Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nekem ilyen van, de ez nem coupés cucc, hanem Irmscher. Most éljük azokat az időket, amikor a méregdrága márkás extrákat potom áron kiárúsítják az öreg autókhoz, érdemes böngészni a hirdetéseket, a Vaterát meg az Ebayt.

Üdv.

Ha már van Neked megírod, hogy mennyire jó?

Vagy esetleg rosszabb, a gyári fekuszhoz képest?

És egyszerű a cseréje?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. MA vettem észre hogy állás után mikor indítok gyujtás ráadásra nem indul meg az AC. Előtte mindig gyujtás rá megvártam míg az AC megállt kb 4-5 másodperc. Ma ugyan így gyujtás rá hallom hogy kattan a relé de nem zúgott az AC. Ezután próbálgattam 6,7x egyszer sem zúgott. Üzemi zavar nincs, teljes gázzal gyorsításkor is folyamatosan húz nincs erőveszteség. Mi lehet? Valami meg fog halni? Eddig mindig dolgozott gyujtás ráadásra egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. MA vettem észre hogy állás után mikor indítok gyujtás ráadásra nem indul meg az AC. Előtte mindig gyujtás rá megvártam míg az AC megállt kb 4-5 másodperc. Ma ugyan így gyujtás rá hallom hogy kattan a relé de nem zúgott az AC. Ezután próbálgattam 6,7x egyszer sem zúgott. Üzemi zavar nincs, teljes gázzal gyorsításkor is folyamatosan húz nincs erőveszteség. Mi lehet? Valami meg fog halni? Eddig mindig dolgozott gyujtás ráadásra egy kicsit.

Nálam is gyakorta előfordul, hogy hol hallom, hol nem. És nem a fülemmel van baj. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ha már van Neked megírod, hogy mennyire jó?

Vagy esetleg rosszabb, a gyári fekuszhoz képest?

És egyszerű a cseréje?

Köszi

Szia! Bár nekem nem ilyen van hanem a króm gyűrűs, de a cseréje nagyon egyszerű, csak erősen kell felfelé húzni a váltó gombot és már le is jött. Utána csak erősen rá kell nyomni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nálam is gyakorta előfordul, hogy hol hallom, hol nem. És nem a fülemmel van baj. :icon1:

Szerintem ti nem az üzemanyagszivattyút halljátok. Dj Menyusnak nem tudom milyen autója van, de nekem is Z14XEP, mint neked. Ebben csak akkor zár az ac relé ha forgattyústengely jeladója forgást érzékel. Gyújtásra nem fog behúzni. Teljesen tömör rendszernél nincs veszteség, így fölösleges is lenne a motort kínozni, mert úgyse nyit ki a mágnesszelep hogy a motorba engedjen üzemanyagot, amíg az indítómotor meg nem forgatja.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ti nem az üzemanyagszivattyút halljátok. Dj Menyusnak nem tudom milyen autója van, de nekem is Z14XEP, mint neked. Ebben csak akkor zár az ac relé ha forgattyústengely jeladója forgást érzékel. Gyújtásra nem fog behúzni. Teljesen tömör rendszernél nincs veszteség, így fölösleges is lenne a motort kínozni, mert úgyse nyit ki a mágnesszelep hogy a motorba engedjen üzemanyagot, amíg az indítómotor meg nem forgatja.

Én meg úgy gondolom, hogy van benne egy biztonsági szelep, ami a motor leállítása után elengedi az üzemanyag rendszer nyomását. Ezért kell utána megint elindulnia a szivattyúnak. Nálam is megy gyújtáson mindig, akkor is ha egy másodpercre állítom csak le.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ha már van Neked megírod, hogy mennyire jó?

Vagy esetleg rosszabb, a gyári fekuszhoz képest?

És egyszerű a cseréje?

