Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A sebesség jel jelen van a rádió isoján vagy az info center kábelében, asszem ugyanaz a jel van kivezetve oda. Az iso-s jelnek a karakterisztikája megvan. Szerintem vmi egyszerű PICes témával meg lehetne oldani. Vmi olyasmire gondoltam hogy egyik lábán számolni a jelet aztán ha az érték nulla akkor mondjuk egy másik lábon 0 a szint, ha már 0 nál külömb jel jön be az 1es lábon onnantól azon a 2es lábon már 1 a szint. És ezt a 2es lábnak a szintjét egy tranyón relére kivezetni és már kész is! Innentől már csak illetszteni kéne a picet meg a progit megirni! Ami sajna nekem nem igazán menne szerintem :S

ehhez még nekem is okosodnom kell :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

24.95 Angol Font (+6.99 szállítás) áron találtam 4 gombos Astra G elektromos ablak kapcsolót, ez reálisnak számít? Ha van valakinek eladó, akkor még mindig érdekel, mert már csak ez hiányzik! Már vagy 10 bontót megkérdeztem, de semmi....

az ablakemelőt hol szerezted? Hátsót? mert én azt nem találok sehol!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem ilyen sötétítő fóliát.

Folia

Kérdéesem az lenne, hogy hogyan lehet feltenni, mi a technikája?

Más is próbálta? Igaz mától van.

Azt írják a dobozon, hogy engedély nélkül fel lehet tenni, a németekhez való engedéllyel rendelkezik a fólia. Max. ha elkap a rendőr, akkor mit tehet?

A hátsó ablakra, és a 2 hátsó oldalsó ablakra ragasztanám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem ilyen sötétítő fóliát.

Folia

Kérdéesem az lenne, hogy hogyan lehet feltenni, mi a technikája?

Más is próbálta? Igaz mától van.

Azt írják a dobozon, hogy engedély nélkül fel lehet tenni, a németekhez való engedéllyel rendelkezik a fólia. Max. ha elkap a rendőr, akkor mit tehet?

A hátsó ablakra, és a 2 hátsó oldalsó ablakra ragasztanám.

Ez az egyik örök téma :rolleyes: Na jó, én úgy tudom, kis hazánkban csak olyan fóliát lehet feltenni, ami hologrammos műbizonylattal rendelkezik. az enyém pölö ilyen, tudtommal a rendőr csak ezt a kis papírkát fogadja el (már persze, ha a "bélelt" jogsitól ódzkodik), amit beépítőműhelyek adnak ki (mármint a műbizonylatot). Ilyetén formán az otthoni beépítés nem tudom, hogy működik, lehetséges-e. 1ébként a B oszloptól hátrafelé sötétíthetsz tetszőlegesen bármilyen szintig, ha az adott fólia műbizonylatos. Ha nem az, nem lehet (persze lehet, csak nem szabad) feltenni. az első ablak nem fóliázható általában, mivel rendszerint úgy jön ki a gyárból a kocsi, h maxra van sötétítve (asszem 70% transzparens, ha jól tudom....)

Link to comment
Megosztás:

Ez az egyik örök téma ;) Na jó, én úgy tudom, kis hazánkban csak olyan fóliát lehet feltenni, ami hologrammos műbizonylattal rendelkezik. az enyém pölö ilyen, tudtommal a rendőr csak ezt a kis papírkát fogadja el (már persze, ha a "bélelt" jogsitól ódzkodik), amit beépítőműhelyek adnak ki (mármint a műbizonylatot). Ilyetén formán az otthoni beépítés nem tudom, hogy működik, lehetséges-e. 1ébként a B oszloptól hátrafelé sötétíthetsz tetszőlegesen bármilyen szintig, ha az adott fólia műbizonylatos. Ha nem az, nem lehet (persze lehet, csak nem szabad) feltenni. az első ablak nem fóliázható általában, mivel rendszerint úgy jön ki a gyárból a kocsi, h maxra van sötétítve (asszem 70% transzparens, ha jól tudom....)

Csak egy pár topiccal lejebb kellett volna keresni és olvasni imy nek! :rolleyes:

amit írtál részben igaz, hacsak azóta ez EU-s dolog még nem került be..ami sajnos még biztos hogy nem, akkor még ez az érvényes! :D

NÉZD EZT MEG!

itt szerintem eléggé részletesen normálisan le van írva...hátul és oldalt-hátul akár be is vakolhatod minden cetli nélkül... :D csak ne legyen tükrös fólia

Link to comment
Megosztás:

Állítható intervallumú ablaktörlő vezérlőre itt is egy lehetőség: Link

Végülis a kontrollernek van még egy szabad lába, oda be lehetne vezetni a sebességjelet. Van erről a jelről valami infó, hogy mégis hogyan néz ki?

