Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

36 minutes ago, SargaRigo123 írta:

Megnéztem az enyémet, nekem is csak kettő relé van benne. Az egyik egészen biztosan az AC pumpa, mert arra kötöttem a DRL-t (köszi kobraCode!) Amikor lehúztam akkor nem indult, szóval tuti (az alsó az).

 

2015-11-18 17.16.58.jpg

Más téma, a fűtésbox kivételéhez szükséges leszedni a középkonzolt, ahhoz meg a gyári rádiót jól gondolom? Mert az a nyomorult nem jön ki. Van valaki Kecskeméten aki tudna ebben segíteni nekem?

 

Igen ki kell kapni, mert másképp nem tudod lecsatlakoztatni a bovdeneket és még van 2-2 fém fül amit másképp nem tudsz kipattintani. De nem vészes a dolog, minden adja magát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opel vektra B utólagos távkapcsos központi zár beszerelés közepénél tartok, de nem tudok rá kötni az eredeti központi vezérlőre, melyik két vezetékre kéne rá kötnöm az uj vezérlőt hogy nyisson és zárjon?
A lényeg hogy semmi más extra dolga nem lenne csak annyi hogy távirányítóval nyit és zár, nem kell ablak emelés meg semmi ilyen.

 

Módosítva : thebarna9851
Link to comment
Megosztás:

28 minutes ago, kosazolika írta:

Vettem agy ujj világitáskapcsolót(autómegás)sokkal halványabb a háttérvilágitásom ezzel teljesen felhuzva is.lehet ezen állitani valahogyan?

Lehet hogy a poti nem jól van beállítva. Szét lehet szedni a kapcsolót és állítani a potin, de kérdés ha elromlik garancia idő alatt a kapcsolód akkor visszaveszik e?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, kobraCode írta:

Lehet hogy a poti nem jól van beállítva. Szét lehet szedni a kapcsolót és állítani a potin, de kérdés ha elromlik garancia idő alatt a kapcsolód akkor visszaveszik e?

Ha szétszedem kirepülnek a rugók is nehéz összerakni.

Végülis szétszedtem kacsa leirása alapján és maradtak a rugók is a helyén.Állitottam a potin igy teljes fényében pompázik a háttér mostmár.

Köszönöm a válaszokat.

Módosítva : kosazolika
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, kosazolika írta:

Ha szétszedem kirepülnek a rugók is nehéz összerakni.

Végülis szétszedtem kacsa leirása alapján és maradtak a rugók is a helyén.Állitottam a potin igy teljes fényében pompázik a háttér mostmár.

Köszönöm a válaszokat.

Magasság állítót is nézd meg, h mind a 3 fokozat kapcsol-e. Nekem is ez volt az utángyártottal, gyenge fény plusz nem állította le teljesre a magasságot. Potikon kellett igazítani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remény vesztve keresek olyan szakit aki egy felelőtlenül elflashelt op-com china 1.45 (panel V6) -ot gatyába tudna rázni. Gondolok itt esetleg arra, hogy rendes hardware-el ujra tudná írni az epromot vagy hasonló mélységben hozzá tud szolni.

A hiba jellege, hogy az interface teszt hibamentesen lefut de vasra dugva nem ismeri fel az ECU-kat...timeoutra fut majd ujra próbálkozik folyamatosan,

A kár nem értékben érdekes mert nyilván adott a lehetőség rendelni egy másikat csak kb 1 hónap mire megjön, másrészt egy hibás eszköz magunk általi javítása mindig nagyobb sikerélmény mint egy csere db.

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, lacika555 írta:

Sziasztok!

Remény vesztve keresek olyan szakit aki egy felelőtlenül elflashelt op-com china 1.45 (panel V6) -ot gatyába tudna rázni. Gondolok itt esetleg arra, hogy rendes hardware-el ujra tudná írni az epromot vagy hasonló mélységben hozzá tud szolni.

A hiba jellege, hogy az interface teszt hibamentesen lefut de vasra dugva nem ismeri fel az ECU-kat...timeoutra fut majd ujra próbálkozik folyamatosan,

A kár nem értékben érdekes mert nyilván adott a lehetőség rendelni egy másikat csak kb 1 hónap mire megjön, másrészt egy hibás eszköz magunk általi javítása mindig nagyobb sikerélmény mint egy csere db.

nekem van egy eladó, ha nem tudod javítani. 6500 pénz.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 19., SargaRigo123 írta:

Én is találtam videót, csak éppen nekem nem moccan. Nekifutok mégegyszer, hátha sikerül.. 

