Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A mai nap egy kicsit körülnéztünk az autóban KobraCode segítségével, Tempomat ügyben. Hát, büszkén jelentem be, hogy minden be van építve, és be van vezetékelve, ami szükséges. :D Elvileg már csak egy Tempós kar kell, és aktiválás.

Ekkora szerencsét nem hittem volna. :)

Amit tudni kell: az autót hajdanán Németországból hozták, Comfort felszereltséggel. X20DTL

Mégegyszer köszönöm a segítséget KobraCode-nak! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A mai nap egy kicsit körülnéztünk az autóban KobraCode segítségével, Tempomat ügyben. Hát, büszkén jelentem be, hogy minden be van építve, és be van vezetékelve, ami szükséges. :D Elvileg már csak egy Tempós kar kell, és aktiválás.

Ekkora szerencsét nem hittem volna. :)

Amit tudni kell: az autót hajdanán Németországból hozták, Comfort felszereltséggel. X20DTL

Mégegyszer köszönöm a segítséget KobraCode-nak! :)

 

Igazán nincs mit, ez semmiség volt. Dobd bele a kart és kiderül hogy a funkció be van e kapcsolva, vagy még be kell e kapcsoltatni  ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen! Én is így csináltam!

Nem fogod megbánni ha kész lesz! Nem kis meló, de nekem ez az egyik plusz extra ami nagyon tetszik! A másik a tempomat!

Örök hála DarthVödörnek, hogy megosztotta velünk!!!!

 

Köszi!

 

Ma be is raktam a mechanikát, remekül működik! :)

Csak annyi a "probléma", hogy a vezető ajtóban lévő 4 gombos kapcsolón hiába tolom jobbra-balra azt a vízszintes kapcsolót, a hátsó ablakokat a hátsó gombokkal ugyan úgy tudom le-fel mozgatni. Szépen váltogatja a zöld + piros fényeket, de nem történik semmi.

Egyáltalán jól gondolom, azzal a hátsó gombokat lehetne tiltani?

És ha igen, akkor miért nem működik? :(

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

 

Ma be is raktam a mechanikát, remekül működik! :)

Csak annyi a "probléma", hogy a vezető ajtóban lévő 4 gombos kapcsolón hiába tolom jobbra-balra azt a vízszintes kapcsolót, a hátsó ablakokat a hátsó gombokkal ugyan úgy tudom le-fel mozgatni. Szépen váltogatja a zöld + piros fényeket, de nem történik semmi.

Egyáltalán jól gondolom, azzal a hátsó gombokat lehetne tiltani?

És ha igen, akkor miért nem működik? :(

 

Jól gondolod, de csak a hátsó kapcsolókat tiltja le. A bal első kapcsolóval bármelyik állásban tudod működtetni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kicsit olvastam vissza, és láttam, hogy akinek van kék kipörgésgátló csatlakozója, annak egy TC gomb kell, és működik is?

Azért nem eszik olyan forrón azt a kását!

A TC kapcsoló a középkonzolban mindössze annyit csinál hogy testet kapcsol az ABS vezérlő egy bizonyos lábára (hogy melyikre, az motorkódonként változó). Attól, hogy a kék csatlakozó bent van, még nem biztos hogy a kábelköteg is bent van, bár elképzelhető. Mondjuk ha a vezeték nincs is behúzva, kis ügyességgel 1 óra alatt kivitelezhető így is, ha megvan a kapcsoló, és az hogy melyik lábra kell testet kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

kérdésem a következö. tönkre ment a gyujtáskapcsoló betétem volt otthon egy uj eredeti beraktam kint proba müködik bent a helyén pedig nem ad áramot az inditonak és nem indul ugyhogy összeraktam a régit be a helyére láss csodát müködik mi lehet a probléma az ujjal?

ERRE VALAKI

Link to comment
Megosztás:

Szó volt itt nemrég a tempomat utólagos pótlásáról.

Még a csatlakozót nem kerestem meg, de valószínű bentvan nekemis, comfort felsz.

Az után érdeklődnék, ez a tempomatos indexkar?

05r00e0us58bl2muwy6r.jpg

Üdv.!

Nekem is Comfort felszereltségű,de én a kuplung kapcsoló csatlakozót nem találtam sehol.

Ezért nem is kerestem a kar csatlakozóját.

Ez tempomatos kar.

Ha Bp.-i vagy van a X.ker ben  egy cég akik tempomat beszereléssel foglalkoznak,elvileg gyári cuccokkal,amit én kétlek,beszerelve 28E hirdetik.Szerintem ennyiért megéri,nem kell vele szarakodni.Főleg ha nincs bekábelezve az autó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Nekem is Comfort felszereltségű,de én a kuplung kapcsoló csatlakozót nem találtam sehol.

