Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

1 hour ago, gezoli írta:

Teljesen igazad van, de 1-2 darabért nem érdemes kínlódni.

Ez a srác pedig cserélt gariban mert az egyik 1 hét alatt tönkrement. Szóval Őt tudom ajánlani.

Ha jól emlékszem akkor hátra kell a 39mm-es

Én ráérős típus vagyok, megvárom azt a 2-3 hetet míg ideér kínából. Főleg hogy 200Ft/db áron veszem meg és nincs rá postaköltség sem.

Viszont garancia az valóban nincs, esetleg annyi hogy ha első próbakor sem jó akkor vissza adják a pénzed.

Hátra kapaszkodóba nem tudom milyen kell, az tuti hogy a kesztyűtartóba és a csomagtartóba is 41-42 mm-es elég.

25 minutes ago, SargaRigo123 írta:

Ennek itt van valami tényleges haszna? Az enyémben nincs benne, nem tudom érdemes lenne-e szerezni egyet?

Állítólag valamennyire csökkenti a zajt, bár nekünk nem nagyon van rá szükségünk hiszen szíjas a vezérlésünk, láncosoknál inkább többet számíthat szerintem.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, kobraCode írta:

Én ráérős típus vagyok, megvárom azt a 2-3 hetet míg ideér kínából. Főleg hogy 200Ft/db áron veszem meg és nincs rá postaköltség sem.

Viszont garancia az valóban nincs, esetleg annyi hogy ha első próbakor sem jó akkor vissza adják a pénzed.

Hátra kapaszkodóba nem tudom milyen kell, az tuti hogy a kesztyűtartóba és a csomagtartóba is 41-42 mm-es elég.

Állítólag valamennyire csökkenti a zajt, bár nekünk nem nagyon van rá szükségünk hiszen szíjas a vezérlésünk, láncosoknál inkább többet számíthat szerintem.

 

1 hour ago, kobraCode írta:

Én ráérős típus vagyok, megvárom azt a 2-3 hetet míg ideér kínából. Főleg hogy 200Ft/db áron veszem meg és nincs rá postaköltség sem.

Viszont garancia az valóban nincs, esetleg annyi hogy ha első próbakor sem jó akkor vissza adják a pénzed.

Hátra kapaszkodóba nem tudom milyen kell, az tuti hogy a kesztyűtartóba és a csomagtartóba is 41-42 mm-es elég.

Állítólag valamennyire csökkenti a zajt, bár nekünk nem nagyon van rá szükségünk hiszen szíjas a vezérlésünk, láncosoknál inkább többet számíthat szerintem.

anno az előzőkocsimba gyárilag volt és a tűzfalon is és szíjas motor  volt benne,most Xep és ezek ből már ki spórolták mind kettőt,én vetem bele és jóval csendesebb a motor,de ami a linken van az dissel és nem passzol a benzineshez.

Hátra kapaszkodóba 37mm kell .

 

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem teljesen Opelhez tartozik, csak a tegnap jelentkező légzsák hibám tette az I-re a pontot. Valószínű valamelyik övfeszítő volt kontaktos csak amíg nem törlöm ki a hibát addig világít a lámpa és az agyamra megy.
Szóval, mivel autóvillamosságot tanulok idővel így is úgy is szükségem lenne egy olyan műszerre amivel el tudok kezdeni dolgozni. Valaki találkozott már vagy hallott bármit is erről: UCANDAS?

A bemutató videó és a leírás szerint elég sok mindenre használható, ehhez mértem a 2 kilós ár szerintem nem is égbekiáltó. Hallott már róla bárki jót rosszat?

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, SargaRigo123 írta:

Ennek itt van valami tényleges haszna? Az enyémben nincs benne, nem tudom érdemes lenne-e szerezni egyet?

