Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Az a baj hogy ha megakad akkor mondjuk félúton akkor nem is működik tovább csak ha ki-be kapcsolom. Ha rossz a relé akkor hogy-hogy bizonyos funkciók pl. ablakmosó + törlés működik rendesen?

Az a relé több mindent csinál, és lehet csak egy része hibás. Amikor újra kapcsolod, akkor egy időre megint kap áramot a motor állástól függetlenül, továbbfordul, aztán lehet, hogy ott már ismét érintkezik a végálláskapcsoló, ezért elmegy a végéig. Pl. ha csak simán bekapcsolod, akkor kap mondjuk 1 másodpercre áramot a motor a relétől, elindul, de ez csak egy fél mozgás ideje, de a végálláskapcsolónak köszönhetően kap áramot továbbra is egészen amíg vissza nem ér az alaphelyzetbe. 5 másodperc után ismét kap 1 másodpercig áramot a relétől, elindul, és utána ismét csak a végálláskapcsolótól kap. Ha viszont mosás van, akkor kap fixen teszemazt 5,5 másodpercig folyamatosan áramot, ez idő alatt megcsinál két és háromnegyed mozgást, és innen már a végálláskapcsoló viszi vissza. Simán lehet, hogy nálad valahol ott fél út táján nem érintkezik a végálláskapcsoló, ezért áll meg. Nekem első körben a végálláskapcsoló lenne emiatt gyanús, nem a relé vagy a vezetékezés.

Link to comment
Megosztás:

Az a relé több mindent csinál, és lehet csak egy része hibás. Amikor újra kapcsolod, akkor egy időre megint kap áramot a motor állástól függetlenül, továbbfordul, aztán lehet, hogy ott már ismét érintkezik a végálláskapcsoló, ezért elmegy a végéig. Pl. ha csak simán bekapcsolod, akkor kap mondjuk 1 másodpercre áramot a motor a relétől, elindul, de ez csak egy fél mozgás ideje, de a végálláskapcsolónak köszönhetően kap áramot továbbra is egészen amíg vissza nem ér az alaphelyzetbe. 5 másodperc után ismét kap 1 másodpercig áramot a relétől, elindul, és utána ismét csak a végálláskapcsolótól kap. Ha viszont mosás van, akkor kap fixen teszemazt 5,5 másodpercig folyamatosan áramot, ez idő alatt megcsinál két és háromnegyed mozgást, és innen már a végálláskapcsoló viszi vissza. Simán lehet, hogy nálad valahol ott fél út táján nem érintkezik a végálláskapcsoló, ezért áll meg. Nekem első körben a végálláskapcsoló lenne emiatt gyanús, nem a relé vagy a vezetékezés.

Szia!

A  végállás kapcsolót merre találom? :D Köszi!

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem. arra lennék kiváncsi hogy a gyujtáskapcsoló belsö része a g asztránál milyen hosszu. azért érdekel a dolod mert nekem cserés volt ez a rész ahol a lamellák vannak mert letört az a része ami bele megy a elektromos kapcsolóba . át rakattam egy másik belsöbe ami ugyanolyan profilu volt mint a eredeti kulcs .azota kinlodok vele már több  elektromos rész probáltam de volt amelyikkel nem is inditott lehet hogy nem egyforma a hossza a belsörésznek?

 

ERRE VALAKI VALAMI ÉSSZERÜ MAGYARÁZATOT TUDNA MEGKÖSZÖNNÉM

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben volt téma másoknál és nálam is hogy elszáll a belső műszerfal világítás menet közben, de a fényszórók stb minden más működik.

Jelentem megvan a hiba forrása, rászántam magam szétszedtem a vil.kapcsolót. A gyári "zsír" amivel megkenik hogy szépen forogjon a helyén valahogy oda jut az érintkezőkhöz. Tisztítás, újra összerakás egy kis rugó igazítás, és tökéletes.

Gondoltam megosztom veletek hátha segít másnak is.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólagos elektromos ablak beépítéshez, az alábbiakon kívül mire van szükségem?

