Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy belső levegő keringetőhöz honnan lehetne motorból újat szerezni? Illetve tetőantennára lenne szükségem, de amit láttam csatlakozót az elég egyedinek tűnik benne (ilyen kék műanyag csatival van toldva az antennától kb 20cm-re, Caravan-ról van szó). Esetleg valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy belső levegő keringetőhöz honnan lehetne motorból újat szerezni? Illetve tetőantennára lenne szükségem, de amit láttam csatlakozót az elég egyedinek tűnik benne (ilyen kék műanyag csatival van toldva az antennától kb 20cm-re, Caravan-ról van szó). Esetleg valakinek ötlete?

Olvasd el ezt: https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes/behr

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kisebb elektromos problémám, de leírom az egész sztorit, hátha számít.

A bal oldali visszapillantó tükör nagyon remegett, elengedte a ragasztó, már csak nagyon kis felületen tartotta a tükörlapot.

Kivettem a tükröt a műanyag keretével együtt.

A tükörlapot levettem a keretről, körömlakk lemosóval megtisztítottam mind kettőt, aztán Loctite ragasztóval újra összeraktam.

Kivittem a kocsihoz, bepattintottam, nem remeg, szuperül működik minden része, kivéve a fűtést.

Menet közben (pl piros lámpánál tapogatva), pár perccel a bekapcsolás után a jobb oldali tükör már langyos, amikor a bal még csak elkezd valami életjelet mutatni.

A tükör burkolatban lévő két vezetéken megvan a 12V.

A tükörlapban nincs "kábel" szakadás.

Ma munkahelyemen labortápról adtam 12V-ot a tükörlapnak és melegszik is szépen, bár nem valami nagy lelkesedéssel (igazából nem is tudom mennyi ideig kellene ennek tartania).

Mi lehet a gond? <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kisebb elektromos problémám, de leírom az egész sztorit, hátha számít.

A bal oldali visszapillantó tükör nagyon remegett, elengedte a ragasztó, már csak nagyon kis felületen tartotta a tükörlapot.

Kivettem a tükröt a műanyag keretével együtt.

A tükörlapot levettem a keretről, körömlakk lemosóval megtisztítottam mind kettőt, aztán Loctite ragasztóval újra összeraktam.

Kivittem a kocsihoz, bepattintottam, nem remeg, szuperül működik minden része, kivéve a fűtést.

Menet közben (pl piros lámpánál tapogatva), pár perccel a bekapcsolás után a jobb oldali tükör már langyos, amikor a bal még csak elkezd valami életjelet mutatni.

A tükör burkolatban lévő két vezetéken megvan a 12V.

A tükörlapban nincs "kábel" szakadás.

Ma munkahelyemen labortápról adtam 12V-ot a tükörlapnak és melegszik is szépen, bár nem valami nagy lelkesedéssel (igazából nem is tudom mennyi ideig kellene ennek tartania).

Mi lehet a gond? <_<

A ragasztó a gond! Nem vezeti a hőt!

Cseréld ki a tükörlapot egy újra! Ne kínlódj vele úgyis az lesz a vége!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, hátha van valakinek ötlete a problémával kapcsolatban...

Egyik barátomnak van egy X14XE motoros G Astrája, amelyen előfordul egy időszakos hiba.

Leírás:

Jár a motor, és a sluszkulcs elfordítását és kivételét követően, az autórádió lekapcsol, a szellőztető ventilátor leáll, viszont a motor járva marad. Lefullasztva világít az akku és az olajnyomás ikon mint ahogy az gyújtáson szokott. Indítózva szépen indul. A hiba hidegben sűrűbben előfordul. Mióta bejött az a tavaszi idő, csak egyszer-kétszer játsza el.

Gyújtáskapcsoló betét ki lett cserélve, de a hiba fennmaradt.

Link to comment
Megosztás:

Középkonzol 5. rész:

a1_2014_3_10_1plarer5be_tn.jpg

a1_2014_3_10_x0h96yyxwy_tn.jpg

a1_2014_3_10_jmm74e6ksp_tn.jpg

a1_2014_3_10_0zgzw13tdx_tn.jpg

a1_2014_3_10_vdauclxu8x_tn.jpg

Már működőképes, rögzített a kütyü. Ami még hátra van:

-galvanikus leválasztó a telefon és a rádió közé (úton van)

-kiszedni ismét a konzolt, lejavítani az illesztéseket és egészbe lefújni újra

A baloldali kapcsoló ad tápot a telefonnak, az autórádió állandó +12V-járól.