Szerintem az ilyen kialakítású dieselé is jó a benzineshez is. Nekem legalább is simán felment (anno ilyet találtam és akkoriban még nem is tudtam, hogy többféle van) és nem ér bele semmibe (Z16XE motor).

Ennyiért nem rossz ár - feltéve ha nincs nagyon leharcolva - főleg ha a patentok nagy része is meg van ill. használható (összesen 19 vagy 20 db kell).

De itt van benyáshoz is használtan 5ezerért:
http://www.alkatresz.eu/ írd be a keresőbe a cikkszámot: 1162408 (a hozzá való patent: 1162488 vagy 1162742)

Az OEM-ben meg itt van minden felsorolva, ami kellhet:
http://www.partsbase.org/opel/astra-g-zafira-a-1998-2009-3-1-8-1-bonnet-insulator-hatch-convertible-saloon-coupe-estate-van-f07-f08-f35-f48-f67-f69-f70/

 

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

 

1 hour ago, astra 1 írta:

 

anno az előzőkocsimba gyárilag volt és a tűzfalon is és szíjas motor  volt benne,most Xep és ezek ből már ki spórolták mind kettőt,én vetem bele és jóval csendesebb a motor,de ami a linken van az dissel és nem passzol a benzineshez.

Hátra kapaszkodóba 37mm kell .

 

Enyémben sincsen, már ebből is kispórolták. Szerintem a tűzfal szigetelés többet ér mint a motorháztető. Kettő együtt lenne az igazi.

39 minutes ago, Dj Menyus írta:

Sziasztok. Nem teljesen Opelhez tartozik, csak a tegnap jelentkező légzsák hibám tette az I-re a pontot. Valószínű valamelyik övfeszítő volt kontaktos csak amíg nem törlöm ki a hibát addig világít a lámpa és az agyamra megy.
Szóval, mivel autóvillamosságot tanulok idővel így is úgy is szükségem lenne egy olyan műszerre amivel el tudok kezdeni dolgozni. Valaki találkozott már vagy hallott bármit is erről: UCANDAS?

A bemutató videó és a leírás szerint elég sok mindenre használható, ehhez mértem a 2 kilós ár szerintem nem is égbekiáltó. Hallott már róla bárki jót rosszat?

Miért nem veszel egy OP-COM-ot? Azzal is sok mindent lehet már kezdeni: http://www.ebay.com/itm/For-Opel-16-pin-OBD2-USB-Cable-Scanner-Interface-OP-COM-OBD-Diagnostic-Tool-45JT-/351505968503?hash=item51d7636d77:g:JwYAAOSwHjNV-OJG&item=351505968503&vxp=mtr

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

99'es G Caravan-ba szeretnék előre(Jobb - bal) oldalra egyaránt beépíteni elektromos ablakot! 

Ez kivitelezhető annyival,hogy veszek a bontóból kompletten mindkét oldalra,és beszerelem? Vagy vannak az utólag bekötésnek valami hátulütői?

Elvileg a kábel be van húzva a kárpit mögé,ami azthiszem az elektromos ablaké! Annyi,hogy egy lyuk majd maradni fog a tekerő helyén a kárpiton,de az csak esztétika.

 

Link to comment
Megosztás:

55 minutes ago, kobraCode írta:

 

Enyémben sincsen, már ebből is kispórolták. Szerintem a tűzfal szigetelés többet ér mint a motorháztető. Kettő együtt lenne az igazi.

Miért nem veszel egy OP-COM-ot? Azzal is sok mindent lehet már kezdeni: http://www.ebay.com/itm/For-Opel-16-pin-OBD2-USB-Cable-Scanner-Interface-OP-COM-OBD-Diagnostic-Tool-45JT-/351505968503?hash=item51d7636d77:g:JwYAAOSwHjNV-OJG&item=351505968503&vxp=mtr

Az oké, de ha már egyszer nagyobb pénzt adok ki akkor már olyat szeretnék venni amit később is tudok használni, nem csak a saját autómhoz.

