Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hát, asszongya, h az elôzô beszállító tönkrement legalább 1 hónapot kell várni, h találjon egy másik beszállítót. Aszongya, az euró miatt kb 3-4EFt-tal drágább lesz, de 25E-nél biztos meg fog állni a tempomat ára. Eddig 20-an vannak nála elôjegyzésben, ugyhogy biztos csinálja tovább hál istennek. De legalább az enyémbe tuti belemegy szerinte. Ha alakul az ügy, ide is irogatok ám!

Link to comment
Megosztás:

Hát, asszongya, h az elôzô beszállító tönkrement legalább 1 hónapot kell várni, h találjon egy másik beszállítót. Aszongya, az euró miatt kb 3-4EFt-tal drágább lesz, de 25E-nél biztos meg fog állni a tempomat ára. Eddig 20-an vannak nála elôjegyzésben, ugyhogy biztos csinálja tovább hál istennek. De legalább az enyémbe tuti belemegy szerinte. Ha alakul az ügy, ide is irogatok ám!

Ha kicsit visszaolvasol a topicban, akkor megtalálod hogy hoztam én ki a tempomatot 15 e Ft-ból, és nekem még kuplungkapcsoló is kellett. Szóval a tempomatos indexkar a Müller autónál (mullerauto.hu) 6700 Ft volt, a kuplungkapcsoló 3400, ezt a két dolgot 20 perc alatt beszereltem, majd az egyik fórumtárs 5 ropiért beprogramozta. A beszerzéstől a programozásig eltelt kb 6 óra....

Link to comment
Megosztás:

Ha kicsit visszaolvasol a topicban, akkor megtalálod hogy hoztam én ki a tempomatot 15 e Ft-ból, és nekem még kuplungkapcsoló is kellett. Szóval a tempomatos indexkar a Müller autónál (mullerauto.hu) 6700 Ft volt, a kuplungkapcsoló 3400, ezt a két dolgot 20 perc alatt beszereltem, majd az egyik fórumtárs 5 ropiért beprogramozta. A beszerzéstől a programozásig eltelt kb 6 óra....

Már hivtam is a mülleréket, meg is veszem, teljesen igazad van. Azonban ôk nem tudják, hogy az én autómba kell-e a kuplungkapcsoló. Szerinted/szerintetek kell? Nem mintha ennyiért nem tudnám megvenni, de minek, ha nem kell, ugye...

Link to comment
Megosztás:

Már hivtam is a mülleréket, meg is veszem, teljesen igazad van. Azonban ôk nem tudják, hogy az én autómba kell-e a kuplungkapcsoló. Szerinted/szerintetek kell? Nem mintha ennyiért nem tudnám megvenni, de minek, ha nem kell, ugye...

Van amelyikben benne van, van amelyikben nincs (motorkódszámtól függetlenül). Feküdj alá, és meglátod, hogy ott van-e olyasmi mint a fékpedálnál vagy nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, megvettem a tempomatot mülleréknél, a"műszaki vénám" arra is elég volt, hogy beszereljem, rá is dugtam a kis foglalatra, amibe 4 vezeték ment bele. Ez jó hír, viszont nem működik, valszeg kell a TECH-es felismertetés. Meg tudjátok adni a Filewalker cartárs által emlegetett fórumtárs elérhetőségét, akár PÜ-ben? A másik, hogy hol van pontosan az emlegetett kuplungkapcsoló? Szétszedtem a boritást a pedáloknál, be is feküdtem alá, de egyszerúen nem találom... Mondjuk a fékkapcsolót se. egyáltán jó helyen keresem? Bocs, ha bénázok, de igy tanul az ember...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, megvettem a tempomatot mülleréknél, a"műszaki vénám" arra is elég volt, hogy beszereljem, rá is dugtam a kis foglalatra, amibe 4 vezeték ment bele. Ez jó hír, viszont nem működik, valszeg kell a TECH-es felismertetés. Meg tudjátok adni a Filewalker cartárs által emlegetett fórumtárs elérhetőségét, akár PÜ-ben? A másik, hogy hol van pontosan az emlegetett kuplungkapcsoló? Szétszedtem a boritást a pedáloknál, be is feküdtem alá, de egyszerúen nem találom... Mondjuk a fékkapcsolót se. egyáltán jó helyen keresem? Bocs, ha bénázok, de igy tanul az ember...

szia!

a pedáloknál a burkolatot 2 anyával levetted???

mert alatta van

Link to comment
Megosztás:

szia!

a pedáloknál a burkolatot 2 anyával levetted???

mert alatta van

Levettem egy hajlékony burkolatot, azt 2 műanyag biszbasz tartotta, alatta volt valami keményebb műa borítás, azt nem vettem le, lehet, h az volt a hiba.

a hajlékony alatt nem találtam semmit, a keményet meg nem próbáltam. Az elérhetőségeket kösz, felveszem velük a kapcsolatot. Most lengéscsillapítócserén van a kocsi szerelőnél, du megnézem alaposabban, hátha...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, most sikerrel jártam, van benne egy olyan kis kapcsoló,mint a fékpedálnál, gondolom az lesz az. Mindenkinek köszönöm a segítséget! Közben a jelenleg 21 EFtért tempomat beszerelést vállaló emberkétől igéretet kaptam arra, hogy e-mailezik nekem, ha talál új beszállítót (kb1 hónap.) Ha megteszi,itt azonnal publikálom ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, megvettem a tempomatot mülleréknél, a"műszaki vénám" arra is elég volt, hogy beszereljem, rá is dugtam a kis foglalatra, amibe 4 vezeték ment bele. Ez jó hír, viszont nem működik, valszeg kell a TECH-es felismertetés. Meg tudjátok adni a Filewalker cartárs által emlegetett fórumtárs elérhetőségét, akár PÜ-ben? A másik, hogy hol van pontosan az emlegetett kuplungkapcsoló? Szétszedtem a boritást a pedáloknál, be is feküdtem alá, de egyszerúen nem találom... Mondjuk a fékkapcsolót se. egyáltán jó helyen keresem? Bocs, ha bénázok, de igy tanul az ember...

Szia! Küldtem privit!

Link to comment
Megosztás:

Radar/laser detektort használ valaki? Van valamilyen tapasztalatok ezekkel a kütyükkel kapcsolatban? Amiket olvasok róluk az nagyon kecsegtető, de nem tudom mennyit érdemes rá áldozni 15 ezer körül lehet már kapni - de van 20, 25 30 ezres is (és persze a sokkal drágábbak, amik nem érdekelnek). Nem tudom, hogy ami drágább, az tényleg jobb-e.

Link to comment
Megosztás:

Radar/laser detektort használ valaki? Van valamilyen tapasztalatok ezekkel a kütyükkel kapcsolatban? Amiket olvasok róluk az nagyon kecsegtető, de nem tudom mennyit érdemes rá áldozni 15 ezer körül lehet már kapni - de van 20, 25 30 ezres is (és persze a sokkal drágábbak, amik nem érdekelnek). Nem tudom, hogy ami drágább, az tényleg jobb-e.

Amit hallottam róluk egy-két felhasználótól: az ár emelkedésével csökkent a vak riasztások száma, de sosem szűnt meg. Nyílt, jól belátható terepen akár egy villamos távvezetékre is riaszt (nem bokor, egy kóró nem volt a közelben, ami mögé el lehetett volna bújni), városban pedig kifejezetten zavaró. Így még lassabban haladtak, mint a kütyü nélkül. ;) Persze a technika mindig fejlődik, de ismeretségi körömben kb. 2 éve letettek a használatáról.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.