A jobb oldali kapcsoló pedig az autórádió vonalbemenetét aktiválja, hogy a telefon hangjai a hangszórón szóljanak.

Az USB/adatkábel pedig a tároló rekeszből elérhető ha pl térképet akarok frissíteni, vagy zenéket feltölteni laptopról, és nem akarok wifizni vagy bt-ozni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, de ez nekem tájidegen. Én inkább ilyenben gondolkodom:

http://www.youtube.com/watch?v=Jm7Fwl-H1LI

60 körül már lehet használhatót kapni.

Igazad van, nekem is jobban tetszene. Viszont én csak 30-at szántam egy kipróbált technikára. Kicsit félek ezektől az ismeretlen márkáktól. Elég nagy a szórás a minőségükben.

És a teszteket olvasgatva el is bizonytalanodtam. Azt írják néhány helyen, hogy nincs az eszközre szabva az android, ami működési bizonytalanságot okoz. Ezt én is tapasztaltam a kínai tabokkal kapcsolatban.

A telefon két oldalán lévő takarás még csak oda van támasztva, azért áll olyan szerencsétlenül. Az újboli fújással és gletteléssel talán már barátibb lesz. Élőben amúgy kicsit jobb mint képen! :)

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

A ragasztó a gond! Nem vezeti a hőt!

Cseréld ki a tükörlapot egy újra! Ne kínlódj vele úgyis az lesz a vége!

Ma utolért engem is a tükörremegés (legalábbis ma figyeltem fel rá). Szóval, nem érdemes házi barkács szakköröset játszani vele, ha elengedett? A bolti cuccal csak cserebere és annyi? Most néztem Cromaxos árat, a gyári valami 21.000 Ft. Nooórmális...? Ugy. van 2-3 ezer között. Megfelelő az?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Adok-veszekbe mindjárt be is írom, de ha nem gond ide is:

Keresnék 5 ajtóshoz vonóhorgot, fix tökéletes lenne, rozsdás, gatya állapot nem baj, csak ne hátulról törött autóról legyen.

Árral együtt várok ajánlatokat, ha valaki tudja ilyesmiről. Minél korrektebb áron természetesen. Cegléd-Nagykáta-Jászberény vonzáskörzete lenne a legjobb, de ezekről a településekről Bp-i irány, és esetleg Budapest közvetlen környéke még belefér.

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

Ma utolért engem is a tükörremegés (legalábbis ma figyeltem fel rá). Szóval, nem érdemes házi barkács szakköröset játszani vele, ha elengedett? A bolti cuccal csak cserebere és annyi? Most néztem Cromaxos árat, a gyári valami 21.000 Ft. Nooórmális...? Ugy. van 2-3 ezer között. Megfelelő az?

Köszi.

Szia!

Rossz helyen kerested, inkább ezeket nézd: https://cromax.hu/opel/astra-g-1998-2009-/20000000-karosszeria/21320000-muanyag-elemek/21320337-visszapillanto-tukor-alkatresz/?limitstart=0

Illetve ha én értettelek félre és nem komplett tükörházat stb-re értetted amit írtál, akkor gyanítom jó a ~2000 Ft-os is.

Majd ha ismét jön a rossz idő jövő télen, majd veszek egyet.

Más:

G Astra csomagtartó környékén hol találok állandó +12V-ot?

Beltéri (gyári) világítás meghajtásához kellene, szóval jó lenne ha biztosíték is lenne hozzá. :)

Módosítva : ALULU
Link to comment
Megosztás:

Ma utolért engem is a tükörremegés (legalábbis ma figyeltem fel rá). Szóval, nem érdemes házi barkács szakköröset játszani vele, ha elengedett? A bolti cuccal csak cserebere és annyi? Most néztem Cromaxos árat, a gyári valami 21.000 Ft. Nooórmális...? Ugy. van 2-3 ezer között. Megfelelő az?

Köszi.

Ha még csak remeg és nem esett le, akkor ha kicsit kifeszíted a tükörlapot (annyira, hogy ne essen le), mögé tudsz kenni mondjuk FBS ragasztót (600 Ft).

