Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ez egy PIC mikrovezérlővel, PIC16F628A - val lett megoldva. (lásd a video alatt a spanyol(?) leírást..) Tehát feltételez némi elektronikai + ASM vagy C programozási ismeretet... ;) Tehát nem fog úgy menni hogy a vezérlőben átkötünk valamit oszt jóvan...

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

És honnét lehet ezt a tartót beszerezni? Valami másik Opel típusé vagy mi a szösz? Nagyon sukárul néz ki... (y) ;)

B vectra szemüvegtartó a hivatalos neve ha jól tudom. A vaterán most árulnak pont egyet ha érdekel.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/utaster_csomagter/egyeb/opel_vectra_b_felso_pakolorekesz_tetokarpitnal_2096621630.html

Módosítva : morattila
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Riasztóval kapcsolatban kérdeznék, mivel az előző tulaj nem tudott semmit mondani róla.

LaserLine 270IR van a kocsiban. Van hozzá az a kis kulcs+a váltó fölött beépítve az aljzat.

Az utastérben van két senzor.

Letöltöttem hozzá a használati utasítást, de nem mentem vele sokra. http://www.laserlineautoriaszto.hu/

A központi nyitásával/zárásával villan egyet az index. A leírásban két villanásnak kellene lennie, meg hangjelzésnek.

A riasztó kulcsát berakom az aljzatba, folyamatosan akkor van 1-2-3 villanás a piros led-en.

Próbáltam nyitott ablaknál benyúlni, a zárt kocsiba, de semmi reakció.

Nem tudom, valamit nem jól csinálok, vagy nem működik-elromlott..........?

Link to comment
Megosztás:

Ez egy PIC mikrovezérlővel, PIC16F628A - val lett megoldva. (lásd a video alatt a spanyol(?) leírást..) Tehát feltételez némi elektronikai + ASM vagy C programozási ismeretet... ;) Tehát nem fog úgy menni hogy a vezérlőben átkötünk valamit oszt jóvan...

köszi az infót, ebben az esetben jó lenne ha valaki legyártaná, szvsz innen a topicból is többen megvennék azonnal.. :)

Link to comment
Megosztás:

köszi az infót, ebben az esetben jó lenne ha valaki legyártaná, szvsz innen a topicból is többen megvennék azonnal.. :)

Ha kis időm lesz magamnak elsőre megcsinálom. Nem azért mert egy önző dög vagyok, hanem már csak azért is hogy tisztában legyek a KP. zárvezérlő és a rádió vevő kimeneteinek logikai kapcsolatával, feszültségszintekkel..stb. Mert a mikrovezérlő az biza nem 12V os, tehát illeszteni kell a PIC et és az auto 12V os rendszerét egymással. Ez nem annyira bonyi mint amilyennek elsőre hangzik, viszont lényeges. Az, ha elárulnátok hogy hol találom a kp. zárvezérlőt, rádió vevőt (esetleg az egész egybe integrált dolog e..stb) nagy segítség lenne mert magához az autóhoz láma vagyok, azt sem tudom hol keressem ezeket... :icon11: Ha működik nálam ez a dolog akkor tovább mehetünk és segítek az áramkör és a paneltervezésben, mikrovezérlő programozásban..stb. Mondjuk eléggé el vagyok havazva általában, így max hét végén tudok a dologgal foglalkozni. (ha a család hagyja..) De a "munka nagy része" abban merül ki hogy fel kell deríteni egyáltalán hogyan működik a kp zárvezérlő és rádió vevő. Pl ha a belinkelt videót jobban megnézed, az autó nyitását és egyben az ablakok leengedését úgy vezérli a tag hogy kinyitja az autót, visszazárja egyre, majd ismét kinyitja. Gondolom így van megírva a programja a PIC nek. Hogy miért kell az újboli visszazárás nem vágom, mert én pl úgy irnám meg a programot hogy ha normál nyitni akarom az autót akkor egy gombnyomás, ha ablak le funkcióval akkor pl. 3sec en belül kerll még egy nyitást nyomni a távirányítón. Ez egyelőre csak elképzelés részemről, a végleges megoldás akkor születik meg ha beletúrok az említett vezérlőkbe és tisztában vagyok mi hogyan működik. Pl a rádió vevő kimenetei hogy viselkednek egy gomnyomásra. Impulzus jellegű logikai szintet vált (monostabil) , az állapotát megtartja (bistabil) avagy egészen addig tart a szint változás míg nyomom a gombot (szerintem a legelőbbi, ezért gondoltam a többszöri gombnyomásos vezérlésre...) Ezek nagyon nem mindegy kategóriák, és csak ezek pontos ismeretében lehet nekiállni az áramkör tervezésének, a program megírásáról nem is beszélve.. :icon1:

