Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok,

Nincs valakinek véletlenül egy eladó tompított izzó foglalata?

Most vettem észre az előző tulaj gányolását, két fül le van köszörülve a foglalatról....azt mondta, hogy xenon volt benn pár évig (ezért is ilyen szépek még a lámpatestek :) ), de nem értem ezt miért kellett, mert a jobb oldali meg jó. Nem csoda, hogy tiszta rozsda volt a csati a foglalatban, nem is értem eddig mi tartotta....

IMG_20141115_112838_www.kepfeltoltes.hu_
Link to comment
Megosztás:

akkor nem teszem be, én nem relézgetek meg biztizek, azt hittem simán cserélgethetem őket, legfeljebb annyi, hogy

"fölösleges" az első ködlámpa gombja, de működik minden más funkciója rendesen.

am. netről rendeltem(bontós), még nem ért ide, elvileg majd szerdán, de akkor nem cserélem az enyémmel

majd csak akkor, ha az első ködlámpákat is beépítik.

mert, hogy én nem fogom tudni beépíteni az tuti, max ha csak be kell tenni, és a már ott lévő kábeleket a lápához csatlakoztatni :D

Nekem 2 évvel fiatalabb az autóm, mint a tied, de nekem az első ködlámpa kapcsolónak az egyik vezetéke is hiányzik a multitimerből. Így hiába menne a kapcsoló a helyére...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy adott egy 2004es g astra classic2 1.7cdti motorral. A km számláló gondolt egyet és eltűnt, de a műszerfalon amúgy minden működik. Valaki találkozott már hasonlóval? Valami ötlet esetleg? Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy adott egy 2004es g astra classic2 1.7cdti motorral. A km számláló gondolt egyet és eltűnt, de a műszerfalon amúgy minden működik. Valaki találkozott már hasonlóval? Valami ötlet esetleg? Segítséget előre is köszönöm!

Szia

Nagy eséllyel csak az izzó égett ki mögötte.

Sajnos ki kell szerelni az egész óracsoportot hozzá.

Némi kis segítség: https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/muszerek

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy '98-as G Astra tulaja vagyok. X16XEL a motorkód.

A kérdésem az lenne, hogy a képen látható OBD csatlakozó az OBD2-es típusú? Próbálok keresgélni, de nem nagyon találok pontos információt, hogy melyik melyik.

266746_img_20141115_171440.thumb.jpg

Egy ilyen OBD2-es BT eszköz vásárlásán gondolkozom egyébként. Működésre bírható ez valahogy a kocsimmal?

http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V2-1-OBD2-II-Bluetooth-Diagnostic-Car-Auto-Interface-Scanner-CD-/171329361620?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27e40696d4

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

lehet láma kérdés, de ha a 2 ködlámpa kapcsolós világítás kapcsolót beteszem

az enyém helyére (egy kapcsoló van rajta) az ugyan úgy működik majd?

csak azért kérdezem, mert lehet külön külön veszem meg a kapcsolót és a ködlámpákat előre.

Simán működik.Én Zolitól vettem vagy fél éve a kapcsolót meg a relét.Beraktam és működik.A ködlámpa bekötése elvileg jövőhéten lesz.Kedden beszélek az elektromos emberrel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1,2es astram van. Ma levettem és szétszedtem az önindítót. Kipucoltam megzsíroztam a bolygóművet, a perselyeket. Az elülső rész a behúzó tekerccsel 3 hosszú csavarral kapcsolódik a motor részhez. Ott a csavarok mellett volt 2 pici szegecs a szétszedéshez ezeket le kellett fúrjam. Kérdésem, hogy azok mi célból voltak benne? Mert igazából a 3 csavar fogja össze a két részegységet azok semmit nem fognak. Nem is raktam oda szegecset így tettem vissza. Hallhatóan sokkal szebben dolgozik. Valeo indító motor van rajta. D6RA.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy '98-as G Astra tulaja vagyok. X16XEL a motorkód.

