Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

No. Ha kézzel bezárom az adott ajtót akkor nyit távira, de zárni nem zár. Összesen 2 vezeték megy így szakadás nem lehet mert akkor nyitni se nyitna, így marad valami mechanikai hiba a motor környékén.

Kérdésem: Mennyire macerás leszedni a kárpitot? Villany ablak van így ablak tekerő nincs. DAF XF105 jobb oldali kárpitját szedtem már le meg vissza is az nem jelentett gondot.

Szia,

Kárpit leszedése nem egy nagy cucc, villanyablaknál pláne, alulról fogja pár csavar meg két csavar van az ajtóbehúzókarnál is (ott a műanyag fedelet le lehet pattintani), majd óvatosan "lerántani magad felé a kárpitot, alulrólvan benne pár bolha és már lent is van.

kb ennyi

üdv Petya

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Kárpit leszedése nem egy nagy cucc, villanyablaknál pláne, alulról fogja pár csavar meg két csavar van az ajtóbehúzókarnál is (ott a műanyag fedelet le lehet pattintani), majd óvatosan "lerántani magad felé a kárpitot, alulrólvan benne pár bolha és már lent is van.

kb ennyi

üdv Petya

Értem köszi, az ajtóbehúzónál biztos nem találtam volna meg :) Akkor az lepattint alatta csvaar ki elul 2 csavar ki és le kell jöjjön.

Link to comment
Megosztás:

Értem köszi, az ajtóbehúzónál biztos nem találtam volna meg :) Akkor az lepattint alatta csvaar ki elul 2 csavar ki és le kell jöjjön.

No jelentem megjavítottam. A behúzó burkolata volt a legnagyobb falat. Levettem a kárpitot egyből láttam mi a baj. Az a kis alu kocka ami összeköti a két rudazatot elcsúszik a zár rudazatán. Aki beszerelte egy atm vastag acél lemezt hajtott rá a zár rugjára, mert ugye az elég vékony, gondolta úgy megfogja a alu kocka csavarja. csak a kis 3as csavar nem a 1,5ös acéllemez szorítására lett kitalálva... de a lényeg, hogy jó lett :)

Link to comment
Megosztás:

No jelentem megjavítottam. A behúzó burkolata volt a legnagyobb falat. Levettem a kárpitot egyből láttam mi a baj. Az a kis alu kocka ami összeköti a két rudazatot elcsúszik a zár rudazatán. Aki beszerelte egy atm vastag acél lemezt hajtott rá a zár rugjára, mert ugye az elég vékony, gondolta úgy megfogja a alu kocka csavarja. csak a kis 3as csavar nem a 1,5ös acéllemez szorítására lett kitalálva... de a lényeg, hogy jó lett :)

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Ez szép és jó, de ezt az alap verzió nem tudja. (Lite)

Meg lehet találni a módját, hogy ingyér jusson az ember teljes verzióhoz! ;)

Ám az ABS teszttel vigyázni kell, amíg rá van csatlakoztatva, addig kikapcsol a vezérlő. Meg akartam nézni, milyen adatokat ír működés közben, kb. 20-as tempóval, enyhén csúszós úton nyomtam egy padlóféket, és majdnem keresztbe állt a kocsi. Az első ijedtség után aztán ezt még pár alkalommal eljátszottam. :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna nekem adni erről a Bluetooth-os Obd kütyüről linket? Jó nekem a kínai is! Ebay nem pálya sajnos.

Pedig eBay sokkal olcsóbb, csak talán több idő. Viszont mini van már 1800-ért:

http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V1-5-OBD2-II-Bluetooth-Diagnostic-Car-Auto-Interface-Scanner-T7-/111203325259?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19e43c154b

A másik (nekem ilyen van) 2000-ért:

http://www.ebay.com/itm/V1-5-ELM327-OBDII-OBD2-Bluetooth-Auto-Car-Diagnostic-Interface-Scanner-OH-/251429730437?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item3a8a613885

Lényegében mind1, melyiket választod, a fedél alatt a mini sem fér el.

Link to comment
Megosztás:

Eddig kettő fajta beszállítótól javítottam műszeregységet.

VDO ez a legelterjedtebb.

TRW a Lengyel összeszerelésűekben. (classic II)

A csatlakozó teljesen kompatibilis, a két km/h felcserélhető egymással.

De a hasonlóság csupán ennyi. Mint a burkolat, mint a belső felépítés különbözik.

Ha csak a karikát akarod átrakni, lefeszegeted a donorról, és átragasztod a másikra.

Nem csak a karikát tenném át hanem komplett a műszeregységet

Azt mondod a burkolat és a belseje különbözik,tehát lehet nem is fér be a helyére és a visszajelzők sem fognak működni mind?

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a karikát tenném át hanem komplett a műszeregységet

Azt mondod a burkolat és a belseje különbözik,tehát lehet nem is fér be a helyére és a visszajelzők sem fognak működni mind?

