Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Volt már szó a fórumon róla, sokan ezt használják : Osram Night Breaker Plus

Legközelebb én is azt veszek kipróbálom, jelenleg nekem is Megalight Ultra +90%-os van, de nincs vele bajom.

http://www.vilagitas.eu/OSRAM_64217_OFFROAD_IZZO_DOBOZOS

Én is night breakert használok, de ezt szeretném kipróbálni. A fényárama (lumen) ennek 2100 a night breakernek 1500.

Link to comment
Megosztás:

A H4 140/100W os tungsramra is azt írták. Soha nem zavart senkit csak jól kell beállítani. Viszont legalább látsz.

Olyan nekem is volt még a Kadettben. Soha senki nem villogott szembe, viszont tényleg durván világított. Sajnos ezekbe a modern műanyag-plexi lámpatestekbe már nem rakható be ilyesmi...

Link to comment
Megosztás:

Jó letakarod, kevesebb hideg megy a motorra. De ha a termosztát jó, akkor nem megy meleg víz a hűtőbe... Szóval nem igazán értem a takargatást....

Sziasztok! Én is teszek be télen a hűtő elé egy takaró lemezt, de nem közvetlenül a hűtőhöz, hanem a lökhárítóhoz illesztve. Ennek hosszabb távon van értelme, mert a menetszél nem hűti vissza nagyon a motor hőmérsékletét, viszont ha kell, jut elég levegő a hűtőre.

Sokkal jobb a fűtés is!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumtársak! Z14XEP motorkódú G Astra tulajdonosok figyelem!!!!!!



Óriási lehetőség tempomat beépítésére!!!!



Weisz Dani vállalja a szükséges modul legyártását, abban az esetben, ha legalább 5 jelentkező van.

(A szükséges nyák gyártása 5 db alatt nem lehetséges)



A modul ára igen kedvező (20 e.Ft.), kell hozzá az indexkar, kuplungkapcsoló, visszajelző - fékkapcsoló elvileg van. Más nem, és nem kell ECU-t programozni! A modul bekötése után vezérli a műszerfali visszajelzőt, és azonnal működőképes a tempomat.

A szükséges bekötési rajzot, tanácsokat mellékeli a gyártó.

Gyártási határidő kb. 2 hét.





Ne hagyjuk ki a lehetőséget, jelentkezzetek!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Az lehet még elmegy, de ott nem a plexi a lényeg, hanem a plusz hőterhelés... A műanyag elolvadhat...

65W-ot még szerintem elbír. De persze ha véletlen mégsem, akkor nem tőlem hallottátok :D A plexi felpolírozása viszont többet érne, mint az 55->65W váltás

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumtársak! Z14XEP motorkódú G Astra tulajdonosok figyelem!!!!!!

Óriási lehetőség tempomat beépítésére!!!!

Weisz Dani vállalja a szükséges modul legyártását, abban az esetben, ha legalább 5 jelentkező van.

(A szükséges nyák gyártása 5 db alatt nem lehetséges)

A modul ára igen kedvező (20 e.Ft.), kell hozzá az indexkar, kuplungkapcsoló, visszajelző - fékkapcsoló elvileg van. Más nem, és nem kell ECU-t programozni! A modul bekötése után vezérli a műszerfali visszajelzőt, és azonnal működőképes a tempomat.

A szükséges bekötési rajzot, tanácsokat mellékeli a gyártó.

Gyártási határidő kb. 2 hét.

Ne hagyjuk ki a lehetőséget, jelentkezzetek!!!!!

Link to comment
Megosztás:

http://www.vilagitas.eu/OSRAM_64217_OFFROAD_IZZO_DOBOZOS

Én is night breakert használok, de ezt szeretném kipróbálni. A fényárama (lumen) ennek 2100 a night breakernek 1500.

Én ilyet használok és nagyon meg vagyok vele elégedve!

http://www.smpower.hu/cikkek?f=adatlap&cikk=1259&tcs_onename=SMP%20H7%20H.O.D%20Super%20White%20-%20Halog%C3%A9n%20izz%C3%B3

Link to comment
Megosztás:

az első két képen mi a fittyfene az a másik foglalat?

én is nézegetek jó ideje egy izzót, amiről írnak ilyet hogy:

This bulb has a current draw of 55W (stock wattage), but a claimed light output of a 100W bulb

ez pontosan mit is takar? Hogy elvileg 55W-os, de 100W-nak megfelelő a fénye? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék a következő termékkel kapcsolatba:

http://legterelo.hu/teli-hutoracs-maszk/thm-opel/1897-heko-opel-astra-g-classic-4-ajtos-5-ajtos-031998-teli-hutoracs-maszk-2032

Mivel rövid távokon( hét közbe 2x7km) használom városon kívül és garázs nincs, van-e értelme? Mivel még nincsenek is nagyon hidegek de kb. 2-3km kell neki mire a hőfok eléri a 70-80fokot (elm327-el mérve),de a nagyobb hidegekbe több idő is kell és 80fok fölé egyáltalán nem megy télen.

Nyáron, meg a városba eléri a 90fokot,tehát úgy gondolom hogy nem a termosztát lenne a gond.

A fogyasztásom télen átlag 7, nyáron 6, olajat (Motul 8100 X-Clean C3 5W40) nem eszi.

