Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hi!

Szeretnék rendes audiót a gépbe :D A jelenlegi kevés konkrétan, 2 hangfal, 1xerű fejegység.

Tudtok ajánlani vmi 6os szettet? ugye 4 ajtó + a 2 magas sugárzó kicsi. Valami jó ár/érték cucc?

Előre is thx

Fejegységemet tudom ajanlani , eladnam, ha erdekel... jvc kd4202 dvd, mp3,kijelzo nelkuli,video kimenettel,4x50watt,vonalkimenet,rds,taviranyito stb...

Link to comment
Megosztás:

Wessznek köszönhetően bekerült a tempomat az autóba! Szuperul működik!

Megkérdeztem tőle, azt mondta fejlesztés alatt van a visszajelző kialakítása. Nem elég csak a műszerfalba izzót rakni.

Más bekötések is kellene hozzá!

grat hozzá! mennyibe fájt? már ha nem titok.

Link to comment
Megosztás:

grat hozzá! mennyibe fájt? már ha nem titok.

Köszönöm szépen! Nagyon szuper a cucc. Dani pedig nagyon profin szerelte valóban. Alapos munka volt és nyoma sem volt semmi tákolásnak gányolásnak mint amit sok helyen látni lehet. Én is csatlakozom az őt ajánlók közé!

25-ért rakta be de a kart én vittem. Itt sajnos okoztam egy kis kellemetlenséget egy félreértés miatt, mert ős is vett.

A 25-ben tehát benne volt kábelezés, szerelés, kuplung kapcsoló és a programozás. Oktatást is kaptam, hogyan működik. :D

Szóval minden szuper!

Link to comment
Megosztás:

Igen, emlékszem, kerestem is, hogy belinkeljem neki, de akkor ezek szerint ezért nem találtam, emlékszem a vezetékbeforrasztásra is. De miért törölte magát?

Amúgy sztem tök felesleges az a kis lámpa... Ha nem tudom, h tempomaton vagyok-e vagy se, kb 1 mp alatt megnyomom a 0-ázót a karon, ha meg azon vagyok, egyébként úgyis tudom, hogy nem nyomom a gázt és megy az autó :D

Persze. Meg az összes többi is! Hiszen csak tudom, hogy indexelek-e és melyik irányba, hogy behúztam v. kiengedtem a kéziféket, hogy ... :D

Link to comment
Megosztás:

Persze. Meg az összes többi is! Hiszen csak tudom, hogy indexelek-e és melyik irányba, hogy behúztam v. kiengedtem a kéziféket, hogy ... :D

De hát tényleg lehet tudni....

Nekünk az Astra az első autó a családban amiben az irányt is lehet tudni indexelésnél. A többiben csak egy izzó volt. Relét meg mindig lehet hallani kattogni...

Ladában pedig sosem működött a kéziféket jelző lámpa....

Szóval simán lehet ezek nélkül élni, és nem okoz problémát a gyakorlatban.

Szerintem csak a hibajelző lámpák a fontosak, a többi csak happy! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Elektromos gondom van, bár nem olyan egetrengető. A kürt megnyomásakor leggyakrabban csak a magas hangú szól, vagy megszólal mind a kettő, de két dudálás után a mély elhallgat. A csatikat befújtam WD-40-el, vezetékszakadást nem látok. Relé gond is lehet? Bár ha az egyik szól, akkor a másiknak is kellene, nem? Fontos, hogy szóljon, amikor tolom le magam előtt a kocsisort. :D Más. A hsz.-nél a hsz. alá hogy kell beírni kis kék betűkkel a kocsim típusát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Elektromos gondom van, bár nem olyan egetrengető. A kürt megnyomásakor leggyakrabban csak a magas hangú szól, vagy megszólal mind a kettő, de két dudálás után a mély elhallgat. A csatikat befújtam WD-40-el, vezetékszakadást nem látok. Relé gond is lehet? Bár ha az egyik szól, akkor a másiknak is kellene, nem? Fontos, hogy szóljon, amikor tolom le magam előtt a kocsisort. :D Más. A hsz.-nél a hsz. alá hogy kell beírni kis kék betűkkel a kocsim típusát?

Vezérlőpult - Aláírás szerkesztése

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen! Nagyon szuper a cucc. Dani pedig nagyon profin szerelte valóban. Alapos munka volt és nyoma sem volt semmi tákolásnak gányolásnak mint amit sok helyen látni lehet. Én is csatlakozom az őt ajánlók közé!

25-ért rakta be de a kart én vittem. Itt sajnos okoztam egy kis kellemetlenséget egy félreértés miatt, mert ős is vett.

A 25-ben tehát benne volt kábelezés, szerelés, kuplung kapcsoló és a programozás. Oktatást is kaptam, hogyan működik. :D

Szóval minden szuper!

a komplett kábelezés is? az nem is hangzik olyan durván.

Link to comment
Megosztás:

a komplett kábelezés is? az nem is hangzik olyan durván.

Igen! Nekem nem volt előre kábelezve az autó. Kuplung kapcsoló sem volt benne. Pontosan nem is tudom, de asszem a motorvezérléstől

4 db kábel kellett az utastér felé, kuplung kapcsolóhoz is kettő, és a karba is be lett kötve 4 kábel a gombokhoz. Én a kart 10-ért vettem, tehát nekem

35-ből lett meg a tempomat. Nekem megérte, örülök neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

utólag macerás ködlámpát beszereltetni?

be lehet rakni nem gyárit is?