Ez a kapcsi rajz indulásnak több mint jó! :rolleyes: Annyi módosítás kéne (amihez sajna ez a pic már szerintem kevés) hogy az ablaktörlő kar folyamatos 1es álásba van és megállok a pirosnál akkor mondjuk vmi közepes intervallumra álljon be vagy akár a legutóbbi eltárolt is jó nekem, viszont amint elindulok álljon vissza folyamatosra. Tehát kéne egy még egy bemenet az 1es állandó fokozatra meg a sebességjel fogadására. A jelalak ÍGY!! néz ki! Jó lenne ezt kicsit átalakítani ;) Nagyon jó lenne vágyok egy ilyen sebesség függő törlésre. Nem igaz hogy a 98 as hiluxba ez már az alap szériába is benne volt opeléknál meg a comfort-ba sem :S Nembaj most majd belekerül, meg a hátsó el ablak is :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a kapcsi rajz indulásnak több mint jó! ;) Annyi módosítás kéne (amihez sajna ez a pic már szerintem kevés) hogy az ablaktörlő kar folyamatos 1es álásba van és megállok a pirosnál akkor mondjuk vmi közepes intervallumra álljon be vagy akár a legutóbbi eltárolt is jó nekem, viszont amint elindulok álljon vissza folyamatosra. Tehát kéne egy még egy bemenet az 1es állandó fokozatra meg a sebességjel fogadására. A jelalak ÍGY!! néz ki! Jó lenne ezt kicsit átalakítani :D Nagyon jó lenne vágyok egy ilyen sebesség függő törlésre. Nem igaz hogy a 98 as hiluxba ez már az alap szériába is benne volt opeléknál meg a comfort-ba sem :S Nembaj most majd belekerül, meg a hátsó el ablak is :D

Persze, hogy jó, én csináltam :rolleyes: Van ennek PIC-nek analóg bemenete is, némi módosítással megoldható, hogy egy lábon két vagy akár több kapcsoló állását fogadja egyidőben, szóval ez a kis pic is még megfelel ide.

Viszont a jelet nem teljesen értem, ennek sebességtől függően változik az amplitúdója és a frekvenciája is? Jó lenne látni egy sebesség-amplitúdó és sebesség-frekvencia összefüggést is.

Link to comment
Megosztás:

Én meg rendeltem ilyet:

Insignia water jets

Remélem tényleg ennyire jól szórja. A gyárival néha tök sok vizet kinyomatok mire mindenhol tiszta lesz (pedig jól be van állítva, és a lapátok sem rosszak)

Fúúú ez igen jóóó hol rendelted és mennyiért? Vajon a mi G-nk szivattyújának nyomása elég lesz, nem lesz baja ettől neki?

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy jó, én csináltam :rolleyes: Van ennek PIC-nek analóg bemenete is, némi módosítással megoldható, hogy egy lábon két vagy akár több kapcsoló állását fogadja egyidőben, szóval ez a kis pic is még megfelel ide.

Viszont a jelet nem teljesen értem, ennek sebességtől függően változik az amplitúdója és a frekvenciája is? Jó lenne látni egy sebesség-amplitúdó és sebesség-frekvencia összefüggést is.

Így van minnél nagyobb sebesség a freki is nő és szerintem mivel induktív jeladóról lévén szó szerintem az amplitúdója is!

Link to comment
Megosztás:

Csak egy pár topiccal lejebb kellett volna keresni és olvasni imy nek! :rolleyes:

amit írtál részben igaz, hacsak azóta ez EU-s dolog még nem került be..ami sajnos még biztos hogy nem, akkor még ez az érvényes! :D

NÉZD EZT MEG!

itt szerintem eléggé részletesen normálisan le van írva...hátul és oldalt-hátul akár be is vakolhatod minden cetli nélkül... :D csak ne legyen tükrös fólia

Csak a hátsó utaséri ablakokat lehet elvileg fóliázni. ;)

Szabályosan még a hátsó szélvédő sem.

Így érdekes a helyzet.

Ha felteszem akkor mennyire büntethetnek meg? (ha nincs róla papírom)

Link to comment
Megosztás:

Így van minnél nagyobb sebesség a freki is nő és szerintem mivel induktív jeladóról lévén szó szerintem az amplitúdója is!

Így sejtettem én is. Tudsz valami táblázatról, ami megadja, hogy adott sebességhez mekkora frekvencia és mekkora feszültség tartozik?

Link to comment
Megosztás:

Csak a hátsó utaséri ablakokat lehet elvileg fóliázni. :rolleyes:

Szabályosan még a hátsó szélvédő sem.

Így érdekes a helyzet.

Ha felteszem akkor mennyire büntethetnek meg? (ha nincs róla papírom)

már régóta nem így van!, de sok-sok oldalom van taglalva a tuning részlegben!

Link to comment
Megosztás:

Csak a hátsó utaséri ablakokat lehet elvileg fóliázni. ;)

Szabályosan még a hátsó szélvédő sem.

