdődik minden elölről. Elvittem egy szakemberhez ő azt mondta hogy a központi zár vezérlő a ludas. Nem szedte szét, csak próbálgatta az ajtót zárni.

A kérdésem az lenne, hogy a neten találtam gyári központi zár vezérlőt 2 db kulccsal, ha ezt megveszem kicserélem a vezérlőt és átteszem a kulcsomba azt a chipet(elektronikát) amit adnak hozzá akkor elvileg működni fog minden? vagy még valamit hangolni kell?

Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni.

Szia!

Ha beteszed a másik elektronikát, és átteszed a távirányító panelt a saját kulcsodba, akkor elvileg annak már működnie kell, esetleg annyit kell megtenni, hogy gyújtást rá+gombnyomás a távirányítón, hogy összeszinkronizálódjon a távirányító a vezérlőjével.

Viszont ha jól gondolom, és jó lenne ha a többiek megerősítenének benne, mert nem vagyok 100%-ig biztos, a kp.zár vezérlőnek saját kódja van (ha jól sejtem a car pass-on szereplő security code tartozik ehhez). Ha így van, akkor figyelj oda, hogy a vezérlőnek amit veszel meglegyen ez a biztonsági kód, különben bajban leszel ha később esetleg távirányítót kéne rá (vagy le-) programozni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.