-elektromos ablakemelő

-kárpit+kapcsolók

-vezetékköteg(ez gyárilag ki van építve?? elég csak ajtón belül vezetékezni?)

Bontott gyári alkatrészekkel szeretném megoldani.

Köszi előre is!

Nálam csak ajtókban lévő kábelköteget kellett cserélni. Utána ablakemelő és kapcsolók a helyükre és működött minden.

Plug&Play

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólagos elektromos ablak beépítéshez, az alábbiakon kívül mire van szükségem?

-elektromos ablakemelő

-kárpit+kapcsolók

-vezetékköteg(ez gyárilag ki van építve?? elég csak ajtón belül vezetékezni?)

Bontott gyári alkatrészekkel szeretném megoldani.

Köszi előre is!

Attól függ!

Nekem 2005-ös gyártású a kocsi és semmi nem volt kikábelezve!

Ha Neked is ilyen akkor kell:

Első vezető oldali ajtóba kábelköteg (ajtón belülit kell cserélni)

a B oszlopból a hátsó ajtóba kábelköteg,

hátsó ajtóba kábelköteg.

Másik oldalon csak a b oszlopból átmenő kábelköteg, és a hátsó ajtó kábelköteg cseréje szükséges.

Kell egy 4-es kapcsoló a vezető oldalra, és 2 darab 1-es kapcsoló a hátsó ajtókba,

Kell 4 elektromos ablakoshoz való ajtókárpit szett, vagy begányolod a tekerő luk helyét.

Én szettet vettem, mert így egységesek, és nem látszik, hogy a hátsók nem voltak gyárilag elektromosak.

Nos ha még nem vettem volna el a kedved, akkor kell valaki aki szakszerűen ki tudja cserélgetni a gyári kábelkötegeket,

a hátsó ablakemelőt be kell majd popszegecselni.

Én nem szenvedtem vele, inkább fizettem egy 20-ast egy szakinak és megcsinálta, plusz az első ködlámpát is kikábelezte gyárira.

Ha kell tudod segíteni, beszerzésben, és szakiban is.

Szerk.

Nem írtad, hogy első vagy hátsó elektromos ablakot szeretnél, én a hátsót írtam le!!!

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Attól függ!

Nekem 2005-ös gyártású a kocsi és semmi nem volt kikábelezve!

Ha Neked is ilyen akkor kell:

Első vezető oldali ajtóba kábelköteg (ajtón belülit kell cserélni)

a B oszlopból a hátsó ajtóba kábelköteg,

hátsó ajtóba kábelköteg.

Másik oldalon csak a b oszlopból átmenő kábelköteg, és a hátsó ajtó kábelköteg cseréje szükséges.

Kell egy 4-es kapcsoló a vezető oldalra, és 2 darab 1-es kapcsoló a hátsó ajtókba,

Kell 4 elektromos ablakoshoz való ajtókárpit szett, vagy begányolod a tekerő luk helyét.

Én szettet vettem, mert így egységesek, és nem látszik, hogy a hátsók nem voltak gyárilag elektromosak.

Nos ha még nem vettem volna el a kedved, akkor kell valaki aki szakszerűen ki tudja cserélgetni a gyári kábelkötegeket,

a hátsó ablakemelőt be kell majd popszegecselni.

Én nem szenvedtem vele, inkább fizettem egy 20-ast egy szakinak és megcsinálta, plusz az első ködlámpát is kikábelezte gyárira.

Ha kell tudod segíteni, beszerzésben, és szakiban is.

Szerk.

Nem írtad, hogy első vagy hátsó elektromos ablakot szeretnél, én a hátsót írtam le!!!

Az ajtókárpitokat hol szerezted be?

Nekem is kellene!

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem. arra lennék kiváncsi hogy a gyujtáskapcsoló belsö része a g asztránál milyen hosszu. azért érdekel a dolod mert nekem cserés volt ez a rész ahol a lamellák vannak mert letört az a része ami bele megy a elektromos kapcsolóba . át rakattam egy másik belsöbe ami ugyanolyan profilu volt mint a eredeti kulcs .azota kinlodok vele már több  elektromos rész probáltam de volt amelyikkel nem is inditott lehet hogy nem egyforma a hossza a belsörésznek?