Ezért nem is kerestem a kar csatlakozóját.

Ez tempomatos kar.

Ha Bp.-i vagy van a X.ker ben egy cég akik tempomat beszereléssel foglalkoznak,elvileg gyári cuccokkal,amit én kétlek,beszerelve 28E hirdetik.Szerintem ennyiért megéri,nem kell vele szarakodni.Főleg ha nincs bekábelezve az autó.

Cromax-ból kB 8000 a kar, a többit nekem egy maszek Opel boltos szerelő tette be + aktiválta 12-ért.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Nekem is Comfort felszereltségű,de én a kuplung kapcsoló csatlakozót nem találtam sehol.

Ezért nem is kerestem a kar csatlakozóját.

Ez tempomatos kar.

Ha Bp.-i vagy van a X.ker ben  egy cég akik tempomat beszereléssel foglalkoznak,elvileg gyári cuccokkal,amit én kétlek,beszerelve 28E hirdetik.Szerintem ennyiért megéri,nem kell vele szarakodni.Főleg ha nincs bekábelezve az autó.

Nekem megállt egy 12-ben. Spóroltam 16E-t a szarakodással!

Link to comment
Megosztás:

Ja,mondjuk az már kb 1 tank benzin természetesen megéri,de nekem kb kinai,hogy a kuplung kapcsoló vezetékét hova is kell csatlakoztatni az ECU-nál.Ezért írtam a sz..kodást. :-)

 

Mindent leírtam abban a leírásban amit az aláírásomban megtalálsz!

Az alapján még egy elektronikai analfabéta (pl. mint én) is meg tudja csinálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ja,mondjuk az már kb 1 tank benzin természetesen megéri,de nekem kb kinai,hogy a kuplung kapcsoló vezetékét hova is kell csatlakoztatni az ECU-nál.Ezért írtam a sz..kodást. :-)

Két vezeték jön ki a kuplungkapcsolóból.

Az egyikre +12V megy, a másikat nálad a motorvezérlő csatijának 61-es pinjére kell kötni. A pinek meg vannak számozva, úgyhogy könnyű megtalálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a légzsák és övfeszítő rendszerrel kapcsolatos. Beltér kiszedés közben ezt találtam az ülések alatt:

WP_20150908_08_05_46_Pro_www.kepfeltolte

 

Azt a tanácsot kaptam hogy wago csatlakozókkal oldjam meg a problémát. A kérdésem sem csak annyi lenne hogy a képen látható módon párosítsam e össze a kábeleket? Így volt mikor megvettem az autót, nem volt hibakód csak miután az anyósülést hátratoltam.

Link to comment
Megosztás:

Azt a tanácsot kaptam hogy wago csatlakozókkal oldjam meg a problémát. A kérdésem sem csak annyi lenne hogy a képen látható módon párosítsam e össze a kábeleket? Így volt mikor megvettem az autót, nem volt hibakód csak miután az anyósülést hátratoltam.

 

Forraszd inkább össze, és szigetelőszalaggal, vagy ha nagyon igényes vagy, akkor zsugorcsővel szigeteld

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Nekem is Comfort felszereltségű,de én a kuplung kapcsoló csatlakozót nem találtam sehol.

Ezért nem is kerestem a kar csatlakozóját.

Ez tempomatos kar.

Ha Bp.-i vagy van a X.ker ben  egy cég akik tempomat beszereléssel foglalkoznak,elvileg gyári cuccokkal,amit én kétlek,beszerelve 28E hirdetik.Szerintem ennyiért megéri,nem kell vele szarakodni.Főleg ha nincs bekábelezve az autó.

Üdv! 

Nem jártam még utána, bentvan-e a vezeték.., pedig a múltkor ott matattam.

A kart viszont potom pénzért megtudnám szerezni a Bárdinál, kb 3-4 e..

Meg akkor kell egy kuplung kapcsoló.

Ez nem létezhet, hogy gyárilag benne van?

Link to comment
Megosztás:

Üdv! 

Nem jártam még utána, bentvan-e a vezeték.., pedig a múltkor ott matattam.

A kart viszont potom pénzért megtudnám szerezni a Bárdinál, kb 3-4 e..

Meg akkor kell egy kuplung kapcsoló.

Ez nem létezhet, hogy gyárilag benne van?

 

Ha érdekel valakit  1 db vadiúj tempomatos kar + 1 db vadiúj kuplungkapcsoló + 1 db bontott 4-es fékkapcsoló

eladó 10-ért - lemondtam a tempomatról (Z14XEP). Érd privátban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.