Sikerült. Csak éppen egy kéz és egy szerszám kevés volt hozzá. Imbuszkulccsal meg egy másfajta kiszedővel felerősödve már ki tudtam rángatni a helyéről! Nem is mertem már visszadugni, addig így közlekedek amíg jó idő nem lesz a bütyköléshez :)

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 20., lacika555 írta:

Sziasztok!

Remény vesztve keresek olyan szakit aki egy felelőtlenül elflashelt op-com china 1.45 (panel V6) -ot gatyába tudna rázni. Gondolok itt esetleg arra, hogy rendes hardware-el ujra tudná írni az epromot vagy hasonló mélységben hozzá tud szolni.

A hiba jellege, hogy az interface teszt hibamentesen lefut de vasra dugva nem ismeri fel az ECU-kat...timeoutra fut majd ujra próbálkozik folyamatosan,

A kár nem értékben érdekes mert nyilván adott a lehetőség rendelni egy másikat csak kb 1 hónap mire megjön, másrészt egy hibás eszköz magunk általi javítása mindig nagyobb sikerélmény mint egy csere db.

Ocflash-el csináltad, 1.59-re? Downgrade-t nem enged másik verzióra? Vagy akár kamu nagyobb verziószámot megadva egy régebbi firmware-nek? Nem próbáltam,csak ötletelek....

Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, kyga írta:

Ocflash-el csináltad, 1.59-re? Downgrade-t nem enged másik verzióra? Vagy akár kamu nagyobb verziószámot megadva egy régebbi firmware-nek? Nem próbáltam,csak ötletelek....

Sajnos semmit nem enged, a china clone-t / Panel V6 állítólag és mint ahogy a példa is mutatja gyakorlatilag nem lehet se upgrade sem pedig downgrad-elni.

Ahol ez működne az a V5 avagy a PIC18F458 vezérlővel szerelt verziók.

Link to comment
Megosztás:

Visszapillantó tükörfűtésre adtam a fejem, mert hasznos lenne. A kis fehér kábel meg van az ajtónál, ami értelemszerűen nem megy ki a tükör testhez és itt a gondom, ezek alapján van egy csatlakozó a testben is:

amit rálehet húzni a tükrön található fűtő szálakra, majd ezt kell bentre bekötni viszont ilyen kábelt honnan lehet szerezni? Manuális a tükröm és csak fűthető lapokat vettem, nem kell elektromos elvileg vissza is tudom pattintani csak a bekötés hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! X14xe 1998-as kombim van! Tönkrement az ülésfűtésem a jobb oldalon!A bal oldali teljesen jó!Alkatrész cserélgetéssel rájöttem,hogy az ülésfűtés kapcsoló a hibás!Hol lehet ilyet szerezni,venni?Mennyiért? Cikkszám ami rajta van nem dob ki semmit a webáruházak keresője! Kapcsolón levő számsorok:1540GM448;90 561 387;501,738! Segítségeteket köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

16 minutes ago, csicso1976 írta:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! X14xe 1998-as kombim van! Tönkrement az ülésfűtésem a jobb oldalon!A bal oldali teljesen jó!Alkatrész cserélgetéssel rájöttem,hogy az ülésfűtés kapcsoló a hibás!Hol lehet ilyet szerezni,venni?Mennyiért? Cikkszám ami rajta van nem dob ki semmit a webáruházak keresője! Kapcsolón levő számsorok:1540GM448;90 561 387;501,738! Segítségeteket köszönöm!

Ezt hozza az ECAT:

5 90437528 6240092 SWITCH,HEATED FRONT SEAT 2  
5 24438250 6240492 SWITCH,HEATED FRONT SEAT 2  
5 24456344 6240675 SWITCH,HEATED FRONT SEAT 2  
5 24456344 6240675 SWITCH,HEATED FRONT SEATMONOCAB F75 2  
5 24438250 6240492 SWITCH,HEATED FRONT SEATMONOCAB F75
Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, gezoli írta:

Ezt hozza az ECAT:

5 90437528 6240092 SWITCH,HEATED FRONT SEAT 2  
5 24438250 6240492 SWITCH,HEATED FRONT SEAT 2  
5 24456344 6240675 SWITCH,HEATED FRONT SEAT 2  
5 24456344 6240675 SWITCH,HEATED FRONT SEATMONOCAB F75 2  
5 24438250 6240492 SWITCH,HEATED FRONT SEATMONOCAB F75

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.