Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nah, akkor aki kíváncsi rá, hogy funkcionál a gépében egy ilyen board computer,

jelentkezzen nálam! Az első G Astrás "ügyfelem" komoly kedvezményre számíthat! :)

Ugyanez vonatkozik az első C Corsás emberkére is. :unsure:

(fontos hogy az autóban levő TID kijelző ne legyen átprogramozva tech2-vel csak dátumkijelzésre!

Ennek megállapítása ha nem biztos: mindkét gomb nyomvatart, amíg meg nem jelenik egy kód.

Ha ez 12, akkor át van programozva! Egyébként 11.)

http://www.opel16v.hu/CDL_hasznalati.zip

70/3136658

gabor@opel16v.hu

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

a következőben kérném valakinek a segítségét

nekem gyárilag nem volt benne elektromos abalak, de azt rakattam bele utólag, de most át szeretném rakatni a kapcsolót a középkonzolról az ajtóra (ahol ugye gyárilag is lenni szokott)

ahhoz csak egy sima kapcsolót kell vennem, illetve az a kis műanyag részt? vagy az egész a könyöklő részt le kell cserélni?

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
a következőben kérném valakinek a segítségét

nekem gyárilag nem volt benne elektromos abalak, de azt rakattam bele utólag, de most át szeretném rakatni a kapcsolót a középkonzolról az ajtóra (ahol ugye gyárilag is lenni szokott)

ahhoz csak egy sima kapcsolót kell vennem, illetve az a kis műanyag részt? vagy az egész a könyöklő részt le kell cserélni?

Logikusnak tűnik, hogy csak azt a kis részt cseréld, amiben a kapcsoló van. Igazából én egy bontóban próbálkoznék és megkérdezném, hogy van-e valamijük, amivel előrébb leszel.

Helló!

Nem tudja valaki, hogy a G Astrák üléséről a kárpitot le lehet-e könnyen szedni és visszarakni? Vagy ragasztott?

Tomka

Tomka, erről Uhuhu-t kellene megkérdezned.

Mivel azért elég rendesen rá van varrva, szerintem nincs ragasztva.

Azért könnyen leszedni szerintem nem lehet, márcsak a komoly kárpitos munka miatt sem, amit kapott...

szerintem... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy a digit klímás autókban teljesen más a szellőző rendszer. Több helyen jön a levegő, meg több hőmérséklet érzékelő is van beépítve. Javítsatok ki, ha rosszul tudom, mert ez engem is érdekelne.

Csak a technikai oldala, mert eszemben sincs utólag belerakni, akkor eleve olyat vettem volna.

Link to comment
Megosztás:

A digitklíma nem csak a hőfokot, hanem a levegőelosztást is automatikusan szabályozza, tehát a teljes radiátor/levegőelosztó egység más, minden motoros, nem pedig csak a levegőkeringetés. Ennek megfelelően valószínűleg a komplett radiátoregység csere esedékes....

Én egyébként nem erőltetném. Jópofa a hőfokbeállítás meg minden az automata klímán, de ezekben a középkategóriás kocsikban nem olyan a hatásfoka, mint a luxuskocsikban. Nekem pl. az OFF Stilo-ban kb. 20-30 perc, mire ténylegesen eléri a kívánt hőmérsékletet (érzetre)... lehet, hogy a manuális klíma nem ennyire precíz, de ha meleged van, nyomatod a hideget ezerrel, oszt jóvan....

Link to comment
Megosztás:

Megérteném, ha nem Gyári Opel rádió lenne??? Ezen nincs kijelző az előlapon..

Ahhoz, hogy a kijelzővezérlést a rádió átvegye, az ISO csatlakozó "auto antenna" vezetékére 12V-ot kell adjon. (A5 - kiosztás ITT - a pontos kiosztás változik autómárkánként) Nálad itt lehet a bibi, mert ha pl. egy nem gyári rádiót raksz bele, ami nem tudja vezérelni a kijelzőt, ha ez a vezeték be van kötve és bekapcsolod, a dátum eltűnik a kijelzőről, és csak üres sor van alul. Mivel nálad a dátum marad, a következők lehetnek:

- a vezeték nincs bekötve az ISO csatlakozónál

- a rádió nem adja ki a 12V-ot

Link to comment
Megosztás:

nemtudjátok, azt meg lehet oldani hogy kettős zárásra automatikusan felhúzza az ablakokat? tehát a reteszelős zárásra, ami amúgy a riasztót is kapcsolja...

meg. Az ablakfelhúzó pozitívját össze kell közösíteni a kpzárral.Sztem egy autóvillamosságis kb 3 perc alatt megoldja.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Wow, gratula!