Link to comment
Megosztás:

38 minutes ago, Dj Menyus írta:

Az oké, de ha már egyszer nagyobb pénzt adok ki akkor már olyat szeretnék venni amit később is tudok használni, nem csak a saját autómhoz.

Szerintem legjobban akkor jársz, ha körbekérdezel minél több szakit, hogy mit használnak. Egy ilyen programnak ahogy én látom az szokott lenni a legtöbb nyűgje, hogy pont amit keresel az nincs benne (tudni kellene előre hogy milyen autókkal fogsz találkozni), és ami benne van is vajon tudja-e azokat a funkciókat amiket elvársz tőle. Ehhez persze az is kell hogy tudd mit várnál el -> tapasztalat. Ja, és jó lenne előbb kipróbálni, hogy NEKED vajon bejön-e.

 

1 hour ago, KMiki írta:

Szerintem az ilyen kialakítású dieselé is jó a benzineshez is. Nekem legalább is simán felment (anno ilyet találtam és akkoriban még nem is tudtam, hogy többféle van) és nem ér bele semmibe (Z16XE motor).

Ennyiért nem rossz ár - feltéve ha nincs nagyon leharcolva - főleg ha a patentok nagy része is meg van ill. használható (összesen 19 vagy 20 db kell).

De itt van benyáshoz is használtan 5ezerért:
http://www.alkatresz.eu/ írd be a keresőbe a cikkszámot: 1162408 (a hozzá való patent: 1162488 vagy 1162742)

Az OEM-ben meg itt van minden felsorolva, ami kellhet:
http://www.partsbase.org/opel/astra-g-zafira-a-1998-2009-3-1-8-1-bonnet-insulator-hatch-convertible-saloon-coupe-estate-van-f07-f08-f35-f48-f67-f69-f70/

 

Köszönöm, ezek szerint nincs markáns haszna a dolognak. Megfontolom.

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

14 minutes ago, urbanjozsi said:

Androidra van olyan rom, hogy bekapcsolja a rendszert, ha töltőre rakod (áramot kap), majd kikapcsolja mikor megszűnik a táp ellátás! ;)

Így akkor indul, mikor elvileg a kocsit is indítod!

Igen, valószínűleg, de ugye ez erősen telefonfüggő, hogy mihez milyen romot készítettek. A másik, pedig hogy kellene hozzá akksi, és folyamatos használat, vagy töltés.

Szóval ott lennék, ahonnan indultam. Nem jó az akksis eszköz az autóba nyáron. Két nyáron tapasztaltam a túlmelegedést, harmadik nyáron már nem fogom.

Ugyebár töltés közben és folyamatos képernyő üzemnél baromira melegednek a telefonok. Több típusnál gyárilag korlátozva van a fényerő akksi hőmérséklet függvényében. Persze root-al és egyéb okosságokkal ki lehet játszani, de akko jön az, hogy a következő lehetőségnél forduljon.... és kikapcsolt a telefon... :D

Link to comment
Megosztás:

Na, helyben vagyunk, én ugyanezt akarom tavasszal összehozni, csak épp 7"-os tablettel. Akárhogy nézegettem, nekem is csak úgy fér be ha búcsút mondok a középső levegőrostélyoknak, szóval faragás lesz a vége. Az OBD-olvasót hová sikerült elhelyezni? Mert én ahogy néztem, még ha a legkisebb egységet veszem is, akkor sem fér be a kézifékkar alatti fedlap alá, úgy hogy vissza is tudjam tenni a fedlapot.

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, tgabika76 írta:

Na, helyben vagyunk, én ugyanezt akarom tavasszal összehozni, csak épp 7"-os tablettel. Akárhogy nézegettem, nekem is csak úgy fér be ha búcsút mondok a középső levegőrostélyoknak, szóval faragás lesz a vége. Az OBD-olvasót hová sikerült elhelyezni? Mert én ahogy néztem, még ha a legkisebb egységet veszem is, akkor sem fér be a kézifékkar alatti fedlap alá, úgy hogy vissza is tudjam tenni a fedlapot.