Így érdekes a helyzet.

Ha felteszem akkor mennyire büntethetnek meg? (ha nincs róla papírom)

Nem tudok (tudunk) rá válaszolni. Véleményem szerint erősen rendőrfüggő, de én nem bánom, h van a kezemben egy hologrammos műbizonylat! Még akkor sem, ha nem ér semmit, így legalább tudok valamire hivatkozni, ha elkezd szivatni, van valami a kezemben. Egyébként a 2 hátsó ablak, kisablakkal + a caravanhoz tartozó 3 csomagtéri ablak fóliázása tavaly májusban volt cakumpakk 17E. Namármost a telepítő SZÉPEN csinálta meg a munkát, ez sem utolsó + nem kellett vele vacakolnom. az anyag biztos belekerült volna 5-10E-be, plusz a veszteség, amit a hozzá nem értésem indukált volna. Qpack linkjében az áll, h elvileg B oszloptól hátra bármit, ha nem tükrös, de sztem abban is van logika, amit én gondolok: az, h egy fólia tükrös-e vagy sem, a műbizonylat dönti el. Hiszen mi van, ha "félig" tükröződik egy fólia? ki dönti el, h az most tükröződős-e vagy sem? nyilván a hologrammos papír - gondolom én. Németoban simán lekapartatják veled a fóliát - az itten vhol korábban olvasottak alapján... Ha kell, elküldöm a fóliázó elérhetőségét, itt ajánlotta valaki - vagy valamelyik másik fórumon, már nem tudom...

+ a következő kérdés a műszaki vizsga.... Engem simán átengedtek - fogalmam sincs, h a papír miatt-e vagy sem - csak volt egy kis kőfelverődés, azért kellett perkálni 3E-t. :rolleyes: Ugyis kitalálnak valamit, ha nem ezt, akkor mást...

Szerk.: most látom, h a linken tényleg csak az utastéri hátsókat írja... ki érti ezt? az én műbizonylatomon az van, h B-től hátra tetszőlegesen + ezt olvastam vhol én is. Nagy a kavar...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem ilyen sötétítő fóliát.

Folia

Kérdéesem az lenne, hogy hogyan lehet feltenni, mi a technikája?

Más is próbálta? Igaz mától van.

Azt írják a dobozon, hogy engedély nélkül fel lehet tenni, a németekhez való engedéllyel rendelkezik a fólia. Max. ha elkap a rendőr, akkor mit tehet?

A hátsó ablakra, és a 2 hátsó oldalsó ablakra ragasztanám.

Ezeket vízzel kell feltenni. A tiszta ablakot bevizezed, rárakod a fóliát és szépen valami enyhén rugalmas lappal kinyomod a vizet a fólia alól, középről kifelé. Aztán körbevágod az üveg szélénél. Figyel arra, hogy jó oldalával rakd fel, ez jelölve is szokott lenni.

Én meg rendeltem ilyet:

Insignia water jets

Remélem tényleg ennyire jól szórja. A gyárival néha tök sok vizet kinyomatok mire mindenhol tiszta lesz (pedig jól be van állítva, és a lapátok sem rosszak)

Engem az érdekelne majd, hogy 50-nél is ugyanoda szórja-e, mint 130-nál, esetleg ugyanúgy menetszélfüggő-e, mint a sima. Ha úgy vesszük, akkor a permet könnyebb, tehát jóval nagyobb lesz az eltérés, mint a gyárinál.

Link to comment
Megosztás:

Ezeket vízzel kell feltenni. A tiszta ablakot bevizezed, rárakod a fóliát és szépen valami enyhén rugalmas lappal kinyomod a vizet a fólia alól, középről kifelé. Aztán körbevágod az üveg szélénél. Figyel arra, hogy jó oldalával rakd fel, ez jelölve is szokott lenni.

És a végén hőlégfúvózni is szokták, h megszáradjon. Ha bénán csinálod, tele lesz buborékkal ám. 2-3 napig szárad, húzódik, ha még akkor is van bubi, azokat tűvel kell kiszúrni és úgy rásimítani. Nem egyszerű dolog, bár túlmisztifikálni sem akarom. Az ablakok szélén lévő kis fekete kerámiarészre (asszem kerámia, de nem biztos), ott, ahol pöttyös, nem fog rásimulni, akármilyen profi is csinálja - ezeket a műhelyből tudom, és sok autót megnézvén ott tényleg nem simul rá teljesen. Sok sikert, ha egyedül is bevállalod, remélem, tudtam segíteni!

Link to comment
Megosztás:

én tuti nem ánék neki házilag, hozzáértés nélkül

inkább fizettem érte 20-at, de 5 év után is úgy néz ki, ahogy annak kell! (pedig sajnálom a pénzt mindenre)

kivéve persze ott ahol le kellet szedni a német rendőrbácsi mellet :rolleyes:

szívemből beszélsz, dettó ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.