Szia! Hát szerintem kompletten átrakhatod az egészet! Én is azt tettem! Vettem egy coupe fehér hátterű króm karikás órát és betettem a régi helyére! Max a kilométer számlálót kell átíratni és annyi!

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

Megköszönve az eddigi segítségeteket a műszerfalvilágítással kapcsolatban, további segítséget kérnék:

Az új kapcsoló rendben működik, egyetlen gond, hogy teljesen feltekert állapotban is elég halvány a műszerfal és a középkonzol megvilágítása is.

Egyik fórumtárs szerint (enézést, nem tudom a nevét, mert azóta nem találtam rá a hozzászólására) a potméter nem éri el a maximumot, hiába van kívülről a kis szabályozó műanyag gyűrű teljesen feltekert állapotában, ezért szét kellene szedni a kapcsolót és valamilyen módon ezen állítani.

Bár garanciális a kapcsoló, és ha minden kötél szakad, akkor visszavisszük, de ha egy kis műszaki érzék elég hozzá, akkor megpróbálnám megcsinálni ezt a műveletet.

Csinált már valaki ilyet és megosztaná, hogyan kell megcsinálni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Njoeker

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

Megköszönve az eddigi segítségeteket a műszerfalvilágítással kapcsolatban, további segítséget kérnék:

Az új kapcsoló rendben működik, egyetlen gond, hogy teljesen feltekert állapotban is elég halvány a műszerfal és a középkonzol megvilágítása is.

Egyik fórumtárs szerint (enézést, nem tudom a nevét, mert azóta nem találtam rá a hozzászólására) a potméter nem éri el a maximumot, hiába van kívülről a kis szabályozó műanyag gyűrű teljesen feltekert állapotában, ezért szét kellene szedni a kapcsolót és valamilyen módon ezen állítani.

Bár garanciális a kapcsoló, és ha minden kötél szakad, akkor visszavisszük, de ha egy kis műszaki érzék elég hozzá, akkor megpróbálnám megcsinálni ezt a műveletet..........

Valóban így látatlanban én is a potméterre gondolnék. Szedtem már szét a kapcsolót ezért mondom.

Ha szét van szedve a potméter elállítódhat és okozhatja azt, hogy nem lehet a potit maxra állítani viszont a tekerő már maxon van. Összerakásnál nekem is figyelnem kellett erre.

Viszont ha garos akkor én nem szedném szét! Ha esetleg nem ez a probléma akkor ha meglátszik a szétszedés nyoma akkor bebuktad. Felénk elektromos alkatrész viszont nem is cserélnek vissza.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne kérdésem hogy nem működik a központi zár távirányítója ha "hozzátanítom" az autóhoz akkor működik mikor bezárom este de viszont reggel már nem! Szerintetek mi lehet a probléma?

Elem lemerült vagy az elemfoglalat forrasztása elenged néha és felejt.

Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

Megköszönve az eddigi segítségeteket a műszerfalvilágítással kapcsolatban, további segítséget kérnék:

Az új kapcsoló rendben működik, egyetlen gond, hogy teljesen feltekert állapotban is elég halvány a műszerfal és a középkonzol megvilágítása is.

Egyik fórumtárs szerint (enézést, nem tudom a nevét, mert azóta nem találtam rá a hozzászólására) a potméter nem éri el a maximumot, hiába van kívülről a kis szabályozó műanyag gyűrű teljesen feltekert állapotában, ezért szét kellene szedni a kapcsolót és valamilyen módon ezen állítani.

Bár garanciális a kapcsoló, és ha minden kötél szakad, akkor visszavisszük, de ha egy kis műszaki érzék elég hozzá, akkor megpróbálnám megcsinálni ezt a műveletet.

Csinált már valaki ilyet és megosztaná, hogyan kell megcsinálni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Njoeker

Sziaszok!

Valószínűleg az én hozzászólásomra gondoltál. Szinte biztos vagyok benne, hogy a poti nincs a max-on. Ha jól gondolom egy utángyártott kb. 12000ft érkétű, vatérán és itt-ott kapható kapcsolóról van szó. Én is ilyet vettem és kifogástalan a fent említett problámát leszámítva. (mondjuk az enyémen még a kapcsoló feletti sor ledje is rossz volt /0; helyzetjelző; tompított/). Mindenesetre mivel többen is így jártunk lehet, hogy ezek így vannak összerakva, nem tudom, hogy ha kicserélteted nem ugyanilyet kapsz-e.

A javítás meg elég egyszerű, csak szét kell pattintani a kapcsolót (meglátod hol, vagy nézd meg a nagyúr oldalán) és kettécsúszik.

Ha szétjött: (bocs, de jobb képet nem találtam a neten)

http://kepfeltoltes.hu/view/140207/Vkapcsol__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A tekerő tengelyt kipattintod annyira, hogy a potit el tudd tekerni. A potit tekerd a végállásba (irányra figyelj) és akaszd össze újra a fogakat. Majd szereld össze a kapcsolót.

Nem biztos, hogy karcolások nélkül szétjön, úgyhogy ha mégis inkább megpróbálkozol a cserével addig ne álj neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.