Nekem is az volt az első gondolat, ki is néztem egy nexus 7-t, de aztán elvetettem az ötletet.

Én a óra előtti helyre fogom berakni, mert a középső rostélyok kellenek... ;)

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, urbanjozsi írta:

Nekem is az volt az első gondolat, ki is néztem egy nexus 7-t, de aztán elvetettem az ötletet.

Én a óra előtti helyre fogom berakni, mert a középső rostélyok kellenek... ;)

Amennyiben az "óra" alatt a TID-et érted, akkor én meg ahhoz ragaszkodom, a Veramon miatt. És a fejegység is kell, mivel Bluetooth-os, és a zenelejátszást azon keresztül akarom megoldani, az alsó fiók beáldozása meg nem elég, annál szélesebb még egy 7"-os tablet is. Így maradt a rostély, mint feláldozható dolog. Én sem örülök neki (nem tudom mennyire lesz így hatékony a klíma), de úgy tűnik nincs más választásom...

Link to comment
Megosztás:

30 minutes ago, tgabika76 said:

Na, helyben vagyunk, én ugyanezt akarom tavasszal összehozni, csak épp 7"-os tablettel. Akárhogy nézegettem, nekem is csak úgy fér be ha búcsút mondok a középső levegőrostélyoknak, szóval faragás lesz a vége. Az OBD-olvasót hová sikerült elhelyezni? Mert én ahogy néztem, még ha a legkisebb egységet veszem is, akkor sem fér be a kézifékkar alatti fedlap alá, úgy hogy vissza is tudjam tenni a fedlapot.

Minden képen automata fényerős eszközt rakjatok be, és tényleg szükséges nappal a max fényerő. (gondolok itt ismét a töltés közbeni melegedésre)

Én hirtelen felindulásból még OBD hosszabbító kábelt is vettem, mert annak még alacsonyabb a feje, de hiába.

Az obd aljzat és a fedél között 1-2mm van max. Egyetlen mód van erre, ami egyszerű, az aljzatot ki kell pattintani a helyéről és elfordítani oldalra.

Simán megoldható, és van is elég hely kicsit előrébb. Én az állandó tápját megszakítottam, és az autórádió állandó tápjáról kap feszt egy kapcsolón keresztül, ahogy a telefon dc tápja is. Így tudom függetleníteni az akksitól ha kell, és ha a telefont kapcsolom, az obd is kapcsol. Ha pedig áll az autó, nem merít semmi.

Az Androidos rendszerek amúgy nem nagyon praktikusak ki-be kapcsolós üzemre. Hiába indulna gyújtásra a telefon, nem lenne jó. Főleg, hogy ha ki is kapcsolna.

Akár a zene, akár a navi, vagy egyéb miatt. Nem mindig csak gyújtáson használjuk az eszközöket. Sokszor álló helyben is.

Ezt állandó táppal lehet megoldani.

Link to comment
Megosztás:

De miért a rádió tápjáról? Ott van a szivargyújtó is, az kapcsolt áram! Amikor fordítod a kulcsot, akkor indítja a kütyüket is. Nem kell a motornak sem járni hozzá (tényleg, ha nincs elindítva a motor csak gyújtáson van hosszabb ideig attól nem károsodik semmi ugye?).

Az obd kütyü nekem is úgy fért be, hogy kipattintottam a csatlakozót, és így már kényelmesen elfért. A tápfeszt megszakítottam én is, csak én a szivargyújtóra kötöttem. Ott volt kéznél. Az androidos herkentyűk elég sokáig bootolnak, viszont az akkunak nem kell a készülékben lenni. Ugyanúgy el lehet vezetékelni valami hűvösebb helyre, mint a betápot! Akár kaphat ventillátoros, vagy peltier-elemes hűtést is ha nagyon kell - mondjuk a telefon is ha már itt tartunk. Meg lehet ezt szépen csinálni.