A kérdésem az lenne, hogy a képen látható OBD csatlakozó az OBD2-es típusú? Próbálok keresgélni, de nem nagyon találok pontos információt, hogy melyik melyik.

Egy ilyen OBD2-es BT eszköz vásárlásán gondolkozom egyébként. Működésre bírható ez valahogy a kocsimmal?

http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V2-1-OBD2-II-Bluetooth-Diagnostic-Car-Auto-Interface-Scanner-CD-/171329361620?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27e40696d4

Szerintem ez a motor még nem volt OBD2-es csatlakozóval szerelve, csak 2000-2001 környékétől (Z-s motorkód) került be.

Link to comment
Megosztás:

ha budapesti az úr, akkor tudok neki segíteni,nekem van ilyenem ami biztos, hogy működik.

és a telefonomon meg is tudjuk tekinteni, hogy van-e bibi :D

Ezzel az erővel hozzám is lehet Szolnokra, Kiskőrösről nagyjából egy táv, de szerintem a kütyü árához viszonyítva messze van mindkettő. Bár ha működik, akkor a rendelés mellőzhető, a jelenlegi kocsiban már nem használom, el is adnám. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nincs valakinek véletlenül egy eladó tompított izzó foglalata?

Most vettem észre az előző tulaj gányolását, két fül le van köszörülve a foglalatról....azt mondta, hogy xenon volt benn pár évig (ezért is ilyen szépek még a lámpatestek :) ), de nem értem ezt miért kellett, mert a jobb oldali meg jó. Nem csoda, hogy tiszta rozsda volt a csati a foglalatban, nem is értem eddig mi tartotta....

IMG_20141115_112838_www.kepfeltoltes.hu_

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41130000-izzo-foglalat/41130304-foglalat/145291-tompitott-izzo-foglalat-opel-astra-g

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezzel az erővel hozzám is lehet Szolnokra, Kiskőrösről nagyjából egy táv, de szerintem a kütyü árához viszonyítva messze van mindkettő. Bár ha működik, akkor a rendelés mellőzhető, a jelenlegi kocsiban már nem használom, el is adnám. :D

nem is néztem, hogy hová valósi, na de most megnéztem az adatlapot:)

Link to comment
Megosztás:

ha budapesti az úr, akkor tudok neki segíteni,nekem van ilyenem ami biztos, hogy működik.

és a telefonomon meg is tudjuk tekinteni, hogy van-e bibi :D

Sajnos valóban messze van.

De akkor ahogyan én ezt elképzeltem az fizikailag megvalósítható és csak a központi egységtől függ, hogy fog-e működni?

Amit linkeltem adaptert az rámegy a csatlakozóra amit lefényképeztem vagy kell átalakító is?

Akik írták hogy nekik működik, nekik milyen OBD cdatlakozó van az autójukban?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos valóban messze van.

De akkor ahogyan én ezt elképzeltem az fizikailag megvalósítható és csak a központi egységtől függ, hogy fog-e működni?

Amit linkeltem adaptert az rámegy a csatlakozóra amit lefényképeztem vagy kell átalakító is?

Akik írták hogy nekik működik, nekik milyen OBD cdatlakozó van az autójukban?

Ha gondolod Harta közel van! :) Vagy Solt....

Link to comment
Megosztás:

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=310878201072&alt=web

Szerintetek egy ilyennel tudok komplett diagnosztikát csinálni, engedélyezni funkciókat, meg ilyesmi? Vagy csak a szokásos "mennyi a pillanatnyi vízhőmérséklet, fordulatszám, stb" -re használható? Nagyon olcsónak tűnik nekem :/

Módosítva : ati00000
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

elektronikai kérdés lenne:

szeretnék egy rendszámtábla világítás fejlesztést leddel.

a kiszemelt termék paraméterei:

Feszültség: 12-14.8V DC

LED-ek: 6 x 3825

ha jól emlékszem 3w vagy 5w teljesítményű.

ha vontos a teljesítménye akkor rákérdezek.

nem tudom milyen és mekkora előtét ellenállás kell hozzá, hogy ne derengjen, ill. hogyan kell az ellenállást bekötni?

egyszerűen a pozitív szálat kell megvágni és beiktatni az ellenállást?

mindegy melyik vége hova megy?

ilyen egyszerű lenne?

köszi!