Egyébként belefutottam a belső / külső levegő keringtetés hibába is, a csappantyú tengelye törött el. A szépsége a dolognak hogy még a tengelyből is hiányzott egy 2 centis darab, de megoldottam. Még szét van szerelve az egész (külön feladat volt kitalálni hogy jön ki onnét a helyéről mert a "darthvodor" féle leírással ellentétben ennél a 2005 ös G astra kombinál teljesen máshogy van ennek a motoros csappantyús izének a rögzítése. Elölről, a motorház felől is tartja 3 csavar, az ablaktörlő alatt lévő műanyag takaró lemez alatt. Vért h@gyoztam mire rájöttem... :D ) Most az elektronikán agyalok, lehet nem végálláskapcsolós sem időzítéses megoldást választok, hanem áramfigyelésen alapuló megoldást. Ha végállásra ér a motor és megszorul akkor jóval több áramot vesz fel, a motor áramát folyamatosan figyelve le lehet állítani mindkét végálláson, + arra is jó hogy ha valahol pl. közép állásban megszorul valamitől, nem ég le a motor = örök élet. Ez megoldható "mezei" analóg komparátorokkal vagy az általam favorizált mikrovezérlőkkel is. (azokban is van általában komparátor + a kimenetei logikai állapotait bele lehet fűzni a programba különböző feltételek szerint, így nagyon komoly kis elektronikát lehet építeni belőlük akár körömnyi méretben. ) De lehet maradok az időzítőnél az hamar megvan, már nagyon raknám össze a verdát. Gyalázatosan néz ki így belül szétszedve... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Riasztóval kapcsolatban kérdeznék, mivel az előző tulaj nem tudott semmit mondani róla.

LaserLine 270IR van a kocsiban. Van hozzá az a kis kulcs+a váltó fölött beépítve az aljzat.

Az utastérben van két senzor.

Letöltöttem hozzá a használati utasítást, de nem mentem vele sokra. http://www.laserlineautoriaszto.hu/

A központi nyitásával/zárásával villan egyet az index. A leírásban két villanásnak kellene lennie, meg hangjelzésnek.

A riasztó kulcsát berakom az aljzatba, folyamatosan akkor van 1-2-3 villanás a piros led-en.

Próbáltam nyitott ablaknál benyúlni, a zárt kocsiba, de semmi reakció.

Nem tudom, valamit nem jól csinálok, vagy nem működik-elromlott..........?

Nyomd meg mégegyszer a távirányitón a zárást, akkor ad majd hangjelzést, ilyenkor (nekem) az ablakokat is felhúzza.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha kis időm lesz magamnak elsőre megcsinálom. Nem azért mert egy önző dög vagyok, hanem már csak azért is hogy tisztában legyek a KP. zárvezérlő és a rádió vevő kimeneteinek logikai kapcsolatával, feszültségszintekkel..stb. Mert a mikrovezérlő az biza nem 12V os, tehát illeszteni kell a PIC et és az auto 12V os rendszerét egymással. Ez nem annyira bonyi mint amilyennek elsőre hangzik, viszont lényeges. Az, ha elárulnátok hogy hol találom a kp. zárvezérlőt, rádió vevőt.

Az anyós ülés lábtérnél lévő műanyag kárpit mögött.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Riasztóval kapcsolatban kérdeznék, mivel az előző tulaj nem tudott semmit mondani róla.

LaserLine 270IR van a kocsiban. Van hozzá az a kis kulcs+a váltó fölött beépítve az aljzat.

Az utastérben van két senzor.

