Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok !

nemrég vettem egy 1,7 CDTI astra G-ét amiben van beépitett navigációs rendszer viszont nincs magyarország térképe a rendszerbe

és nem magyar nyelvű, lehet olyan CD-ét valahol találni ami kompatibilis a siemens VDO rendszerel, mert eddig nem

sok sikerrel jártunk.

köszi pali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

nemrég vettem egy 1,7 CDTI astra G-ét amiben van beépitett navigációs rendszer viszont nincs magyarország térképe a rendszerbe

és nem magyar nyelvű, lehet olyan CD-ét valahol találni ami kompatibilis a siemens VDO rendszerel, mert eddig nem

sok sikerrel jártunk.

köszi pali

Szia!

Bár nem vagyok tapasztalt a témában, de informatikus logikával szerintem a navigáció cserélyét nem CD-s "telepítéssel" oldották meg.

Szerintem egy flash rom van a kocsiban (mint pl a telefonokban) és annak a programját kell kicserélni. A mód szerintm olyan mint a szoftverfrissítésé, csak itt nem a vezérlést mahinálják, hanem a navigációt.

Én megkérdezném egy márkaszervízben, és kiszedném belőlük hogy mi az eljárás menete, aztán kerítenék egy térképszoftvert hozzá (valami fájlcserélőn talán van) és egy chiptuningosnál megpróbálnám berakatni (Bár lehet hogy aki chiptuningot csinál, az ezt a beavatkozást nem tudja megoldani, mert lehet más szervízcsatit kell használni vagy bárni).

Csan nem ilyen van benne? :(

VDO DAYTON OPEL ASTRA NAVIGATION SYSTEM

Link to comment
Megosztás:

Már utána is néztem...

Jobb vagyok mint TÍDZSÉ HÚÚÚKKER :cry:

Sajna magyarország térképet csak BMW-hez találtam.

Viszont van koplett europa térkép 2006-os kiadás, amirol nem irják milyen vasba valo....

Már el is kezdtem a letoltést.

Van citroenhez, peugeothoz is :(

(imádom hogy az autók hovatovább számítógéppé válnak, úgy majd azokkal is ugyanazokat a trükköket játszhatom mint egy pc-vel... :P )

Link to comment
Megosztás:

Jesszus :P :cry: :D ;)

Mondom én hogy elszámítógépesednek a kocsik..

Most túrtam elő egy infót a "kódos" gyári fejekről....

A szalonban biztos úgy propagálják a magnót//cd-t//rádiót, hogy nem lopják el, mert kóddal van ellátva és ha nem tudják a kódot 10 próbálkozás után használhatatlan.......

Hiszi a piszi :P :P :P :P

A kütyüben ugyab olyan bios van mint egy pl egy alaplapon. Ha nem tudod a kódját tegyél bele olyan EPP-romot aminek tudod vagy az már nem kéri, és passz..

Ha egyszer letiltanám benne a kódolást (a gyári füzetben le van írva hogy kell) majd kiszedném a chipet belőle ismerősöm simán kiolvasná a chip tartalmát, majd ugyan ilyen könnyeden vissza is programozná a "használhatatlanná vált" fejegységekbe... mindenzt önköltségi áron 0FT-ért :(

Najó, egy EPP rom programozás 2-3ezer forint... Mennyi lehet egy márkaszervízben egy "elkódolt fej" cseréje????

ennek asszem utána járok, veszek egy EPP rom égetőt kb 15ezerért és megnyitom a boltot :P:D:D:D

Link to comment
Megosztás:

Bár konkrétan nem ismerem ezt a típust, de a hasonlókban mind cd-ről illetve dvd-ről lehet

frissíteni a térképeket. Egyébként meg nem olyan egyszerű a kikódolása a flash-ben tárolt

adatoknak, mint azt így elsőre hiszed. :P szerinted miért nem foglalkozik ezzel minden második

sarkon valaki? :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem igazán olvastam még erről a témáról:

lámpa mosó utólag

- Fapados változat :

Cukorspárgára erősítesz 1 db öklömnyi spongyát , cukorspárga másik végét takaros masnival lökhárítőhoz fabrikálod .

- Fullextrás változat :

Ez a csomag már 2 db cukorspárga-sponya egységet tartalmaz ; - rendelhető hozzá izléses rözsaszín veder /tarzozék a veder felakasztására szolgáló

" S " idom ( anyaga ) derót . /

:(

Link to comment
Megosztás:

Húúú.. mire végigolvastam ezt a topicot volt vagy két óra és nagyon elfáradtam :(

A lényeg, hogy én is kérném privátba a tempomat szerelő titkos gárdának az elérhetőségét, ha megoldható..

Bár nem tudom, hogy mennyire lehet nekem ilyesmim, mert X20XEV motorom van, de amikor a Futó Gabinál voltam BC szerelésen

azt mondta, hogy fura, mert teljesen elő van készítve tempomatra és ez nem gyakori..

Kérdés, hogy mi a fenének lenne előkészítés, ha a motor miatt nem lehetne berakni? Na mind1, valaki majd megmondja a frankót..

Előre is köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Bár nem tudom, hogy mennyire lehet nekem ilyesmim, mert X20XEV motorom van, de amikor a Futó Gabinál voltam BC szerelésen

azt mondta, hogy fura, mert teljesen elő van készítve tempomatra és ez nem gyakori..

Ez csak a kábelkötegre vonatkozott :(

Attól még kell bele szabályzómotor(bowdenes) meg kapcsoló.

Asszem az elektronika ezeknél a típusoknál már a szabályzómotorban van.

Lényeg a lényeg, neked nem oldható meg úgy, ahogy itt mondták.