Amúgy én nem tartom túl jó ötletnek középrostély helyére tenni a cuccot. Amikor benne vagy a csúcsban egy ismeretlen helyen, akkor hiába pofázik a navi hogy merre menj, csak oda kell nézni a térképre is. Ha lefelé kell nézni, akkor elég egy satufék előtted és kész a baj. Jobb ha szem előtt van, hogy a fejed ne kelljen forgatni hozzá. Ez amúgy SZVSZ.

Én meg azon gondolkodtam, hogy a TID helyére kellene beleapplikálni egy telefont, de úgy, hogy alapból a hagyományos dolgokat mutassa. Ehhez meg kellene oldani valahogy a telefon összekapcsolását az autóval. Mondjuk egy wifi modullal, amit egy apró webszerver hajt ki. Ez meg összeszed mindent amit ki szeretnénk írni (fogyasztás, hőmérséklet, idő, rádió szövege..) Már csak egy appot kell írni a telefonra ami ezeket megjeleníti (ez már nem nagy cucc, ujjgyakorlat ha a vas megvan). Akár nézhet is ki tök úgy mint a gyári TID. Aztán egy gombnyomás, és jön a pofára esés, hogy indul az igo :)

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

49 minutes ago, SargaRigo123 said:

De miért a rádió tápjáról? Ott van a szivargyújtó is, az kapcsolt áram! Amikor fordítod a kulcsot, akkor indítja a kütyüket is. Nem kell a motornak sem járni hozzá (tényleg, ha nincs elindítva a motor csak gyújtáson van hosszabb ideig attól nem károsodik semmi ugye?).

Az obd kütyü nekem is úgy fért be, hogy kipattintottam a csatlakozót, és így már kényelmesen elfért. A tápfeszt megszakítottam én is, csak én a szivargyújtóra kötöttem. Ott volt kéznél. Az androidos herkentyűk elég sokáig bootolnak, viszont az akkunak nem kell a készülékben lenni. Ugyanúgy el lehet vezetékelni valami hűvösebb helyre, mint a betápot! Akár kaphat ventillátoros, vagy peltier-elemes hűtést is ha nagyon kell - mondjuk a telefon is ha már itt tartunk. Meg lehet ezt szépen csinálni.

Amúgy én nem tartom túl jó ötletnek középrostély helyére tenni a cuccot. Amikor benne vagy a csúcsban egy ismeretlen helyen, akkor hiába pofázik a navi hogy merre menj, csak oda kell nézni a térképre is. Ha lefelé kell nézni, akkor elég egy satufék előtted és kész a baj. Jobb ha szem előtt van, hogy a fejed ne kelljen forgatni hozzá. Ez amúgy SZVSZ.

Én meg azon gondolkodtam, hogy a TID helyére kellene beleapplikálni egy telefont, de úgy, hogy alapból a hagyományos dolgokat mutassa. Ehhez meg kellene oldani valahogy a telefon összekapcsolását az autóval. Mondjuk egy wifi modullal, amit egy apró webszerver hajt ki. Ez meg összeszed mindent amit ki szeretnénk írni (fogyasztás, hőmérséklet, idő, rádió szövege..) Már csak egy appot kell írni a telefonra ami ezeket megjeleníti (ez már nem nagy cucc, ujjgyakorlat ha a vas megvan). Akár nézhet is ki tök úgy mint a gyári TID. Aztán egy gombnyomás, és jön a pofára esés, hogy indul az igo :)

Pont az a lényeg, hogy gyújtás nélkül is menjen, ha akarom... Ezért oda raktam, mint írtam. Gyújtáson megy egy csomó minden. AC pumpa, fűtő/hűtő ventik, műszerek... Pont, hogy bekapcsolva hagyhatom gyújtással ellentétben! Ez a lényeg! És nem indul el gyújtásra egy telefon magától, pont az a lényeg, hogy egyszerű legyen. Akksi nélkül állandóra kell kötni, más megoldás nincs.

