Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy kezd behalni a motorvezérlőm.

Arra lennék igazán kíváncsi, hogy ha szerzek egy nem nullázott bontott vezérlőt + immot aminek a típusszámai megegyeznek az enyémmel és kicseréltetem akkor orvosolható-e a probléma vagy ennél bonyolultabb a helyzet?

Úgy néztem 3 féle típus szám van rajt, egy 5WK-val kezdődő, egy S01-el kezdődő + egy 09-el kezdődő. Olyanokat találtam bontva amelyeknél az 5WK-s és a 09-es megegyezett az enyémmel.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

1. IGY Nem fog mukodni. Az uj ECU ba a regi parametereit at kell tolteni. + immo, riaszto..stb problemak.

2.Bontott ECU nal is lehet belefutsz hibasba ami csak 1 honap mulva vagy kesobb jon elo.

Megoldas: Meglevo hibas ECU felujitasa. 24 ho gar es az osszes tipushibat javitjak ( ha kered..) nem csak a fennallo hibat. En nem szaroznek ezzel...

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy kezd behalni a motorvezérlőm.

Arra lennék igazán kíváncsi, hogy ha szerzek egy nem nullázott bontott vezérlőt + immot aminek a típusszámai megegyeznek az enyémmel és kicseréltetem akkor orvosolható-e a probléma vagy ennél bonyolultabb a helyzet?

Úgy néztem 3 féle típus szám van rajt, egy 5WK-val kezdődő, egy S01-el kezdődő + egy 09-el kezdődő. Olyanokat találtam bontva amelyeknél az 5WK-s és a 09-es megegyezett az enyémmel.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

1. IGY Nem fog mukodni. Az uj ECU ba a regi parametereit at kell tolteni. + immo, riaszto..stb problemak.

2.Bontott ECU nal is lehet belefutsz hibasba ami csak 1 honap mulva vagy kesobb jon elo.

Megoldas: Meglevo hibas ECU felujitasa. 24 ho gar es az osszes tipushibat javitjak ( ha kered..) nem csak a fennallo hibat. En nem szaroznek ezzel...

mitől tud egyáltalán elromlani egy ECU? úgy gondolom max, ha túláramot kap, akkor talán sérül a memória benne vagy ilyesmi (program nem fut rendesen), de akkor meg nem indul el a verda szvsz..

milyen hibák/típus-hibák lehetnek? gyári programozási hibákról lenne szó? :huh:

Link to comment
Megosztás:

mitől tud egyáltalán elromlani egy ECU? úgy gondolom max, ha túláramot kap, akkor talán sérül a memória benne vagy ilyesmi (program nem fut rendesen), de akkor meg nem indul el a verda szvsz..

milyen hibák/típus-hibák lehetnek? gyári programozási hibákról lenne szó? :huh:

A motorblokk oldalán van elhelyezve több típusnál. A folyamatosan hőnek kitéve elfárad idővel. Típushiba.

Z14XE kimondottan hajlamos erre, és gondolom a hasonló felépítésűek szintén.

Link to comment
Megosztás:

Hogy mitol az passz... Teny hogy nagy homerseklet ingadozasnak van kiteve pl. A meghibasodas 98% ban hardweres. Pl... Nalam tavaly kezdte hogy az AC pumpa relejet melegen elengedte sz ECU. Es itt nem arrol van szo hogy "egy tranzisztor tonkrement ami vezetli a relet" A nagyaramu dolgokat ( Relek..stb) PWM el vezerli az ECU nem egyszeruen direkt egyen fesszel. Aztan folytatodott azzal hogy melegen elkezdett csorogni a motor, erotlen volt, leallt. Kicsit hagyod hulni... Ujra jo mig fel nem melegszik. Hibalampak jeleznek, (check control, " villaskulcs"), szerviz uzembe all (1550), gazpedal jelado hibat jelez holott a jeladonak kutya baja. De jelezhet also felso holtponti jelado problemat is hamisan, mivel az erzekelok jok. Es ezt csak komoly, ECU javitasra szakosodott muhelyben tudjak behatarolni. Ha beviszed egy markaszervizbe pl, kapasbol kicsereltetik veled a jeladot (30e) potyara... Higgy nekem, ha az ECU szorakozik jobb felujittatni. ;)