Balázs

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

elektronikai kérdés lenne:

szeretnék egy rendszámtábla világítás fejlesztést leddel.

a kiszemelt termék paraméterei:

Feszültség: 12-14.8V DC

LED-ek: 6 x 3825

ha jól emlékszem 3w vagy 5w teljesítményű.

ha vontos a teljesítménye akkor rákérdezek.

nem tudom milyen és mekkora előtét ellenállás kell hozzá, hogy ne derengjen, ill. hogyan kell az ellenállást bekötni?

egyszerűen a pozitív szálat kell megvágni és beiktatni az ellenállást?

mindegy melyik vége hova megy?

ilyen egyszerű lenne?

köszi!

Balázs

Először is mindegy, hogy melyik oldalra '+' vagy '-' teszed az ellenállást.

Én 3Db-ot köznék sorba ha 6Db-ból lenne)

Ellenállás értéke = (Tápfeszültség-LED-ek nyitófeszültsége)/Névlege áramerősség

Pl:

(14.4V - 3*3V)/0,02A = 270R

Mekkora teljesítmény? Érdemes 2x biztonsági szorzóval számolni.

P= I^2*R P= 0,02^2 * 270 = 0,108W, azaz ~0,2W biztosan kell, én 0,6W-ot használnék.

Ez csak egy példa, helyettesíts be a LED-ed nyitó feszültségét. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Először is mindegy, hogy melyik oldalra '+' vagy '-' teszed az ellenállást.

Én 3Db-ot köznék sorba ha 6Db-ból lenne)

Ellenállás értéke = (Tápfeszültség-LED-ek nyitófeszültsége)/Névlege áramerősség

Pl:

(14.4V - 3*3V)/0,02A = 270R

Mekkora teljesítmény? Érdemes 2x biztonsági szorzóval számolni.

P= I^2*R P= 0,02^2 * 270 = 0,108W, azaz ~0,2W biztosan kell, én 0,6W-ot használnék.

Ez csak egy példa, helyettesíts be a LED-ed nyitó feszültségét. ;)

ó bakker, honnan tudom mekkora a nyitó feszültsége?

teljesítményéből ez kideríthető?

már kezdek elveszni, azt hittem ez olyan, hogy mondasz egy értéket..ezt vegyem meg "oszt" már jó is lesz :D

igazából azt sem tudom, hogy pontosan milyen fajta kellene, bolt az van a közelben.

Link to comment
Megosztás:

ó bakker, honnan tudom mekkora a nyitó feszültsége?

teljesítményéből ez kideríthető?

már kezdek elveszni, azt hittem ez olyan, hogy mondasz egy értéket..ezt vegyem meg "oszt" már jó is lesz :D

igazából azt sem tudom, hogy pontosan milyen fajta kellene, bolt az van a közelben.

Miért nem küldesz bele egy ilyesmit és nem kell semmit forrasztgatni? https://www.kamionfelszereles.hu/spd/VLDX1977/LED-IZZO-12V-BA15s-6-smd-LED-feher-5-10W

Link to comment
Megosztás:

ó bakker, honnan tudom mekkora a nyitó feszültsége?

teljesítményéből ez kideríthető?

már kezdek elveszni, azt hittem ez olyan, hogy mondasz egy értéket..ezt vegyem meg "oszt" már jó is lesz :D

igazából azt sem tudom, hogy pontosan milyen fajta kellene, bolt az van a közelben.

Adatlapról leolvasod, vagy pedig megméred műszerrel... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.