 Én több mint két év tapasztalata alapján dobtam ki az akksit belőle, és raktam állandó tápra. Eddig akkumulátorral használtam, és mindig macera volt.

Akkor jó lehetne, ha minden nap mennék az autóval és nem lenne meleg nyáron. De lehetne akár egy állóklímát is bekötni. 

Amiket írsz, gyakorlatban megvalósítani elég elvetemült ötlet. Akkor inkább egy 80eFt-os 2din-es androidos fejegység, és nincs gond ezekkel a vacakolásokkal. Csak az meg nem fér el a TID helyén.

Gondolom nem régóta olvasod a fórumot. Ez egy nagyon kivesézett régi téma. Annak a sokadik állomása. Volt gyári navis középkonzol is benne 5"-os tabbal. Az a verzió elbukott megfelelő eszköz híján. A cél, 50e Ft alatt kihozni. Ezt 3 évvel ezelőtti eszköz árakon. 

Jó helyen van, rakd egyszer oda a telefont. Van több rácsra rakható eszköz. Nem takar ki a kilátásból, elérhető, közelebb van mint a tükrök....

De minden ötletet, és kipróbált, megvalósított okosságot, tapasztalatot várok a témával kapcsolatban, mert a fejlődés nem állhat meg!

Van is kérdésem! Valaki használ Wi-Fi-s tolatókamerát? Mik a tapasztalatai? Késik a kép? Lehet automatizálni a csatlakozást, és képmegjelenítést?

Köszi!

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Stofl írta:

Amiket írsz, gyakorlatban megvalósítani elég elvetemült ötlet. Akkor inkább egy 80eFt-os 2din-es androidos fejegység, és nincs gond ezekkel a vacakolásokkal. Csak az meg nem fér el a TID helyén.

Közben tovább gondoltam a dolgot, és szerencsére lehet egyszerűsíteni! Mivel nincs szükség kettő csak egyirányú kapcsolatra, a telefonon kívüli rész lehetne egy usb-s billentyűzet bele is. Már csak egy egyszerű elektronika kell, ami nyomkodja a gombokat. Nem kell wifi, szerver stb. Akkut ki lehet dobni, mehet a nagy akksiról ebben igazad van, és akár a háttérfény tápja is lehet külső, független a telefontól. Mehet rá külső egér is. A wifi meg fogadhatja a tolatókamerát. Simán 10k alatt vagyunk.

Igazad van, valóban 

9 hours ago, Stofl írta:

Gondolom nem régóta olvasod a fórumot. Ez egy nagyon kivesézett régi téma. Annak a sokadik állomása. Volt gyári navis középkonzol is benne 5"-os tabbal. Az a verzió elbukott megfelelő eszköz híján. A cél, 50e Ft alatt kihozni. Ezt 3 évvel ezelőtti eszköz árakon. 

Valóban, ezzel a témával még nem találkoztam, csak az általad linkelt videó indította el a vezérhangyát. Mondjuk az elvárások lehet mások egy kicsit, részemről törekszem a gyári kinézetre, aztán funkcióban meg jöhet a pofán durrantás :)

Link to comment
Megosztás:

Elég jól belemerültünk, én is sokat gondolkodtam, hogy lehetne megoldani.

Alapból nyílván a 2 DIN-es androidos cucc a leggyorsabb megoldás. Persze nagyon nagy pénzekért.

A verzió amitől én is ihletet kaptam, az a gyári navis középkonzolba faragott történet. Kellemesen gyári hatást keltene, természetesen csomó extra funkcióval meg lehetne spékelni ( torque, scanmyopel, igo, wazze, tolató kamera, film stb.).