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

Hogy mitol az passz... Teny hogy nagy homerseklet ingadozasnak van kiteve pl. A meghibasodas 98% ban hardweres. Pl... Nalam tavaly kezdte hogy az AC pumpa relejet melegen elengedte sz ECU. Es itt nem arrol van szo hogy "egy tranzisztor tonkrement ami vezetli a relet" A nagyaramu dolgokat ( Relek..stb) PWM el vezerli az ECU nem egyszeruen direkt egyen fesszel. Aztan folytatodott azzal hogy melegen elkezdett csorogni a motor, erotlen volt, leallt. Kicsit hagyod hulni... Ujra jo mig fel nem melegszik. Hibalampak jeleznek, (check control, " villaskulcs"), szerviz uzembe all (1550), gazpedal jelado hibat jelez holott a jeladonak kutya baja. De jelezhet also felso holtponti jelado problemat is hamisan, mivel az erzekelok jok. Es ezt csak komoly, ECU javitasra szakosodott muhelyben tudjak behatarolni. Ha beviszed egy markaszervizbe pl, kapasbol kicsereltetik veled a jeladot (30e) potyara... Higgy nekem, ha az ECU szorakozik jobb felujittatni. ;)

nem semmi, erre nem is gondoltam, azt hinné az ember, hogy ha ki van égetve, mint egy eprom annak baja nem nagyon lehet..

közben találtam egy ilyen okosságot: http://grouper.ieee.org/groups/802/3/RTPGE/public/july12/hoganmuller_01a_0712.pdf

itt leírják, hogy 15évre tervezik az ECU-kat, 8000h-s üzemirőre + ~300ekm-re.. 2006-os évjáratnál már ennek szellemében gyártották..

kezdjek aggódni?

amelyik verdákat visszatekerik 450ekm-ről 150ekm-re? ott a vezérlés csere mellett, illene egy ECU-csere is? :B

Link to comment
Megosztás:

nappali menetfényhez honnan célszerű gyujtás pozitívot venni?

Az akksiról.

Az aksiról gyújtás pozitívot???

Nekem kettő helyről is lett már szedve, egyik az AC relé kiért lába, de ez nem tetszett, a másikat DarthVödör tanácsolta, ez jobban bevált. Olajgomba +12V-os szála. Így csak akkor kapcsol a DRL mikor már felállt az olajnyomás ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az aksiról gyújtás pozitívot???

Nekem kettő helyről is lett már szedve, egyik az AC relé kiért lába, de ez nem tetszett, a másikat DarthVödör tanácsolta, ez jobban bevált. Olajgomba +12V-os szála. Így csak akkor kapcsol a DRL mikor már felállt az olajnyomás ;)

Én is ugyanebben a cipőben járok. Az olajgomba vezetékét merre keressem? 2szálas?

Link to comment
Megosztás:

Én is ugyanebben a cipőben járok. Az olajgomba vezetékét merre keressem? 2szálas?

Konkrétan megnéztük a kapcsolási rajzot és egy csatlakozóról vettük le, nem közvetlenül a gombáról.

Féktartály melletti relédoboz előtti csatlakozó egyik felső szála, csak azt nem tudom hogy a tűzfal vagy a motortér felőli, ezt esetleg este megtudom mondani. Persze ez típusonként változhat Z14XE-nél itt van.

f21e22de663d8b16b644d792907debbf_www.kep

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello!

Pár hete vettem egy 2003-as Astra G classic-ot használtan 1.4 16V motorral. A problémám az hogy a kozponti zár taviranyitoval nem mukodik, tehat az ajtok nyitodnak/zarodnak ha a kulcsot használom, viszont a taviranyitora nem reagal. Nem tudom hogy maga a kulcsban levo szerkezet vagy pedig az ajtoban levo vezerloegyseg hibasodhatott e meg. Az elemet kicsereltem, probaltam ujraszinkronizálni, de nem tortenik semmi. Ugy nez ki mintha valaki mar forrasztott volna a kulcsban levo egysegen, de mivel nincs rajta led nem tudom hogy az rendben van-e. A vezerloegyseg szerintem ritkan hibasodik meg. Gondoltam rendelek egy ilyet és megprobalom beprogramozni. Szerintetek?

Valaki esetleg tudna segiteni hogy hogyan derithetnem ki hogy hol a probléma?

Halas koszonet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.