Letöltöttem hozzá a használati utasítást, de nem mentem vele sokra. http://www.laserlineautoriaszto.hu/

A központi nyitásával/zárásával villan egyet az index. A leírásban két villanásnak kellene lennie, meg hangjelzésnek.

A riasztó kulcsát berakom az aljzatba, folyamatosan akkor van 1-2-3 villanás a piros led-en.

Próbáltam nyitott ablaknál benyúlni, a zárt kocsiba, de semmi reakció.

Nem tudom, valamit nem jól csinálok, vagy nem működik-elromlott..........?

Bár nem ismerem ezt a riasztót, de majdnem mindegyiken van egy olyan funkció hogy szerviz funkció. Ilyenkor ki lehet kapcsolni a riasztót tehát ha pl szervizbe viszed ott ne zavarja a szerelőket. Tiéden nincs ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Üdv a klubban!

A leírásom a BEHR féle szellőztetőrendszert írja le.

Az áramfigyelő komparátor nem jó! A motor (elektro) indulási árama 7-10 szerese a névlegesnek.

Az elakadt/megszorult motor (végállás állapota) kb 1A.

Figyelned kell még a forgásirány váltást is. Ekkor, nyilván kell egy késleltetés is, mivel az ellenkező irányba indulna a motor.

Lényegesen egyszerűbb, és olcsóbb egy időzítő...

Üdv Neked, Nektek is!

Nos, az indulási áramot (és a hirtelen irányváltáskor keletkező nagy áramot) ki lehet kerülni szoftveresen késleltetéssel. De valóban könnyebb / gyorsabb egy időzítő, csak ilyenkor egy új feladatnál elindul az agyam... :icon1: Lehet az 555 el felépítettet összedobom holnap, van 7555 öm, az jó stabilizátor nélkül 12V ra. A rajzot még nem néztem, lehet Te is a CMOS változatot adtad meg...

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

Ha kis időm lesz magamnak elsőre megcsinálom. Nem azért mert egy önző dög vagyok, hanem már csak azért is hogy tisztában legyek a KP. zárvezérlő és a rádió vevő kimeneteinek logikai kapcsolatával, feszültségszintekkel..stb. Mert a mikrovezérlő az biza nem 12V os, tehát illeszteni kell a PIC et és az auto 12V os rendszerét egymással. Ez nem annyira bonyi mint amilyennek elsőre hangzik, viszont lényeges. Az, ha elárulnátok hogy hol találom a kp. zárvezérlőt, rádió vevőt (esetleg az egész egybe integrált dolog e..stb) nagy segítség lenne mert magához az autóhoz láma vagyok, azt sem tudom hol keressem ezeket... :icon11: Ha működik nálam ez a dolog akkor tovább mehetünk és segítek az áramkör és a paneltervezésben, mikrovezérlő programozásban..stb. Mondjuk eléggé el vagyok havazva általában, így max hét végén tudok a dologgal foglalkozni. (ha a család hagyja..) De a "munka nagy része" abban merül ki hogy fel kell deríteni egyáltalán hogyan működik a kp zárvezérlő és rádió vevő. Pl ha a belinkelt videót jobban megnézed, az autó nyitását és egyben az ablakok leengedését úgy vezérli a tag hogy kinyitja az autót, visszazárja egyre, majd ismét kinyitja. Gondolom így van megírva a programja a PIC nek. Hogy miért kell az újboli visszazárás nem vágom, mert én pl úgy irnám meg a programot hogy ha normál nyitni akarom az autót akkor egy gombnyomás, ha ablak le funkcióval akkor pl. 3sec en belül kerll még egy nyitást nyomni a távirányítón. Ez egyelőre csak elképzelés részemről, a végleges megoldás akkor születik meg ha beletúrok az említett vezérlőkbe és tisztában vagyok mi hogyan működik. Pl a rádió vevő kimenetei hogy viselkednek egy gomnyomásra. Impulzus jellegű logikai szintet vált (monostabil) , az állapotát megtartja (bistabil) avagy egészen addig tart a szint változás míg nyomom a gombot (szerintem a legelőbbi, ezért gondoltam a többszöri gombnyomásos vezérlésre...) Ezek nagyon nem mindegy kategóriák, és csak ezek pontos ismeretében lehet nekiállni az áramkör tervezésének, a program megírásáról nem is beszélve.. :icon1:

