Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szerintem vedd ki a légterelőket és így próbáld meg az ablakot. Ha minden működik akkor meg van a ludas!

Biztos hogy az a hunyó, mert berakás elött jó volt.

Megpróbálom majd kicsit elfeszíteni az üvegtől, hátha.

Ha pöcögtetve húzom fel, és csak a végén nyomom folyamatosan, akkor hallom kattanni a végállást.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Félúton vagyok a ködlámpa beszerelésében.

Kapcsoló és lámpa a helyükön!

Érdekelne milyen kábelt. relét és biztosítékot vegyek és hogy mit hova kössek dugjak , ha ezek megvannak szerintem magam is meg tudom oldani, nem kell autóvillamossági szerelőhöz vinnem.

Válaszokat tanácsokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az ajánlott oldalon található leírás szerint átnéztem az autót, de van amit nem értettem a barna test vagy negatív kábel a fekete a pozitív amit a biztitábláig kell húzni ezt tiszta de a testelési pontot nem találtam lenn a ködlámpa mellett hanem foljebb találtam a lengéscsillapító rögzítése mellett.(remélem azaz)

A relé helyét is megtaláltam (az V. számú) de nekem oda nincs betéve semmi, üres de ez is tiszta venni kell és odarakni és kész!

A utolsó amit nem értettem hogy milyen bizti kell, a leírásban a 15 A a helyének a számát jelöli (mert a 15 számú helyen már van benn biztosíték) vagy a bizi méretét jelöli vagyis 15 amperos ????

bocsi a sok hülye kérdésért de nem vagyok túl jó elektronikában.

:-)

Választ előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az ajánlott oldalon található leírás szerint átnéztem az autót, de van amit nem értettem a barna test vagy negatív kábel a fekete a pozitív amit a biztitábláig kell húzni ezt tiszta de a testelési pontot nem találtam lenn a ködlámpa mellett hanem foljebb találtam a lengéscsillapító rögzítése mellett.(remélem azaz)

A relé helyét is megtaláltam (az V. számú) de nekem oda nincs betéve semmi, üres de ez is tiszta venni kell és odarakni és kész!

A utolsó amit nem értettem hogy milyen bizti kell, a leírásban a 15 A a helyének a számát jelöli (mert a 15 számú helyen már van benn biztosíték) vagy a bizi méretét jelöli vagyis 15 amperos ????

bocsi a sok hülye kérdésért de nem vagyok túl jó elektronikában.

:-)

Választ előre is köszi!

Az 5. relét kell betenni, az az első ködfényszóró reléje. Igen 15A-es biztosíték kell bele, de a ködlámpa helyére. Ha S-es biztosítékaid vannak, akkor az a 12-es hely (1. sor, jobbról a 3.)

A relé mögött (ki kell bontani a biztosíték táblát) ahova 2 vastagabb fekete kábel megy (relé 87-es lába) azt elvágod, és onnan húzod ki a ködlámpákig azt a szálat. Teste pedig vagy az akksiról (én onnan vittem, mert a kapcsolt '+' is arra ment vagy pedig a motor testelésétől (motortér közepe, a pálcánál).

Ha van valami írd meg, nekem tegnap előtt lesz kész ez a művelet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre a ködlámpák működnek:-)))

A tolatólámpával nem boldogulok. Az X1 csati 18-as pontján úgy tűnik nincs delej, viszont gőzöm sincs, hol keressem az X2-t, hogy ott is mérhessek. A lámpakapcsolónál nagy kínlódások árán megmozgattam a csatlakozót, de nem segített. Sajna méréshez már nem férek hozzá, ezért kellene az X2-nél is mérni.

Várom a segítségeteket: P.S.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre a ködlámpák működnek:-)))

A tolatólámpával nem boldogulok. Az X1 csati 18-as pontján úgy tűnik nincs delej, viszont gőzöm sincs, hol keressem az X2-t, hogy ott is mérhessek. A lámpakapcsolónál nagy kínlódások árán megmozgattam a csatlakozót, de nem segített. Sajna méréshez már nem férek hozzá, ezért kellene az X2-nél is mérni.

Várom a segítségeteket: P.S.

X2-es csatlakozó, ha szemben állsz a kocsival, akkor a jobb oldalon a fékmunkahenger alatt a tűzfalon. De nem fogsz hozzáférni, azt most mondom. Hülye egy helyen van...

Link to comment
Megosztás:

Éreztem kis erőt ebben a szép időben úgyhogy beüzemeltem a KaCsa féle ablaktörlő okosítást ;)

Igen jópofa...

Mondjuk most csak bedobáltam mindent, ha lesz rendes helyem szerelgetni akkor majd belemegy a komfortindex is meg szépen mindent elhelyezgetek...