Szia

Lehet bele tenni! A lökösben megvan a helye, szépen körbe kell vágni! Kell egy új lámpakapcsoló, amin van első ködlámpának kapcsoló, meg be kell kábelezni, relézni azt nem tudom, hogy hogyan kell...biztos van valakinek leírása!

Én maradnék a gyári ködlámpáknál...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

utólag macerás ködlámpát beszereltetni?

be lehet rakni nem gyárit is?

Nekünk 0 km-es autóba szakszervízben a meglévő egyes ködlámpakapcsolóra kötötték az elsőket is. Így az ősök CL2-jében egyszerre lehet csak kapcsolni az első-hátsót. :D

Régebben valaki írta itt, hogy gyakran be van húzva a kábel, így lehet, hogy azt megúszod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

utólag macerás ködlámpát beszereltetni?

be lehet rakni nem gyárit is?

Nekem az előző tulaj tett fel egy ködlámpás lököst, úgy, hogy nem volt bekötve, a szaki rákötötte a hátsóra. Én egyszer kapcsoltam be a ködlámpát, amikor kipróbáltam. Utólag szerintem jó az utángyártott is, figyelembe véve, hogy hányszor használjuk.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az előző tulaj tett fel egy ködlámpás lököst, úgy, hogy nem volt bekötve, a szaki rákötötte a hátsóra. Én egyszer kapcsoltam be a ködlámpát, amikor kipróbáltam. Utólag szerintem jó az utángyártott is, figyelembe véve, hogy hányszor használjuk.

mondjuk valószínűleg sűrűn nem kell....

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szeretnék rendes audiót a gépbe :D A jelenlegi kevés konkrétan, 2 hangfal, 1xerű fejegység.

Tudtok ajánlani vmi 6os szettet? ugye 4 ajtó + a 2 magas sugárzó kicsi. Valami jó ár/érték cucc?

Előre is thx

Én most csináltattam a Paradox autó-hifi-nél Szadán.

Ár/élmény -ben szerintem elég jó:

Első ajtóba : alpine-spg-17cs

Hátsó ajtóba: alpine-spg-13cs

Fejegység :pioneer-deh-4300ub

Ez tudja a némítás funkciót, (telefon kihangosítóhoz nélkülözhetetlen), és a multikormánnyal egy átalakító közbeiktatásával össze lehet kötni.

Van Sub kimenete is. USB-ről, CD-ről is onnan folytatja a lejátszát ahol abbahagytuk. Hosszabb mix-eknél ez lényeges!

Szép tisztán szól, sok beállítási lehetőség, 30 színvariációnak köszönhetően, illeszkedik bármely műszerfal megvilágításához.

Helyben be is szerelik pár óra alatt. A gyári car300-hoz képest ég és föld.

Link to comment
Megosztás:

Én most csináltattam a Paradox autó-hifi-nél Szadán.

Ár/élmény -ben szerintem elég jó:

Első ajtóba : alpine-spg-17cs

Hátsó ajtóba: alpine-spg-13cs

Fejegység :pioneer-deh-4300ub

Ez tudja a némítás funkciót, (telefon kihangosítóhoz nélkülözhetetlen), és a multikormánnyal egy átalakító közbeiktatásával össze lehet kötni.

Van Sub kimenete is. USB-ről, CD-ről is onnan folytatja a lejátszát ahol abbahagytuk. Hosszabb mix-eknél ez lényeges!

Szép tisztán szól, sok beállítási lehetőség, 30 színvariációnak köszönhetően, illeszkedik bármely műszerfal megvilágításához.

Helyben be is szerelik pár óra alatt. A gyári car300-hoz képest ég és föld.

ez nem volt óccsó :D

Link to comment
Megosztás:

ez nem volt óccsó :D

A hi-fivel szemben támasztott igényekhez képes ez volt a legolcsóbb megoldás.

Először Clarion-ban gondolkoztam, de lebeszéltek róla, nem bántam meg.

A fejegység nem tudta azokat, ami nekem kellet, némítás, multikormányról vezérlés.

Link to comment
Megosztás:

A hi-fivel szemben támasztott igényekhez képes ez volt a legolcsóbb megoldás.

Először Clarion-ban gondolkoztam, de lebeszéltek róla, nem bántam meg.

A fejegység nem tudta azokat, ami nekem kellet, némítás, multikormányról vezérlés.

Szia! Neked a forgalmiban is kétszinű az autód? Vagy ott fehér maradt?

Volt valami oka, hogy a tetejét festeni kellett, vagy így képzelted el?

Szép! Jól áll neki! Én sosem mernék még fejben sem elképzelni egy ilyen drasztikus külső változást....

De ha más csinálja mindig jól megnézem! :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, emlékszem, kerestem is, hogy belinkeljem neki, de akkor ezek szerint ezért nem találtam, emlékszem a vezetékbeforrasztásra is. De miért törölte magát?

Amúgy sztem tök felesleges az a kis lámpa... Ha nem tudom, h tempomaton vagyok-e vagy se, kb 1 mp alatt megnyomom a 0-ázót a karon, ha meg azon vagyok, egyébként úgyis tudom, hogy nem nyomom a gázt és megy az autó :D

ha véletlenül megtaláltad a műszerfalra való bekötést, légyszives küldd el nekem, mert engem érdekelne. hamarosan nekem is be lesz szerelve a tempomat viszont én szeretném ha visszajelezné. úgy "gyári". :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.