Nem hűtőtakaró kell hanem jó termosztát!Ilyen rövid távokon semmi haszna mivel a víz csak a kiskörben kering,hűtőbe nem engedi a jó termosztát a vizet

ha eltakarod a hűtőt meleg motornál folyamatos haladásnál ha már nincs annyira hideg(0 fok felett)túlmelegedhet nincs menetszél :smartass:

Amúgy milyen motor van a gépbe,hogy ilyen körűlmények között télen 7l az átlag? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nem hűtőtakaró kell hanem jó termosztát!Ilyen rövid távokon semmi haszna mivel a víz csak a kiskörben kering,hűtőbe nem engedi a jó termosztát a vizet

ha eltakarod a hűtőt meleg motornál folyamatos haladásnál ha már nincs annyira hideg(0 fok felett)túlmelegedhet nincs menetszél :smartass:

Amúgy milyen motor van a gépbe,hogy ilyen körűlmények között télen 7l az átlag? :icon1:

Egyetértek. Nem kell takargatni, nem kölyökkutya. Ezeket az autókat nem csak az egyenlítő közeli használatra tervezték. Skandináv és egyéb északi országokban is forgalmazták, fura lenne, ha azokat a hőmérsékleteket nem bírná tartósan.

Egy halála van a motornak hidegben, ha mínusz akárhány fokban minden petting nélkül ki van nyomva a szeme 4000-5000 vagy magasabb fordulatokon. Elvileg az az ajánlás, hogy nagy hidegben kb. 1 percig alapjárat, majd induláskor óvatosan, lehetőleg 2000 fordulat környékén tartani üzemi hőfokig.

Amúgy nekem is 7 körül van télen, 6 körül nyáron a fogyasztás. (Átlag 100-as tempó+30% városi használat, sok motorfék, mert ráérek :))

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag is 55 W-os, de 100W-os halogénnek megfelelő fényáramot tud. Egy 55W-os H7-es tud 1500lm-t, ezek a H.O.D-ok pedig 2300lm-t állítólag. Cserébe rövid életűek, 350 üzemórát tudnak, ez mellé egy daylight erősen ajánlott... ;)

az első két képen mi a fittyfene az a másik foglalat?

én is nézegetek jó ideje egy izzót, amiről írnak ilyet hogy:

This bulb has a current draw of 55W (stock wattage), but a claimed light output of a 100W bulb

ez pontosan mit is takar? Hogy elvileg 55W-os, de 100W-nak megfelelő a fénye? :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nem hűtőtakaró kell hanem jó termosztát!Ilyen rövid távokon semmi haszna mivel a víz csak a kiskörben kering,hűtőbe nem engedi a jó termosztát a vizet

ha eltakarod a hűtőt meleg motornál folyamatos haladásnál ha már nincs annyira hideg(0 fok felett)túlmelegedhet nincs menetszél :smartass:

Amúgy milyen motor van a gépbe,hogy ilyen körűlmények között télen 7l az átlag? :icon1:

2003 Z14XE

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van valakinek tapasztalata valami komolyabb komplett üléshuzat vásárlásáról / telepítéséről? Jó minőségű szövet / műbőr huzatot tennék fel, pl. első Google keresésre ilyesmit: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=407432 . Köszönöm.

Én itt csináltattam egy jópár kocsira.

Szűcs Piroska

Autóüléshuzat készités

1131 Csuka utca 4.

Tel: 329-6910

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mégpedig LED-el kapcsolatban. Megcsinálltam a műszerfalat, csak van egy kis bibi. Olyan LED-eket sikerűlt szereznem, amik egész jó fényt adnak, de egyálltalán nem passzolnak a gyári izzó helyére, ezért úgy oldottam meg, hogy melegragasztóval rögzítettem a panelon. Mivel a huzalos része bellűl van, én meg nem akartam szétszedni az óraegységet, a kilóméteróra csatlakozón kerestem neki olyan kapcsolt 12V-ot ami ugye világításra ad, vagy a kmszámlálónak gyújtásra is. Valamit találltam is, de nem az igazi. Most úgy működik, hogy:

1. Nincs gyújtáson, ráteszem helyzetjelzőre, világít minden. Ennek így kellene működni.

2. Van gyújtás, nincs világítás kapcsolva, a kmszámlálót világítja meg. Ez is rendben működik.

3. Van gyújtás, van világítás kapcsolva, minden világít, ez is rendben.

Most kezdődik a bibi. Szóval ha elindítom az autót, a műszeregység lefagy. Világít minden, de a mutatók egy valamilyen pozícióba állnak, de ha kiveszem az egységet és visszateszem akkor minden jó. Ezt most úgy oldottam meg h a takaró felső két csavarját nem tettem vissza így ki tudom húzni annyira, hogy az újjammal kiakasztom az órát meg vissza és már jó is,de ugye miután már jár a motor, csak a napi számlálót ugye nullázza, meg már kellene valamit kezdenem mert fél éve így használlom. A kérdésem az lenne, hogy a csatlakozóba hányas számú az ami a műszeregység világításást hivatott kapcsolni világításra, és melyik lenne a gyujtásos.

Köszi!

Majd teszek fel képeket, mert szerintem jó megoldásokat csinálltam ledezére, ettől a kis bakitól eltekintve. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.