Link to comment
Megosztás:

Éreztem kis erőt ebben a szép időben úgyhogy beüzemeltem a KaCsa féle ablaktörlő okosítást ;)

Igen jópofa...

Mondjuk most csak bedobáltam mindent, ha lesz rendes helyem szerelgetni akkor majd belemegy a komfortindex is meg szépen mindent elhelyezgetek...

Ma én is autót babusgattam!

Kicseréltem a váltó kopott szoknyáját, visszaállítottam a hátsó ablaktörlőt, mert elmászott a két végállása, megreparáltam a szivargyújtó világítását.

Elöl az ablaktörlőm már majdnem komfortosan "KaCsázik". A testet valószínűleg a kuplungpedál tartókonzoljáról fogja kapni. Persze ez attól függ, hogy hova tudom elhelyezni az elektronikát rejtő dobozt. Ötletek jöhetnek! :icon1:

Azon kívül, hogy nem vagyok egy elektronikai fenomén van egy másik problémám is. A kapcsolókaron se "W", se "J" jelzés nincs csak számok 1-től 9-ig a következő módon:

Bal oldal:

1., fekete-sárga

2., fehér

3., fekete-piros

Középen:

4., fekete-lila

5., sárga

Jobb oldal:

6., barna

7., 2db fekete-fehér

8., kék

9., fekete-sárga

A színre szín módszer sem jön be (az én logikám szerint :blush: ), mert a szakaszos üzem komfort elektronikából jövő fekete-sárga vezetéke (ami a "J" jelhez menne), így akár két helyre is beköthető volna (1-es és 9-es). Ráadásul a vezeték (kábel) keresztmetszetek is jelentősen eltérnek.

help.gif

Saját tippem: 3-W, 9-J.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

A bal oldali ablak ismét visszaenged teljes felhúzáskor (igaz csak félig, a jobb oldali meg szinte teljesen. Hogy ez mi lehet?).

Nem lehet, hogy az a gond, hogy most be van állítva neki egy végállás, így a terelő miatt most az kicsit "lejjebb" került a végpont, de az elektronika úgy érzi, mintha valami lenne az útjában, ezért nem tudja elérni az eredeti végpontot és enged vissza?

Talán ha leszedném az akkusarut, akkor az egészet elfelejtené és újra kéne tanítanom az új végállással.

Link to comment
Megosztás:

Az 5. relét kell betenni, az az első ködfényszóró reléje. Igen 15A-es biztosíték kell bele, de a ködlámpa helyére. Ha S-es biztosítékaid vannak, akkor az a 12-es hely (1. sor, jobbról a 3.)

A relé mögött (ki kell bontani a biztosíték táblát) ahova 2 vastagabb fekete kábel megy (relé 87-es lába) azt elvágod, és onnan húzod ki a ködlámpákig azt a szálat. Teste pedig vagy az akksiról (én onnan vittem, mert a kapcsolt '+' is arra ment vagy pedig a motor testelésétől (motortér közepe, a pálcánál).

Ha van valami írd meg, nekem tegnap előtt lesz kész ez a művelet.

Köszi a segítséget ha elakadok akkor még jelentkezni fogok.

Egyetlen kérdés még. Gondolom relét és biztosítékot tudok egy sima alkatrészboltban venni de kábelt milyet és hol?

:-)

üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg először a tolató lámpa kapcsolóját! Az szokott elromlani, nem a csatlakozó...

Igazad volt! Nagfy nehezen lebuheráltam a kapcsolóról a csatlakozót, rövidre zártam, és láss csodát, hátrafelé fényözön. Hétfőn veszek egy tolatólámpa kapcsolót.

üdv:P.S.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az ajánlott oldalon található leírás szerint átnéztem az autót, de van amit nem értettem a barna test vagy negatív kábel a fekete a pozitív amit a biztitábláig kell húzni ezt tiszta de a testelési pontot nem találtam lenn a ködlámpa mellett hanem foljebb találtam a lengéscsillapító rögzítése mellett.(remélem azaz)

A relé helyét is megtaláltam (az V. számú) de nekem oda nincs betéve semmi, üres de ez is tiszta venni kell és odarakni és kész!

A utolsó amit nem értettem hogy milyen bizti kell, a leírásban a 15 A a helyének a számát jelöli (mert a 15 számú helyen már van benn biztosíték) vagy a bizi méretét jelöli vagyis 15 amperos ????

bocsi a sok hülye kérdésért de nem vagyok túl jó elektronikában.

:-)

Választ előre is köszi!

Mikori az autód? Milyen motorral?

Lehet, hogy már be van vezetékelve és akkor nem kell vezetékeket húzogatni.

