Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Én is nagyon "szeretm" aki nappal, vagy éjszaka ködlámpával közlekedik, és ködnek semmi nyoma.

A Xenon+ ködlámpa, nah az a fincsi. :lol:

Már megváltozott a ködlámpa beszerelésének műszaki követelménye. A "ködlámpát csak tompítottal" és az "időjárási viszonyoknak megfelelően" előírás már a múlté. Az uniós jogharmonizáció hozta ezt is (meg pl. a sárfogó gumi nem kötelezőt is). Manapság a ködfény mehet a tompított nélkül/helyett is (ezért van külön kapcsolón az első és a hátsó), vagy irányjelző használata mellett bevilágíthatja az aktuális kanyar ívét. Ez mind nem is volna baj, csak a főfényszóró(k) beállítása mellett szinte mindenki megfeledkezik a kiegészítő fényszórók rendszeres ellenőrzéséről/beállításáról. A gyárival v. utólag szerelt, de gyári minőségnek megfelelőkkel nincs is annyi baj, mint a házilag ide-oda felapplikált, bizonytalan eredetű, funkciójú, minőségű (többnyire made in China) ködlámpa szerű képződményekkel.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy más is leírta, ha zavar a hátsó ködlámpám, akkor lépj a fékre, mert nem jó a követési távolságod! Aki meg az utánfutómnak képzeli magát, annak süsse is a szemét. :lol:

Mentél már kilómétereket tiszta időben egy világító hátsó ködlámpájú autó után? Akkor is baromira zavaró, ha 20m követési távolságot tartasz...

Link to comment
Megosztás:

Mentél már kilómétereket tiszta időben egy világító hátsó ködlámpájú autó után? Akkor is baromira zavaró, ha 20m követési távolságot tartasz...

Ki az a nemnormális, aki bekapcsolja tiszta időben? Igaz sok nemnormális ugyanazt csinálja fényes nappal, menőbb, van neki..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mentél már kilómétereket tiszta időben egy világító hátsó ködlámpájú autó után? Akkor is baromira zavaró, ha 20m követési távolságot tartasz...

Mint ahogy írtam is, a ködlámpa rossz látási viszonyok közé való az én olvasatomban. Tiszta időben miért kapcsol valaki ködlámpát? Köd van a fejében??? Amúgy tiszta időben ha előttem valaki nyomatja a hátsó ködfényt, akkor refi felvillant, oszt lekapcsolja. Miért akarjátok belemagyarázni a dologba a nem rendeltetésszerű használatot?

Az uniós előírás is arról szól, hogy az elsőt bekapcsolhatod, ha jól értelmezem... (persze a jól beállított első ködlámpa nem is zavar szemből) A szabálytalanul, ködlámpa helyett felrakott szúró fényszórók persze zavaróak, de ezt rendőrbácsi díjazza is csekk formájában.

Link to comment
Megosztás:

Mert létező jelenség, én sokat vezetek és sajna elég gyakran találkozom vele, még autópályán is. Amúgy természetesen éjszaka+tiszta idő kombóra gondoltam.

Ezt nem is vitatom, de h_lyék mindig lesznek. Ilyen alapon betilthatunk, korlátozhatunk bármit a technikával.

Szerintem inkább a szabályok betartatására kellene hangsúlyt fektetni, és keményen büntetni az ilyen majmokat, hogy legközelebb ne legyen kedve felnyomni azt a fényt, ha nem is kell.

Amúgy sajnos a te álláspontodat is megértem, mert a cégnél is napi szinten találkozok azzal a problémával, hogy bizonyos feladatra célgépet kell készítenünk, de a vezérlés legyen "bolondbiztos", mert hiába a szabályok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sok majmot meg lehet büntetni és én nem is a ködlámpásokkal vagy gyorshajtókkal kezdeném hanem a sok barommal aki autóba ül veri a nyálát hogy milyen szuper fostalicskája van de vezetn...vára nem tud. Én nekem tetszik a hűtő maszk mögötti laza kis lámpa rejtve elég gizda. jó kis hella

Link to comment
Megosztás:

Részemről ha komolyabb eső van autópályán akkor is használom, hogy lássák hol megyek és én is szeretem, ha más ugyanígy cselekszik.

Vízfüggönyt kicsit nehéz elhúzni :lol:

Tehát rossz látási viszonyok között használod. Ezzel szerintem senkinek nincs is baja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sok majmot meg lehet büntetni és én nem is a ködlámpásokkal vagy gyorshajtókkal kezdeném hanem a sok barommal aki autóba ül veri a nyálát hogy milyen szuper fostalicskája van de vezetn...vára nem tud. Én nekem tetszik a hűtő maszk mögötti laza kis lámpa rejtve elég gizda. jó kis hella

Igen! Tényleg jól néz ki. Kár, hogy kb. az 1940-50-es évektől tilos ez az elrendezés ill. páratlan számú lámpát az autó elejére szerelni. Azóta csak veteránokon és egyes "fedett" járműveken lehet látni így elhelyezett lámpatesteket. Gyönyörű szép francia autókat gyártottak kadmiumsárga fényű lámpákkal a hűtőrács mögött.

Link to comment
Megosztás:

Én megcsináltam régi autómnál, alu rács mögött volt 2 lámpa olyan volt mint a 67 es shelby, csak nekem rács mögött. Közelről látszódott, de felkapcsolva brutál volt. Astránál is jól nézne ki tunning rácsba vágva ha nem használod nem bűntethetnek meg gondolom én?.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ősszel szeretnék beszereltetni ködlámpát a koicsba! (G Astra)

A lökhárítómba állítólag be lehet szerelni, tudtok ajánlani valamilyen boltot ahol értelmes áron kaphatok ködlámpát?

Most jövök a márkakereskedőtől, potom 70 ezerbe kerülne és ebben nincs benne a beszerelés! ^^

Esetleg utángyártott?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ősszel szeretnék beszereltetni ködlámpát a koicsba! (G Astra)

A lökhárítómba állítólag be lehet szerelni, tudtok ajánlani valamilyen boltot ahol értelmes áron kaphatok ködlámpát?

Most jövök a márkakereskedőtől, potom 70 ezerbe kerülne és ebben nincs benne a beszerelés! ^^

Esetleg utángyártott?

Bontók....vagy vatera.hu

Vagy Üllői úton van lámpabolt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ősszel szeretnék beszereltetni ködlámpát a koicsba! (G Astra)

A lökhárítómba állítólag be lehet szerelni, tudtok ajánlani valamilyen boltot ahol értelmes áron kaphatok ködlámpát?

Most jövök a márkakereskedőtől, potom 70 ezerbe kerülne és ebben nincs benne a beszerelés! ^^

Esetleg utángyártott?

Utángyári kb 4,5eFt/db. Ez a gyárival egyező H3 izzós fajta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.