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten megérkeztek a matricák amiket rendeltem a neten. Már fönn is vannak, és nagyon tetszetősek. Majd képet rakaok föl róla.

Nagyon korrektek voltak, postán adják föl a cuccot, mert Veszprémben vannak, de megjegyzésbe beírtam hogy telefonos egyeztetést kérek a szállítás előtt (benéztem mert a postát később vettem észre) és fölhívtak, hogy most adták postára...

Én meg meglepődve köszöntem meg a hívást . :(

Szóval ha van ilyen matricázási ingerenciátok akkor látogassatok el erre az oldalra.

A csomag maga egy paír "csőben" érkezik, úgyhogy nem lesz baja a postai szállítástól.

http://decalshop.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Biztosan lerágott csont, de sajnos még mindíg nem egyöntetű:

lehet tempomatot utólag beépíteni egy frissen vásárolt Astra Classic II-be? (1,4 16v)

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!!!

I

Szia!

ENGEM IS SOKÁIG AZZAL ETETTEK, HOGY NEM LEHET-->DE SIKERÜLT! :(

KÉTSÉGTELEN, HOGY PÁR AUTÓNÁL NEM LEHET MEGOLDANI, DE AZ INFÓT ELKÜLDTEM KÉRDEZD MEG A SRÁCOKAT..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Láttam ma egy audit.

Aminek már ledes nappali menetfénye vagy micsodája van.

Érdekes volt, hogy a ködben ezt a ledes fényt hamarabb láttam meg szemből, mint az audi előtti autó ködlámpáját.

És mégsem volt bántó a fénye.

Na valami ilyet kéne szerkeszteni az astrára is. A ködlámpa mellé vagy helyett.

Vélemény? Ötlet? Azért nem valami tecskós gagyi lámpára gondolok.

Link to comment
Megosztás:

Az ódi lámpájában spéci ledek vannak, aminek darabára erős nemtetszésedet váltaná ki, és a beszerzése is nehézkes :(

Azonkívül nem olyan egyszerű az applikálása sem, mivel nagyon érzékeny adaptív vezérléssel van ellátva a led-sor

abban a lámpában, mert a környezeti tényezőktől erősen függ a ledek karakterisztikája, és az áramgenerátoros meghajtást

szinte másodpercenként kell újraparaméterezni, különben tönkremennek a ledek :P

Link to comment
Megosztás:

Volt Kollégám nagy LED imádó. Állandóan Gyártók oldalait böngészgette, és kérte a mintákat.

Aztán talált egy lámpácska gyártót, aki ilyen hiper erős, LED-es lámpákat gyárt, és importált belőle egy adagot.

Kis vacak, ceruzaelemes lámpa úgy világított, hogy majdnem láttuk a mókust a 150 m-re lévő fán.

A nagyobbik változattal(azt hiszem Cree LED, vagy minek hívják) már simán látható volt minden a fán, ja és éjszaka.

Jah, az olcsóbbikat ránk való tekintettel tudta volna adni 9900-ért, a nagyobbikat a duplájáért.

Ezt csak azért írtam le, hogy lássuk, jó ötlet ez a LED lámpa, de kutya drága még. Pláne meg autóba. Bele sem merek gondolni, mennyibe lenne egy fényszóró átalakítás ilyenre.

Ráadásul ezeknek már azért van rendesen hőleadásuk, és már annyira nem is takarékosak, mint a sima LEDek.

Link to comment
Megosztás:

Volt Kollégám nagy LED imádó. Állandóan Gyártók oldalait böngészgette, és kérte a mintákat.

Aztán talált egy lámpácska gyártót, aki ilyen hiper erős, LED-es lámpákat gyárt, és importált belőle egy adagot.

Kis vacak, ceruzaelemes lámpa úgy világított, hogy majdnem láttuk a mókust a 150 m-re lévő fán.

A nagyobbik változattal(azt hiszem Cree LED, vagy minek hívják) már simán látható volt minden a fán, ja és éjszaka.

Jah, az olcsóbbikat ránk való tekintettel tudta volna adni 9900-ért, a nagyobbikat a duplájáért.

Ezt csak azért írtam le, hogy lássuk, jó ötlet ez a LED lámpa, de kutya drága még. Pláne meg autóba. Bele sem merek gondolni, mennyibe lenne egy fényszóró átalakítás ilyenre.

Ráadásul ezeknek már azért van rendesen hőleadásuk, és már annyira nem is takarékosak, mint a sima LEDek.

Ja, hőleadásuk az van, de azért nem a világvége. 1-1.5W disszipáció lófütty az izzókhoz képest. Persze itt ez a teljesitmény a szubsztrát felületén jelentkezik, ami jócskán kisebb, mint 1mm2, szóval komoly hűtőfelület kell mellé. Azért kicsit olcsóbban tudok ilyen LEDeket, de amig nem párszázas kategória, addig szerintem sem érdemes vele foglalkozni. Pláne, hogy a fényszórók sugárzási karakterisztikája nem lehet akármilyen, tervezni kell a nyalábot...... Az optikában van a nagy okosság, nem a LED-ben magában. Erre meg se felkészültségünk, se lehetőségünk nincs. Hagyjuk meg a Hellának, Valeonak és társaiknak.....

Féklámpának, zárófénynek már több fantázia van benne. És a piros LED-ek sokkal olcsóbbak high-power kategóriában is... :(

Link to comment
Megosztás:

Ha később egy olyan AstraG 2007-esbe szeretnék beépíteni egy első ködlámpát, amiben gyárilag nincs, akkor az mekkora költség, illetve házilag lehet? A vezetékelése megvan vajon? Kapcsolót külön (első ködlámpa a hátsó kapcsolója melett), vagy csak az egészet (az a kis modul, a magaságálító, kijelzőfényerő stb) modulal együtt lehet cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.