Köszi

Üdvözöllek. Muszáj volt cserélnem, az eredeto váltógomb egyszerűen szétmállott. Nem egyszerű a cseréje, én szerelővel cseréltettem ki. A tetején az ábra mindig elforgott, azt 1 csöppnyi ragasztóval oldottam meg. Kellemes a tapintása, jól illeszkedik a kézbe és egy elegáns, visszafogorran díszítő "ékszer" a nagy feketeség közepén.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. MA vettem észre hogy állás után mikor indítok gyujtás ráadásra nem indul meg az AC. Előtte mindig gyujtás rá megvártam míg az AC megállt kb 4-5 másodperc. Ma ugyan így gyujtás rá hallom hogy kattan a relé de nem zúgott az AC. Ezután próbálgattam 6,7x egyszer sem zúgott. Üzemi zavar nincs, teljes gázzal gyorsításkor is folyamatosan húz nincs erőveszteség. Mi lehet? Valami meg fog halni? Eddig mindig dolgozott gyujtás ráadásra egy kicsit.

Szia!

Én is agyaltam ezen sokat, ugyanígy jártam, mint te. Levittem a szerelőmhöz is, hogy miért nem hallom a zúgást, csak a kattanást, érdeklődtem fórumon is, de -elvileg- nem probléma. Egy darabig ilyen volt, aztán hol zúgott hol nem, mostanában megint hallom szinte mindig.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is agyaltam ezen sokat, ugyanígy jártam, mint te. Levittem a szerelőmhöz is, hogy miért nem hallom a zúgást, csak a kattanást, érdeklődtem fórumon is, de -elvileg- nem probléma. Egy darabig ilyen volt, aztán hol zúgott hol nem, mostanában megint hallom szinte mindig.

Én egy éve vettem az autót, azóta se hallottam az általad hallottakat, először nekem is furcsa volt mert fater VW polojába is van ez a hang, de nem szenteltem neki én se nagy jelentőséget, nem vittem szerelőhöz meg semmi, szépen indul. Megvárom indítás előtt hogy az ellenőrző lámpák aludjanak el és már indítok is. Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

A klíma gomb világítása nekem túl halvány, nyáron nem is látom hogy most per pillanat kikapcsoltam vagy bekapcsoltam.Ki tudom azt az égőt cserélni valami erősebbre?Ha igen akkor hogyan?

Én is pont igy érzem, hogy elég halvány a gombok megvilágítása. Természetesen ki lehet cserélni. De ez nem izzó, hanem led, és csak forrassztással cserélhető. Legalábbis delphi rendszernél biztos. Ott a nyákon van a led, pikk pakk ki lehet cserélni, sajnos szétszedni tovább tart.
Link to comment
Megosztás:

Én is pont igy érzem, hogy elég halvány a gombok megvilágítása. Természetesen ki lehet cserélni. De ez nem izzó, hanem led, és csak forrassztással cserélhető. Legalábbis delphi rendszernél biztos. Ott a nyákon van a led, pikk pakk ki lehet cserélni, sajnos szétszedni tovább tart.

Milyen ledet kéne oda venni ami jobban világít? Azért érdekelne mert köv hétvégén megyek rokonhoz és ott a kertben 4 napig ráérek szöszmötölni, de addigra beszerezném ami kéne.

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok!

Ülésfűtés beépítésén gondolkodom.

Tudnátok ajánlani valami megbízható cuccost, ami nincs aranyárban?

Aki csinálta már, attól kérdezném, hogy:

Nehéz berakni a kárpit alá?

Kábelt hol hoztátok be, hogy nelegyen feltűnő, de mégis védett helyen?

Nedves kárpittisztítást bírja?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is agyaltam ezen sokat, ugyanígy jártam, mint te. Levittem a szerelőmhöz is, hogy miért nem hallom a zúgást, csak a kattanást, érdeklődtem fórumon is, de -elvileg- nem probléma. Egy darabig ilyen volt, aztán hol zúgott hol nem, mostanában megint hallom szinte mindig.