előre is köszi! ;)

segítségnek egy ilyet találtam gyorsan: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_10416.html?pg=1

kapcsrajzokat astra G-hez itt találsz: http://www.astra-g-anleitungen.de/astra-g-und-zafira-a-faqs/wo-finde-ich-schaltplaene-vom-astra.html

igen az a nyitás-zárás-nyitás kombó a videon nekem sem jön be, jobb lenne akkor már amit mondtál, vagy egyszerűen az, mintha bent ülnék a kocsiban, ha nyomva tartom 2s-ig, akkor lemegy az ablak, vagy addig megy, ameddig tartom..

itt talán az lenne gond, hogy egy gombbal, hogy vezérelsz 2-4 ablakot (tetőablak-tükrök majd a rev2.0-ban :D) vagy ez egy pic-el könnyen megoldható? (persze úgy hogy a belső vezérlés is megmarad, ill. arra nem lesz ráhatással)

magát a kp modult ott találod, ahol gezoli is írta, darthvödör oldalán meg is nézheted: https://sites.google.com/site/astragextra/komfort-eablak

hmm.. most ahogy nézem ezt az oldalt, itt Balageaxe is foglakozott a dologgal igaz a zárással, de ha az ő megoldását, nem a kp-zár zárása indítaná, hanem a nyitása, akkor már elvileg működhetne is a dolog jól gondolom?

ehhez csak annyi kell talán, hogy nem a ablakkapcsolók záró, hanem a nyitó irányú vezetékre kell tenni a "jelet" a diódákon keresztül, amit most nem a "Fekete-Kék" vezeték a kp-vezérlőben, hanem a "Piros-Fehér" adna..

Link to comment
Megosztás:

Nem hittem volna de mégis sikerült.. tempomatos lettem :) :w00t: :devlish:

Nagyon jó a cucc, mondjuk még a kuplung szürke vezetékét nem sikerült rájönni hova kell kötni pontosan (remélem nem az ecu-ba) de így is működik csak nem old kuplungra dehát a héten az is megoldódik.

Érdekes ez a mechanikus szerkezet, picit fázis késése van de nagyon jó cucc.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem hittem volna de mégis sikerült.. tempomatos lettem :) :w00t: :devlish:

Nagyon jó a cucc, mondjuk még a kuplung szürke vezetékét nem sikerült rájönni hova kell kötni pontosan (remélem nem az ecu-ba) de így is működik csak nem old kuplungra dehát a héten az is megoldódik.

Érdekes ez a mechanikus szerkezet, picit fázis késése van de nagyon jó cucc.

Gondolj bele, hogy akkor a "Z"-s motorok tempomatja milyen jó.

Én amikor csináltam akkor addig az ECU-ban nem is lehetett aktiválni amíg az összes vezeték nem volt a helyén.

Link to comment
Megosztás:

elég lenne egy leírás, onnan már csak össze lehetne rakni.. :)

eddig annyit sikerült kiderítenem, hogy a teljes zárásra van egy "total close pulse" bemenet a kpzárban, amire mindent felhúz/becsuk, tehát csak arra kell fesz. hogy ez megtörténjen, erre van a kpzrárban átkötve az a kábel is, hogy a távirányítóval is működjön a kulcsos "teljes zárás" funkció..

"total open pulse" nincs.

Elvileg elég egy vezérlő is. h astrába benne van ez a funkció. enyémen próbáltam de nem megy, gondolom a riasztó miatt.

Sziasztok!

Riasztóval kapcsolatban kérdeznék, mivel az előző tulaj nem tudott semmit mondani róla.

LaserLine 270IR van a kocsiban. Van hozzá az a kis kulcs+a váltó fölött beépítve az aljzat.

Az utastérben van két senzor.

Letöltöttem hozzá a használati utasítást, de nem mentem vele sokra. http://www.laserlineautoriaszto.hu/

A központi nyitásával/zárásával villan egyet az index. A leírásban két villanásnak kellene lennie, meg hangjelzésnek.

