Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Elkészült a PIC program! 16F84A-ra. 5 bemenet, 5 kimenet. 1 mp-es villogtatás. Akár egyszerre. Még írok hozzá, egy tesztet. Gyújtás után várjon 5 mp-et, majd ez is csináljon egy villogtató tesztet...

Hever AVR el ki tud iratni bármit I2C buson a renault cliojának kijelzőjére. Most kint van németeknél ha hazajön igérte nekem hogy ír nekem egy olyan progit aminél ha az AVR megfelelő lábaira logikai szint kerül akkor kitol egy szöveget az I2C re. Innentől már csak illesztés kérdése. Azt még említette hogy a clioba már folyamatban van a fogyasztásmérés de mivel DIESEL ezért az átfolyásmérő kicsit megbonyolítja a dolgot. Szerintem ha vkinek kijelzős megoldás a szimpatikus akkor ez az AVR es dolog jól járható és pénzben sem kiván nagy lélegzetvételt.

Link to comment
Megosztás:

Elkészült a PIC program! 16F84A-ra. 5 bemenet, 5 kimenet. 1 mp-es villogtatás. Akár egyszerre. Még írok hozzá, egy tesztet. Gyújtás után várjon 5 mp-et, majd ez is csináljon egy villogtató tesztet...

Hever AVR el ki tud iratni bármit I2C buson a renault cliojának kijelzőjére. Most kint van németeknél ha hazajön igérte nekem hogy ír nekem egy olyan progit aminél ha az AVR megfelelő lábaira logikai szint kerül akkor kitol egy szöveget az I2C re. Innentől már csak illesztés kérdése. Azt még említette hogy a clioba már folyamatban van a fogyasztásmérés de mivel DIESEL ezért az átfolyásmérő kicsit megbonyolítja a dolgot. Szerintem ha vkinek kijelzős megoldás a szimpatikus akkor ez az AVR es dolog jól járható és pénzben sem kiván nagy lélegzetvételt.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infót. Akkor egyelőre fogyasztásmérőm nem lesz ezek szerint. :D

Néztél már ki konkrét tolatókamerát amivel van tapasztalatod, láttál már másnál, vagy van ismerősödnek?

Vagy csak böngészed őket a neten?

Gondolkodtam már én is a radar és a kamera között.

Radar mellett szól, hogy a hátsó lökösömet meg kéne úgy is javítani, mert már repedten/törötten vettem. Így nem okozna problémát a kifúrása és újra festése ha úgy is javíttatom. Persze nem biztos. A másik, hogy nem kell kijelző, így ettől egyszerűbb.

A kamerához viszont nem kell lökhárítót bontani és szerelni ha a repedésemet meg hagyom. Viszont a kijelző elhelyezése beépítése költséges. LEgjobb megoldás talán egy videóbemenetes nagy kijelzős fejegység lenne, az meg baromi drága. Te mit néztél ki?

Nem néztem még konkrétan, csak a neten nézelődtem pl ezeket: http://www.autoriasztok.hu/tolatoradarok/tolatokamera.htm

Tényleg nem olcsók, de nekem szimpatikusabb mint a radar (de ha azt vesszük, akkor egy normálisabb minőségű és tudású radar se túl olcsó) bár mondjuk az lenne az igazi, ha mindkettő van :lol:

Kamerával még nincs személyes tapasztalatom, radarral se sok, azt is csak láttam használat közben de igen hasznosnak találtam.

Link to comment
Megosztás:

Az akku, és a lámpa (bal) között, keress egy csatlakozót. Ha van, erre megy rá egy egység, ami húzkodja a gázpedál bowdenjét.

Én magam szereltem be, 1998 x16xel (Club)

Köszönöm megnézem. Nagyjából mire figyeljek, milyen színű csati? Csak ott lóg a levegőben a kábelkötegből kifele?

Ugyanezt a vezetékelés dolgot az indexkarnál is meg lehet találni szabadon lógva elméletileg?

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodtam már rajta, én is. De sajnos, ehhez kevés a programozó tudományom. A G Astra egyik legjobb tulajdonsága, hogy különböző egységek, önállóan is működnek. Ezért, érdemes inkább, külön-külön felépíteni. Ha valamelyik része meghibásodik, nem az egész rendszer áll le.

Lehet a szintérzékelőt PIC-kel egyszerűbb megoldani, de nem mindenki tudná megépíteni, programozni. Majd megcsinálom PIC-kel is.

Mindkettőnek megvan a maga előnye is, meg hátránya is.

Én meg pont fordítva vagyok vele: nekem meg az elektronikai tudásom hagy még némi kívánnivalót maga után, a programozásban jobban otthon vagyok. Nekem ezért is lenne szimpatikusabb, mert így szoftverből meglehetne sokmindent csinálni, amit külön-külön beépítve fölösleges és drága is volna mindenhova külön mikrovezérlőt rakni. Majd még meglátom belevágok-e vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

mivel nekem fedélzetis mutat elég sok mindent sőt ki is ir elég sok dolgot, izzók, ablakmosó, olaj, hútőfolyadék, visszajelzéseket, de pl olaj hőfok nincs ami érdekelne, pedig jó volna.Meg a felsoroltakból a szint jelzés, nem csak ha gond van illetve figyelmeztetést. No meg a tempomat. Őgy tudtam x16xel be nem lehet berakni akkor mégis? egyik vágyam teljesülne a 2 ből :lol:

Link to comment
Megosztás:

és mi kellett hozzá?