Nem tudom mi lehet, ma pl minden indítás előtt zúgott ahogy eddig is. Lehet tegnap álmos volt a motorvezérlő :) mert ugye ezt is az vezérli egy áramkörön van a befecskendezőkkel. Amit meg tegnap hallhattam kattanni az a főrelé volt nem az AC-é.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ködfényszóró beépítését tervezem de mielőtt neki ugrok körbejárom a témát. Jobb oldali ködzáró megvan, nem volt nagy tudomány, csak ki kellett vágni és izzó bele és kész. Elöl ahogy néztem nincs bekábelezve, de lehet h csak én nem találtam meg. Ha nincs akkor mettől nincs? Végülis ami érdekel, hogy a timertől a visszajelzőig, és a relétől kaplcsoloig ezek megvannak?

Timertől a kapcsolt pozitív kivezetése nem gond, ha ez esetleg nem lenne csak itt vagyok bizonytalan, h ha a relét+biztit berakom akkor kapcsolni fog e rendesen és a műszerfalon lesz-e visszajelzés.

(Azt tudom h a hangszorók a B-oszlopig be voltak vezetékelve).

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ködfényszóró beépítését tervezem de mielőtt neki ugrok körbejárom a témát. Jobb oldali ködzáró megvan, nem volt nagy tudomány, csak ki kellett vágni és izzó bele és kész. Elöl ahogy néztem nincs bekábelezve, de lehet h csak én nem találtam meg. Ha nincs akkor mettől nincs? Végülis ami érdekel, hogy a timertől a visszajelzőig, és a relétől kaplcsoloig ezek megvannak?

Timertől a kapcsolt pozitív kivezetése nem gond, ha ez esetleg nem lenne csak itt vagyok bizonytalan, h ha a relét+biztit berakom akkor kapcsolni fog e rendesen és a műszerfalon lesz-e visszajelzés.

(Azt tudom h a hangszorók a B-oszlopig be voltak vezetékelve).

Köszi!

Szia!

Bár nekem 2004/5-ös Z14XE-m van, én is utólag építettem be. Kapcsolót cseréltem első ködlámpásra, relét + biztit tettem be, illetve a pozitívot kellett kihúzni a lámpáig mert nem volt kiépítve a kábelezés. Utána minden oké volt, s volt gyári visszajelzés is a műszerfalon.

Egy nagyon hasznos segédlet DarthVödör jóvoltából, ez alapján csináltam én is:

https://sites.google.com/site/opelccled/koedlampa-beepitese

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bár nekem 2004/5-ös Z14XE-m van, én is utólag építettem be. Kapcsolót cseréltem első ködlámpásra, relét + biztit tettem be, illetve a pozitívot kellett kihúzni a lámpáig mert nem volt kiépítve a kábelezés. Utána minden oké volt, s volt gyári visszajelzés is a műszerfalon.

Egy nagyon hasznos segédlet DarthVödör jóvoltából, ez alapján csináltam én is:

https://sites.google.com/site/opelccled/koedlampa-beepitese

Olvastam, mentve van az oldala a kedvencek közé. :D

Én is ezen agyalok, h nekem is csak ennyi, h a pozitiv kell. Néztem vmi fekete vezetéket kell megvágni. Azt nem igazán értettem de ha neki ugrok akkor tuti meglesz. De előbb anyagbeszerzés.

Köszi ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olvastam, mentve van az oldala a kedvencek közé. :D

Én is ezen agyalok, h nekem is csak ennyi, h a pozitiv kell. Néztem vmi fekete vezetéket kell megvágni. Azt nem igazán értettem de ha neki ugrok akkor tuti meglesz. De előbb anyagbeszerzés.