Gyári? Elő volt készítve? Te pakoltad bele? More info pls. :lol:

Igen gyári! 3 srác építette be(Wallis, Kövesdán, Tóth-nál dolgoznak), én az anyagi részét álltam! :D

kb: 1 óra alatt lett kész! Sokan mondták, hogy a Classicocba nem lehet :lol: , hát sikerült. :D

Az "I"-vel rögzíted és ha legközelebb azzal a beállítással akarsz menni, akkor benyomod a "R"-et. Ha gyorsítani akarsz, nem kell gázpedálra lépned, csak nyomva tartani az "I"-t(ahol elengede azt tartja a kocsi a továbbiakban), ha lassítani-->akkor az "R"-et. A "O" értelem szerint oldja a tempomatot, persze ha a kuplungot vagy fékpedált benyomod akkor is kiold!! Mindezt a gyári ár töredékéért: 35 pénzért!

Királyság! Persze a jót, könnyen megszokja az ember!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen gyári! 3 srác építette be(Wallis, Kövesdán, Tóth-nál dolgoznak), én az anyagi részét álltam! :lol:

kb: 1 óra alatt lett kész! Sokan mondták, hogy a Classicocba nem lehet :lol: , hát sikerült. :D

Az "I"-vel rögzíted és ha legközelebb azzal a beállítással akarsz menni, akkor benyomod a "R"-et. Ha gyorsítani akarsz, nem kell gázpedálra lépned, csak nyomva tartani az "I"-t(ahol elengede azt tartja a kocsi a továbbiakban), ha lassítani-->akkor az "R"-et. A "O" értelem szerint oldja a tempomatot, persze ha gáz vagy fékpedált benyomod akkor is kiold!! Mindezt a gyári ár töredékéért: 35 pénzért!

Királyság! Persze a jót, könnyen megszokja az ember!! ;)

Király! Lehet, majd egyszer én is beruházok... Sosem vezettem még tempomatos autót, de már nagyon szeretnék... :D

Link to comment
Megosztás:

Igen gyári! 3 srác építette be(Wallis, Kövesdán, Tóth-nál dolgoznak), én az anyagi részét álltam! :D

kb: 1 óra alatt lett kész! Sokan mondták, hogy a Classicocba nem lehet :lol: , hát sikerült. :D

Az "I"-vel rögzíted és ha legközelebb azzal a beállítással akarsz menni, akkor benyomod a "R"-et. Ha gyorsítani akarsz, nem kell gázpedálra lépned, csak nyomva tartani az "I"-t(ahol elengede azt tartja a kocsi a továbbiakban), ha lassítani-->akkor az "R"-et. A "O" értelem szerint oldja a tempomatot, persze ha gáz vagy fékpedált benyomod akkor is kiold!! Mindezt a gyári ár töredékéért: 35 pénzért!

Királyság! Persze a jót, könnyen megszokja az ember!! ;)

Cool! És vállalnak még más Classicot is, vagy neked ismerősök voltak? Kell nekem is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen gyári! 3 srác építette be(Wallis, Kövesdán, Tóth-nál dolgoznak), én az anyagi részét álltam! :D

kb: 1 óra alatt lett kész! Sokan mondták, hogy a Classicocba nem lehet :lol: , hát sikerült. :D

Az "I"-vel rögzíted és ha legközelebb azzal a beállítással akarsz menni, akkor benyomod a "R"-et. Ha gyorsítani akarsz, nem kell gázpedálra lépned, csak nyomva tartani az "I"-t(ahol elengede azt tartja a kocsi a továbbiakban), ha lassítani-->akkor az "R"-et. A "O" értelem szerint oldja a tempomatot, persze ha gáz vagy fékpedált benyomod akkor is kiold!! Mindezt a gyári ár töredékéért: 35 pénzért!

Királyság! Persze a jót, könnyen megszokja az ember!! ;)

királyság, grat a cucchoz ;) énis nagyon szeretem a tempomatot, bár kicsit ijjesztő volt elsőre hogy nem én nyomom neki a gázt :lol: egyébként gázra nem kapcsol ki, tehát ha gázt adsz neki akkor gyorsít, majd ha elveszed a gázról a lábad akkor visszalassít a tempomat által beállított értékre. Nekem fékre és kuplungra kapcsol automatikusan, szerintem nálad is így van :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.