Kell egy másik ABS tömb mert az "EB"-s nem tudja...az enyémbe ha jól emlékszem talán "ER"-s (vagy "EC"-s) ment, aztán kell neki kapcsoló is a váltókar előtti csíkba a hamutartó alá...és egy olyan jel(nyomaték jel) ami általában automata váltósnál meg van avagy 1.8-as motortól felfelé, de talált Wessz egy jelet (amit fel tudtunk használni hozzá) az X16XEL motor vezérlőjénél is.

Nem csodálkoznék, ha ez lenne az egyetlen olyan X16XEL, amiben kézi váltóval TC is működik(automatákhoz létezik gyárilag)....ami még plussz hogy a műszerfalban is fel kell ébreszteni a visszajelző led-jét, hogy tud aktív e illetve épp dolgozik e, mert miuán beszereltük hónapokig azt hittük nem dolgozik, mert nem volt vissza jelzés és nem is volt havas idő, hogy kipróbáljam, de Wesszéknél dolgoztunk a kocsin és akkor már gondoltuk megnézzük miért nem sikerült beüzemelni...csáposra fel motor indít kapcsolgat felrakja 3-ba rányomott a bekapcsoló gombra a motor lefulladt...következőre padlógázt nyomott közben és így alig marad meg a moci..szóval működött már akkor, amikor beszereltük!!!...a visszajelző be lett építve onnantól egyértelmű volt, hogy rendben van...ha be van kapcsolva nem világít, ha ki(vagy esetleg hiba van), akkor folyamatosan világít, ha dolgozik(beavatkozik), akkor pedig villog...

Link to comment
Megosztás:

mivel nekem fedélzetis mutat elég sok mindent sőt ki is ir elég sok dolgot, izzók, ablakmosó, olaj, hútőfolyadék, visszajelzéseket, de pl olaj hőfok nincs ami érdekelne, pedig jó volna.Meg a felsoroltakból a szint jelzés, nem csak ha gond van illetve figyelmeztetést. No meg a tempomat. Őgy tudtam x16xel be nem lehet berakni akkor mégis? egyik vágyam teljesülne a 2 ből :D

nézd csak meg az aláírásomat! :devlish: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Urak,

99-es évjáratú, CDX felszereltségű 1.6 G Astrát szeretnék tempomatosítani.

X16XEL motor.

Hogyan tudom megállapítani hogy be van-e vezetékelve előre?

Illetve ha veszek kart (mert mondjuk mázlim van és be van vezetékelve) akkor az ECU-t kell-e még babrálni vagy magától észreveszi a fejlődést?

Valamint honnan lehet keríteni a motortérbe való pillangó szabályzó egységet (tudtommal ez a motor még nem elektromos gázos)

Előre is köszi.

A tempomat motor a kulcsa mindennek...ha azt tudsz szerezni a többi nem gond...beszerezhető...ugyanis a bowdenes gázpedálnál egy motor húzza olyankor egy másik bowdenen keresztül a pillangó szelepet! Szóval a tempomat kar az smafu, találsz bárhol a motort azt nem egyszerű...

Link to comment
Megosztás:

srácok

ma leszedtem az elsö kárpitot ahol megtaláltam az ablakemelő stekkert, de a kábelkötegben nem találtam azt a dugót amit a motorra kell rákötni ?

én vagyok ennyire hülye vagy létezik hogy nincs benne ?

ha gomboknak megvan a csatija akkor megvan a motor csatija is

Link to comment
Megosztás:

Az akku, és a lámpa (bal) között, keress egy csatlakozót. Ha van, erre megy rá egy egység, ami húzkodja a gázpedál bowdenjét.

Én magam szereltem be, 1998 x16xel (Club)

Ha nem tévedek erről van szó: kép

Elvileg nekem is benne van minden kábelezés, tavalyelőtt nyáron én is rajta voltam a témán, ott akadtam el, hogy ilyen motort égen-földön nem tudtam keríteni. Ha valakinek van ötlete a fellelhetőségéről engem is érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Kell egy másik ABS tömb mert az "EB"-s nem tudja...az enyémbe ha jól emlékszem talán "ER"-s (vagy "EC"-s) ment, aztán kell neki kapcsoló is a váltókar előtti csíkba a hamutartó alá...és egy olyan jel(nyomaték jel) ami általában automata váltósnál meg van avagy 1.8-as motortól felfelé, de talált Wessz egy jelet (amit fel tudtunk használni hozzá) az X16XEL motor vezérlőjénél is.