Nekem így volt! Igaz imy?! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Mikori az autód? Milyen motorral?

Lehet, hogy már be van vezetékelve és akkor nem kell vezetékeket húzogatni.

Nekem így volt! Igaz imy?! :hiya:

Az autóm 2006-os Z14XEP 1,4-es twinport motor.

Lehet hogy be van vezetékezve de akkor tutira eldugták a vetzetéket meg a csatikat.

Aprobó ha bevezetem a kábeleket akkor burkoljam valamivel, ti burkoltátok vagy csak úgy van ?

Vagy behúztátok a bennelévő kábelcsatornákba?Na az nem lehetett semmi mert elég nehéz hozzáférni. :-)

Link to comment
Megosztás:

Ma én is autót babusgattam!

Kicseréltem a váltó kopott szoknyáját, visszaállítottam a hátsó ablaktörlőt, mert elmászott a két végállása, megreparáltam a szivargyújtó világítását.

Elöl az ablaktörlőm már majdnem komfortosan "KaCsázik". A testet valószínűleg a kuplungpedál tartókonzoljáról fogja kapni. Persze ez attól függ, hogy hova tudom elhelyezni az elektronikát rejtő dobozt. Ötletek jöhetnek! :icon1:

Szia! Ezt hogy lehet megtenni?

Nekem is az a bajom hogy rossz helyen áll meg, de ha a felfogatást rakom arrább egy foggal akkor az már sok. Így viszont az ablak szélén lévő gumiba "belevág" a lapát vége.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az autóm 2006-os Z14XEP 1,4-es twinport motor.

Lehet hogy be van vezetékezve de akkor tutira eldugták a vetzetéket meg a csatikat.

Aprobó ha bevezetem a kábeleket akkor burkoljam valamivel, ti burkoltátok vagy csak úgy van ?

Vagy behúztátok a bennelévő kábelcsatornákba?Na az nem lehetett semmi mert elég nehéz hozzáférni. :-)

Én nem húztam bele semmibe sem, csak egy kis részen a csőbe (tűzfal közepétől a jobb széléig, a fékfolyadék visszajelzőnek a csövébe), és onnan a kábelekhez, csövekhez rögzítettem hozzá. Fontos, hogy ne szigetelő szalagot használj, mert az leválik, hanem bandázst!

Link to comment
Megosztás:

Az autóm 2006-os Z14XEP 1,4-es twinport motor.

Lehet hogy be van vezetékezve de akkor tutira eldugták a vetzetéket meg a csatikat.

Aprobó ha bevezetem a kábeleket akkor burkoljam valamivel, ti burkoltátok vagy csak úgy van ?

Vagy behúztátok a bennelévő kábelcsatornákba?Na az nem lehetett semmi mert elég nehéz hozzáférni. :-)

Neked kell bevezetékelni!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ezt hogy lehet megtenni?

Nekem is az a bajom hogy rossz helyen áll meg, de ha a felfogatást rakom arrább egy foggal akkor az már sok. Így viszont az ablak szélén lévő gumiba "belevág" a lapát vége.

Köszi!

Ahogy írtad úgy csináltam én is. A kart egy-két ricnivel odébb raktam. Ha ez neked sok, akkor magát a szerkezetet kéne elmozdítanod. Persze könnyen beszélek, mivel a Caravanon könnyű hozzáférni. Nem tudom milyen gumit emlegetsz ragasztott ablaknál. Nálam a lapát vége könnyedén leszaladt az ablakról az ajtóra.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy írtad úgy csináltam én is. A kart egy-két ricnivel odébb raktam. Ha ez neked sok, akkor magát a szerkezetet kéne elmozdítanod. Persze könnyen beszélek, mivel a Caravanon könnyű hozzáférni. Nem tudom milyen gumit emlegetsz ragasztott ablaknál. Nálam a lapát vége könnyedén leszaladt az ablakról az ajtóra.

Caravanon nem tudom milyen, de az 5 ajtóson van egy gumicsík az üveg alsó élén. És nekem is beleér kicsit abba a gumiba.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy írtad úgy csináltam én is. A kart egy-két ricnivel odébb raktam. Ha ez neked sok, akkor magát a szerkezetet kéne elmozdítanod. Persze könnyen beszélek, mivel a Caravanon könnyű hozzáférni. Nem tudom milyen gumit emlegetsz ragasztott ablaknál. Nálam a lapát vége könnyedén leszaladt az ablakról az ajtóra.

Értem, azt hittem van valami trükk a motornál. Akkor marad így ahogy van. Látom ampervadasz is hasonlóképpen van.

Úgy látszik gyártási szórás ez a jelenség.

Igen, a szélvédő aló részén van egy gumicsík.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.