Azt nem tudom, hogy ez a fűtést hogyan befolyásolja, nekem nincs elektromos tükröm, így ez nem volt gond nálam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Adok-veszekbe mindjárt be is írom, de ha nem gond ide is:

Keresnék 5 ajtóshoz vonóhorgot, fix tökéletes lenne, rozsdás, gatya állapot nem baj, csak ne hátulról törött autóról legyen.

Árral együtt várok ajánlatokat, ha valaki tudja ilyesmiről. Minél korrektebb áron természetesen. Cegléd-Nagykáta-Jászberény vonzáskörzete lenne a legjobb, de ezekről a településekről Bp-i irány, és esetleg Budapest közvetlen környéke még belefér.

Köszi !

Használt vonóhorgot ne vegyél.Kellenek hozzá papírok.Műbizonylat,felszerelésről szóló tanusítvány.Bontottakról ilyesmit nem nagyon kapsz.Ezek nélkül nem tudod levizsgáztatni.Car-maxnál kapsz újat.Én is ott rendeltem,kihozza a futár ha nem akarsz lemenni érte Kecskemétre.

Link to comment
Megosztás:

Ma utolért engem is a tükörremegés (legalábbis ma figyeltem fel rá). Szóval, nem érdemes házi barkács szakköröset játszani vele, ha elengedett? A bolti cuccal csak cserebere és annyi? Most néztem Cromaxos árat, a gyári valami 21.000 Ft. Nooórmális...? Ugy. van 2-3 ezer között. Megfelelő az?

Köszi.

Szia!

Gyárival megegyező megoldás: Hajszárítóval (nem hőlégfúvóval) megmelegíted a tükörlapot, óvatosan leszeded a tükörlapot a műanyag hordozóról. Alkohollal megtakarítod mindkét ragasztandó felületet, és 3M-es kétoldalú széles ragasztószalaggal befeded a tükörlap hátulját. Lehúzod a papírt a felragasztott 3M-es ragasztószalagról és felragasztod a műanyag hordozóra a tükörlapot. Nekem így van pár éve, nincs semmi probléma vele. Sziloplaszt, FBS, karosszéria tömítő nem jó, főleg utolsó kettő izocianát (pur hab alapanyaga) alapú hőszigetelő, jó hőtűrő képességű ragasztó. Kétoldalú ragasztóból csak a 3M-es jó, mert a többi névtelen elenged, főleg ha felmelegszik a tükörlap.

Link to comment
Megosztás:

Használt vonóhorgot ne vegyél.Kellenek hozzá papírok.Műbizonylat,felszerelésről szóló tanusítvány.Bontottakról ilyesmit nem nagyon kapsz.Ezek nélkül nem tudod levizsgáztatni.Car-maxnál kapsz újat.Én is ott rendeltem,kihozza a futár ha nem akarsz lemenni érte Kecskemétre.

Én cromaxnál vettem, olcsó volt, és jó.... Én nem játszanék vele...

Link to comment
Megosztás:

Azokat 100u-os fóliára, 100u-os 3M kétoldalas ragasztóval.

Ha már így belemerültünk a 3M kétoldalas ragasztó témába, akkor nem tud valaki esetleg magyarországi beszerzési forrást 3M 300LSE kétoldalas ragasztóhoz? Nem autóhoz kell, egyéb célra, de kizárólag ez a típus jó, és nem találtam idehaza egyetlen helyet sem ahol lehetne kapni, ha meg külföldröl rendelem, a postaköltség közel annyi mint a ragasztó ára.

Link to comment
Megosztás:

Ha már így belemerültünk a 3M kétoldalas ragasztó témába, akkor nem tud valaki esetleg magyarországi beszerzési forrást 3M 300LSE kétoldalas ragasztóhoz? Nem autóhoz kell, egyéb célra, de kizárólag ez a típus jó, és nem találtam idehaza egyetlen helyet sem ahol lehetne kapni, ha meg külföldröl rendelem, a postaköltség közel annyi mint a ragasztó ára.

Szerintem próbáld meg a gyártó magyarországi elérhetőségét, ők biztos tudni fogják:

http://solutions.3mmagyar.hu/wps/portal/3M/hu_HU/about2/Our-Company/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.