Nem csodálkoznék, ha ez lenne az egyetlen olyan X16XEL, amiben kézi váltóval TC is működik(automatákhoz létezik gyárilag)....ami még plussz hogy a műszerfalban is fel kell ébreszteni a visszajelző led-jét, hogy tud aktív e illetve épp dolgozik e, mert miuán beszereltük hónapokig azt hittük nem dolgozik, mert nem volt vissza jelzés és nem is volt havas idő, hogy kipróbáljam, de Wesszéknél dolgoztunk a kocsin és akkor már gondoltuk megnézzük miért nem sikerült beüzemelni...csáposra fel motor indít kapcsolgat felrakja 3-ba rányomott a bekapcsoló gombra a motor lefulladt...következőre padlógázt nyomott közben és így alig marad meg a moci..szóval működött már akkor, amikor beszereltük!!!...a visszajelző be lett építve onnantól egyértelmű volt, hogy rendben van...ha be van kapcsolva nem világít, ha ki(vagy esetleg hiba van), akkor folyamatosan világít, ha dolgozik(beavatkozik), akkor pedig villog...

a xenon neked nem gyári gondolom mivel akkor még nem volt gyári xenonos sajnos. viszont akkor nincs szint szabályzód? Vagy van? gondolozom hogy beáldozok projektoros lámpára meg mosóra de ha azzal megállít a hatóság akkor az mindegy úgy is elveszik a forgalmit. Nem?

pedig nekem a xenon nagyon kellene vidéken este egy isten.

Link to comment
Megosztás:

Ez lett belőle:

FLUID2_SCHa.jpg

FLUID2_NYAKa.jpg

A kimenetek, 0,4-0,5A-t bírnak.

Gyújtás, majd 5 sec után, csinál 3x1 sec tesztet, és ha minden ok, akkor nem villogtat semmit.

Bármelyik bemeneten (SWITCH) ha megszűnik a test (0!) aktiválja a hozzá rendelt kimenetet, 1 sec be, 1 sec szünet villogással.

A km óra vezetékét el kell vágni. De úgy terveztem, hogy ha gond van a panellal, lehúzni a J1 (8as) csatlakozót, és egy rövidzárral, ismét az "eredeti" bekötéssel működik. 4 bemenet, 4 kijelző az órában, 4 vezérlőszál (eredeti funkció) JP1:+12V JP2:GND

Még várom a szintkapcsolókat...

Link to comment
Megosztás:

a xenon neked nem gyári gondolom mivel akkor még nem volt gyári xenonos sajnos. viszont akkor nincs szint szabályzód? Vagy van? gondolozom hogy beáldozok projektoros lámpára meg mosóra de ha azzal megállít a hatóság akkor az mindegy úgy is elveszik a forgalmit. Nem?

pedig nekem a xenon nagyon kellene vidéken este egy isten.

Nem gyári, de a szintező (szimulátor) benne van... :lol: D2S-hez gyártott projektoros lámpatesttel, ezen kívül a gyári fényszórómosó is rajta van....felénk eléggé sokat ér...sokszor járok olyan helyen, ahol a nagy teherautók felhordják a sarat...elég hosszú szakaszon...esős időben rendesen bevakol egy ilyen gép ha előttem kifordul...ilyenkor simán lejön róla a trutyi és látok...nem csak a bevakolt lámpával mint egy mécsessel sétálok...

Link to comment
Megosztás:

Ez lett belőle:

http://noob.hu/2012/01/12/FLUID2_SCHa.jpg

http://noob.hu/2012/01/12/FLUID2_NYAKa.jpg

A kimenetek, 0,4-0,5A-t bírnak.

Gyújtás, majd 5 sec után, csinál 3x1 sec tesztet, és ha minden ok, akkor nem villogtat semmit.

Bármelyik bemeneten (SWITCH) ha megszűnik a test (0!) aktiválja a hozzá rendelt kimenetet, 1 sec be, 1 sec szünet villogással.

A km óra vezetékét el kell vágni. De úgy terveztem, hogy ha gond van a panellal, lehúzni a J1 (8as) csatlakozót, és egy rövidzárral, ismét az "eredeti" bekötéssel működik. 4 bemenet, 4 kijelző az órában, 4 vezérlőszál (eredeti funkció) JP1:+12V JP2:GND

Még várom a szintkapcsolókat...

Ez mi?

Link to comment
Megosztás:

tegnap bekerült az autóba a komfort index elektronika + extra kívánságomat is teljesítve .

nagyon szépen köszönöm KaCsa007 nek a közreműködést ajánlom minden fórumosnak.

nem bonyolult a bekötés ,de nagyon király megoldás megéri bekötni.

ja 94 et villog az index egy perc alatt ez fontos a programozásnál

Link to comment
Megosztás:

tegnap bekerült az autóba a komfort index elektronika + extra kívánságomat is teljesítve .

nagyon szépen köszönöm KaCsa007 nek a közreműködést ajánlom minden fórumosnak.

nem bonyolult a bekötés ,de nagyon király megoldás megéri bekötni.

ja 94 et villog az index egy perc alatt ez fontos a programozásnál

A stadigabi fajta? Mi volt az extra kívánság?

Én is gondolkodom egy ilyenen, csak kevésnek találom a 3 villanást. Szerintem 5 villanás lenne az ideális a kar meghúzása után.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.