A riasztó kulcsát berakom az aljzatba, folyamatosan akkor van 1-2-3 villanás a piros led-en.

Próbáltam nyitott ablaknál benyúlni, a zárt kocsiba, de semmi reakció.

Nem tudom, valamit nem jól csinálok, vagy nem működik-elromlott..........?

Én is azt mondom h ki lett kapcsolva gondolom. Záráskor 2 csippanás, nyitáskor 1 hosszú (ha rövid akkor történt riasztás).

Nem tudom merre fele laksz, de Budaörsön van egy szervíz aki ezzel a tipussal foglalkozik. Én itt rakattam be, ultrahangos, nyitásérzékelős (még akkor is ha a kesztyűtartót nyitva hagyom), záráskor felhúzza az ablakokat.

De megnézetném, mert tuti nem ok nélkül van kikapcsolva.

Link to comment
Megosztás:

elég lenne egy leírás, onnan már csak össze lehetne rakni.. :)

eddig annyit sikerült kiderítenem, hogy a teljes zárásra van egy "total close pulse" bemenet a kpzárban, amire mindent felhúz/becsuk, tehát csak arra kell fesz. hogy ez megtörténjen, erre van a kpzrárban átkötve az a kábel is, hogy a távirányítóval is működjön a kulcsos "teljes zárás" funkció..

"total open pulse" nincs.

Nem tudom volt-e már gondoltam hátha segít Darth Úr leírása :D

https://sites.google.com/site/astragextra/komfort-eablak

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm nagyuram, meglesem! :icon1:

Megnéztem ezt a vaterásat... hát elég ramatyul néz ki. Tiszta kosz - redva, kérdés hogy ez műanyag és denszesszel vagy valami alkoholos tisztítóval le lehet e pucolni? Vagy abból a plussös karton anyagból van mint a tetőkárpit? De kérdeztem a fickótól a színét is mert nekem vaj színű kéne a képen meg nem egyértelmű hogy szürke vagy vajszínű. Nem is válaszolt a tag, komolytalan. Majd megnézem bontóban. ;)

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem ezt a vaterásat... hát elég ramatyul néz ki. Tiszta kosz - redva, kérdés hogy ez műanyag és denszesszel vagy valami alkoholos tisztítóval le lehet e pucolni? Vagy abból a plussös karton anyagból van mint a tetőkárpit? De kérdeztem a fickótól a színét is mert nekem vaj színű kéne a képen meg nem egyértelmű hogy szürke vagy vajszínű. Nem is válaszolt a tag, komolytalan. Majd megnézem bontóban. ;)

Műanyag az tuti, simán tisztítható, én tőle vettem a külön kapcsolható lámpát és nem volt gond. Hát igen mondjuk a szín így képen inkább szürkés.

Link to comment
Megosztás:

Belegondoltam :D 3 évig használtam a z22se coupe-ban, és most tűnik fel hogy azért az eletronika vezérlelte dolog sokkla jobb volt. De 3 hét múlva megyek németországba és így is hibátlan segítség lesz ez.

Gondolj bele, hogy akkor a "Z"-s motorok tempomatja milyen jó.

Én amikor csináltam akkor addig az ECU-ban nem is lehetett aktiválni amíg az összes vezeték nem volt a helyén.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs a fűtés állító csavaró és mellette lévőknél háttérvilágítás. Nem tudom neki is van külön bizti? Mert csak azoknál nincs világítás.

A biztosíték táblán melyik lehet a biztosítéka?

Próbálj meg valamit: csak simán kocogtasd / kopogtasd meg a ventilátor bekacsoló gombját (tusos, amin az 1-2-3-4 felirat van). Az izzó (ha az a típusú a rendszered) ott van mögötte, nálam pl ki tud rázkódni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs a fűtés állító csavaró és mellette lévőknél háttérvilágítás. Nem tudom neki is van külön bizti? Mert csak azoknál nincs világítás.

A biztosíték táblán melyik lehet a biztosítéka?

Behr rendszernél ott egy rizsszem izzó van. Az égett ki valószínűleg. Le kell húzni a középső tekerőt, mögötte tudod cserélni.

De csak Behrnél. aláírásomban van link. Ott találsz leírást, hogy neked milyened van!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.