 

ERRE VALAKI VALAMI ÉSSZERÜ MAGYARÁZATOT TUDNA MEGKÖSZÖNNÉM

Link to comment
Megosztás:

Az ajtókárpitokat hol szerezted be?

Nekem is kellene!

jófogáson vettem, de szeretném lecserélni, mert ezeket fekete plüss huzatosak.

nekem meg szürke kellene.

de lesz egy eladó hátsó ablakemelő szett egyik ismerősnek kárpitokkal kábelekkel vezetékekkel 35e-ért.

Link to comment
Megosztás:

 

Szerk.

Nem írtad, hogy első vagy hátsó elektromos ablakot szeretnél, én a hátsót írtam le!!!

Csak az első ablakokat cserélném elektromosra.

Kárpitokat cserélném, mert a szövetet is cserélni szeretném bőrre ;)

Plusz az elektromos tükör is tervben lenne később, így mindenképp kell a gyári korbács.

Délután lefotózom a mostani csatlakozót, hogy mennyire van kiépítve a vezeték benne.

Link to comment
Megosztás:

Csak az első ablakokat cserélném elektromosra.

Kárpitokat cserélném, mert a szövetet is cserélni szeretném bőrre ;)

Plusz az elektromos tükör is tervben lenne később, így mindenképp kell a gyári korbács.

Délután lefotózom a mostani csatlakozót, hogy mennyire van kiépítve a vezeték benne.

Nekem van,kb.2-szer használtam 4 év alatt...

Link to comment
Megosztás:

A km órákban mi különbség van azon kívül hogy dízel meg benzines?motor köbcenti számít?

vennék egy fehérszámlapost,nem csalna a kmóra meg a fordszámmérő?

Egy műszeregységgel már megjártam,kevesebbet mutatott mindkét óra,az sima volt csak krómkarikás kivitel

Link to comment
Megosztás:

Sziaasztok

Segitség kellene, Ki volt véve az aku a kocsimból kb 2 napra, és utánna a bal felőlli e ablak nem működik rendesen, csak és kizárolag addig emel, vagy ereszt amig az újam a gombon van, Kúlcsal nem tudom felhúzni az ablakot,  a konfort e ablakomat is kiiktattam mert azt mondták a szervizbe hogy az a baj. Az érdekes hogy az anyósülés felőll müködik rendesen, Vagyis ha a kulcsal bezárom az ajtót és megtartom a kulcsot abba a pozicioba felhuzza az anyósülés felőll az ablakot de a soförfelől nem.

Link to comment
Megosztás:

Sziaasztok

Segitség kellene, Ki volt véve az aku a kocsimból kb 2 napra, és utánna a bal felőlli e ablak nem működik rendesen, csak és kizárolag addig emel, vagy ereszt amig az újam a gombon van, Kúlcsal nem tudom felhúzni az ablakot,  a konfort e ablakomat is kiiktattam mert azt mondták a szervizbe hogy az a baj. Az érdekes hogy az anyósülés felőll müködik rendesen, Vagyis ha a kulcsal bezárom az ajtót és megtartom a kulcsot abba a pozicioba felhuzza az anyósülés felőll az ablakot de a soförfelől nem.

Elso korben tanitsd ujra. Ablak felhuz. Ajto becsuk. Gyujtas raad. Nyomd mindegyik ablakot felfel 3-4 masodpercig. Es ezutan probald ki.

Link to comment
Megosztás:

Nem kész még (nincs beépítve) ezért tesztelni nem tudom. 

Neked csak egy részére van szükséged, és én nem fogom az egészet szétszedni, újra tervezni.

Így viszont annyira drága lesz számodra, hogy nem fogod kérni.

NYÁK legyártva, fúrva, lakkozva: 10,000 Ft 

Relé darabja ~1000 Ft (9 db van benne)

PICek: 2 db 2000 Ft

Egyéb aprólékok: 6000 Ft

Csatlakozó, saruk:  2500 Ft nagyjából...

 

 

Az igen... Gondolom nemigazán létezik valami egyszerű megoldás a sima kisérő fényre?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.