Viszont eszembe jutott egy másik lehetőség is, nyilván ennek a kivitelezése kicsit nehezebb lenne. De játszunk el a gondolattal. Mi lenne ha vagy a középkonzolból jönne elő, gyújtás ráadása után. Középen is lenne, elérhető is lenne, szemelőt is lenne. A kocsi központi zárásával pedig szépen lecsúszna, egy kis helyre. Így kívülről nem izgatná a tolvajok fantáziáját. Persze ez már elég futurisztikusan hangzik, de gondolom nem kivitelezhetetlen.

Esetleg lehetne egyfajta dokkolási lehetőséget is kialakítani, mint a laptopok esetében. Így akár kesztyűtartóból elővéve, akár hurcolászni is lehetne.

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Stofl írta:

Minden képen automata fényerős eszközt rakjatok be, és tényleg szükséges nappal a max fényerő. (gondolok itt ismét a töltés közbeni melegedésre)

Én hirtelen felindulásból még OBD hosszabbító kábelt is vettem, mert annak még alacsonyabb a feje, de hiába.

Az obd aljzat és a fedél között 1-2mm van max. Egyetlen mód van erre, ami egyszerű, az aljzatot ki kell pattintani a helyéről és elfordítani oldalra.

Simán megoldható, és van is elég hely kicsit előrébb. Én az állandó tápját megszakítottam, és az autórádió állandó tápjáról kap feszt egy kapcsolón keresztül, ahogy a telefon dc tápja is. Így tudom függetleníteni az akksitól ha kell, és ha a telefont kapcsolom, az obd is kapcsol. Ha pedig áll az autó, nem merít semmi.

Az Androidos rendszerek amúgy nem nagyon praktikusak ki-be kapcsolós üzemre. Hiába indulna gyújtásra a telefon, nem lenne jó. Főleg, hogy ha ki is kapcsolna.

Akár a zene, akár a navi, vagy egyéb miatt. Nem mindig csak gyújtáson használjuk az eszközöket. Sokszor álló helyben is.

Ezt állandó táppal lehet megoldani.

Nekem tetszik a megoldásod és gratula a kivitelezéshez, és a befektetett munkához :icon13:

Sajnos a szellőzőket én se szívesen áldoznám be, viszont én is vágyok egy gps-re, de a gyári középkonzolos megoldás elég drágán jönne ki. 

Viszont, nekem olyasmi jutott eszembe, hogy megcserélném a fejegység és a kis irattartó helyét, így felülre kerülne a tartó, és annak a felső részébe applikálni egy szerkezetet, ami úgy működne mint pl. egy fióksín, csak a végén 45 fokot lebukna. Így beférne oda akár egy tablet is anélkül, hogy a parkolóban szem előtt lenne, mivel visszalehetne csúsztatni. Az aljára lehetne rakni, egy az irattartó szélességével megegyező műanyagtakarót, tehát visszatolva, úgy néznek ki kb. mint egy pohártartó. 

Én ilyen terveket szövögetek, ha valaki már megcserélte a fejegység és a tároló helyét, attól szívesen venném a folyamat leírását, esetleges buktatóit! :)   

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintem a fenti átalakításoknál kicsi annak az esélye, hogy ne tűnjön gagyi kinézetűnek (már bocsánat).

Korrekt megoldás (all in one) az 1DIN 7" fejegység (pláne ha az droid) és akkor van BT, GPS, TV, DVD, tolató kamera,  OBD, vagy akár még wifi mirroring is.

Igaz ez így minimum 60 ezer - de ehhez nem kell faragni.

2. megoldás fele ennyiért (nálam is ez van): Visszapillantóba integrált monitor 2 video bemenettel, 1 tolatókamera, 2. Car wifi mirrorlink amellyel az okostelefon kijelzőét

lehet látni 4,3" kijelzőn. Így van GPS,  tolató kamera, és minden ami a telefonon is.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.