Köszi ;)

Azért testet is adj a lámpáknak :-) A fekete vezeték a biztosíték táblán van az első ködlámpa reléjének helyén, vagyis a relé egyik lába. Amúgy igazán nm, és ne nekem hanem DV kollégának! :-)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Azért testet is adj a lámpáknak :-) A fekete vezeték a biztosíték táblán van az első ködlámpa reléjének helyén, vagyis a relé egyik lába. Amúgy igazán nm, és ne nekem hanem DV kollégának! :-)

Test az alap. Azt bárhova lehet kötni. :D

ez kell nekem úgye?https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41210000-biztositek-rele-es-reszei/41210248-elektromos-rele/141062-indexrele-opel-astra-g-1998-2009

unixban nem tudták...

Link to comment
Megosztás:

Heló. Nekem a tűzfalig volt kiépítve a dolog. Relé és bizti be fekete elvág kivezet és minden jó. A relé amit linkeltél jó lesz. A relé helyét megkeresed 2 fekete drót lesz egy vékony és egy vastag. a vastagot vádog el és kötöd a kifelé menőhöz ez lesz a +. Elvileg gyárilag van izzó a visszajelző helyén, nekem kellett bele tenni mert mikor az index visszajelzőt csináltam utánfutóhoz a köd visszajelzőből átraktam az indexbe.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Heló. Nekem a tűzfalig volt kiépítve a dolog. Relé és bizti be fekete elvág kivezet és minden jó. A relé amit linkeltél jó lesz. A relé helyét megkeresed 2 fekete drót lesz egy vékony és egy vastag. a vastagot vádog el és kötöd a kifelé menőhöz ez lesz a +. Elvileg gyárilag van izzó a visszajelző helyén, nekem kellett bele tenni mert mikor az index visszajelzőt csináltam utánfutóhoz a köd visszajelzőből átraktam az indexbe.

Sztem nekem is addig van.Így meglesz. amint szédszedem és látom akkor tuti meglesz. Köszönöm!! Uánfutó v.jelzőt nekem külön raktak be a kormányagy boritás közepére. Így vettem. Mivel nem utánfutózok nem zavar h nincs berakva helyére. Csak mindig ott villog nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sztem nekem is addig van.Így meglesz. amint szédszedem és látom akkor tuti meglesz. Köszönöm!! Uánfutó v.jelzőt nekem külön raktak be a kormányagy boritás közepére. Így vettem. Mivel nem utánfutózok nem zavar h nincs berakva helyére. Csak mindig ott villog nekem.

Nekem az ajtó kéder alá gyúrták be de balra mindig villog nem voltak képesek bekötni. Aztán ép bekötöttem a gyárit a multitimertől a műszerfalig.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mi lehet, ma pl minden indítás előtt zúgott ahogy eddig is. Lehet tegnap álmos volt a motorvezérlő :) mert ugye ezt is az vezérli egy áramkörön van a befecskendezőkkel. Amit meg tegnap hallhattam kattanni az a főrelé volt nem az AC-é.

Hülye ötlet, de hátha: Nem a belső keringtetés csappantyúját halljátok pisztráng kollégával? Neki évjárat alapján esélyes lehet, de nem akarok vészmadárkodni. Nekem 2007-óta eddig tartott, kb egy hónapja cseréltem, javítotam a sajátomat. Nekem is zörgött, mert elkezdte tekerni, majd félállásban a súlya miatt visszaejtette a csappantyút.

Honnan jön ez a hang amit hallottatok?

Link to comment
Megosztás:

Hülye ötlet, de hátha: Nem a belső keringtetés csappantyúját halljátok pisztráng kollégával? Neki évjárat alapján esélyes lehet, de nem akarok vészmadárkodni. Nekem 2007-óta eddig tartott, kb egy hónapja cseréltem, javítotam a sajátomat. Nekem is zörgött, mert elkezdte tekerni, majd félállásban a súlya miatt visszaejtette a csappantyút.

Honnan jön ez a hang amit hallottatok?

amit ők mondanak én minden gyújtás ráadásnál hallom és nem a csapanantyú motor. én is azt mondom h az AC h az injektorban legyen gyújtás. mert van olyan márka ahol ajtónyitásra is már "zúg" egyet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.